Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > MobileOS > Android

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 02-11-10, 08:05   #1
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Model: Vision
[Cliq / Dext] Instalacja Recovery, oraz aplikacji na kartę pamięci.

Po zrobieniu root'a w naszych telefonach, wypadało by zainstalować nowy obraz recovery, co da nam nowe opcje w w tym że trybie, m.in będzie to:

- backup przez nandroid
- partycjonowanie karty pamięci (ext2, FAT32, SWAP)
- Full wipe, dalvik cash wipe, i tak po kolei każdą sekcje.

Recovery w większości wypadków jest potrzebne gdy chcemy zmienić ROM na jakiś modowany przez użytkowników.

Przejdźmy teraz do tego jak to zainstalować

Krok pierwszy to ściągnąć obraz recovery, dla MB200 jest ich parę, najpopularniejszym i wg mnie najlepszym jest obraz stworzony przez J_r0dd (do pobrania stąd, link do jego tematu na ModMyMobile).

Następnie wypakowujemy archiwum i kopiujemy na kartę pamięci. Jeśli mamy zainstalowany jakiś program do terminalu np Better Terminal odpalamy go i wpisujemy następujące komendy:

su

a następnie w nowej linii:

flash_image recovery /sdcard/recovery.img

Po do tych czynnościach czekamy chwile aż program dokończy instalacje i wpisujemy:

exit

i

exit

Następnie uruchamiamy ponownie telefon.

Jeśli nie mamy żadnego programu tego typu można to zrobić za pomocą wiersza poleceńw PC. Potrzeba do tego SDK androida i skonfigurowany system (opis w tym temacie).

Cały proces wygląda niemal że identycznie trzeba dodać tylko jeden rozkaz, wyglądać to będzie tak:

adb shell

su

flash_image recovery /sdcard/recovery.img

Po tych działaniach restart telefonu i mamy nowe recorvery

Co dalej można z nim zrobić? To teraz trochę go po konfigurujemy...

No to tak, na początek robimy backup karty pamięci, ponieważ stworzymy na niej 3 lub 2 partycje (to już zależy od was). Robimy również backup zainstalowanych aplikacji, będziemy je instalować od nowa, ale na karcie pamięci a nie w pamięci telefonu.

Odpalamy telefon w trybie recorvery (wciskamy power, aparat i vol. down) i powinno nam się ukazać okno:

Przyciskami od regulacji dźwięku schodzimy na Partition SD oraz wypieramy znów Partition SD, na dole ekranu pokarze nam się info o tym jakie partycje utworzy. Można zrobić 3, FAT32 na zwykle dane na karcie pamięci, ext2 (lub ext3) na programy oraz partycję SWAP (nie każdy rom ją obsługuje). Ja podzieliłem to tak:

* Swap - 128MB
* ext2 - 256MB
* reszta na FAT32

Tak więc z 8GB karty zostało mi 7GB na dane
Aby wybrać inny rozmiar wciskami klawisze do regulacji dźwięku, i zatwierdzamy przyciskiem Home.

Uwaga: Dane z karty pamięci zostaną usunięte! Dlatego wcześniej pisałem o zrobieniu kopii danych zawartych na karcie pamięci.

Po dokonaniu partycjonowania odpalamy normalnie telefon.

Na telefonie odpalamy program GScript Mod i wybieramy Enable Apps2SD, po chwili telefon powinien się zrestartować.

Po ponownym uruchomieniu włączamy znów GScript Mod i wybieramy Move Dalvik-cache to SD zatwierdzamy i restart. Po ponownym uruchomieniu możemy już instalować programy.

Nie każdy program zainstaluje się na karcie, niektóre będą w pamięci telefonu, niektóre będą tam trzymały jakieś pliki. Mając zainstalowane 24 programy ( z tych większych to fennec, i 5 gier) w telefonie mam wolne 183MB co w porównaniu z poprzednim 80MB jest dużym postępem

Opis mojego autorstwa, obraz Recorvery i dane z jego instalacją pochodzą z ModMyMobile.com

Wszystkie opisane tu czynności robisz na własną odpowiedzialność!

Ostatnio edytowane przez Rino : 30-12-10 o 00:11.
Rino is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania