Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Motorola > Seria Axxx

Seria Axxx Dyskusje na temat modeli serii Axxx oraz:

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 10-12-04, 11:50   #1
lukasz09
Moto Pisacz

lukasz09's Avatar

Model: mpx200
Temat o mapach. Szukam etc...

Yo! Mam taki problem:
szukam map GPS do programu nhGPS i nie wiem skąd je zdobyć. Przeszukałem chyba cały internet i NIC... Czy ten program potrafi wskazać mi drogę, którą mam jechać?[/quote]
Old 10-12-04, 11:51   #2
jepetto
MotoManiak

Model: A925
Send a message via AIM to jepetto
Mapy masz w nhgps download map
jepetto is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 10-12-04, 14:06   #3
mrbohen
Junior

mrbohen's Avatar

programik ściągnie ci mapke. funkcja download map
niestety z tego co wiem to nie pokieruje cie do celu a tylko pokarze twoją pozycje na mapie.
mrbohen is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 10-12-04, 14:51   #4
Hex
Bywalec

Hex's Avatar

Model: MDA III, A925
Send a message via AIM to Hex
Nhgps nie wskaże ci drogi. Obsługuje on pliki graficzne (np. jpg) - nie potrafi sam rozpoznać trasy zaznaczonej linią... Może umożliwia to inny soft dostępny w sieci...

Mapy - polecam www.pilot.pl - sam zrobiłem korzystając z tej strony mapke mojego miasta i okolic - a kalibracja po wrzuceniu jest banalnie prosta...
Old 12-12-04, 21:23   #5
studzin
Junior

studzin's Avatar

Model: Tczew
Witam.
Mam program "Mapa Polski 2003" firmy Cartall, czy nie da sie wyciągnąć map i przekonwertować do formatu jpg???? Ile by ważyła mapa całej Polski???
studzin is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 13-12-04, 00:34   #6
puker
User Gold

Model: A1000, A925, A920, XDA,
Cytat:
Originally posted by studzin@12/12/04-22:23
Witam.
Mam program "Mapa Polski 2003" firmy Cartall, czy nie da sie wyciągnąć map i przekonwertować do formatu jpg???? Ile by ważyła mapa całej Polski???
[snapback]74768[/snapback]
Przetrzepałem atlasy drogowe Europy 2002 i Polski 2002 na CD. Nie pamiętam już gdzie je kupiłem, ale na płytach są mapy całej Polski w gifach - waży to 26 Mb i są dobre. Mapy miast mam również z atlasu Polski pilota z płyty CD - można też zeskanować z kartek w 200-300 dpi. Od 2003 roku polscy producenci zapisują mapy w plikach, których nie otworzysz tak łatwo - chyba że będziesz robił zrzuty ekranowe i sklejał albo kombinował (czytaj - używał odpowiedniego programu, który przeczyta kazdy plik graficzny).
janmarek
puker is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 14-12-04, 15:02   #7
maro
Moto Pisacz

maro's Avatar

Model: T722i, A925, e616V
Send a message via AIM to maro
.... a nie ma ktoś z Was planu Krakowa "pod ręką"??
Old 14-12-04, 19:44   #8
kalicki
Junior

Czesc! A co to jest i gdzie to jest ;-) z gory dzieki ;-) nhgps download map
kalicki is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 14-12-04, 21:44   #9
SzacH
Moto Pisacz

SzacH's Avatar

Model: Z8
Cytat:
Originally posted by studzin@12/12/04-22:23
Witam.
[snapback]74768[/snapback]

W Mapie Polski firmy Cartall w zakładce [Pliki] jest opcja [Zrzuć do pliku]. Za jej pomocą zapiszemy zawartość naszej mapy aktualnie wyświetlanej na ekranie tyle ze w formacie *.bmp Zrobić można kilka zrzutów w odpowiedniej skali i "skleić " jakimś programem graficznym po czym przekonwertować na *.jpg (z racji wagi pliku *.bmp) i jeszcze tylko kalibracja. Mapa GOTOWA!
SzacH is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 14-12-04, 22:11   #10
MarQS
Junior

Cytat:
Originally posted by SzacH@14/12/04-22:44
W Mapie Polski firmy Cartall w zakładce [Pliki] jest opcja [Zrzuć do pliku]. Za jej pomocą zapiszemy zawartość naszej mapy aktualnie wyświetlanej na ekranie tyle ze w formacie *.bmp Zrobić można kilka zrzutów w odpowiedniej skali i "skleić " jakimś programem graficznym po czym przekonwertować na *.jpg (z racji wagi pliku *.bmp) i jeszcze tylko kalibracja. Mapa GOTOWA!
[snapback]75438[/snapback]
Dokładnie właśnie tak dzisiaj robiłem mapę kujawsko-pomorskiego (1:150.000).

Witam krajana

ale wiedzę że będę musiał poszukać mapy z 2002 żeby się nie męczyć w sklejanie tych ekranów
MarQS is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 15-12-04, 18:17   #11
Vonda
Junior

WItam !

Na pewno wielu z Was "tworzyło" sobie mapy własnych miast , regionów, kraju ...
Może by się tym podzielić ?
Sam się przymierzam do zeskanowania mapy Karkowa /to do "maro" ;-)/ Na rzaie zeskanowałem plan w całości - ale czarno biały - ~8MB w jpg po silnej kompresji ... dobrze na takim widać trasę /czerwona linia/ ale ładuje się toto długo no i nie ten efekt jak się komuś pokaże ;-)) tak więc planuję Kraków w kawałkach ...jak rozumiem programik będzie sobie automatycznie przełączać ?
I prośba o radę - w jakiej jakości skanować żeby nie zapchać sobie całej karty ? 200 dpi ? 16 kolorów ? Podzielcie się doświadczeniami ... a jak ustawić żeby mając ten sam obnszar na dwóch mapach - jednej dokładniejszej ale obejmującej mniejszy obszar - program sam się przełączał odpowiednio ? jak taką mapkę zapisać żeby wiedział która jest dokładniejsza ???

Podsumowująć - ma ktoś mapę Poslki w jakiejś "uczciwej" dokładności ? - poproszę itd itp ...
Pzdr
Vonda is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 15-12-04, 21:03   #12
MarQS
Junior

Vonda

Ja póki co korzystałem z danych zawartych w AUTOATLASie POLSKI 2003 (cartell)

sposób opisany jest wyżej - czyli korzystając z opcji ZRZUĆ DO PLIKU. A potem poszczególne pliki łączyłem w Corelu. a na końcu export do formatu JPG.

mapa która sobie na razie przygotowałem jest w skali 1:150.000. - czyli dokładność bardzo dobrego atlasu samochodowego.
Pliczek wynikowy JPG wazy ok 1,8 MB. Mapa ma wymiary 92cm x 56 cm - czyli całkiem sporo - obejmuje swoim zasięgiem byłe województwa włocławskie, płockie i kawałek łódzkiego (bo tu się poruszam zawodowo)

Dzisiaj przetestowałem działenie i motka się szybko ładnie zfixowała. usawiłem punkty kontrolne i ładnie wszystko działało - tylko baterie (obie) zżarło tak masakrycznie szybko, że A925 nie wytrzymała mojego dnia pracy

A skoro ktoś napisał wyżej, że przed 2002 nie blokowano danych w takich atlasach to musze poszukać takiej wersji (gdzieś miałem na jakimś CD) i wyeksportować z niej całą mapę, a nie męczyć się w sklejanie kawałków.
MarQS is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 15-12-04, 21:21   #13
puker
User Gold

Mapę Krakowa znalazłem kiedyś na http://mapy.wrotamalopolski.pl/Defau...x?gmina=krakow. Waży toto circa 2,5Mb jpg. Generalnie mapy drogowe i miast znajdziesz w każdym atlasie drogowym, dobrze jeśli jest z CD - stacje benzynowe, empiki. Możesz wydłubać mapy i plany z CD lub zeskanować z kartek - 200-300 dpi. Zeskanowane lepiej wychodzą, ale to rzecz gustu. Mapy z atlasu drogowego Polski (Pilota) są tzw. uczciwej dokładności, jeśli pisze na nim, że są zgodne z GPS albo, jeśli posiadają siatkę geo. Dane geo można też ustalić programem "find the place" http://per.nitro.dk/gps.zip.
Program nie przełączy się sam, jeśli dwie mapy mają te same obszary danych - przełączenia ich musisz dokonać ręcznie.
Program przełączy się sam, jeśli mapy mają różne obszary danych - opcja auto switch map.
To tyle na razie.
janmarek
Old 16-12-04, 15:37   #14
baggio
Junior

baggio's Avatar

Send a message via ICQ to baggio Send a message via MSN to baggio
znalazlem pare mapek miast -> sa w formacie .pdf. mam nadzieje ze sie przydadza :

-- > Gliwice.zip
--> Jaworzno
--> Katowice
--> Mysłowice
--> Piekary Śląskie
--> Sosnowiec
--> Tarnowskie Góry
--> Tychy
--> Wodzisław Śląski
--> Zabrze

pzdr
baggio is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 16-12-04, 16:05   #15
Vonda
Junior

Cytat:
Originally posted by baggio@16/12/04-16:37
znalazlem pare mapek miast -> sa w formacie .pdf. mam nadzieje ze sie przydadza
[snapback]76134[/snapback]

Mapy bardzo ciekawe ... szkoda tylko, że bez danych geograficznych ; GPS ;-(
Ciężej będzie skalibrować ...
POza tym pytanie na ile są dokładne - niestety nie bardzo mam jak sprawdzić .. nie mam za blisko do żadnej z tych miejscowości - może ktoś ze ląska by się pokusił ???

Wg kilku prób jakie podjąłem wystarczy je skonwertować do jpg w rozdzielczości 200 dpi co przy silnej kompresji dało przy mapce np Wodzisławia 120kb ...

I pytanko nie związane ...
Jak się zainstaluje w nhGP jakąś mapkę a potem chce się ją wywalić z listy to jak ??? bo jakoś nimogę znaleźć ...
Old 16-12-04, 18:06   #16
puker
User Gold

I pytanko nie związane ...
Jak się zainstaluje w nhGP jakąś mapkę a potem chce się ją wywalić z listy to jak ??? bo jakoś nimogę znaleźć ...
[snapback]76145[/snapback]
[/quote]

Bardzo proste - w menu map jest opcja delete - tapiesz yes tylko jeden raz, jeśli chcesz ją tylko usunąć z listy lub drugi raz, jeśli chcesz ją całkiem skasować. Jest tylko jeden haczyk: jeśli mapa jest na liście i nie chce się otworzyć, ale ją wcześniej usunąłeś z karty, np. desk suitą lub qfilemanem lub stosując adapter USB, to w menu map wybierasz tą mapę, bez względu na info o błędzie, następnie delete i po ptokach.
janmarek
Old 16-12-04, 18:25   #17
damig
Junior

W jaki sposób mogę wyeksportować (skopiować) skalibrowane mapki z nhGPS? szukałem w katalogu tam gdzie on jest zainstalowany, ale nie mam pojęcia jak np. skopiować znajomemu SKALIBROWANĄ mapkę, albo chociażby w jakim formacie jest ona zapisana...
damig is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 16-12-04, 21:35   #18
puker
User Gold

W katalogu d:\Media files\document\nhgps jest plik unfiled.gpx (lub o nazwie jaką sam nadasz), w którym zapisane są dane skalibrowanych map. Jesli podejrzysz ten plik np. w total commanderze, to zobaczysz tam coś ciekawego. Dając koledze mapę musisz też dać ten plik.
janmarek
Old 17-12-04, 11:17   #19
maro
Moto Pisacz

maro's Avatar

No dobra, nie doczekalem sie na mapke Krakowa , a mialem pod reka kompa, Cartalla i chwile czasu . Cos z tego wyszlo, a co to jest warte - ocencie sami (tyczy sie glownie krakusow :P ) - ja jeszcze nie testowalem na kom.
BTW http://mapy.wrotamalopolski.pl - fajna stronka i niezle mapy ale jakos nie mogę sie doszukac mozliwosci ścianięcia ktorejs....

Plik skompresowany w jpg wazy ok 2,2MB
BTW czemu nie mogę go zamieścic na forum w postaci załącznika?? Dodaje zalacznik, a pozniej robi sie po prostu biały ekran?

Ponizej plik - mozna dociac i mocniej skompresowac - w miare potrzeb, tak aby zmniejszyc wielkosc tego pliku.

plan krakowa
Old 17-12-04, 15:28   #20
puker
User Gold

Maro!!!
Nie irytuj się - podesłałbym każdemu mapkę, ale moja radiówka jest cienka albo mój dostawca netu, wymieniając huby i nadajniki na nowe, zapomniał zmienić ustawienia. Monitowałem go, ale coś olewa - przed świętemi pójdę do niego chyba z granatem albo nasikam na progu jego firmy.
Ale do rzeczy - dokładną mapę Krakowa ściągnąłem właśnie z wrót mołopolski b. dawno temu, jak dostałem motkę - nie pamiętam już jakiej opcji użyłem. Podeślę Ci moją - podaj maila i będę próbował ją przecisnąć - może uda się. To nie jest tak, że nie chcę dzielić się z innymi - w końcu nie po to odwiedzam forum.
Pozdrawiam.
janmarek
Old 17-12-04, 15:34   #21
Vonda
Junior

Cytat:
Originally posted by puker@17/12/04-16:28
Maro!!!
dokładną mapę Krakowa ściągnąłem właśnie z wrót mołopolski b. dawno temu, jak dostałem motkę - nie pamiętam już jakiej opcji użyłem. Podeślę Ci moją - podaj maila i będę próbował ją przecisnąć - może uda się. To nie jest tak, że nie chcę dzielić się z innymi - w końcu nie po to odwiedzam forum.
Pozdrawiam.
janmarek
[snapback]76503[/snapback]
A może by tak raz a dobrze ;-))?
Wrzuć na ftp'a Haintz'a /jeśli się zgodzi ;-)/ - patrz: http://aneta.art.pl/bubu/forum/index.php?showtopic=71 a wszyscy skorzystamy ;-))
Pzdr

Cytat:
Originally posted by puker@16/12/04-19:06
Jest tylko jeden haczyk: jeśli mapa jest na liście i nie chce się otworzyć, ale ją wcześniej usunąłeś z karty, np. desk suitą lub qfilemanem lub stosując adapter USB, to w menu map wybierasz tą mapę, bez względu na info o błędzie, następnie delete i po ptokach.
janmarek
[snapback]76190[/snapback]
I właśnie z tym miałem problem - władowałem jedną mapkę dwa razy ... raz jako gray 8bpp - nie poszła .. potem 2bpp - wtedy weszła ... tyle, ze przy pierwszej opcja delete była nieaktywna .. ale juz jest OK ;-) - dzięki

Ostatnio edytowane przez Mrider : 25-06-05 o 00:59.
Old 17-12-04, 21:54   #22
maro
Moto Pisacz

maro's Avatar

puker

Nie irytuję się, zle mnie zrozumiales to bylo w tonie żartobliwym, po prostu zakasalem rekawy .
Jesli do dostawcy netu pojdziesz z granatem to moze Ci pozostac tylko GPRS, nie warto .
A na powaznie: jesli Ci sie uda wyslac mapke to swietnie - potestujemy, moze wrzuc ja po prostu na forum bo pewnie faktycznie znajdzie sie paru chetnych .

BTW testowal ktos moja? Ja to moze zrobie jutro, z tego co sprawdzilem to w tym rozmiarze (tj 2.2M "nie wchodzi" jako color 16bpp ale jako color 8bpp po dluuuuugiej chwili mozna ja podziwiac w fonie.

pozdrawiam
Old 18-12-04, 00:57   #23
puker
User Gold

Pogadam z adminem, może zajrzy tu, zobaczę. Też zakasam rekawy, uporządkuję swoje mapy, postaram sie przygotować plik .gpx i zobaczę co dalej.
Testowałem też mapkę "maro" - troszkę za małe nazwy ulic, jak się podciągnie zoomem nhGPS-a to pikseloza jest jakby za duża.
Pozdrawiam
janmarek
Old 19-12-04, 18:16   #24
wRzoSik
Moto Pisacz

wRzoSik's Avatar

Model: Motorola V635
powiedzcie mi jak zkalibrowac taką mapke jak to jest wrzucam jpg-a kawalek mapki mojego misata i co jak mam to skalibrować?
Old 28-12-04, 09:21   #25
N.W.C.
Junior

Thumbs down

Witam! Mam ogromną prośbę do was. Mianowicie potrzebuję mapki-planu miasta Ostrowiec Świętokrzyski. gdyby ktoś był w stanie owy plan zrobić na moją motkę tak aby wszystko działało poprawnie jestem w stanie zapłacic, co do ceny byśmy się dogadali. i przydała by się jeszcze mapa Polski. a i mam pytanko może gdzieś to już na forum było, ale jak narazie sie nie spotkalem z tym czy wkońcu da sie tak zrobić żeby ten [ocenzurowano]ny gps zaprowadził mnie sam do domu ??
Pozdrawiam
N.W.C. is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 28-12-04, 11:53   #26
lukasz09
Moto Pisacz

lukasz09's Avatar

Model: mpx200
Mapkę masz w załączniku (ale niestety tylko taką udało mi się znaleźć). Do ciebie należy tylko... kalibracja nhGPSem (co jest opisane na forum).

Pozdrawiam!
Old 28-12-04, 14:30   #27
bigstach

bigstach's Avatar

Model: v3 p910i 8800 mda pro
Send a message via AIM to bigstach
tu masz link do strony gdzie jest cała polska(ostrowiec świętokrzyski też)
www.pilot.pl
bigstach is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 28-12-04, 15:48   #28
N.W.C.
Junior

Plan Ostrowca z www.pilot.pl mam, ale chodzi mi o taki dokładny z wszystkimi nazwami ulic ;] taki ładniejszy niż ten z pilota ;] ale dzięki za fatyge pozdrawiam
Old 28-12-04, 16:10   #29
mcgregor99
Junior

mcgregor99's Avatar

Cytat:
Originally posted by N.W.C.@28/12/04-16:48
Plan Ostrowca z www.pilot.pl mam, ale chodzi mi o taki dokładny z wszystkimi nazwami ulic ;] taki ładniejszy niż ten z pilota ;] ale dzięki za fatyge pozdrawiam
[snapback]80500[/snapback]

A czy to znasz ?

http://ostrowiec-sw.pl/?b=cp

Ja na podstawie podobnego planu zrobiłem sobie mapkę mojego miasta do gps....
mcgregor99 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 30-12-04, 10:11   #30
N.W.C.
Junior

Cytat:
Originally posted by mcgregor99@28/12/04-17:10
A czy to znasz ?

http://ostrowiec-sw.pl/?b=cp
Ja na podstawie podobnego planu zrobiłem sobie mapkę mojego miasta do gps....
[snapback]80520[/snapback]
OK dzieki Ci bardzo o takom mapke mi chodzilo tylko teraz znowu mam problem bo niewiem jak jom przerobic zeby w gps chodzila ;] pozdrawiam

Ona składa się z ok.100 kawałków jak zrobić żeby ją wgrac w gps?? Pomóżcie bo niebardzo znam się na tych sprawach a chciałbym mieć sprawny gps. Z góry dzięki. Pzdr.
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania