Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Sprzęt komputerowy i nie tylko.. > Komputery & elektronika > NoteBooki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 09-08-08, 21:31   #1
Pat_Net
Szalony MotoManiak

Pat_Net's Avatar

Model: Moto Defy / Samsung I5700
Gwarancja na laptopa...

Witam wszystkich z dość dziwną sprawą. Dziś mój laptop zaczął sie "psuć". Padła w nim karta graficzna, co jest całkiem normalną usterką w tym modelu Niestety teraz czeka mnie ciąg efektownych napraw i wysyłania do serwisu.

I tu mam pytanie: Czy opierając się na opiniach dotyczących akurat tego modelu i związanej z nim ustarki mógłbym dochodzić prawa do natychmiastowej wymiany sprzętu na inny? Czy jednak muszę najpierw odesłać 3 razy z ta samą usterką zanim będę mógł dochodzić tego prawa?
Old 09-08-08, 21:44   #2
vanStypeks
Vectra Klub Polska

vanStypeks's Avatar

Model: Samsung Galaxy Note 8
Odp: Gwarancja na laptopa...

Cytat:
Napisał Pat_Net Zobacz post

I tu mam pytanie: Czy opierając się na opiniach dotyczących akurat tego modelu i związanej z nim ustarki mógłbym dochodzić prawa do natychmiastowej wymiany sprzętu na inny? Czy jednak muszę najpierw odesłać 3 razy z ta samą usterką zanim będę mógł dochodzić tego prawa?
Niestety masz takie same prawa jak inni.
Zdarzają sie przypadki, ze producent wiedząc o usterkowej serii przeprowadza akcje wymiany bądz naprawy, ale to są wyjątki.

Jednak nie musisz powoływać się na gwarancję tylko odrazu do sprzedawcy i skorzystać z prawa rękojmi, na towar niezgodny z umową (tu możesz już sie powołać na opinie innych)
vanStypeks is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 09-08-08, 23:15   #3
Van GORRE
Polish (C)Ham

Van GORRE's Avatar

Model: Nokia E51

Jakiego masz lapa?
Serwisy nie bawią się w naprawę, wymieniają element czyli w twoim wypadku płytę główną (ew. kartę graficzną o ile nie jest zintegrowana).
Czy aby na pewno ten przepis do "3 wymian" uszkodzonego sprzętu jeszcze funkcjonuje?
Old 09-08-08, 23:55   #4
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Model: i9000

Coz, chodzi o tego laptopa i typowa dla tego modelu usterke. Niestety, FSC jest dosc upierdluwa firma i sprawia wiele klopotow, zapewne dlatego tez @Pat_Net zdecydowal sie wpierw zapytac czy moze to inaczej zalatwic. Sugerowalbym zapoznac sie z linkiem, ktory podalem zanim ktokolwiek doradzi mu jakakolwiek opcje, ot tak, informacyjnie ;-)
KrzychuG is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 10-08-08, 13:46   #5
Pat_Net
Szalony MotoManiak

Pat_Net's Avatar

Model: Moto Defy / Samsung I5700

@Van GORRE Nie chciałem robić antyreklamy, ale skoro link został juz podany to mam FSC Amilo Pi 1556 :/ Wymiana z tego co wiem elementu w tym wypadku garty graficznej na nową kończy się włożeniem elementu ponaprawowego, który w przeciągu 2 miesięcy i tak się psuje

@KrzychuG Ja w tym temacie także sie wypowiadałem i liczyłem że podkładka chlodząca sprawi cuda, lecz niestety coś "nie poszło".

Problem z oddaniem laptopa do sklepu na gwarancję polega na tym że laptopa kupił mi znajomy w Szczecinie, więc oprócz gwarancji z pieczątką sklepu i podpisem sprzedawcy nic więcej nie mam, a sam sklep oddalony jest odemnie o 150 km :/ Nie wiem czy sama gwarancja starcza aby coś zdziałać, tym bardziej że laptop był juz raz w serwisie i miał wymienianą matrycę LCD.

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania