Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Motorola > Seria Vxxx/Uxxx > FAQ

FAQ Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Narzędzia wątku
Old 12-03-04, 11:46   #1
Pierzak
Patrzem i obserwujem

Pierzak's Avatar

Model: T72x(i), SPV 3000
Send a message via ICQ to Pierzak
V500 - dlaczego akurat ten model?

Obudowa
V500 imho sciaga na siebie uwage poprzez ladny design, dobre wykonanie - wszystkie czesci pasuja do siebie doskonale, nie ma problemu z trzeszczaca obudowa czy klapka od baterii - bardzo duzy plus dla motoroli. Telefon dobrze lezy w dloni. W trakcie rozmowy, dzieki rozlozeniu w koncu nie mowi sie w pusta przestrzen tylko wprost do sluchawki. Wyglada bardzo delikatnie ale material, z ktorego jest wykonana jest solidny i trwaly - upadek z 1,5m nie spowodowal zadnych rys, otarc itp. .
Podsumowujac dalbym obudowie note najwyzsza gdyby nie jedno ale...nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie ale wydaje mi sie, ze coraz slabiej sprezynuje klapka i boje sie, czy np po miesiacu telefon nie bedzie otwieral mi sie sam pod swoim ciezarem wlasnym...?! Moze ktos ma telefon dluzej i podzieli sie opinia na ten temat.
Nota 4,5/5,0

Klawiatura, pisanie, smsy.
Przyciski klawiatury maja dobry, wyczuwalnu `klik`, sa tez w znacznej odleglosci od siebie przez co raczej nie ma obawy, ze nacisnie sie dwa klawisze na raz. Dobry, czterokierunkowy przycisk ala joystick spelnia dobrze swoja role - jedynie mozna sie troche przyczepic to inteligentnego przycisku znajdujacego sie w srodku - imho jest troche za maly i czasem mozna nacisnac go razem z kierunkowym. Na uwage zasluguje tez inne rozmieszczenie klawiszy odbierania/konczenia rozmowy. Sa one zamienione miejscami w stosunku do innych telefonow - kwestia przyzwyczajenia sie.
Piszac sms`a mamy na wyswietlaczu licznik znakow, ktory informuje nas ile jeszcze znakow mozemy wpisac. Tu troche niezrozumiale jest dla mnie czemu licznik ten zaczyna sie od 450, no i ubolewam nad tym, ze telefon nie informuje w zaden sposob, ze zaczelismy juz pisac drugiego sms`a gdy zejdziemy ponizej cyfry 290 - dla mnie to spory minus.
Nota 4,25/5,0

Wyswietlacz
Na temat wyswietlaczy nie ma co za duzo pisac, to po prostu trzeba zobaczyc . Wewnetrzny powalil mnie na kolana jakoscia wyswietlanych kolorow i ostroscia. Zdjecia wygladaja naprawde ladnie i czesto chce sie je ogladac. Dzieki klapce jest zabezpieczony dodatkowo przed porysowaniem czy brudzeniem - duzy plus.
Zewnetrzny rowniez spelnia bardzo dobrze swoja role informujac nas o nadejsciu sms`a czy wyswietlajac dane osoby (lub nr), ktora do nas dzwoni. W stanie spoczynku pokazuje stan baterii, info o sygnale sieci i duzy ladny zegar cyfrowy. Ciemne tlo wyswietlacza poprawia znacznie widocznosc bialych symboli i cyfr! Dla mnie to najwiekszy atut v500, jedyne do czego moge sie przyczepic to to, ze po tygodniu na zewnetrznym wyswietlaczu mam juz widoczne male ryski - ale to chyba kazdy telefon po jakims czasie tak ma...
Nota 4,75/5,0

Bateria
Po trzecim ladowaniu trzyma mi juz trzeci dzien co imho jest dobrym wynikiem biorac pod uwage tak duzy wysietlacz i ile pradu on pobiera. Po pierwszym ladowaniu wytrzymala dwa dni - bylo duzo zabawy, robienia zdjec, wap over gprs. Mylse, ze bedzie trzymac dobre cztery dni.
Nota 4,5/5,0

Kamera
Zdjecia mozemy robic w trzech trybach rozdzielczosci: 160x120, 320x240 i 640x480. Dodatkowo mozemy ustalac warunki oswietlenia: automatyczne, slonecznie, pochmurno, wnetrze (dom), wnetrze (biuro), noc. Fotki na wyswietlaczu wygladaja naprawde bardzo dobrze, po zgraniu do komputera oceniam je na dobre. Mam jeszcze n7650 i uwazam, ze v500 robi lepsze zdjecie od noki. Zoom x4 mysle, ze mozna odlozyc na polke, zapomnialem o nim po jednokrotnym uzyciu. Ogolnie jak na telefon zdjecia robione przez telefon motoroli sa calkiem dobre i sa milym dodatkiem na co dzien. Duzym minusem aparatu jest brak jakiejkolwiek oslony na tak delikatna i czula czesc.
Nota 4,0/5,0

Motorola posiada wbudowany modul bluetooth, posiada jave, wap, gprs, klienta e-mail. Nie posiada natomiast irdy. Z PC mozemy sie laczyc za pomoca kabla usb, com lub bluetooth`a. Uzywajac czesto wap po gprs moge powiedziec, ze wszystko chodzi ladnie, nie zauwazylem problemow z zawieszaniem sie telefonu czy tez niepoprawnym wyswietlaniem stron wap. Jest licznik pobranych danych zarowno dla sesji biezacej jak i dla calosci. Nie wiem czy motorola podtrzymuje sesje czy przerywa?! - ktos zna odpowiedz to prosze o info. Nie udalo mi sie skonfigurowac klienta e-mail w idei - wydaje mi sie, ze mam wszystko jak trzeba ale nie laczy - moze ktos napisze co zrobic by dzialalo?
Na pewno denerwuje brak raportow sms, powolne dzialanie telefonu. Majac 10 sms`ow przychodzacych czekam 3s by `wbic sie` do katalogu z nimi a czasem w ogole nie wchodzi(!).
Za te pewne braki i niedociagniecia
Nota 3,0/5,0

Ogolnie 25/30

To moje pierwsze spostrzezenia nt motoroli v500. Z czasem postaram sie dopisac wiecej moich uwag, zarowno tych pozytywnych jak i negatywnych - jesli takowe beda. Prosze rowniez o wypowiedzi uzytkownikow v500 - o opinie i spostrzezenia nt ww sluchawki.

Gyc

Dodane 2 marca 2004

Poradzilem sobie z ustawieniami klienta e-mail. Mialem po prostu zbyt duzo danych wpisanych do telefonu. Teraz dziala wszystko jak nalezy, denerwuje jednak troche ograniczenie wielkosci (65535) dla wiadomosci e-mail.

Poprzez te pare dni zauwazylem tez samoistne restarty telefonu w momentach calkiem niespodziewanych - potwierdzone juz przez innych uzytkownikow v500.

Cell info dziala rowniez niestabilnie...samo potrafi sie wylaczyc.

Generalnie moje wrazenia sa podobne jak kolegi Gyc`a w watku "Krótka recenzja(...)", mam do swojej motki tylko dwa zastrzezenia

- pierwsze to brak raportow sms, jest wprawdzie w menu wyslanego smsa cos takiego jak "stan wiadomosci" ale po kliknieciu mamy tam jedynie "wiadomosc zostala wyslana", a tyle to sami przeciez wiemy powinno chyba sie to zmienic pozniej na "wiadomosc zostala dostarczona", niestety sie nie zmienia

- drugie zastrzezenie to ograniczenie wielkosci odbieranego maila do 64kB, moze ogolnie to ma sens i pozwala uniknac przypadkowego sciagania ogromnych zalacznikow przez drogi jakby nie bylo gprs, ale wolalbym moc samemu wybrac czy chce wieksze sciagnac czy nie.

A poza tym telefon jest absolutnie swietny jakosc wyswietlacza jest niesamowita, bateria wogole mnie powala, przy ciaglej zabawie fonem, graniu itd plus okolo godziny rozmow dziennie trzyma juz 2,5 doby (i jest jeszcze jedna kreska). Jakosc zdjec z aparatu calkiem niezla, troche brakuje wyboru zmiany jakosci .jpg widac ze wspolczynnik kompresji jest przynajmniej 20 albo nawet 25 i to sie odbija czasem na pixelozie zdjec. Wolalbym moc ustawic zdjecia o wiekszej objetosci ale niekompresowane tak radykalnie.

Podsumowujac, mit o zgrzebnosci motoroli upadnie, telefon jest bardzo dobrze wykonany i prezentuje sie okazale zarowno pod wzgledem technicznym jak i estetycznym A dowodem niech bedzie to ze znajoma korzystajaca z Noki 7650 wlasnie postanowila ja wymienic na v500 albo v600

Ghrom

Witam, ja odnośnie baterii... Po kupnie telefonu normalnie formatowalem baterie, trzy kreski bateri mialem przez 2 dni i 4 godziny dnia trzeciego (na noc telefon wylaczam). Rozmawialem moze 5-10 minut, wyslalem 5 smsów i odebralem okolo 10sms. Bluetoothem wgralem sobie gre i dwie mp3, po czym bardzo krotko pogralem i rowniez b.krotko posluchalem sobie tych mp3. Zabawy w menu prawie w ogole nie bylo. Wiec nie wiem czy to jest zadowalajacy wynik czy nie. No jeszcze nie wiadomo za ile zejda mi te dwie kreski ktore mi zostaly... ale cos wydaje mi sie ze juz w tym dniu (3 dniu od naladowania).

Panowie mam niewesola informacje Dostalem odpowiedz od RRSerwis na pytanie - czy w nowym sofcie do v500 jest raport doreczenia sms i mozliwosc zapisywanie sms w pamieci ?

Odpowiedz:
"...informujemy, iż dostarczona przez Producenta wersja oprogramowania
nie posiada raportów o doręczeniu sms-ów oraz nie ma mozliwości zapisywania
wiadomości w pamieci telefonu..."

P.s.Pozostaje czekac na nowa wersje softu

P.s.2 nie dostalem info jaki soft maja w serwisie.

Mateusz

Ostatnio edytowane przez mons : 26-02-05 o 21:52. Powód: usunalem swoj nick. nie wiem jakim cudem sie tu dostal ;)
Pierzak is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania