MaTraX.NET

MaTraX.NET (http://www.matrax.net/forum/index.php)
-   Filmy, Muzyka, Telewizja & Radio (http://www.matrax.net/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   OSTR - Tylko Dla Dorosłych (http://www.matrax.net/forum/showthread.php?t=99887)

DiBi 26-02-10 19:12

OSTR - Tylko Dla Dorosłych

No właśnie.. Dziś premiera. Kto się zaopatrzył w tą płytę? Jak wrażenia?

Szczerze to nie rozumiałem zbytnio argumentu typu "ściągając z Internetu stracicie urok całej płyty", do momentu aż do domu nie przyszedł oryginał, a pomysłem na płytę niemalże wgniótł mnie w fotel! Genialne jest ukryte dno tej płyty i dzięki jemu poczułem jeszcze większy respekt do OSTRa. Kto ściągnął płytę z neta faktycznie może mieć problemy ze zrozumieniem płyty, także zachęcam do zakupienia oryginału.

PS: Bity i flow OSTRa przekracza w tym krążku wszelkie granice.

Jak Wy oceniacie "Tylko Dla Dorosłych"?

Skaktus 26-02-10 20:23

Odp: OSTR - Tylko Dla Dorosłych

Już kolejna płyta ? Prawie jak Lady GaGa. Ostatniej płyty trochę słuchałem dobra, teksty dobre, jednak nieco za ciężka. A nowa, chyba czas nad nią pomyśleć.

Ile za CD ?

ylu 26-02-10 20:42

Cytat:

Napisał Skaktus (Post 616388)
Już kolejna płyta ?

Co rok 26 lutego, stfu.

DiBi 26-02-10 21:49

35zł + przesyłka. Naprawdę polecam - najbardziej różnorodna tekstowo i dopracowana płyta w historii OSTRa i subiektywnie ocenię że w historii polskiego hip hopu. Teksty skierowane jak tytuł płyty wskazuje dla dorosłych emocjonalnie, a nie dzieci z gimnazjum. Nie wiem czy wypada mi tutaj pisać o podwójnym dnie jeśli są osoby które płytę chcą kupić, ale stwierdzam otwarcie że takiego czegoś jeszcze w żadnej płycie nie było, a pomysł jest genialny i świetnie wprowadza w klimat. Choć po otwarciu pudełka pojawia się zaskoczenie, to przynajmniej w moim przypadku przerodziło się ono w euforię ;)

skibil 27-02-10 01:37

Trzeba przyznać, że ciekawy miał Adam pomysł na niespodziankę ;) Wydanie jak dla mnie mistrzowskie - Ostry znów pokazuje kto potrafi robić hip hop a nie tylko o nim gadać i lansować się w czapeczce PLNY... Teraz czekam na jego występ w Mega Clubie w Katowicach :D

smola 27-02-10 13:24

To uczucie kiedy słuchasz pierwszej płyty i wchodzą wersy "I tak może ta płyta, trafiła w twoje ręce", po czym zaglądasz na spód pudełka...

No nie da się tego opisać ;) To trzeba przeżyć ;)

DiBi 27-02-10 14:52

Cytat:

Napisał smola (Post 616414)
To uczucie kiedy słuchasz pierwszej płyty i wchodzą wersy "I tak może ta płyta, trafiła w twoje ręce", po czym zaglądasz na spód pudełka...

No nie da się tego opisać ;) To trzeba przeżyć ;)

Dokładnie. Ja najpierw zająłem na spód i myślałem że to zapasowe CD do auta, bo w takim wydaniu jak płytka z kiosku za 80gr. A tu po przesłuchaniu płyty szok. Pierwszy oryginał jaki kupiłem OSTRa i nie żałuję - będą na 100% kolejne.

Skaktus 27-02-10 15:23

Cytat:

Napisał DiBi (Post 616418)
Pierwszy oryginał jaki kupiłem OSTRa i nie żałuję - będą na 100% kolejne.

Czyli poprzednie to piraty ?

Widzę że cena przystępna, trzeba się zastanowić nad zakupem. Ciekawie by było gdyby OSTR można było usłyszeć na melanżach osiedlowych, ale szans on wielkich na to nie ma. Przegrywa z Peją i jemu podobnymi.

revtech 27-02-10 15:28

jakby cały czas nawalał hwdp, jp i tym podobne to miałby większe poparcie na 'osiedlowych melanżach'.

Płytę aż z ciekawości kupię

Peluś 27-02-10 16:08

No najlepiej! dowiaduję się o nowej płycie na forum komórkowym;) a na jednym z lepszych portali hip-hop'owych(przynajmniej kiedyś) cisza:/ To się nazywa dobra polityka.

Co do JP itp. to za około miesiąc u mnie będzie Eldo niestety w klubie gdzie 90% ludzi to JP, w wieku 16 wiosen. Ale miejmy nadzieje, że będzie to dla Nich za 'trudny' wykonawca i odpuszczą sobie. Drugi problem to pewnie jak każdy koncert, który tam się odbywa będzie gościł podziemie-niestety to jest bardzooo głębokie podziemie, które uważa, że jest najlepsze na świecie, a wszyscy inni to leszcze etc.
Chodzi tu m.in. o Waszkę G.<załamka> Tak Panowie i Panie niestety On jest z mojego miasta.

Skaktus 27-02-10 16:26

Waszka G. ROTFL, LOL, XD, xD, LOL2, HAHAHA, OMG, OCB, WTF

To G w jego nazwie wskazuje chyba na to jak kończy jedzenie u człowieka. Ten koleś to totalna porażka. U mnie co najwyżej mógł by zamiatać piwnicę.

Cytat:

Jako 23-latek ma na koncie łącznie 6-letnią odsiadkę, najpierw poprawczak, później regularne więzienie. Przede wszystkim za włamania do samochodów, ale o tym Waszka nie rozmawia.
Szkoda że właśnie takie elementy są popularne a ludzie co mają coś do powiedzenia są praktycznie nikim.

Wiem że temat o OSTR, ale jak to przeczytałem to padłem - Waszka G na portalu hip-hop.pl:

Cytat:

Na Hip-Hop.pl szukam:
Kolegow
Tworzę muzykę ponieważ, jest dla mnie:
Tworze rap dlatego ze mnie przybor wkurwil
Wykonawca lub producent, z którym chciałbym nagrać kawałek:
Sokol
Moi ulubieni raperzy, malarze, dj'e, tancerze to:
Dk Sloik
Ulubiony album i kawałek:
Peja
Wolę zagranicznych wykonawców ponieważ:
a kto powiedzial ze wole?
Najlepsza muzyka była tworzona w latach:
80-95
Sam tworzę w ramach Hip-Hop'u:
ROBIE RAP MUZYKE
Poza Hip-Hop'em pasjonuję się:
Napierdalaniem sie na dzielnicy, lubie wbijac maczete w brzuch
Mój ulubiony rodzaj używki to:
MARIHUANA
Moje ulubione inne używki:
WLADEK
Moje nałogi, to:
Szlugi
Moi znajomi cenią we mnie:
Maczete
Moje ulubione media, programy to:
RAP KANCIAPA
Filmy, który polecę każdemu to:
Friday z Ice Cubem
Obecnie najbardziej brakuje mi:
Ganji
Jeżeli sport to:
Maczeto Biegaczo
Najchętniej jadam potrawy z kuchni:
Pizza Hut
Trzy najważniejsze dla mnie rzeczy w życiu to:
Rap
Zycie
Maczeta
http://www.hip-hop.pl/ustawki/projek...12335012109193

Peluś 27-02-10 17:04

G podobno pochodzi od tego, że to Git człowiek:/ Był wywiad w gazecie Pomorskiej ale niestety wygasł w necie temat.

Skaktus 27-02-10 17:26

Są o nim tematy na necie, można by poczytać ale po co...

Ogólnie, gdyby tak przesłuchać cały polski HH, to połowę by można wyciąć.

DiBi 27-02-10 17:49

Cytat:

Napisał Skaktus (Post 616420)
Czyli poprzednie to piraty ?

Tak. Nie zawsze ma się kasę na oryginał, niestety..

polakxd 27-02-10 18:44

Nie tylko kupowanie takiego rodzaju płyt jest piractwem a , masz dowód iż ta płyta nie jest piratem :D a ja zakupiłem orginał z autografem sam nie wiem czy to nie podróbka

Skaktus 27-02-10 19:25

Cytat:

Napisał DiBi (Post 616432)
Tak. Nie zawsze ma się kasę na oryginał, niestety..

35 zł to chyba nie duży koszt ;)

Po 2 nie przyznawaj się głośno, bo ktoś może zapukać do drzwi ;)

Peluś 27-02-10 20:34

Cytat:

Napisał Skaktus (Post 616451)
35 zł to chyba nie duży koszt ;

może i nie duży, ale kiedyś najtańsze płyty kosztowały w granicach 60zł

DiBi 28-02-10 00:13

Cytat:

Napisał Skaktus (Post 616451)
35 zł to chyba nie duży koszt ;)

Po 2 nie przyznawaj się głośno, bo ktoś może zapukać do drzwi ;)

Będąc niezarabiającym uczniem nawet taka kwota może się wydawać duża ;)

baczek 28-02-10 19:05

Cytat:

Napisał polakxd (Post 616440)
Nie tylko kupowanie takiego rodzaju płyt jest piractwem a , masz dowód iż ta płyta nie jest piratem :D a ja zakupiłem orginał z autografem sam nie wiem czy to nie podróbka

Stary jak ty to robisz, ze co bys nie napisal to totalnie nie wiem o co Ci chodzi ? ;) A z tej plytki to najlepsze kawalki sa na tej bonusowej ;) zwlaszcza Track 11

ylu 28-02-10 19:43

Track 11 i 12.
baczek, tu się w końcu z Tobą zgodze.

DiBi 28-02-10 19:58

A dzwonił ktoś z Was na ten numer podany na płycie? Podobno jakaś agencja detektywistyczna, ale mi się tylko poczta włącza, że nie ma miejsca na wiadomości ;)

skibil 28-02-10 21:47

Widocznie, nie Ty pierwszy tam zadzwoniłeś... ;)

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.