Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Inne marki > Sharp

Sharp SubForum tematyczne tej marki telefonów

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 26-09-06, 20:28   #1
antracyt77
Junior

Model: Sharp 903
[903] Menu tylko z vodafone ...?? I pare innych pytań

Czesc ! Wlasnie nosze sie z zamiarem zamienienia swojego k750i na sharpa 903 jednak dreczy mie pare pytan
1. Cz menu jest tylko z Vodafone ?? czy mozna zmienic jego wyglad na np jakis z Azji ?? ( tak jak w sharpie gx 30 )
2. czy mozna ustawic mp3 jako dzwonek ??
3. Czy aparat ma funcje "efekty" ( alb inna - u za przyklad funkcja z k750i ) gdzie zmienia sie obraz np na czarnobialy czy sepia
antracyt77 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 02-10-06, 22:28   #2
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Odp: [903] Menu tylko z vodafone ...?? I pare innych pytań

1-only vodafone...gdzieś ktoś pokazywał odbrandowanego 903,ale zanim w polsce to bedzie to wiesz

2-z tego co wiem to nie

3-tak
Old 02-10-06, 23:24   #3
antracyt77
Junior

Model: Sharp 903

eh ... czytam teraz Twoją odpowiedz trzymając 903 w łapce :P ale tak czy siak - nawet z tym menu z vodafon warto było go kupic
antracyt77 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 03-10-06, 14:11   #4
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

ja bym nie kupił 903 bo i tak są problemy z mms,gprs i inne ,dlatego zostaje przy tym co mam
Old 06-10-06, 08:05   #5
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

Model: Maize MX4 PRO

ty bys generlanie nic nie kupil co nie jest Se , wiec ten komentarz jest zbedny . BTW , ty miales chcoiaz tego 903 czy tylko tak sobie piszesz , zeby poscika nabic ?

@antracyt77 - swietna decyzja <ok> . kolejny sharp'owiec na pokladzie ;]
Old 06-10-06, 10:45   #6
grzesj
Senior

grzesj's Avatar

Model: Sharp 903SH
Send a message via AIM to grzesj

Arena ma rację. Oczywiście mozna ustawic mp3 jako dzwonek, pod warunkiem ze masz odpowiednią wersję softu. Telefonik jest świetny, robi super zdjęcia, bateria trzyma dosc długo, ma mnóstwo innych fajnych przydatnych opcji, jest rewelacyjnym MP3 Playerem (odtwraza duuuużo lepiej niz niejeden MP3 Player) itd itp. Mógłbym jeszcze długo wymieniac...
Old 06-10-06, 13:39   #7
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał a_r_e_n_a
ty bys generlanie nic nie kupil co nie jest Se , wiec ten komentarz jest zbedny . BTW , ty miales chcoiaz tego 903 czy tylko tak sobie piszesz , zeby poscika nabic ?

@antracyt77 - swietna decyzja <ok> . kolejny sharp'owiec na pokladzie ;]
arena,nie denerwuj mnie,już wiele razy pisałem że moge mieć wszysto i nie musi byc to SE

a po 2 wymieniłem to co często nie działa w sharpie czyli np gprs itp

miałem 903 i była bardzo ok i mi się podobała,jednak blokady od vody mnie wkurzało bardzo,dlatego opchałem dlaej w obieg

a to że sharp jest dobry w wielu innych przypadkach to wiem i nie trzeba mnie przekonywać

a ty arena co masz ??
Old 07-10-06, 11:48   #8
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

generalnie to sharp jest lepszy we wszystkim od SE . Mi tam gprs dzialal ... a ja mailem honde nsx , ale byla na automacie wiec ja zamienilem na crx'a . a arena ma nokie 6310i z ktorej jest bardzo zadowolony .
Old 09-10-06, 16:51   #9
porkas
Junior

Witam
Przymierzam się do kupna 903 i tyle już różnych rzeczy czytałem,że już mi sie pomieszało dlatego postanowiłem zapytać,a że nie chce zakładać odzielnego tematu pytam tutaj
1. Jak jest w końcu z tym mp3 na dzwonek nie da się czy to zależy od softu,jeśli tak to na którym można to ustawić?
2. Czy ustawinie wap+mms w erze jest niemożliwe czy może ktoś, gdzieś (serwis gsm ) potrafi to zroobić?
3. Gdzie ewentualnie można wgrać nowszy, lepszy, inny soft ( i co w którym jest odblokowane, możliwe)do tego cudeńka? Interesuje mnie rejon Łodzi bo tam mieszkam
Pozdrawiam i prosze o wyrozumiałość jeśli już gdzieś na tym forum dokładnie było to powiedzioane

Ostatnio edytowane przez porkas : 09-10-06 o 16:54.
porkas is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 09-10-06, 17:50   #10
UndeadKill
Banned

UndeadKill's Avatar

Model: SE K750i, M A925, N 6600
Send a message via AIM to UndeadKill

To ja się do tego dołącze i pytam jeszcze o:
4. Bateria jak współpracuje
5. Jak chodzi mechanizm otwierania i przekręcania ekranu
UndeadKill is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 09-10-06, 19:28   #11
HeRz
Bywalec

HeRz's Avatar

Model: N900
Send a message via MSN to HeRz

Cytat:
Napisał porkas
Witam
Przymierzam się do kupna 903 i tyle już różnych rzeczy czytałem,że już mi sie pomieszało dlatego postanowiłem zapytać,a że nie chce zakładać odzielnego tematu pytam tutaj
1. Jak jest w końcu z tym mp3 na dzwonek nie da się czy to zależy od softu,jeśli tak to na którym można to ustawić?
2. Czy ustawinie wap+mms w erze jest niemożliwe czy może ktoś, gdzieś (serwis gsm ) potrafi to zroobić?
3. Gdzie ewentualnie można wgrać nowszy, lepszy, inny soft ( i co w którym jest odblokowane, możliwe)do tego cudeńka? Interesuje mnie rejon Łodzi bo tam mieszkam
Pozdrawiam i prosze o wyrozumiałość jeśli już gdzieś na tym forum dokładnie było to powiedzioane
1.Darady ale musisz miec odpowiednia wersje softu (poraz 2), tego to nie wiem.Ale zapytam kolege moze ma gdzies zapisane bo fona juz niestety sprzedal.

2.Jest to niemozliwe i chyba zadnem serwis nie ma tu nic do gadania. Niby czytalem na forum o tym 903 to sie niektorym udalo to zrobic ale jak to nie wiem, bujda?.

3.Kiedys bawilem sie kolega 903 i nie mial softa vody ale juz taki telefon kupil. Jakis japonski softz ang langiem.

@UndeadKill

1.Bateria dosyc dlugo trzyma jak na taki wyswietlacz, nie ma z nia problemow.

2.Jezeli chodzi o mechanizm rowniez nie ma sie czego bac , mialem 902 rok i nie bylo zadnych ale to zadnych problemow z przekreceniem , zadnych luzow i tym podobnych . Pewnie w 903 jest tak samo.

Ostatnio edytowane przez HeRz : 09-10-06 o 19:32.
HeRz is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 09-10-06, 20:40   #12
porkas
Junior

HeRz thx za odp i czekam na odp na którym sofcie mp3 na dzwonkach śmigają
no to jeszcze kilka pytań:
Czym różni się 903sh od sx8333,ten sam fon a jednak inny..wie ktoś coś na ten temat? Czytałem troche na ang forach ale nie jestem tak lotny w ang żeby to skumać dokładnie.
Wyczytałem też gdzieś(nie pamiętam niestety już gdzie) że ponoć ustawienia wap+mms są podobne do ustawień nowszych SE ( też nie pamiętam jakich). Ktoś coś wie na ten temat,może ktoś to sprawdzał już?
Old 09-10-06, 20:44   #13
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

Idea , era , heyah dzialaja bez problemu ( jak zapewnia @dibi i @miniV500 ) , natomiast z plusem zero postepow , jak nie dzialal , tak nie dziala dalej . po rozmowie z jednym z userow posiadajacych 550sh , powiedizal on , ze na sofcie Europejskim vodafone wystarczy dzownek zgrac na pamiec telefonu i bedzie dzialac , musze to wyprobowac

z tego co sie orintuje to 903 , 550sh i 703 to podobna platforma , wiec sadze , ze bedzie podobnie ;]
Old 10-10-06, 08:26   #14
porkas
Junior

to czy ktoś komu udało się ustawić mms+wap w Erze mógłby napisać jak to zrobić lub gdzie znalazł takie informacje? Byłbym wdzięczny
Old 10-10-06, 21:23   #15
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

mozesz napisac maila do BOK-u powinni odpisac ( jak zapewnia @dibi , on sam tak zrobil i nawet zamiescil nam opis ) . ja juz napisalem do plusa , jednak nie spodziewam sie zadnej normalnej odpowiedzi , oprocz wykrecania i zmyslania roznych glupot . chociaz dzis dostalem e-mail ze potrzebuja troche czasu i odpisza jak najszybciej to mozliwe . Moze serio szukaja tych ustawien

Cytat:
Do korzystania z usługi MMS/WAP potrzebna jest aktywacja GPRS na karcie SIM - jest ona bezpłatna, oprócz tego muszą być wprowadzone odpowiednie ustawienia w aparacie. Niestety nie posiadamy szczegółowej konfiguracji WAP dla tego modelu aparatu, możemy jedynie podać podstwowe parametry dla tej usługi w sieci Plus GSM: APN wap.plusgsm.pl Nazwa użytk. pozostawiamy puste Hasło pozostawiamy puste Serwer MMS http://wap.plusgsm.pl:8002 Adres IP 212.002.096.016 Port IP 9201. W związku z faktem, iż na wielu telefonach dostępnych obecnie na rynku obecna jest blokada, tzw. WAPLOCK (blokada na usługi oparte o GPRS u innego operatora niż macierzysty) nie gwarantujemy Panu poprawnego działania usługi w urządzeniach zakupionych poza siecią Plus. Fakt niemożliwości skonfigurowania aparatu zakupionego poza siecią do działania z usługami WAP/MMS nie stanowi podstawy do rozwiązania umowy, ponieważ aktywacja jest dokonywana na zestawie karta SIM + aparat działający poprawnie w sieci Plus.

Ostatnio edytowane przez a_r_e_n_a : 10-10-06 o 21:50.
a_r_e_n_a is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 11-10-06, 17:47   #16
porkas
Junior

no tak, cos mi sie zdaje ze jednak w erze nie da sie ustawic mms.. napisalem im dzisiaj meila i odpisali ze nie maja takiego tela w ofercie,wiec nie posiadaja dokladnych ustawien... przyslali mi tylko podstawowe parametry, dokladnie tak jak tobie Arena, nie mam jeszcze sharpa wiec nie moge spr czy by to zadzialalo. jesli ktos chcialby to przetestowac to moge podeslac parametry ktore mi podali
Old 11-10-06, 17:52   #17
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

W przypadku ery wydaje mi sie ze wystarczy , podstawic ustawienia od ery za heyah ...
Old 11-10-06, 18:07   #18
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

w sumie z tymi ustawieniami z erą i heyah to toroche podobnie jak w niektórych LG było,trzeba kąbinować i w koncu zadziałało,jednak na niegórych nowych wersjacho softa nie działało zawsze jak trzeba
Old 12-10-06, 15:26   #19
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

panowie i panie pragne oglosic , ze wlasnie wyslalem moja pierwsza mp3 ( pelna ) przez bluetooth do sharpa 703sh . i zgadnijcie jaka nowa opcja mi sie pojawila :
" set as ringtone " .... alez jestem szczesliwy . teraz ten fon nie masz juz zadnych wad

@dibi miales racje !!!
Old 12-10-06, 18:40   #20
gera
Banned

gera's Avatar

Model: 6230

tzn. jesli komus wyslemy mp3 to dopierowtedy mozemy ja ustawic na dzwonek ?
gera is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 12-10-06, 20:27   #21
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

nie , mozesz wyslac sobie z komputera swoja ulubiona mp3 przez bluetooth , irde lub kabel . wydaje mi sie , ze mozesz tez wgrac na karte a pozniej skopiowac na pamiec telefonu . wazne zeby bylo w pamieci fona w sounds and ringtones
Old 13-10-06, 13:32   #22
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

chyba wracam do sharpa
Old 13-10-06, 16:58   #23
DiBi
User Gold

DiBi's Avatar

Model: Desire Z

hehe, wydaje mi się że w innych Sharpach jest podobnie z tymi dzownkami. Tak kiedyś czytałem na jakimś forum jak szukałem coś o moim Sharpie, trzeba mieć soft europejski i wszystko gra Czyli na pewno od 550SH w góre wszystkie mają dzwonki mp3, a czy starsze też to trzeba by przetestować Niestety mankamentem tego jest to że np. 550sh ma ledwie 5MB pamięci telefonu więc nie zaszalejemy z tymi dzwonkami

A co do ustawień MMS i WAP to w heyah nie ma najmniejszego problemu. Miałem kilka zagranicznych telefonów takich jak motka e770v (wtedy kiedy była rzadkością) i Heyah zawsze chodźby miałą stanąć na głowie to mi przysyłała te informacje Testowałem ustawienie które podałem w innym temacie wspólnie z innymi użytkownikami i działają na 550SH, 770SH oraz 903, a więc wydaje mi się że ogólnie w tych nowszych.
@porkas napisz do ery, że kiedyś już dostałeś od nich szczegółowe ustawienia do telefonu niedostępnego w Polsce i że bardzo miła pani z chęcią wysłała Ci po kilku dniach szczegółową konfigurację krok po kroku. Teraz masz podobny problem i liczysz na pozytywną odpowiedź.
U mnie takie coś zadziałało pierwszym razem, ale ogólnie wystarczy że im napisze że mam rzadki telefon i że nie mogę go skonfigurować to po kilku dniach mam konfiguracje wygląda to mniej więcej tak:

Cytat:
Heyah

Dziękuję za korespondencję.

W odpowiedzi na list uprzejmie informuję, że wskazany w liście model aparatu nie był testowany w naszej sieci.

Jednakże pragnę wyjaśnić, iż prowadzone są prace mające na celu ustalenie konfiguracji dostosowanej do telefonu Sharp 550sh.

Dlatego też szczegółowy schemat konfiguracji wyślę Panu w możliwie najkrótszym czasie.

Proszę o cierpliwość.

Pozostaję do dyspozycji.
DiBi is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 16-10-06, 16:20   #24
porkas
Junior

heh pisałem do Ery najuprzejmiej jak potrafiłem, pisałem to co @Dibi radził, ale i tak tłumaczyli się,że nie posiadają takiego tela w ofercie, więc mi nie pomogą. Za to przeszedłem się po komisach i serwisach gsm u mnie w mieście(Łódź) i znalazłem kolesia, który pracuje w jednym komisie sam ma sharpa 903 w Erze i udało mu sie ustawić mms+wap. Pokazał mi w swoim telu,wszystko śmiga, za taka usługe życzy sobie 50 zeta i jak już będe miał upragnionego sharpika to chyba poświęce tą kaske.Myśle ze warto wydać te pięć dyszek tym bardziej,że koleś powiedział,że samo wklepywanie wszystkiego do tela zajmuje mu ok godziny. Później będę już mógł sprawdzić co i jak jest ustawione i podrzucić na forum. Niestety na razie nie mogę nigdzie znaleźć 903 w odpowiednim stanie i odpowiedniej cenie

a teraz troche offtop, mam nadzieje ze mi wybaczycie :P
jak sadzicie czy oplaca mi sie kupic miesiecznego 903, z 2 bateria,ladowarka biurkowa, karta 512 i ladowarka sam za 1350? mowiac szczerze jestem juz troche zdesperowany,sprzedalem swoje tele i jak mam juz kaske na sharpika to 903 zniknely z allegro :/

Ostatnio edytowane przez porkas : 16-10-06 o 22:29.
Old 17-10-06, 14:51   #25
DiBi
User Gold

DiBi's Avatar

Model: Desire Z

50zł za konfigurację?? chyba żartujesz... zdzierstwo do potęgi n-tej... Radziłbym podmienić poprostu dane z tej konfiguracji którą Wam podałem w innym temacie powinno zadziałać.

a co do tego za 1350zł.. hmm.. po tyle można było spokojnie kupić nówkę jak wchodziły, ale teraz się jakoś zmyły.. Po za tym jak ja widze że jest druga bateria to automatycznie mam podejrzenia że stara się spieprzyła, a nie powinna... radziłbym poszukać innej oferty
DiBi is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 17-10-06, 16:36   #26
porkas
Junior

@Dibi nie wiem czy masz racje, mnie sie raczej wydaje,ze to zestaw akcesoriow z ebaya widzialem wlasnie takie:ladowarka biurkowa+bateria+ladowarka samochodowa. Koles powiedzial ze tel kupil nowy na ebayu wlasnie dla siebie,ale jednak sprzedaje... nie wiem co o tym myslec,tel wyglada na nowke, a jakos na allegro ostatnio wszystkie 903 zniknely...
Co do ustawien mms to zanim komus oddam tela to oczywiscie najpierw sam pokombinuje z tymi twoimi @Dibi ustawieniami z Heyah
Old 17-02-07, 22:11   #27
lukikolcza
Junior

ja mam pytanie gdzie mozna by wa waie zdjac simlocka vodafone i za ile? pozatym to ile kosztuje od niego bateria? dzieki za odpowiedz to wazne bo musze szybko sie decydowac
lukikolcza is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania