Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Motorola > Seria Axxx

Seria Axxx Dyskusje na temat modeli serii Axxx oraz:

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 16-06-06, 22:26   #61
boss87
MotoManiak

boss87's Avatar

Model: Ericsson T28s
Odp: Matraxowe Kompendium

@Mr mapka, Tok myślenia który przedstawiłeś, bardziej pasuje do 8-9latka, a chyba tyle nie masz.
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 16-06-06, 22:46   #62
Mr mapka
Bywalec

Mr mapka's Avatar

Model: HTC Wizard, V6, SGH-L760
Send a message via AIM to Mr mapka

Cytat:
Napisał boss87
@Mr mapka, Tok myślenia który przedstawiłeś, bardziej pasuje do 8-9latka, a chyba tyle nie masz.
Dziwi mnie twoja postawa ot i tyle.
Większość z tego co jest na tych płytach znajdziesz na Matraxie, Payti lub innych stronach. Ktoś zabrał się do pracy, pościągał wszystko, pokatalogował (poświęcił swój czas) i nagrał na DVD a Ty sugerujesz, że jest przestępcą.
Może inaczej.
Na swojej www mam soft ogólnodostępny w necie. Został on opisany i posortowany. Może go zassać każdy, kto dorzuci 5zł na utrzymanie serwera.
Po co szukać, tracić czas. Wszystko w jednym miejscu, a w pewnej części również jest tam soft, który jest niemalże nieosiągalny.
Czy ja również naruszam prawo i jestem przestępcą?

Ostatnio edytowane przez Mr mapka : 16-06-06 o 22:51.
Mr mapka is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 17-06-06, 00:12   #63
boss87
MotoManiak

boss87's Avatar

No comment.

Możesz to sobie argumentowac jak chcesz ale faktu że prawo jest łamane nie zmienisz.
Old 17-06-06, 06:26   #64
master-k2
Junior

prawo ciągle jest łamane niepowiesz mi że nigdy tego sam nie zrobiłeś??
master-k2 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 17-06-06, 09:52   #65
Witu
Junior

Witu's Avatar

Model: Motorola A920 od dzisiaj;
Send a message via AIM to Witu

Ej no boss nie rozumiem o co ci chodzi, chyba troche przesadzasz. W rzadzie i nie tylko dzieje sie straszliwe rzeczy, ojciec dyrektor rzeruje na moherah w rzadzie kradna i co z tego, a tutaj moze ci nawet administrator forum powiedziec ze syntax daje na forum kase i dodatkowo jeszcze nie wychodzi na tym rowno tylko dokłada do całego interesu. Nie zniose głupiego gadania na temat legalnosci. Ta kazdy by chciał aby wszystko byłe legalne i oryginalne, ale kogo w dzisiejszych czasach na to stac? Pozatym skoro nie chce sz kupic to po co sie czepiasz ? Nie rozumiem cie chlopie
---
a moze poprostu jestes zazdrosny ze nasza multimedialna cegoiełka potrafi wiecej niz twoj cegłofon z poprzedniej epoki ? :>

Ostatnio edytowane przez Witu : 17-06-06 o 09:53. Powód: Nie chciało mi się edytować posta, więc automat musiał zrobić to za mnie
Witu is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 17-06-06, 12:25   #66
davqoniu
Banned

davqoniu's Avatar

Model: Nokia 3310, Zire72
Send a message via AIM to davqoniu

A teraz pytanie z innej beczki. Do @Syntaxa. Czy jest możliwość zakupienia kompedinum na CD? Oczywiście wtedy cena byłaby nieco wyższa ze względu na ilość płyt.
davqoniu is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 17-06-06, 22:36   #67
boss87
MotoManiak

boss87's Avatar

Jak były jakieś mapy na allegro po 10zł to sie burzyliście i nable 108 osob zgłaszało je do weryfikacji a tutaj co? 40zł i wszyscy chwalą że si że dobrze że wszystko zgodnie z prawem bo to za prace...
Old 18-06-06, 10:40   #68
Mr mapka
Bywalec

Mr mapka's Avatar

Cytat:
Napisał boss87
Jak były jakieś mapy na allegro po 10zł to sie burzyliście i nable 108 osob zgłaszało je do weryfikacji a tutaj co? 40zł i wszyscy chwalą że si że dobrze że wszystko zgodnie z prawem bo to za prace...
Chwila chwila.
Mylisz pojęcia.
Jeśli robię mapy i je wystawiam za Free to znaczy, że są darmowe.
Jeśli ktoś je sprzedaje na allegro to znaczy, że handluje moim dziełem bez mojej zgody (to jet przestępstwo).
Jeśli Syntax wrzuca je na swoje płyty jako element zbioru to nie sprzedaje map (jako takich) tyko zgodnie z zasadą, że są free dołącza je do zbioru i tak jak już wcześniej mówiłem kasuje za swoją pracę i nośnik.
Wiesz....
W zasadzie wystarczyłoby załączenie do płyt info, że nie sprzedaje zawartych na nich ogólnodostępnych programówi i innych materiałów nie będących jego autorstwa, a jedynie pobiera opłatę za skatalogowanie, nagranie i sam nośnik.
Old 18-06-06, 11:23   #69
boss87
MotoManiak

boss87's Avatar

1. Masz na myśli robienie mam z szukacza? Tam jest pewien tekst dotyczący copyrightów.
2. Pieniądze nie za soft, a za prace powiadasz.
Podam przykład: jesteś dilerem sprzedajesz dragi ale żeby sie zabezpieczyć do każdej działki dodajesz karteczke z napisem że, narkotyk jest za darmo a pieniądze bierzesz tylko za zważenie, przygotowanie i transport działki.
I wg CIEBIE w takim przypadku wszystko jest zgodne z prawem tak?
Old 21-06-06, 15:12   #70
kodijak
Bywalec

kodijak's Avatar

Model: Było V360 & A1000 jest V8
Send a message via AIM to kodijak

Cytat:
Napisał boss87
1. Masz na myśli robienie mam z szukacza? Tam jest pewien tekst dotyczący copyrightów.
2. Pieniądze nie za soft, a za prace powiadasz.
Podam przykład: jesteś dilerem sprzedajesz dragi ale żeby sie zabezpieczyć do każdej działki dodajesz karteczke z napisem że, narkotyk jest za darmo a pieniądze bierzesz tylko za zważenie, przygotowanie i transport działki.
I wg CIEBIE w takim przypadku wszystko jest zgodne z prawem tak?
Ty chyba sie na prawie nie znasz bo te porowanie nie pasuje.
Narkotyków posiadać nie można a soft można.
Old 21-06-06, 17:55   #71
yenox
Bywalec

yenox's Avatar

Model: BB 7290
Send a message via AIM to yenox

A to jeszcze taka kwestia, co ze stronami www, które po wpłaceniu jakiejś kwoty umożliwiają ściągnięcie ogólnodostępnych plików? (np. skrypty)

Nie mówie tu o jakichś małch stronach, lecz o wiekszych, nie pamiętam w tej chwili czy chip.pl coś takiego nie oferuje -strona nie chce mi się włączyć.

To jest to samo co robi SYNTAX
yenox is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 21-06-06, 21:26   #72
boss87
MotoManiak

boss87's Avatar

@kodijak to zadzwoń do panów z 997 i powiedz żeby przyjechali sprawdzić twoj soft na kompie, wtedy sie przekonasz czy można posiadać nielegalny/zcrackowany soft czy nie można.
Old 22-06-06, 06:56   #73
Mr mapka
Bywalec

Mr mapka's Avatar

Cytat:
Napisał boss87
@kodijak to zadzwoń do panów z 997 i powiedz żeby przyjechali sprawdzić twoj soft na kompie, wtedy sie przekonasz czy można posiadać nielegalny/zcrackowany soft czy nie można.
No cóż:
Przykład na Windowsie
Art. 117. 1. (Prawo Autorskie) Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia utrwala lub zwielokrotnia
cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, Podlega
grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zwrócić należy uwagę na konstrukcję tego przepisu, a w szczególności warunkowanie popełnienia przestępstwa od celu dokonywanych
działań czyli utrwalania lub zwielokrotnia. O przestępstwie możemy mówić jedynie wtedy kiedy są to działania podjęte w celu
rozpowszechniania. Wiec posiadanie zainstalowanego windowsa bez licencji nie podpada pod ten przepis.

To tylko wycinek
Całość masz TUTAJ

Oczywiście dotyczy to plików objętych prawem autorskim, a wyłączone są z tego pliki typu freeware które można rozpowszechniać.
Old 23-06-06, 06:51   #74
MaTraX
Pull the string!

MaTraX's Avatar

Model: T720i & V600 & A925
Send a message via ICQ to MaTraX

@Syntax - może przedstaw po prostu listing plików z kompendium z opisem które elementy są dostępne na zasadach typu freeware, które to wersje shareware, trial itp. Jeśli to możliwe, to dodaj które porady napisałeś sam, a które pobrałeś autorstwa innych osób z podaniem ich chociażby nicka i informacji, czy się zgodzili na integrację swoich tekstów w zestawie.

Wiem, że to będzie dość czasochłonne ale sądzę, że może pozwolić rozwiać różne wątpliwości.. lub je potwierdzić

MaTraX.NET
Motto: Jedna żyletka...jedna żyła...jedno życie...jedna chwila...
MaTraX is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 23-06-06, 08:53   #75
Syntax
VIP

Syntax's Avatar

Model: A1000 K1
Send a message via AIM to Syntax
Angry Odp: Matraxowe Kompendium

OK opisze co i jak ale to potrwa dobry miesiąc.
Zajmę się tym po remontach które zaczynam 1 lipca na całego
Więcej info na forum
www.forum.a1000.prv.pl

Większość oprogramowania jest ogólnodostępnym softem.
Na Flash'e posiadam pozwolenie ich autorów.
To samo tyczy się poradników z których lwią częśc zrobiłem sam.
Filmy zawarte w kompendium są filmami pobranymi z płatnych serwisów za dostęp do których zapłaciłem poprzez SMS Premium.
Boss ja uważam że poprostu zazdrościsz bo sam nie umiesz zrobić czegoś takiego jak ja.
Na to potrzeba było 2 lat a nie kilku miesięcy i dobrego łącza.
Old 23-06-06, 11:06   #76
boss87
MotoManiak

boss87's Avatar

na:
- Pełno nowych doskonałych map GPS niedostępnych w poprzedniej wersji
- Aplikację Tom Tom z instrukcją instalacji i mapami

Też masz pozwolenie autorów?

PS. nie, nie zazdroszcze ci tego, że rozpowrzechniasz piractwo i tego jakie konsekwencje możesz z tego tytułu ponieść.

Ostatnio edytowane przez boss87 : 23-06-06 o 11:08.
boss87 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 23-06-06, 20:15   #77
Syntax
VIP

Syntax's Avatar

Model: A1000 K1
Send a message via AIM to Syntax
Angry Odp: Matraxowe Kompendium

I Ty mi mówisz że rozpowszechniam piractwo. a sam co robisz z mapami i innymi programami co mam to zgłosić na Policję.
Zastanów się co wogóle piszesz.
Robisz dokładnie to samo co ja a masz się za niewiadomo kogo.
Old 23-06-06, 21:13   #78
davqoniu
Banned

davqoniu's Avatar

@Boss87. Wrzuć na luz! Boli Cię to, że @Syntax pomaga innym? Jak to pięknie zostało ujęte w biblii:
"drzazgę w oku brata swego dostrzegasz, a belki w swoim nie??"
I tak jest dokładnie w tym wypadku. Zgrywasz takiego poddanemu prawu cwaniaku, a suma sumarum nie jesteś lepszy! Działania @Syntax`s są usprawiedliwione tym, że zdecydowana większość stuffu który jest zgromadzony na Kompendium jest albo jego autorstwa albo na licencji FREEWARE. A czym Ty się usprawiedliwisz? Bo nie sądzę, żebyś miał ORYGINALNEGO Windowsa czy OFFICE`a! Zacznij od siebie, a dopiero potem patrz na innych! Tak sobie teraz myślę, że boli Cię to, że ludzie zamiast wbijać na Twoją marną stronkę, wolą zakupić soft u @Syntax`a. Koniec! I nie zgrywaj kozaka bo i tak nic nie wskurasz w tej sprawie! A jeśli dalej Ci się coś nie podoba, to pamiętaj - NIKT CIĘ SIŁĄ NIE TRZYMA NA TYM FORUM! Jeśli masz jakiś problem - odejdź. Nikt nie będzie płakał.
Old 24-06-06, 21:03   #79
simi
Junior

Cytat:
a sam co robisz z mapami i innymi programami
Dokładnie sam, a nie sprzedaje tego innym!!
simi is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 24-06-06, 21:22   #80
robbix
Senior

robbix's Avatar

Model: iphone 8GB, F3
Send a message via AIM to robbix

ale rozpowszechnia, to tez jest piractwo, bierzesz kase czy nie to jest zaliczane do przestępstwa. Ja do kompendium nic niemam, szczególnie ze kasa idzie tez na serwer, a wiekszość zródeł tych programów z forum juz dawno została zamknięta
Old 28-06-06, 19:00   #81
boss87
MotoManiak

boss87's Avatar

@Syntax zarzucasz mi że sprzedaję/rozpowrzechniam jakiekolwiek mapy/soft?
Pokaż mi gdzie.

@davqoniu
1. Powołujesz sie na nietrafiony zarzut syntaxa w moim kierunku - nie skomentuję.
2. "Działania @Syntax`s są usprawiedliwione tym, że zdecydowana większość stuffu który jest zgromadzony na Kompendium jest albo jego autorstwa albo na licencji FREEWARE.

To ciekawe, a od kiedy to licencja FREEWARE zezwala na rozpowrzechnianie produktu za opłatą?

3. "Tak sobie teraz myślę, że boli Cię to, że ludzie zamiast wbijać na Twoją marną stronkę, wolą zakupić soft u @Syntax`a."

Na mojej stronce jest tylko kilka opisów mojego autorstwa, a skoro twierdzisz, że jest marna to nie wiem jak nazwać Twoją zbudowaną na jakimś szablonie ściągniętym z neta.

4. "NIKT CIĘ SIŁĄ NIE TRZYMA NA TYM FORUM! Jeśli masz jakiś problem - odejdź. Nikt nie będzie płakał." - vice versa

@robbix j/w nic nie sprzedaje ani nie rozpowrzechniam
Old 28-06-06, 20:58   #82
davqoniu
Banned

davqoniu's Avatar

Cytat:
To ciekawe, a od kiedy to licencja FREEWARE zezwala na rozpowrzechnianie produktu za opłatą?
A pomyślałeś, o tym, że za czas spędzony przy wyszukiwaniu programów i potrzebny na nośniki też jest wliczony w cenę.
Cytat:
Na mojej stronce jest tylko kilka opisów mojego autorstwa, a skoro twierdzisz, że jest marna to nie wiem jak nazwać Twoją zbudowaną na jakimś szablonie ściągniętym z neta.
Stronka została zrobiona WYŁĄCZNIE na moje zajęcia z informatyki. Dodam, że przynajmniej download funkcjonuje tak jak należy, w przeciwieństwie do twojego.
Cytat:
1. Powołujesz sie na nietrafiony zarzut syntaxa w moim kierunku - nie skomentuję.
Czyli mam wierzyć w to, że masz legalnego Windowsa, Office, Photoshopa itp? Że cały stuff jaki masz na telefonie został przez Ciebie zakupiony lub jest na licencji FREEWARE? Że nie masz na PC filmów/mp3 ściągniętych z neta?
Old 28-06-06, 21:03   #83
misiek_tychy
Bywalec

misiek_tychy's Avatar

Send a message via AIM to misiek_tychy
Cool Odp: Matraxowe Kompendium

ja przepraszam za tego posta ale musze to pisac
jak czytam te wypowiedzi to odnosze wrażenie że kłuca się małe dzieci o nie wiadomo o co.
Syntax zrobił kawał dobrej roboty.
Pozbierał wszystko co jest i tak ogólnodostepne (zarówno freeware jak i shareware) w internecie
nie bierze z tego nic pieniędzy(baa jeszcze dokłada )
wszystko idzie dla dobra forum
nie zmusza nikogo do kupna tego kompendium bo to przeciez wszystko jest dostępne w internecie ale komuś kto zaczyna zabawe z motką zajmie to spoooro czasu. Syntax ułatwił nam poprostu życie i tyle a ktos mu zazdrości
niech jeszcze opisze co jest freeware a co shareware i jak dla mnie będzie spokój (ale wątpie że dla wszystkich)

Ostatnio edytowane przez misiek_tychy : 28-06-06 o 21:06.
misiek_tychy is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 28-06-06, 21:28   #84
$ROGAL$
Teleelemele ;p

$ROGAL$'s Avatar

Model: MDA Vario + Samsung OMNIA

Ja sie nie wypowiem, bo maja wypowiedz moze byc nieobiektywna w oczach niektorych, poniewaz na sprzedazy kompendium skozystalem i ja, ale popieram w pelni to co napisal kolega wyzej (pogrubione).

Proponuje zamknac temat, bo robi sie to nie tyle off-topicowo, co niezaciekawie :/ Wszytko jest napisane w pierwszym poscie i nic wiecej nie trzeba w tym temacie odnosnie kompendium pisac.
Old 29-06-06, 20:07   #85
boss87
MotoManiak

boss87's Avatar

Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do moich zarzutów niech skontaktuje sie z najbliższa kancelarią prawniczą w swoim mieście.

Dowidzenia.
Old 29-06-06, 23:37   #86
masakra_a
Bywalec

masakra_a's Avatar

Model: Tytn | Z400 | N95

@boss87 oczywiście masz racje w swoich wypowiedziach. Ale co z tego? Kto z nas nie łamie prawa? Ile razy pędziłeś furą 130 nawet przez wioske, ile razy piłeś z kolegami piwko w alejach i itp zieleninach i wiele innych wydarzeń. Napewno masz też na swoim sumieniu jakieś łamanie prawa.

Może damy już z tym spokój??
masakra_a is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 06-07-06, 13:13   #87
mcaris
Moto Pisacz

mcaris's Avatar

Model: A 925

Witam widze ze coniektórzy są z "ekipy" ojca dyrektora (moze celowo tutaj) chcą zrobić państwo policyjne a jak wiadomo pod latarnią najciemniej i jak ktoś juz napisał nikt nikogo nienamawia do kupna a chłopak troche sie napracował
mcaris is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 07-07-06, 14:43   #88
Filippp925
Moto Pisacz

@BOSS87

Po przeczytaniu tego badziewia co tu napisałeś stwierdzam że nie pasujesz do tego forum. Ehh... coraz więcej konfidentów oraz lapsów w tym kraju.
Filippp925 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 03-08-06, 20:24   #89
ton
Junior

Model: A925
Send a message via ICQ to ton Send a message via AIM to ton Send a message via Skype™ to ton

Mam pytanie związane z powyższą kłótnią...
Jak dużo w Kompendium jest programów w pełni legalnych i funkcjonalnych?
Czy warto je zamawiać jeśli nie zamierzam korzystać z crackowanego softu?
ton is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 03-08-06, 21:25   #90
wowo
Bywalec

wowo's Avatar

Model: A925/a1000 //a1200
Send a message via AIM to wowo

Cytat:
Napisał ton
Mam pytanie związane z powyższą kłótnią...
Jak dużo w Kompendium jest programów w pełni legalnych i funkcjonalnych?
Czy warto je zamawiać jeśli nie zamierzam korzystać z crackowanego softu?
Nikt Ci nie karze niczego "crackować" ..wszystkie programy sa legalne , są wersje darmowe i nie pełne które możesz sobie zainstalowac przetestować i jak Ci się spodobają kupić ,..rozwala mnie to ciągłe gadanie że to jest piractwo a to nie ....jak ktoś chce mieć legalny XP to idzie do sklepu i kupuje , jak ktoś ma to w nosie to sciąga pirata i później się męczy jak małymięki zmienia zasady działania WU i tak samo jest z każdym softem . Szefcio przyczepił się do syntaxa i mam wrażenie że nie dlatego że jest taki święty ale dlatego że chłopak się namęczył i zebrał skatalogował i daje za free soft ,mapy ,filmy. i nie dociera do niego że każdy może to znaleźć w sieci a syntax włożył w to swoją prace i postanowił wspomóc Matraxa i nas wszystkich którzy potrzebójemy softu dla naszych motek które MOtorola olała . A co do propozycji kontaktowania się z kancelarią prawniczą to jest śmieszne bo prawo jest u nas tak niedoskonałe że jak masz kase to udowodnisz że słoń jest wielbłądem , a jesli nie masz to zrobią z Ciebie wielbłąda i niikt nie wysłuch twoich skarg.Prawda w Polsce jest fikcją i jeśli ktoś tego nie odczuł to ma szczęscie ale niech uważa bo kazdego potrafią zgnoić właściwie za nic ,mimo że komuna mineła to dalej nie ma szacunku dla człowieka ...jest bezwzględne bagno .A idealiści szybko lądują na samym dnie , najnowszy przykład to egzekucj motocyklisyt Marcina w Chodlu...bo mysleli że to bandyta to go zabili, czyli co w polsce jest kara śmierci ??? za co? za wykroczenie drogowe ???
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez wowo : 04-08-06 o 05:31.
wowo is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania