Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Handel online > Aukcje internetowe > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 24-08-08, 15:53   #1
sylvek
Junior

info nt:"TORX Pakiet Serwisowy Naprawa GSM"

przeglądając allegro natrafiłem na aukcję dotyczącą naprawy telefonów samemu(głównie nokia), sposób naprawy jest opisany w książce eksperta nazywa się to "TORX Pakiet Serwisowy Naprawa GSM" czy miał ktoś kiedyś styczność z czymś takim?? czy jest to coś warte?? mam w domu kilka jakieś stare telefoniki i tak się zastanawiam czy opłaca się to kupić

od razu przepraszam moderatorów jeżeli temat jest w złym miejscu, ale tutaj pasował mi najbardziej. Wydaje mi się, że nie narusza regulaminu

Pozdrawiam
Sylwek
sylvek is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 24-08-08, 17:33   #2
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Odp: info nt:"TORX Pakiet Serwisowy Naprawa GSM"

Dostaniesz pakiet wkrętaków torxów o wartości 9 zł z Lidla i instrukcje skopiowane z neta o wartości 0 zł. Wysil się trochę a wszystko znajdziesz na elektrodzie i google.Powodzenia.
Old 24-08-08, 17:54   #3
starostast
MotoManiak

starostast's Avatar

Model: nokia 3310
Send a message via AIM to starostast

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
Dostaniesz pakiet wkrętaków torxów o wartości 9 zł z Lidla i instrukcje skopiowane z neta o wartości 0 zł. Wysil się trochę a wszystko znajdziesz na elektrodzie i google.Powodzenia.
a skad wiesz?

sam posiadam wiele materialow z netu dotyczacych napraw,flasziwania telefonow, ktorych czasami szukalem godzinami.

nie dziwie sie, ze ktos za to chce brac pieniadze.

inna sprawa jest legalnasc sprzedazy materialow dostepnych w internecie bez praw autorskich do nich.

примите меня от здесь
starostast is offline  
Old 24-08-08, 18:46   #4
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Kupiłem kilka takich artykułów/poradników i połowa była skopiowana na żywca z Matraxa i elektrody, często nawet z nazwami i Nikami poszczególnych osób...
Old 24-08-08, 18:57   #5
starostast
MotoManiak

starostast's Avatar

Model: nokia 3310
Send a message via AIM to starostast

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
Kupiłem kilka takich artykułów/poradników i połowa była skopiowana na żywca z Matraxa i elektrody, często nawet z nazwami i Nikami poszczególnych osób...
no to z dobrych zrodel kopiowali

примите меня от здесь
starostast is offline  
Old 24-08-08, 21:23   #6
EleKtrOmaX
::::::::::::::::::::

EleKtrOmaX's Avatar

Model: Asus P750, Maxx

Cytat:
Napisał sylvek Zobacz post
przeglądając allegro natrafiłem na aukcję dotyczącą naprawy telefonów samemu(głównie nokia), sposób naprawy jest opisany w książce eksperta nazywa się to "TORX Pakiet Serwisowy Naprawa GSM" czy miał ktoś kiedyś styczność z czymś takim?? czy jest to coś warte?? mam w domu kilka jakieś stare telefoniki i tak się zastanawiam czy opłaca się to kupić

od razu przepraszam moderatorów jeżeli temat jest w złym miejscu, ale tutaj pasował mi najbardziej. Wydaje mi się, że nie narusza regulaminu

Pozdrawiam
Sylwek
Te tzw. "Księgi Experta" to przetłumaczone na polski service manuale, które przekazują APS'om producenci telefonów. Zazwyczaj jest tam opisane krok po kroku jak rozebrać telefon na części. Oczywiście w service manualach również znajdziemy wartości i rodzaje wszystkich elementów elektronicznych telefonu. Widać że gość posiłkuje sie na wiedzy z service manualów, dodaje jednak swoje zdjęcia i komentarze. Myślę, że ekonomiczniej będzie samemu pościągać z internetu potrzebne materiały niż kupić gotowca za kosmiczne pieniądze.
EleKtrOmaX is offline  
Old 24-08-08, 21:33   #7
sprowa
Junior

Cytat:
Napisał starostast Zobacz post
a skad wiesz?

sam posiadam wiele materialow z netu dotyczacych napraw,flasziwania telefonow, ktorych czasami szukalem godzinami.

nie dziwie sie, ze ktos za to chce brac pieniadze.
to może tobie tez trzeba płacić - to może ostrzegaj przed dawaniem rad i ogłoś jakiś oficjalny cennik żeby nie było nieporozumień? Obudz się!!!
sprowa is offline  
Old 26-08-08, 18:45   #8
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

Model: Maize MX4 PRO

@sprowa
a tobie o co chodzi? slyszales o czyms takim jak ochrona wlasnosci intelektualnej? Jezeli koles opracowal sposob to moze pobierac nawet za niego oplate, albo udostepnic do matraxowicza
Old 26-08-08, 21:47   #9
Hal
MotoManiak

Hal's Avatar

Model: HTC Dream & E8

Co do "legalnosci" takich poradnikow na allegro to jest spory proble, kiedys sprzedawalem poradnik o tuningu starszych modeli nokii takich jak 3310,5510, itp, aukcje byly sciagane przez pracownikow allegro wiec nie widze glebszego sensu wystawiania takich rzeczy, a co do kupowania to takie same porady mozna znalezsc za pomoca google wystarczy troche checi, cierpliowsci i wiedzy na temat tego co sie szuka ;]
Old 28-08-08, 10:59   #10
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał Hal Zobacz post
Co do "legalnosci" takich poradnikow na allegro to jest spory proble, kiedys sprzedawalem poradnik o tuningu starszych modeli nokii takich jak 3310,5510, itp, aukcje byly sciagane przez pracownikow allegro wiec nie widze glebszego sensu wystawiania takich rzeczy, a co do kupowania to takie same porady mozna znalezsc za pomoca google wystarczy troche checi, cierpliowsci i wiedzy na temat tego co sie szuka ;]
Jednak niektórzy chcieli by coś pogmyrać ale nie wiedzą co i jak, więc szukają w sieci, ale nie wiedzą czego dokładnie. Potem jest lament że znaleźli coś a to nie było to i telefon umarł...Są też leniuchy którzy chcą mieć wszystko na tacy.

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania