Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Co wybrać... > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 22-11-09, 14:30   #1
mysgohan
Junior

Kamera z telefonu (opis) - jaka?

Może nieco nietypowo, ale poszukuje jakiejś niedrogiej malutkiej kamerki do zaimplementowania jej w systemie mikroprocesorowym.

Dla przykładu kamerki takie jak np po2030 są opisane i można je kupić jako elementy elektroniczne za kilkadziesiąt zł. A np. kamerki sprzedawane jako elementy serwisowe do telefonów to można wyrwać już za dosłownie dyche, ale jedyny opis do nich to z jakiego telefonu pochodzą.

Jak zdobyć notę katalogową takiej kamerki z telefonu? Czy to jest w ogóle możliwe? A może znacie jakieś przykłady może linki, może chociaż informacja o faktycznej nazwie czy numerze katalogowym jakiejś telefonicznej kamerki?

mysgohan is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 22-11-09, 17:07   #2
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Odp: Kamera z telefonu (opis) - jaka?

Z takimi pytaniami lepiej pokieruj się na elektroda.pl bo tam wielu lubi "grzebać" w tej "głębszej" elektronice.

Co do not katalogowych ja osobiście nie spotkałem się jeszcze z taką która dotyczy kamery z telefonu.

Myślałeś może o zastosowaniu najzwyklejszej kamery która nadaje obraz pod standardowe TV -> AV ?
Old 23-11-09, 20:05   #3
mysgohan
Junior

Odp: Kamera z telefonu (opis) - jaka?

Myślałem i odpada, bo za dużo z tym zachodu.. Kamerki w telefonach często gęsto wysyłają sygnał cyfrowy, a nie analogowy więc dla tego zastosowania to o wiele wiele łatwiej. I wciąż są o wiele tańsze.

A jeśli chodzi o kamerke o której pisałem, która kosztuje kilkadziesiąt złotych to znalazłem ją w telefonie Siemens C72 i Siemens CF75. A tylko dlatego, ze jest to część serwisowa w tym momencie pewnie jest o wiele tańsza. Sam używany telefon kosztuje mniej niż kamerka jako "element elektroniczny". Jako kamerka do telefonu Simens C72 pewnie kosztuje mniej niż jako kamerka Pixelplus PO2030N. A to to samo

Więc z innymi kamerkami do innych tel pewnie dzieje się to samo. Może ktoś z Was wie co nieco więcej na ten temat...
mysgohan is offline  

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania