Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Handel online > Aukcje internetowe

Aukcje internetowe Pochwal lub ostrzeż przed sprzedającym

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 09-06-10, 17:00   #1
Pabcio
Bywalec

Pabcio's Avatar

Model: E8 + 256MB TF xD
Zwrot prowizji z Allegro + od kupującego?

Witam,

Znowu mam problem z Allegro. Tym razem to ja jestem kupującym. Licytowałem aparat cyfrowy, ale niestety z przyczyn niezależnych ode mnie musiałem wycofać się z licytacji.

Na 18 godzin przed zakończeniem aukcji wysłałem prośbę o wycofanie z aukcji. Bez efektu. Wysłałem również maila i 4 godziny przed zakończeniem aukcji zadzowniłem do sprzedającego. Miła pani oświadczyła, że nie wycofują ofert, ale z chęcią przyjmią zwrot prowizji ode mnie. Oczywiście nikt mnie nie przebił w licytacji i niefortunnie wygrałem aukcję. Następnie dowiedziałem się, że pani przystąpi do zwrotu prowizji z allegro, mam odczekać 3 dni i przelać kasę na konto (ok. 50 zł od wartości sprzedaży).

Tylko teraz właśnie nie rozumiem po co wypełniła formularz zwrotu prowizji z Allegro skoro ja mam osobiście ponieść koszty prowizji. Jak na mój rozum to albo kasa z Allegro, albo ode mnie, czyż nie? Mam ją poprosić o wycofanie zwrotu z Allegro? Jest to pierwsza taka moja sytuacja. Sprawa jest dość pilna niestety więc proszę o szybką odpowiedź.
Pabcio is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 09-06-10, 17:27   #2
dypek
VIP

dypek's Avatar

Model: I900 VE1
Send a message via ICQ to dypek
Odp: Zwrot prowizji z Allegro + od kupującego?

No oczywiscie ze albo jedno albo drugie.Kasy nieprzelewaj po prostu allegro dopisze ci do rachunku.
dypek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 09-06-10, 17:35   #3
Szwed
Szalony MotoManiak

Zwyczajnie chce na tobie zarobić, 50 zł na ulicy nie leży wiec sobie wymyśliła ze ty oddasz jej na konto, a on od allegro jeszcze weźmie. Nic jej nie przelewaj, najlepiej zgłoś to do allegro.

No i na przyszłość to olewaj jakieś zwracanie prowizji na konto. Od tego jest funkcja zwrotu, ze jak się rozmyślisz to zwracają sprzedawcy. Za rezygnacje dostajesz 1 pkt karny, który jest wymazywany po roku. Żeby zawiesili konto to musisz chyba 3 pkt zebrać.

Ostatnio edytowane przez hardsql : 09-06-10 o 17:42.
Szwed is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 09-06-10, 17:46   #4
dypek
VIP

dypek's Avatar

Dla kupujacych sa punkty karne ale jak ostatnio kupilem od gostka telefon i nie chcial sprzedac bo za malo mu bylo to nawet ostrzezenia nie dostal ani nic a allegro napisalo ze nic nie moga mu zrobic i do sadu moge isc. Smieszne te allegro.
Old 09-06-10, 17:52   #5
Szwed
Szalony MotoManiak

Cytat:
Napisał dypek Zobacz post
Dla kupujacych sa punkty karne ale jak ostatnio kupilem od gostka telefon i nie chcial sprzedac bo za malo mu bylo to nawet ostrzezenia nie dostal ani nic a allegro napisalo ze nic nie moga mu zrobic i do sadu moge isc. Smieszne te allegro.
Hmm, ja kiedys zrezygnowałem z zakupu bo mi zależało na czasie, a koleś paczkę za pobraniem wysyłał tydzień. Nie dostałem punktu karnego, napisałem w odpowiedzi na zwrot prowizji że za długo to trwało. Za to kiedyś dostałem pkt karny za to że odwołem oferty i zakończyłem aukcje bo sprzedałem telefon.

Ale wszyscy wiemy dlaczego tak jest, jeśli koleś nie chce sprzedać, ale zapłaci prowizje to jest zysk. Potem znowu wystawi i może sprzeda i jeszcze raz zapłaci. Czysty biznes
Old 09-06-10, 18:05   #6
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Model: Vision

A tak swoją drogą to sprzedając w lutym aparat za 1000 z hakiem miałem zapłacić prowizji 16zł to ciekawe co Ty za aparat kupowałeś
Rino is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 09-06-10, 18:31   #7
Pabcio
Bywalec

Pabcio's Avatar

Jeśli Allegro dopisze mi to do rachunku to zaczynam rozumieć. Pytanie tylko jakim cudem jej wyszło 50 zł ze sprzedaży za 490 zł?
Old 09-06-10, 18:33   #8
Peluś
Senior

Peluś's Avatar

Model: 2xC975+1Gb,3310,K310,MDA

Zwrot prowizji to nic innego jak nie naliczenie sprzedającemu opłat za wystawienie przedmiotu i koniec. Kupującego nie obciażają płatnościami. Niestety kilka razy mi się trafiło wycofać z oferty i nie ma mowy o żadbych dodatkowych płatnościach, ale było to dość dawno to może zmienili w co raczej wątpie.

A sprzedającej możesz odpisać żeby na rykowisku szukała jaleni
Old 09-06-10, 18:34   #9
dypek
VIP

dypek's Avatar

Cytat:
Napisał Rino Zobacz post
A tak swoją drogą to sprzedając w lutym aparat za 1000 z hakiem miałem zapłacić prowizji 16zł to ciekawe co Ty za aparat kupowałeś
To ciekawe bo ostantio za xboxa za 500zl wyszlo 15.5 prowizji.
Old 09-06-10, 19:01   #10
Szwed
Szalony MotoManiak

Cytat:
Napisał Pabcio Zobacz post
Jeśli Allegro dopisze mi to do rachunku to zaczynam rozumieć. Pytanie tylko jakim cudem jej wyszło 50 zł ze sprzedaży za 490 zł?
Wejdź do regulaminu i sobie policz ile powinno być, jest tam wszytsko napisane ile i za co naliczają. 50 zł to ona na pewno nie miała. Swoją drogą to ja bym negatywa wystawił za coś takiego, niech ma gównozjad.

Policzyłem:
10,80 zł

Ostatnio edytowane przez hardsql : 09-06-10 o 19:06.
Old 11-06-10, 10:36   #11
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Hehe, ładna babina. Po pierwsze zachowaj maile od niej i przekaż allegro. Po 2 jak przyjdzie do ciebie mail, że wystąpiła o zwrot z allegro, opisz bardzo dokładnie i bardzo miło dlaczego nie możesz kupić, bo choroba, bo to i tamto. Potem allegro przekaż maile w których chce kasę. Nazwij to po imieniu - wyłudzanie itp i koniec.

Allegro może ciekawie zareagować, choć to jest oszukańczy portal, niestety.
Old 21-08-10, 00:20   #12
Pabcio
Bywalec

Pabcio's Avatar

Sorry, że tak późno odpisuję, ale sprawa została rozwiązana (jak sądzę) pomyślnie. Dostała zwrot z Allegro i cisza. Pani wydaje się być happy. Bez komentarzy, bez nalotu, bez kłopotu. Dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć.
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania