View Single Post
Old 04-01-09, 14:25   #10
YagAA
Banned

YagAA's Avatar

Odp: Telewizory "Medion"

aroaro: Jak masz 15 km, to najlepiej będzie, jak sam podjedziesz i sprawdzisz, a jeszcze lepiej, jak weźmiesz ze sobą Xboxa i podłączysz u niego i sprawdzisz, wtedy będziesz wiedział, czy brać, czy nie.

vanStypeks:
Medion / Tevion to niemiecki gniot, którym tylko oni się zachwycają. Wnętrza z najtańszych materiałów odziane w tandetny plastyk. Laptopy padają jak muchy, a serwis nie reaguje. To, że jesteś zadowolony i z ich sprzętu i jeszcze Ci nic nie padło, to się ciesz, ja wolę dopłacić trochę, niż brać sprzęt tej firmy, ale nie będę się z Tobą kłócił, wystarczy poczytać opinie o tej firmie, przykładowe:

Cytat:
szukałem fajnego, taniego telewizora i na allegro znalazłem fajny firmy Medion. Zamówiłem, przysłali bardzo szybko bo po 2 dniach. Telewizor pochodził jeden dzień, zadzwoniłem do przedstawiciela, przysłał po niego kuriera i jednocześnie przysłał mi nowy telewizor (taki sam jak poprzednio), tyle że ten w ogóle nie działał...Koleś znowu przysłał po niego kuriera, ale nie chciałem już nowego TV tylko poprosiłem aby mi oddał pieniędze
Także osobiście nie polecam telewizorów tej filmy
Cytat:
Firma Medion faktycznie produkuje masówkę dla Aldi, ale nie w tym problem. Produkty marki MEDION sprzedawane w Polsce to po prostu masowo wykupywane na paletach wyroby przeznaczone z różnych powodów do recyklingu. Są potem "naprawiane" przez różnego rodzaju "złote rączki" metodą garażową i rozprowadzane przez pewną śląską firmę i podmioty z nią związane, a jest tego wiele. Wiem o tym bo sam się wrobiłem i jest to efekt mojego prywatnego dochodzenia. Jakość napraw jest bardziej niż żałosna, a trochę się na tym znam, bo jako elektronik, chałturzyłem naprawiając w latach 75-85 sprowadzany z wystawek sprzęt. Więc nie dajcie się wpędzić w maliny.
Cytat:
Aktualnie pracuje w firmie ktora robi serwis dla Mediona.
I o ile jakość pracy serwisantów nie pozostawia wiele do życzenia. komputery potrafią wracać do serwisu po trzy, cztery razy, rekordzista był w naprawie osiem razy. Dotyczy to jedynie laptopów, gdyż z nimi mam do czynienia.
Problemem jest jakość części, które niby od markowych producentów pochodzą, lecz są raczej na pewno zwrotami, bądź są ze złomowanych komputerów wyciągane. I tak jak pisali przedmowcy, marka Medion to istna rosyjska ruletka.

Ostatnio edytowane przez baczek : 04-01-09 o 15:13.
YagAA is offline