Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Obsługa techniczna forum > Uwagi dotyczące użytkowników

Uwagi dotyczące użytkowników Ktoś Cię oszukał? Chcesz ostrzec innych?

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 21-10-08, 16:59   #1
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Uwaga na użytkownika Pawelic.

Z tym użytkownikiem miałem się zamienić telefonami - 6230i + dopłata na K800i.

Sprawa rozpoczęła się 9 sierpnia. Pawelic poprosił mnie o foto Nokii, wysłałem, sam jednak fotografii K800i nie otrzymałem, mimo że prosiłem.

Miał dać znać czy zamiana wchodzi w grę i napisał tylko tyle że jest zainteresowany.

Przy rozmowie w sprawie finalizacja transakcji nie chciał jej zakańczać na allegro - stwierdził że nie trzeba.

Dalej kazał mi czekać na swoją odpowiedź, oczywiście nie odpowiedział. Po ponagleniach odpowiedział że da znać następnego dnia. Tym razem nie odpowiedział do dziś. Mimo pytania się dlaczego itp - cisza. Na forum loguje się od tamtego czasu kilka razy dziennie, nie mógł przeoczyć PM-ki.

Kasy nie straciłem, ale straciłem czas, czekając aż wielmożny pan zdecyduje się na odpowiedź. W plecy poszło prawie 2 tygodnie czekania i zwodzenia, dlatego ostrzegam innych, aby sami nie tracili niepotrzebnie czasu.

Tutaj link do profilu tejże osoby:

http://matrax.net/forum/member.php?u=33727
Skaktus is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 21-10-08, 22:06   #2
LykaN
Szalony MotoManiak

LykaN's Avatar

Model: I-mate jaq3, Samsung i750
Odp: Uwaga na użytkownika Pawelic.

Uh dostałem naganę wiec jeszcze raz napisze bardziej zrozumiale. SKAKTUS sam narzekasz na format licytacji czy układów czy tam wie co w SWOICH postach w KTÓRE TY WŁASNIE WDEPNĄŁEŚ. To tak jakbys powiedział ze diabolo pomidoro jest niedobra a sam bys to jadł w pracy. No ja Ciebie nie rozumiem. Zawsze ganisz takie aukcje a w samą taka wdepnałes.

@HaLo moze byc ? jeden pieron ale to samo znaczy :-)

edit by:HaLo Moze byc

Ostatnio edytowane przez HaLo : 21-10-08 o 22:34.
LykaN is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 22-10-08, 08:40   #3
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Ale o co ci chodzi ? Jak każdy przeprowadzam różnego typu zamiany itp. W moim wypadku miała być normalna zamiana 6230i z praktycznie pełnym zestawem + dopłata z mojej strony na K800i z simlokiem, cidem 53. Gdybym się wkręcał w krzywy interes i chciał kogoś naciągać nawet o tym bym nie wspominał. Tutaj zamiana miała być uczciwa, więc nie wiem o co kęsasz bryłkę.

Tępię akcje czy zamiany jakie można spotkać gdzie jedna strona chce wykręcić wałka 2 stronie.
Old 22-10-08, 14:58   #4
LykaN
Szalony MotoManiak

LykaN's Avatar

Cytat:
sam jednak fotografii K800i nie otrzymałem
Cytat:
Przy rozmowie w sprawie finalizacja transakcji nie chciał jej zakańczać na allegro - stwierdził że nie trzeba
i mimo wszystko na to poszedłes.
Sam kiedys pisałes ze przez allusa transakcja jest PEŁNOPRAWNA a poszedłes tym torem, których krytykujesz. Coz tego ze USER matraxa....mało było wynalazków z milionem postów i wyru...li innego usera z matraxa?
To tak jak ja bym kupił to auto które odradzałem kumplowi bo kopci.
Zastanów się...
Old 23-10-08, 10:24   #5
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Nie zrozumiałeś mnie do końca - opisuję całą sytuację, gdzie informuję o poczynaniach użytkownika. Nigdy bym nie poszedł na taką zamianę bez zabezpieczeń. Wiedziałem już ze to nie wypali, jednak ciągnąłem całość w celu poznania użytkownika-nie zawsze brak wysłania fotografii czy brak chęci finalizacji na allegro oznacza złe zamiary. Czasem tacy użytkownicy wysyłają towar jako pierwsi.
Old 24-10-08, 16:35   #6
LykaN
Szalony MotoManiak

LykaN's Avatar

Dobra...wszytsko wiadomo...szkoda ze PAVELIC sie nie odezwie Wiec chyba masz racje. Kolejny przekret na czarna liste.
Old 26-10-08, 08:25   #7
Pawelic
Senior

Pawelic's Avatar

Model: G900i, N 3110c 2GB, L7.
Send a message via Skype™ to Pawelic

Przepraszam bardzo...
Do żadnej konkretnej rozmowy nie doszło, w celu rzekomej wymiany.
Z drugiej strony chyba nie mam obowiązku informowania Cię o losie telefonu, gdyż nie widzę takiej potrzeby - brak kontaktu oznacza chyba rezygnację, nieprawdaż ?

Zdjęcia zostały Ci przeze mnie wysłane a czy otrzymałeś tą wiadomość to już nie moja kompetencja... Żadnej zamiany w 100% nie obiecywałem, więc nie wiem w czym tkwi Twoja irytacja Panie Kolego ? :|

Oczywiście moją intencją nie było jakiekolwiek oszukanie kogoś czy coś w tym stylu, bo nie w tym tkwiła chęć kontaktu z Tobą. Po rozmowach z kilkoma osobami i własnych przemyśleniach doszedłem do wniosku, iż ta transakcja nie ma sensu.
Nie odpisując na Twoją wiadomość "abym dał znać" miałem nadzieję, że potraktujesz to jako rezygnację z rzekomej zamiany.
Dlaczego nie allegro ?
Otóż tak, jak było tu na forum kilka razy chciałem założyć temat: "Użytkownik ... zobowiązuje się do wysłania ... w dniu ... w zamian za ... do użytkownika ..."

Przeglądałem wcześniej takie tematy i uznałem, że nie ma sensu wystawiania aukcji. Dane jakie mielibyśmy o sobie dostać były w moim odczuciu wystarczające do późniejszego egzekwowania jakiś praw w przypadku oszustwa.

Podsumowując nie rozumiem Twojej irytacji, ponieważ jak jeszcze raz powtarzam nic nie obiecywałem ! Mimo tego, że nie pojmuję to mogę Cię jedynie przeprosić za zaistniałą sytuację...

Z poważaniem, Pawelic

EDIT:
Co do tego, że Skaktus na coś poszedł...
Ja dałem tylko propozycję co do finalizacji transakcji, a nie chciałem za wszelką cenę tak to właśnie wykonać. Sam również jestem teraz w podobnej sytuacji, bo czekam na kontakt ze strony jednego z użytkowników z forum, który w wolnym czasie ma dać mi znać czy transakcja dojdzie do skutku i ewentualnie ją sfinalizować jeśli K800i będzie jeszcze w moich rekach.

Ostatnio edytowane przez Pawelic : 26-10-08 o 08:27.
Pawelic is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-10-08, 08:53   #8
FreaKyGuy
Wujek Dobra Rada

FreaKyGuy's Avatar

Model: Reprezentacyjny

Cytat:
Napisał Pawelic Zobacz post
Z drugiej strony chyba nie mam obowiązku informowania Cię o losie telefonu, gdyż nie widzę takiej potrzeby - brak kontaktu oznacza chyba rezygnację, nieprawdaż ?
Dla mnie takie 'tłumaczenie' i 'brak kontaktu' to świadome olewanie drugiej osoby. A czy chociaż pomyślałeś przez chwilę że ta osoba mogła mieć okazję by sprzedać jeszcze komuś innemu ten telefon, ale czekała na Twoją odpowiedź żeby później on nie był 'zbesztany' np. w takim temacie jak ten? Brak kontatku nie zawsze oznacza rezygnację.

Dla własnego spokoju, jak i uszanowania czasu drugiej osoby powinieneś był odpisać że ta wymiana jest już nieaktualna. I nie jest ważne w tym momencie czy komuś coś obiecywałeś czy nie. Jak coś zaproponowałeś i zacząłeś, to powinieneś był to też skończyć; albo finalizując wymianę, albo poprzez bezpośrednie poinformowanie o anulowaniu wymiany.

Cytat:
Napisał Pawelic
Co do tego, że Skaktus na coś poszedł...
Ja dałem tylko propozycję co do finalizacji transakcji, a nie chciałem za wszelką cenę tak to właśnie wykonać.
Czy Ty jesteś w ogóle poważny w tym co piszesz? Co to znaczy że 'nie chciałem za wszelką cenę tak to właśnie wykonać' ? Chciałeś mu wysłać cegłę zamiast telefonu? Weź się człowieku zastanów nad tym co piszesz, bo sam się pogrążasz. I nie dziwie się w tym momencie irytacji @Skaktus'a...

Ostatnio edytowane przez FreaKyGuy : 26-10-08 o 09:07.
FreaKyGuy is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-10-08, 12:42   #9
Pawelic
Senior

Pawelic's Avatar

Model: G900i, N 3110c 2GB, L7.
Send a message via Skype™ to Pawelic

Cytat:
Napisał FreaKyGuy Zobacz post
Czy Ty jesteś w ogóle poważny w tym co piszesz? Co to znaczy że 'nie chciałem za wszelką cenę tak to właśnie wykonać' ? Chciałeś mu wysłać cegłę zamiast telefonu? Weź się człowieku zastanów nad tym co piszesz, bo sam się pogrążasz. I nie dziwie się w tym momencie irytacji @Skaktus'a...
Tak, jestem poważny. Chodziło mi o to, że w grę zawsze wchodzi odbiór osobisty co jest chyba najbardziej bezpieczną formą przeprowadzania tego typu transakcji.

Jak pisałem powyżej zaszło nieporozumienie, za które mogę jedynie przeprosić a Ty kolego nie znasz dokładnie sprawy więc nie dziw się tak w 100% irytacji Skaktusa
Pawelic is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-10-08, 12:56   #10
FreaKyGuy
Wujek Dobra Rada

FreaKyGuy's Avatar

Model: Reprezentacyjny

Cytat:
Jak pisałem powyżej zaszło nieporozumienie, za które mogę jedynie przeprosić a Ty kolego nie znasz dokładnie sprawy więc nie dziw się tak w 100% irytacji Skaktusa
Po pierwsze, nie jestem Twoim kolegą... a po drugie @Skaktus opisał sytuację wystarczająco dobrze by domyśleć się że jesteś nieodpowiedzialnym użytkownikiem, z którym lepiej nie przeprowadzać jakiś wymian czy też innych transakcji. Co zresztą sam udowodniłeś pisząc 'wyjaśniający' post powyżej... No ale, takiemu młodzianowi jak Ty nie przegada...

FreaKyGuy is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-10-08, 16:58   #11
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał Pawelic
Do żadnej konkretnej rozmowy nie doszło, w celu rzekomej wymiany.
7 wiadomości na PM
Twoje hasła:
Cytat:
ja bym proponował jak będę miał kasę na wysyłkę to zrobić tak że zakładamy gdzies temat na forum i coś takiego że uzytkownik Pawelic zobowiązuje się do wysłania tego i tego w dniu tym i tym za to i to
I to nie jest konkretna rozmowa ? Już nie ściemniaj.

Cytat:
Chodziło mi o to, że w grę zawsze wchodzi odbiór osobisty co jest chyba najbardziej bezpieczną formą przeprowadzania tego typu transakcji.
Mieszkając od siebie kilkaset kilometrów. Nawet nie zaproponowałeś takiej możliwości. Zresztą sposób wymiany jaki proponowałeś jest zacytowany w wiadomości wyżej.

Cytat:
Napisał Pawelic
Mam nadzieje że już z nikim na forum nie przeprowadzisz żadnej transakcji.
Old 28-10-08, 22:47   #12
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

Model: Maize MX4 PRO

heh to nie moja sprawa ale chyba tym jednoznacznie pogrzebales swoje szanse do kandydowania na moda:P
Old 07-11-08, 14:33   #13
Shakin
TeDeeR Rajder

Shakin's Avatar

Model: N 5530
Send a message via ICQ to Shakin Send a message via Skype™ to Shakin

A ja ze swojej strony pochwalę użytkownika Pawelic

Zamieniłem się z nim na telefonu.

We wtorek zapytałem go czy się zamieniamy, w środę już wszystko było wysłane, dzisiaj telefony do obu nas dotarły. Wszystko tak jak opisywał, z fotkami też nie było problemu, przez GG normalna rozmowa...

Także ja - polecam

:D
Shakin is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 16-11-08, 00:11   #14
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Transakcja transakcji nierówna.

Niesmak pozostał.
Old 16-11-08, 17:35   #15
nicek1993
Bywalec

Model: n73+2gb/xbox 360 premium

SIę zamienił bo nie chciał swojej reputacji tracić na tym forum
nicek1993 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania