Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Co wybrać... > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 09-11-09, 12:59   #1
nick
Senior

nick's Avatar

Nokia n85 czy 5800?

Witam Najprawdopodobniej jutro zamienię swoją Nokie n73 na coś nowszego. W oko wpadły mi dwa modele - n85 i 5800. Czytałem dużo pozytywnych opinii o obu modelach. Zależy mi głownie na:

- W miarę dobrym aparacie (przynajmniej taki jak w n73) z funkcją makro
- Wbudowanym odbiorniku GPS i możliwości zainstalowania aplikacji typu TomTom, Garmin itp.
- WiFi i komfortowym przeglądaniu internetu (domyślam się ze tu 5800 wygrywa)
- Wyjściu Tv-out
- Szybkości działania, stabilności oraz łatwości obsługi i pisania.

Co byście polecili?
nick is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 09-11-09, 16:30   #2
Wojt
MotoManiak

Wojt's Avatar

Model: Iphone X
Odp: Nokia n85 czy 5800?

z tych 2 to n85 a dlatego bo :
ładniejszy , lepszy aparat , o wiele ładniejszy oledowy wyświetlacz i nawet szybko chodzi
Old 09-11-09, 16:57   #3
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Model: Vision

5800:

- w miarę szybka, choć czasem zamula... dotykowy symbianek jest całkiem dobrze zrobiony ale dwa razy konkretnie się zawiesił, ale ogólnie jest ok.
- Dobrze sprawujące się WiFi i necik
- Pisanie w miarę komfortowe, ale coś gubi się przy bardzo szybkim pisaniu.
- Aparat taki sobie, nie powala ale tragedii nie ma, makro jest
- GPS'a nie sprawdzałem ale podobno nie grzeszy szybkością łapania fixa i stabilnością sygnału, co do programów to nie wiem.

Wady? Przede wszystkim obudowa nie zbyt dobra jakość, przez to mój wylądował w serwisie... dali nowy z adnotacją wada fabryczna i wymiana na nowy. Więc coś chyba nokia zawaliła.

I też wydaje mi się że N85 będzie lepsza. Zależy do czego potrzebujesz telefonu

Ostatnio edytowane przez Rino : 09-11-09 o 17:00.
Rino is offline  
Old 10-11-09, 12:17   #4
nick
Senior

nick's Avatar

Dzięki za odpowiedź O telefon raczej zawsze staram się dbać. Jakość wykonania jest ważna jednak telefon nie będzie eksploatowany w jakiś trudnych warunkach.

Wiem N85 ma dobry wyświetlacz i aparat, a w 5800 ekran jest znowu dużo większy. Dotychczas do ekranów dotykowych podchodziłem dość sceptycznie, jednak miałem okazje bawić się iPhonem i jeszcze kilkoma dotykowcami i bardzo fajnie to wyglądało.

N85 wychodzi ponad 100zl taniej, jednak jeżeli zdecyduje się na 5800 to będzie od razu bez simlocka, wiec wychodzi praktycznie to samo.

Widzę, że decyzje będę musiał podjąć sam.

Pozdrawiam

Zdecydowałem się na n85. Jak na razie bawiłem się telefonem 30 minut i mam mieszane uczucia. Telefon jest wykonany średnio jak dla mnie. Trochę denerwują mnie przyciski na przednim panelu, które są dość głośne podczas przyciskania. Przyciska nawigacyjny też jest średnio wygodny jak dla mnie (bardziej byłem przyzwyczajony do joysticka w n73). Slider to kwestia gustu, jak dla mnie nie jest, aż tak wygodny i ma trochę luzów. Nie wiem jak to wygląda w porównaniu do N95. Telefon jest prawie nowy, według licznika ma wygadane tylko 12 minut. Ogólnie spodziewałam się trochę lepszego spasowania i lepszych plastików, ale zobaczymy co z tego będzie...

Ostatnio edytowane przez brutus : 10-11-09 o 18:22.
nick is offline  
Old 10-11-09, 16:46   #5
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

N85 jest telefonem nieco zachwalanym na wyrost...Jeśli ci nie przypadnie do gustu w pierwszych dniach zmieniaj na coś innego bo później tez pewnie nie będzie ci się podobał.

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania