Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > LG

LG Rośnie popularność tej marki w naszym kraju.. Warto by porozmawiać.. zapraszamy

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 13-01-12, 15:59   #1
adek_sc
Moto Pisacz

LG Swift GT540 - kilka pytań

Witam forumowiczów.

Jeżeli ktoś obcował dłużej z owym sprzętem i mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań to byłbym bardzo wdzięczny. Przechodzę zatem do sedna sprawy.

Właśnie kupiłem prosty smartfon z androidem jakim jest LG Swift GT540 i w zasadzie jest to pierwszy smartfon, który zaposiadłem, więc jestem zupełnie zielony i potrzebuję pomocy w następujących kwestiach:

1) Po podłączeniu fonu do PC, nie mogę go normalnie otworzyć jako dysku (w fonie mam karte 2gb). Coś mi tam się w moim komputerze wyświetla, kreator nowego sprzętu też coś majstruje jednak na daremne. Czy potrzebuje wcześniej włączyć/wyłączyć jakąś opcje w telefonie? Jak, gdzie? Potrzebuje może jakiegoś oprogramowania na PC? Jakiego, skąd? W zestawie nie miałem żadnego CD z programami. Dodam, że mam Win XP.

2) Jeżeli już mi się uda rozwiązać problem numer jeden to jak zainstalować na telefonie system Android 2.3.7? Mam tu zwykły standardowy Android, w wersji podstawowej, już nawet nie pamiętam numeru (choć prawdopodobnie 2.1).

3) Jak połączyć się przez WiFi? Grzebałem tam trochę, doszedłem do momentu wyszukiwania sieci, znalazłem jedną niezabezpieczoną hasłem, odpaliłem jakąś stronę, ale nie wiem czy strona się nie załadowała czy to WiFi nie działa czy jak.

Ogólnie jak wyżej już napisałem jestem kompletnie zielony w temacie tego telefonu, więc narazie interesuje mnie rozwiązanie owych trzech przypadków, z czasem może zadam kolejne pytania. Jeżeli ktoś posiada, bądź posiadał ten telefon i dużo się z nim bawił w sensie patchowania, flashowania, modowania itd, może również podzielić się ze mną ze swoimi uwagami czy pomysłami na temat telefonu. Czekam na odpowiedzi.

P.S.: Proszę o nie odsyłanie mnie do FAQ'ów czy instrukcji obsługi telefonu gdyż nic tam nie znalazłem.

P.S. 2: Telefon to prezent dla mojej dziewczyny, okażcie trochę serca i pomóżcie mi go zoptymalizować, DLA NIEJ!

Ostatnio edytowane przez adek_sc : 13-01-12 o 16:03.
adek_sc is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 13-01-12, 21:52   #2
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Model: Neo V
Send a message via MSN to ZduneX25
Odp: LG Swift GT540 - kilka pytań

1. Na początek musisz zainstalować sterowniki od LG http://www.lg.com/pl/support/mc-supp...ne-support.jsp po zainstalowaniu pojawi się możliwość podłączenia pamięci masowej (czyli karty SD)

2. Ten telefon nie ma oficjalnego android 2.2 ani 2.3 jak chcesz mieć 2.3 to tylko cm7, ale to długa droga, początek zaczyna się na programie KDZ, który przy tym modelu daje 50/50, że telefon padnie i czeka Cie gwarancja... jeżeli jesteś nowy radze zrobić root i poczekać jakiś czas poszerzając wiedzę o tym telefonie

3. Jeżeli wifi się połączy to będziesz miał w ustawieniach >sieci bezprzewodowe napis połączono i nową ikonę obok zasięgu sieci na pasku powiadomień, wiele miejskich sieci wymaga akceptacji "regulaminu użytkowania" by zaakceptować certyfikaty i móc korzystać z internetu musisz wejść w przeglądarkę, kliknąć klawisz menu > okna > będzie google na liści o obok krzyżyk klikasz go i załaduje się strona autoryzacji, potem już zgodnie z tym co się wyświetli

P.S. 2: skoro dla dziewczyny to zostaw na 2.1, bo 2.2 (chociaż 2.2 chyba jest 100% sprawny) i 2.3 nie są 100% sprawne jak mówiłem nie są to oficjalne romy

"Whatever you do in life will be insignificant, but it's very important that you do it, because nobody else will."
ZduneX25 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 14-01-12, 15:04   #3
adek_sc
Moto Pisacz

Zdunex słuchaj a taka sprawa: jak wybierałem telefon to kupiłem w miare "czysty" jeżeli chodzi o oprogramowanie, natomiast widziałem w opisie jednego Swifta, ze posiada nakładkę, która zabezpiecza telefon w 100% jeżeli chodzi o nagrywanie nowych systemów itd. Czyli, że nie ma możliwości, że telefon Ci padnie przy instalacji czegokolwiek, nawet gdy braknie prądu czy zwiesi Ci sie PC. Wiesz może o czym mowa? Jeżeli kojarzysz taką nakładkę to podaj nazwę/namiar to najpierw wrzuce to
Old 14-01-12, 15:15   #4
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Nie ma czegoś takiego jak nakładka, masz teraz jakis oficjalny rom 2.1, możesz na to wgrać inny rom 2.1 mający fastboot, a mająć juz fastboot możesz wgrać recovery, wtedy telefon nie można ubić.
Ale wracając do mojego poprzedniego postu, rom z fastboot wgrywa się programem KDZ, który daje 50% szans powodzenia jak już się uda to wtedy można robić wszystko.
Jest jeszcze taki minus po drodze, wgrywając rom programem KDZ jest szansa, że stracisz bootimage (chyba to się tak nazywało) wtedy ów fastboot czy później recovery będą miały czarny ekran (recovery będzie bezużytecznie nie mogąc go zobaczyć, a fastboot będzie można obsłużyć komendami przez komputer).
Jest na to rada, po utracie bootimage trzeba wgrywać inne romy 2.1 (polskie, zagraniczne) i tu wracamy do początku, trzeba używać KDZ im więcej go używasz tym większe szanse, że uceglisz telefon.

Jednak wszystko może pójść dobrze za pierwszym razem, tak tylko mówię, bo pisałeś, że nie masz doświadczenia, a swego czasu większość nowych użytkowników uceglało ten telefon

U mnie wszystko poszło ok za pierwszym razem, tylko, że ja kupiłem go z androidem 1.6, więc i tak chciałem/musiałem go aktualizować do 2.1 i wybrałem od razu taki z fastbootem, potem recovery to kilka sekund i gotowe.

"Whatever you do in life will be insignificant, but it's very important that you do it, because nobody else will."
Old 14-01-12, 15:56   #5
adek_sc
Moto Pisacz

Słuchaj druga sprawa jest taka że dalej nie moge odpalić mojego fonu na PC. Zainstalowalem sterowniki, znajduje mi go kreator, pisze ze jest gotowy do uzycia. W moim komputerze mojawia się kolejny dysk twardy, ale jak go otwieram to wyskakuje komunikat zeby wlozyc dysk do stacji dysków, tak jakby to był odtwarzacz CD cos poradzisz?
Old 14-01-12, 15:58   #6
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Rozsuń belkę powiadomień i kliknij na połączeniu usb, potem jeszcze raz potwierdź i uzyskasz dostęp do dysku.

Old 14-01-12, 17:34   #7
adek_sc
Moto Pisacz

Znaczy mówisz o menu w telefonie czy na PC?
Old 14-01-12, 17:38   #8
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Mówię o tym (zaznaczone na zielono):

potem będzie jeszcze:

Old 14-01-12, 21:40   #9
adek_sc
Moto Pisacz

i gdzie to niby jest? mi sie takie cos nie wyswietla niestety przy podlaczeniu do PC :<

hah..znalazlem, na gorze mini ikonka sie wyswietlila i trzeba bylo ja odpalic. dobra w takim ukladzie na ten czas to wszystko co chciałem wiedziec. Do WiFi juz dojde sam

Dzieki wielkie kolego i powiedz jak moge Ci wynagrodzic Twoja pomoc? Jest tu gdzies takie coś jak "pomógł" ? :>

Ostatnio edytowane przez adek_sc : 14-01-12 o 21:46.
Old 14-01-12, 21:44   #10
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

W belce powiadomień, a jak nie masz to nie zainstalowałeś wszystkich sterów albo się źle zainstalowały, bo to się zawsze wyświetla nie trzeba nic ustawiać, nie można tego wyłączyć, po prostu jest od momentu zainstalowania sterów. Dodam, że pełen komplet to 3 pliki msi, dodatkowo do tego potrzebny jest .NET Framework 3.5+ (ale to raczej każdy ma).

Old 14-01-12, 22:22   #11
adek_sc
Moto Pisacz

Dobra słuchaj, juz tam edytowałem posta, że mi się udało, jestem niezmiernie wdzieczny a teraz mi powiedz jeszcze tak: odnosnie WiFi, jak sie polaczyc? Wchodze w ustawienia, nastepnie w opcje bezprzewodowe, odpalam WiFi, znajduje mi sieci i: polaczyłem sie z jedna niezapezpieczona i jedna zabezpieczona hasłem, gdyz dostałem do niej hasło, i nic. Pisze mi tam "poza zasiegiem. zapamietane." I tyle. Jak szukam cos na googlach albo wchodze na YT bo mam takowe ikonki to nic mi nie pokazuje, jedynie brak netu. Wiec co jest nie halo? Sygnał miałem raz słaby a na drugiej sieci idealnie pełny.
Old 15-01-12, 09:05   #12
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Jest wiele sieci niezabezpieczonych, które giną po kliknięciu połącz (zapisują się na liście z opisem zapamiętana, nie wiem czemu, może nie są przeznaczone dla telefonów jak telbiur ).
Opisz mi proces łączenia się z ta zabezpieczoną siecią (może źle hasło wpisałeś)?

Old 15-01-12, 13:13   #13
adek_sc
Moto Pisacz

Dobrze hasło wpisałem, po prostu klikam, wklepuje hasło i wyskakuje komunikat: "Poza zasięgiem, zapamiętane." jak wyzej już pisałem. I Ta siec przeskakuje mi na sam dół, tak samo jak druga do której połączyłem wcześniej bez hasła. I to by było na tyle, zero postępu większego

Kolejne pytanie mam do Ciebie: jak ustawiam zdjęcie na tapetę to rozciąda się ono w poziomie (na wszystkie pulpity) oraz w pionie w ten sposób że duża część zdjęcia znika. Ogólnie przy ustawianiu zdjęcia na tapetę czy obrazka jakiegos jest taki kwadracik który mogę rozciągać bądź zwężać aby dopasować zdjęcie do pulpitu, jednak nigdy nie mogę go rozciągnąć na całe foto. Da się coś z tym zrobić w tym standardowym Androidzie?

Ostatnio edytowane przez adek_sc : 15-01-12 o 13:15.
Old 15-01-12, 14:58   #14
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

1. Może przywrócić ustawienia fabryczne, bo nie mam pomysłów.
2. Rozdzielczość tapet na tym ekranie wynosi 640x480 i pochodne, to normalne dla każdego androida, że reszta tapety ląduje na dodatkowych ekranach. Raczej nie zmieścisz całej tapety na jednym ekranie, a już na pewnie nie poziomej, możesz ustawiać pionowe tapety przez multipictire live wallpaper, wtedy nie będą ucinane, ale na każdym ekranie będzie ta sama część tapety, możesz skopiować nazwę programu i popaczec na youtube.

BTW: z ciekawości za ile go kupiłeś??

Old 15-01-12, 15:11   #15
adek_sc
Moto Pisacz

265PLN wylictowałem, używany koło roku w stanie b.dobrym z simlockiem na orange. Z przodu idealny, bez rysy, boki to samo, z tyłu jedynie przetarcia na miejcach zagięć (góra i dół) oraz lekkie przetarcie na samym srodku przy logu orange. Mysle, ze zrobiłem dobry interes, mimo wszystko to Android. I akurat lepiej w tej sytuacji że ma ekran oporowy, bo dla panny która klika paznokciami to ********* sprawa

Dobra czyli z tapetą bedzie lipa okej. Hmm.. ilosci pulpitów w tym Androidzie 2.1 też zapewnie nie da się ograniczyć?

Najbardziej mimo wszystko boli mnie to WiFi, bo od groma jest tam opcji internetowych, przegladarka, poczta gmaila, konfiguracje kont, pogoda, gps i nic nie moge poradzic bez polaczenia :/
Old 15-01-12, 15:21   #16
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Sam swojego sprzedałem ostatnio za 280 zł też w stanie bdb, bez otarć, rys, etc jak na pierwszy android nadaje się bardzo dobrze

Na domyślnym launcherze nie, ale pobierając jakiś z marketu możesz zejść do 3.
No android bez internetu żyć nie może jak mówiłem ostatecznie możesz przywrócić ustawienia fabryczne, ale stracisz wszystko co do tej pory ustawiłeś na telefonie.

Old 21-01-12, 23:03   #17
adek_sc
Moto Pisacz

Po krótkiej przerwie wznawiam temat ze wzg na to felerne WiFi. Tym razem łącze się z siecią, pisze mi, ze połączono. Nawet pokazuje mi szybkosc transferu, wchodze w 'internet' i strona wczytuje sie po pasku sądząc do około 1/20, choć na ekranie nic się nie wyświetla i.. stop. Tyle. Co jest nie tak? Moze jakas konfiguracja najpierw? Ale co, jak, gdzie? Nie można pobrać takich ustawień jakimś smsem w zależności od operatora, tak jak to w starszych modelach telefonów przy 'płatnym' necie?
Old 21-01-12, 23:06   #18
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Ustawienia są potrzebne jak użuwasz internetu mobilnego, a do WiFi nic nie trzeba ustawiać. Zrób tak jak pisałem w poście #2 pkt 3

Old 21-01-12, 23:25   #19
adek_sc
Moto Pisacz

Wiesz co strasznie to nieczytelne. Na pasku powiadomien pojawia mi sie znaczek WiFi z dana iloscia kresek zasięgu. No okej. I co teraz dalej? Jako takiej przegladarki tu nie ma, jak wchodze w manu badz z ktoregos tam pulpitu moge odpalic jedynie 'internet' no to odpalam i .. ? klawisz menu? to ten po lewej pod ekranem? No klikam i co? nic tam nie ma.. nowe strony, zakładki i tyle.. Kupe ustawien jedynie jak kodowanie stron, ustawianie IP itd.. dokladka rozpiske bys musiał napisac, ewentualnie cos z fotkami wrzucic bo nic nie zdzialam
Old 22-01-12, 09:14   #20
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Tu klikasz okna

A tu krzyżyk

Powinno po chwili pokazać stronę akceptacji certyfikatów.

Old 22-01-12, 15:13   #21
adek_sc
Moto Pisacz

Ok dzieki za pomoc, ale nic mi to dalej nie mówi. Nie wyswietlaja mi sie po lewej na pasku takie 'tk'
Old 22-01-12, 15:15   #22
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Nie chodzi o ikonki w belce, musisz zamknąć aktualnie otwierana stronę tym krzyżykiem i dopiero załaduje Ci się strona, po zaakceptowaniu której będziesz mógł korzystać z owej sieci..

Old 23-01-12, 22:24   #23
adek_sc
Moto Pisacz

Aaa w ten sposób.. tylko, że prawdopodobnie tak robiłem. Ale samo nic się nie otwierało, a gdy otwierałem nową to wczytywała się startowa z wiadomym skutkiem. Ale nic na pewno, bo nie moge sobie przypomnieć. Jak będę miał okazję to sprobuję i dam znać.
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania