Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Co wybrać... > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 02-05-08, 09:02   #31
Kerlond
Senior

Kerlond's Avatar

Model: Samsung Bold E2370
Odp: PS3 vs. XBOX360

To widzę że udane łowy u mnie w mieście nie ma MM więc nie byłem na łowach ... :P tigro i jak gry w hd ?? :P
Old 02-05-08, 19:31   #32
tigro
Moderująca Maskotka

tigro's Avatar

Model: HTC Diamond
Send a message via ICQ to tigro Send a message via AIM to tigro Send a message via Yahoo to tigro

Świetnie.. Jeszcze mocniej mogę autorowi polecić X'a, bo to kawał dobrej konsoli Zacząłem grać dziś rano, a odszedłem przed chwilą (z przerwami na jedzenie oczywiście) - gierki wciągnęły jak ruchome piaski. GTA tak miażdży fizyką, że aż chce się spadać z wysokości czy często skręcać w trakcie biegu - Burnout za to ma tak piękne modele samochód, że tylko chciałoby się je rozbijać, żeby podziwiać zdarzenia w slow-motion No i pad z wibracjami bez kabli Autorowi więc jeszcze raz polecam X360, teraz już jako szczęśliwy posiadacz.

To mnie kiedyś spotka :D
Matematyk Roku 2006 Dąbrowa Górnicza, Poliglota Roku 2008 i 2009 Dąbrowa Górnicza, finalista K.P. z j. angielskiego 2008 i laureat 2009 ! :D
tigro is offline  
Old 02-05-08, 20:54   #33
esteper
MotoManiak

esteper's Avatar

Model: iPhone 8GB

Ja niestety dziś troszku zaspałem i zostały same konsole z HALO3, a to mi nie pasowało, wszystkie monitory zarezerwowane, a jedynie ten HP W2408H miał wykręcone w kosmos kolory, tak więc dziś wróciłem do domu bez konsoli i monitora Cóż muszę poczekać na serię z Forza Motorsport 2 lub PGR4 i na dostawę monitorów.
Old 02-05-08, 22:08   #34
tigro
Moderująca Maskotka

tigro's Avatar

Model: HTC Diamond
Send a message via ICQ to tigro Send a message via AIM to tigro Send a message via Yahoo to tigro

No żartujesz chyba..? Zestaw zapewne za 1100zł, tak? Muszę powiedzieć, że strasznie głupio zrobiłeś. Bez VAT'u wyszłoby Ci 880zł - Forzę można kupić za grosze (50zł), więc za 930zł miałbyś już dwie gry i konsolę - taniej niż sama konsola bez promocji. Warto było rezygnować?

To mnie kiedyś spotka :D
Matematyk Roku 2006 Dąbrowa Górnicza, Poliglota Roku 2008 i 2009 Dąbrowa Górnicza, finalista K.P. z j. angielskiego 2008 i laureat 2009 ! :D
tigro is offline  
Old 02-05-08, 23:09   #35
esteper
MotoManiak

esteper's Avatar

Wiesz, jakoś powrót z konsolą której nie miałbym też do czego podłączyć mnie nie rajcował Więc jeszcze poczekam aż będą monitorki, ciśnienia ogromnego nie mam więc to nie problem
Bez VATu dokładnie 900,82zł
Old 04-05-08, 10:00   #36
Kerlond
Senior

Kerlond's Avatar

Model: Samsung Bold E2370

To nie lepiej PS3 ?? CHoć tu też ekraniz z full hd jak najbardziej wskazany ... PS3 kupił bym tylko dla Tekkena 6 i MGS4 no i może ale nie koniecznie GTA4 ;p
Old 04-05-08, 10:40   #37
Rob1N
MotoManiak

Rob1N's Avatar

Model: iPhone3G 16GB + S9
Send a message via AIM to Rob1N

Ja kupiłem monitor 22" philipsa (220CW) za 900zł ale nie w MM tylko w vobisie. Nie chciało mi się jechać do mm (bo by go tam i tak nie było - biedny wybór we wrocławskim MM - tym na dominikańskim) a na monitor byłem właściwie już zdecydowany. A że monitor to był jedyny planowany zakup więc nie miałem po co jechać do MM. Gdyby to była ta sama galeria to czemu nie ale kawałek drogi więc odpuściłem.
Rob1N is offline  
Old 04-05-08, 13:46   #38
AION
Powered by UIQ

AION's Avatar

Model: iPhone 3G

U mnie ( RTV Euro AGD ) jest do dzisiaj promocja na telewizory Sony 32" model P 3000 lub oraz 3020 ( różnią się kolorami ) za 2090 zł. Jeśli ktoś szuka telewizora lcd to szczerze polecam, bo to najniższa cena w Polsce.
Old 04-05-08, 13:49   #39
esteper
MotoManiak

esteper's Avatar

No ja powoli się*zastanawiam, czy nie spuścić z tonu i właśnie wybrać 22" monitora, zamiast tego 24" HP W2408H.
Tak troszkę poczytałem w tym temacie i przechodzi mi parcie na FullHD
Rob1N - co podłączasz do tych 22" ? I jak Ci się*gra ?
Old 04-05-08, 14:32   #40
Szwed
Szalony MotoManiak

A moze ktos powiedzieć, co daje nam droższa wersja PS3 oprócz dysku 60GB?
Szwed is offline  
Old 04-05-08, 15:58   #41
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair

wiem, ze ktoras najtansza nie miala kompatybilnosci wstecz z PS2
baczek is offline  
Old 04-05-08, 17:51   #42
vanStypeks
Vectra Klub Polska

vanStypeks's Avatar

Model: Samsung Galaxy Note 8

Cytat:
Napisał hardsql Zobacz post
A moze ktos powiedzieć, co daje nam droższa wersja PS3 oprócz dysku 60GB?
Strasze wersje tzn ta 60GB byly wstecznie kompatybilne z PS2 oraz posiadały wiecej złącz usb oraz czytnik kart pamięci.
Tych wersji już nie ma i nie bedzie. Na zachodzie europy są z nimi male kłopoty bo serwisy nie mają częsci zamiennych do nich i wymieniają je na wersje 40GB.

Sama wymiana dysku jest bajecznie prosta. Działają nawet dyski 2,5'' 750GB
vanStypeks is offline  
Old 04-05-08, 20:00   #43
Rob1N
MotoManiak

Rob1N's Avatar

Model: iPhone3G 16GB + S9
Send a message via AIM to Rob1N

Cytat:
Rob1N - co podłączasz do tych 22" ? I jak Ci się*gra ?
Przyznam szczerze że nie za dobrze :P Monitor full wypas. Bardzo zadowolony jestem ale po podłączeniu do mojego kompa (7900gs i x2 4200+ ) nie mogę liczyć na fajerwerki. W ut3 detale prawie że na minimum. W NFS PS również. Jedynie mój ulubiony BF2 chodzi na totalnym fullu. W dodatku grafa nie wyrabia z AA przy takiej rozdzielczości (1680x1050)- nie to że za słaba. Poporostu blokuje mi możliwość odpalenia AA. Zastanawiam się nad 8800GT(S). Powinno być płynniutko z detalami max (poza crysisem, call of juarez i paroma innymi :P).

Wybrałem 22" z tego względu że potrzebuję monitora a nie TV. Kumpel ma 32" podłączone pod kompa i wg mnie to jest to talny niewypał. Słaba jakość obrazu (odległość to około 70-80cm). Totalnie mija się z celem takie użytkowanie. Na to trzeba kilku metrów. Sam mam biurko około metrowe (może 120cm) więc byłoby podobnie jak u kolegi. Zdecydowanie lepszym wyborem był monitor. Trochę przeraziła mnie jakość divx'ów (do tej pory użytkowałem 8-9 letni CRT 15" :P) ale ogólnie jest ok. Wszystkim wachającym się polecam zakup takiego monitora (nie koniecznie philipsa tylko ogólnie 22-24").
Rob1N is offline  
Old 04-05-08, 22:54   #44
AION
Powered by UIQ

AION's Avatar

Model: iPhone 3G

Cytat:
Napisał vanStypeks Zobacz post
Strasze wersje tzn ta 60GB byly wstecznie kompatybilne z PS2 oraz posiadały wiecej złącz usb oraz czytnik kart pamięci.
Tych wersji już nie ma i nie bedzie. Na zachodzie europy są z nimi male kłopoty bo serwisy nie mają częsci zamiennych do nich i wymieniają je na wersje 40GB.

Sama wymiana dysku jest bajecznie prosta. Działają nawet dyski 2,5'' 750GB
Czy to znaczy, że nowe wersje PS3 nie odpalają gier z PS2 ?
Rozumiem, że dysk 2,5" to standardowy dysk stosowany w komputerach PC ? Do PS3 podłącza się go przez SATA czy ATA ?
Old 05-05-08, 08:50   #45
vanStypeks
Vectra Klub Polska

vanStypeks's Avatar

Model: Samsung Galaxy Note 8

Cytat:
Napisał AION Zobacz post
Czy to znaczy, że nowe wersje PS3 nie odpalają gier z PS2 ?
Rozumiem, że dysk 2,5" to standardowy dysk stosowany w komputerach PC ? Do PS3 podłącza się go przez SATA czy ATA ?
Dobrze rozumiesz, obecne wersje (tzn zdecydowana większość) PS3 nie odpala gier z PS2.
Dysk 2,5" owszem to standardowy ale dla laptopów. PC mają 3,5" dyski.
Także potrzeba dysk SATA 2,5".

Na ps3 można zainstalowac linuksa i wyrzucić stare pc do kosza. Masz wtedy 2w1. Pełna funkcjonalność pc i konsola do gier
vanStypeks is offline  
Old 05-05-08, 11:38   #46
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Model: i9000

Cytat:
Na ps3 można zainstalowac linuksa i wyrzucić stare pc do kosza. Masz wtedy 2w1. Pełna funkcjonalność pc i konsola do gier
Raczej okrojona funkcjonalnosc PC bo Windowsa sobie nie zainstalujesz wiec i gierek nie odpalisz. Dodatkowo, brakuje odpowiednich driverow, ktore pozwolilyby wykorzystac chip od grafiki w pelni. Na ta chwile nie da sie nawet obejrzec filmow o rozdzielczosci HD skompresowanych w x264 poniewaz po prostu sie tna ;-) Nadaje sie to jednak jako sprzet do internetu, jednak do pelnej funkcjonalnosci zwyklego PC troszke konsoli brakuje.
KrzychuG is offline  
Old 05-05-08, 13:07   #47
Troglodyta
Senior

Troglodyta's Avatar

xbox ma miec oficjalne wsparcie dla gier z pc ... http://www.frazpc.pl/b/212199
Troglodyta is offline  
Old 05-05-08, 13:16   #48
Taz
Szalony MotoManiak

Taz's Avatar

Model: E52
Send a message via AIM to Taz Send a message via Skype™ to Taz

Cytat:
Napisał Troglodyta Zobacz post
xbox ma miec oficjalne wsparcie dla gier z pc ... http://www.frazpc.pl/b/212199
to fake...
Taz is offline  
Old 05-05-08, 14:13   #49
Troglodyta
Senior

Troglodyta's Avatar

hehe faktycznie nie zauwazylem ze wiadomosc z 1.04 :P
Troglodyta is offline  
Old 05-05-08, 14:58   #50
salin
4ever

salin's Avatar

Model: b7610

Jak wygląda sprawa z przeglądarkami internetowymi na tych konsolkach? Widziałem, że do xboxa można dokupić klawiature podpinaną pod pada więc czy konsolka ma przeglądarkę? Czy jest możliwość oglądania filmów divx na tych konsolkach?
salin is offline  
Old 05-05-08, 14:59   #51
oszolom6
Welcome to TEXAS

oszolom6's Avatar

Model: Xiaomi RN4
Send a message via MSN to oszolom6 Send a message via Skype™ to oszolom6

Cytat:
Dobrze rozumiesz, obecne wersje (tzn zdecydowana większość) PS3 nie odpala gier z PS2.
Dysk 2,5" owszem to standardowy ale dla laptopów. PC mają 3,5" dyski.
Także potrzeba dysk SATA 2,5".

Sam jestem posiadaczem PS3 od 27 lutego, tez mialem dylemat czy PS3 czy X360. Padlo na PS3. Dlaczego? Proste:
1. czytnik Blu-Ray, kazdy pisze ze to zbedna rzecz, na chwile obecna tak, filmy drogie i malo tytułow dostepnych po polsku. A pamietacie jak swego czasu było z DVD jak zaczeło raczkowac w naszym kraju. Filmy drogie, maly wybór. Trzeba czasu az format BR sie tak upowszechni jak DVD. Na aukcjach filmy pl mozna juz kupic za ok 75 zł/szt (ja ostatnio kupilem Ghost Ridera i Casiono Royale w tej cenie). Zwykły odtwarzac BR kosztuje ok 1000 zł i wiecej, dodatkowo mozna podłaczyc konsole za pomoca optyka do kina domowego i cieszyc sie dzwiekiem 7.1, ja czekam na wypłate i kupuje zestaw Logitech Z-5500 z THX'em , oj beda skargi od sasiadów

2. Rozrywka, nie trzeba pisac, jak kupilem konsole to oczywiscie musialy byc i gry. Pierwszym zakupem był Burnout Paradise i Orange Box. Burnout poprostu rewelacja. A kolejnym zakupem był Ratchet & Clank, teraz szykuje sie na GT5.

3. uzytkownicy PS3 czekaja na soft 3.x/4.x który doda kompatybilnosc wstecz. W ostatniej wersji softu 3.0 zostały dodane napisy w divx (tylko srt, ale dobre i to), tylko czekac na support x264 .

Ja jestem zadowolony z zakupi i nie załuję ze kupilem PS3, no jedynie tylko to ze nie 60 a 40 (ale 60 juz nie robią, w pazdzierniku ma wyjsc 120 G. Pozostaje tylko zmienic samemu na wiekszy dysk.

Cytat:
Napisał salin Zobacz post
Jak wygląda sprawa z przeglądarkami internetowymi na tych konsolkach? Widziałem, że do xboxa można dokupić klawiature podpinaną pod pada więc czy konsolka ma przeglądarkę? Czy jest możliwość oglądania filmów divx na tych konsolkach?
przegladanie stron jest uciazliwe, oczywiscie mozna dokupic klawiature i smigac, ale czy warto dawac ok 200 pln na klawisze. ja nie korzystam z przegladarki.

Tak jest obsługa formatu divx, dodatkowo jak wyzej napisałem wraz z firmwarem 3.0 jest obsługa napisów w formacie .srt z polskimi ogonkami,

Ostatnio edytowane przez oszolom6 : 05-05-08 o 15:02.
oszolom6 is offline  
Old 05-05-08, 15:36   #52
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Cytat:
Napisał salin Zobacz post
XBox wbudowanej przegladarki nie ma, dodatkowej tez nie widzialem. DivXy odtwarza aczkolwiek bez napisow. Jesli chcesz ogladac filmy z napisami, w tym rowniez inne formaty to najlepsza opcja (dla obu konsol) jest streamowanie danych z PCta ;-)

W przypadku PS3 mozesz odpalic Linuksa i korzystac z Firefoxa, Opery czy praktycznie dowolnej innej przegladarki. Wowczas nie odbiega to od przegladania stron na komputerze.
KrzychuG is offline  
Old 05-05-08, 17:30   #53
salin
4ever

salin's Avatar

No tak do xbox'a jest taka piękna klawiaturka, ale nijak z niej nie będzie można korzystać poza komunikatorem...
salin is offline  
Old 05-05-08, 22:10   #54
skibil
Szalony MotoManiak

skibil's Avatar

Model: W800
Send a message via Skype™ to skibil

Pod PS3 widziałem śliczną klawiaturę od logitecha... A fakt, że możesz mieć tam linucha chyba przemawia tylko na korzyść.
Old 05-05-08, 22:49   #55
dexter
Szalony MotoManiak

dexter's Avatar

Model: W950iMysticPurple V3Black
Send a message via AIM to dexter

Panowie - co do PS3 i linucha to sie tak nie napalajcie - zbadalem ta sprawe jakis czas temu, i nie jest tak cukierkowo.
Nie zrozumcie mnie zle - nie jestem fanatykiem wujka Bila - na kompie mam tylko linuxa, i dobrze mi z nim (swoja droga na laptopie sprawuje mi sie lepiej niz XP wczesniej, ale to kwestia konfiguracji) - do rzeczy.

Owszem, na PS3 można zainstalować linuxa, z tego co kojarze, sony defaultowo zapodaje Yellow Dog Linux, ale rownie dobrze moje ulubione Gentoo tam mozna posadzic.

Ktos wczesniej napisal, ze nie ma sterownikow do grafiki - nie jest to do konca prawda. Zeby wyjasnic o co chodzi musze zachaczyc o budowe konsoli PS3. W wielkim uproszczeniu zalozmy, ze PS3 to zajebiaszczy pecet - ma procek, grafe i wszystko inne - ma tez system operacyjny, nazywaja go GameOS. Problem polega na tym, ze ten system operacyjny nie odwoluje sie bezposrednio do sprzetu jak to ma miejsce z normalnych PC-tach. W PS3 jest wbudowane urzadzenie o nazwie hypervisor (ci z was, ktorzy mieli do czynienai z wirtualizacja - np. vmware - wiedza o co kaman ).
Chodzi o to, ze jesli GameOS w PS3 chce wykorzystac POTEZNE mozliwosci obliczeniowe 8 rdzeniowego procesora i NIESAMOWITEJ grafiki, to "mowi" do hypervisora, zrob to, przelicz tamto itd. Dalej hypervisor gada z urzadzeniami i realizuje wszelkie polecenia GameOS - jest pieknie, gry w PS3 wygladaja cudnie.
W momencie kiedy wyjdziemy z systemu operacyjnego GameOS i wejdziemy do Linucha - dowolnego, on tez musi gadac z hypervisorem, bo nie ma mozliwosci gadac bezposrednio ze sprzetem - problem w tym, ze w kazdym innym systemie niz GameOS nie ma odpowiedniego "klucza szyfrujacego", ktory pozwoli na dostep do pelnych mozliwosci sprzetu - w zwiazku z tym, nawet jak Linux powie hypervisorowi daj mi cala pamiec i wszystkie procki, to hypervisor mu na to: WAL SIE

Oczywiscie rzesza ludzi pracuje nad obejsciem tego zabezpieczenia, bo jesli to sie uda to PS3 bedzie najpotezniejszym PC na ziemi (gdzies czytalem ze CELL = 100 x Petnium 4 3GHz)

Poki co, trzeba zyc z faktem, ze po wejsciu do linucha hypervisor udostepnia 2 z 8 procesorow, blokuje grafe, i polowe ramu
Old 06-05-08, 07:30   #56
Tas2die4
Senior

Tas2die4's Avatar

Model: HTC G1
Send a message via AIM to Tas2die4

Cytat:
Napisał dexter Zobacz post
to hypervisor mu na to: WAL SIE
Maly OT,ale... ten tekst mnie rozwalil

A tak wracajac do tematu... jaka cena mniej wiecej monitora/ekranu okolo 22' ktory bedzie obslugiwal HD w grach PS3? W czerwcu szykuje sie do zakupu tego cuda, bo wychodzi MGS4, ktorego nie przepuszcze,ale podlaczac to do zwyklego TV- troche nie bardzo...

Death B4 dishonor...

Szukam...
Tas2die4 is offline  
Old 06-05-08, 10:01   #57
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Cytat:
Napisał dexter Zobacz post
Ktos wczesniej napisal, ze nie ma sterownikow do grafiki - nie jest to do konca prawda.
Ujelem to w ten sposob poniewaz nie chcialo mi sie tlumaczyc calych tych problemow z bezposrednim dostepem do sprzetu.

PS. PS3 nigdy nie uzywa wszystkich 8 rdzeni.
PS2. Najpotezniejszym PCtem tez by nie byla chociazby ze wzgledu na to, ze Cell nie jest tak uniwersalny i o ile sprawdza sie bardzo dobrze przy roznego rodzaju obliczeniach o tyle przy klasycznych zadaniach juz tak dobrze nie jest. Z drugiej strony pojawia sie tez problem jednoczesnego wykorzystania wiekszej ilosci rdzeni do jednego zadania przez system operacyjny ;-)

@Tas2die4, za ~1000zl juz cos 22" z HD Ready znajdziesz ;-)

Ostatnio edytowane przez KrzychuG : 06-05-08 o 10:10.
KrzychuG is offline  
Old 06-05-08, 10:08   #58
salin
4ever

salin's Avatar

Cytat:
Napisał Tas2die4 Zobacz post
Maly OT,ale... ten tekst mnie rozwalil

A tak wracajac do tematu... jaka cena mniej wiecej monitora/ekranu okolo 22' ktory bedzie obslugiwal HD w grach PS3? W czerwcu szykuje sie do zakupu tego cuda, bo wychodzi MGS4, ktorego nie przepuszcze,ale podlaczac to do zwyklego TV- troche nie bardzo...
Ja się podepnę i spytam jaki telewizor, ale bez hd? LCD też w granicach 22'.
Jaka firma najlepsza, najmniej awaryjna, najlepszy obraz?
No i widziałem, że niektóre mimo, że telewizory to nie mają tunera tv, więc musi mieć tuner.(tak powiedziało ceneo)

Ostatnio edytowane przez salin : 06-05-08 o 10:14.
salin is offline  
Old 06-05-08, 10:19   #59
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair

najlepsze tv to Sharp i Toshiba, bo produkowane w Japonii ;] Wystrzegac sie LG produkowanych w Polsce ;]
baczek is offline  
Old 06-05-08, 10:49   #60
Michal B
Sony Freak

Michal B's Avatar

Model: V3,K1,N95,C902

Cytat:
Napisał oszolom6 Zobacz post
.....uzytkownicy PS3 czekaja na soft 3.x/4.x który doda kompatybilnosc wstecz. W ostatniej wersji softu 3.0 zostały dodane napisy w divx (tylko srt, ale dobre i to), tylko czekac na support x264 .

Tak jest obsługa formatu divx, dodatkowo jak wyzej napisałem wraz z firmwarem 3.0 jest obsługa napisów w formacie .srt z polskimi ogonkami,
Male uscislenie, Divix zostal dodany wraz z update'm softu 2.10(18.12.2007) Nastepna wersja wprowadza poprawki i dodaje inne mniej lub bardziej wazne funkcje czyli soft 2.17 Potem kolejno soft 2.20(napisy) i rowniez o czym warto wspomniec BD-Live 2.0 czyli dostep do materialow w sieci gdy wymaga tego zawartosc filmu badz dodatki na BD. Najnowsza wersja softu to 2.30. Pojawila sie informacja ze soft z numerem 3.00 ma byc dostepny z dniem premiery HOME czyli jesienia ale to jeszcze nic pewnego.

Kompatybilnosc wsteczna w stosunku do Ps2?? Pierwsze slysze, z dniem premiery wersji 40 GB Sony odeszlo od tego rozwiazania i nawet jesli pojawi sie wersja 120 lub 160 GB bo o takiej tez sie mowi to i tak nie ma mowy o powrocie do tej funkcji.

Co do filmow BD to jest ich juz dosc sporo i to zarowno od najnowszych pozycji jak i klasyki np Treminator, Rambo I itd Ceny 11-21 funtow wiec chyba nie jest az tak strasznie. Polecam te stronke(region free) http://www.movietyme.com/catalog/def...rt=3a&&&page=1

Ostatnio edytowane przez Michal B : 06-05-08 o 17:34.
Michal B is offline  

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania