Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Operatorzy > Archiwum

Archiwum Archiwalne wątki, gdzie rozmowa się zakończyła. Jednak warto tutaj zaglądać

Narzędzia wątku
Old 12-06-08, 23:52   #1
wodzu341
Senior

wodzu341's Avatar

Model: KU990 + różne
Sferia - abonament 0zł

Jako, że od kilku dni jestem pracownikiem sieci Sferia i dokladnie zapoznalem sie z regulaminami taryf chciałbym zwrócić uwagę osób mieszkająch w Warszawie na jedną z najlepszych promocji jaką do tej pory widziałem.

Taryfa Nomadex 0.

Mówiąc krótko i na temat - za 39zł kupujemy telefon nomadyczny (w Warszawie o okolicach stacjonarny działający tak samo jak komórka) i płacimy TYLKO za wykonane połączenia i wysłane smsy. Bez żadnych pakietów koszt minuty do wszystkich sieci stacjonarnych w Polsce to 24 grosze. Ta stawka obowiązuje też na połączenia stacjonarne do USA i większości krajów UE. Na komórki 79gr (bez Play oczywiście ). Ceny są takie same bez względu na pore dnia, nocy, święta, czy dni powszednie. Aktywacja kosztuje 1zł, a nie jak w Erze "Zero" 99zł.

Przykładowo - miesięcznie rozmawiamy 10 minut na stacjonarne - dostajemy rachunek ... 2,40zł. Rozmawiamy 100 minut - rachunek 24zł. Jeśli nie rozmawiamy wcale rachunek dostajemy na okrągłe 0zł

Idealna oferta dla osób starszych które dzwonią tylko w razie potrzeby. Pomyślcie o dziadkach i rodzicach. Dzięki rozwiązaniu Nomadycznemu mogą mieć teleofon stacjonarny ciągle przy sobie i praktycznie nic nie płacić.

Dodatkowo za 10zł miesięcznie można dokupić pakiet na 3 numery w Sferii do których możemy dzwonić bez limitów

Mamy również inne ciekawe oferty, głównie dla firm, ale ta wydała mi się na tyle innowacyjna, że postanowiłem o niej napisać na forum. Jeśli macie jakieś pytania to na wszystkie postaram się odpowiedzieć.
wodzu341 is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 13-06-08, 00:07   #2
Rob1N
MotoManiak

Rob1N's Avatar

Model: iPhone3G 16GB + S9
Send a message via AIM to Rob1N
Odp: Sferia - abonament 0zł

Cytat:
Dzięki rozwiązaniu Nomadycznemu mogą mieć teleofon stacjonarny ciągle przy sobie i praktycznie nic nie płacić.
Równie dobrze można dziadkowi wyciągnąć baterie z rozrusznika ;P
Rob1N is offline  
Old 13-06-08, 12:39   #3
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

Model: Maize MX4 PRO

Cytat:
Równie dobrze można dziadkowi wyciągnąć baterie z rozrusznika ;P
rownie dobrze mozna ci neta odlaczyc, zebys postow sobie nie nabijal:P

oferta ciekawa, ale 79gr za min polaczenia to naprawde przegiecie. Zero jaka jest, taka jest ale placisz 49gr. czyli za kazde 2min 3 masz gratis
Old 13-06-08, 12:55   #4
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Oferta fajna i tania, ale działa tylko w Wawie, więc ograniczony zasięg. Może i działa jako komórka ale o bardzo ograniczonym zasięgu. Dla tych co tam mieszkają super sprawa, dla mnie tandeta.
Old 13-06-08, 21:58   #5
wodzu341
Senior

wodzu341's Avatar

Nie możemy działać dokładnie tak jak komórki, bo za licencje na takie usługi trzeba kilkudziesięciokrotnie wiecej zaplacic. Musimy przynajmniej stwarzać pozory sieci stacjonarnej Co do ograniczonego zasięgu to obejmuje on Warszawe i okolice, po kilkadziesiąt kilometrów dookoła niej. Natomiast to się zmieni, bo na ten rok na rozbudowę sieci otrzymakliśmy 800 mln zł. Tak więc pewnie będziemy dostępni w większych miastach Polski. Co do cen to w najwyższych taryfach jeśli dużo gadamy cena na stacjonarne spada do 6gr, a na komórki bodajże 30, czy 40 kilka groszy. Ale takie abo biorą głównie firmy.

W wakacje lub niedługo po nich będzie wprowadzony telefon dual - komórka i stacjonarny w jednym i to chyba nawet więcej niż 2 linie. Działamy w technologii CDMA, czyli takiej samej jak telefony komórkowe w USA i Japonii.
wodzu341 is offline  
Old 14-06-08, 16:37   #6
Troglodyta
Senior

Troglodyta's Avatar

Czy mozna przeniesc do was numer z tpsa ? Jak stacjonarny to stacjonarny Co znaczy ze "bez play" ,w ogole nie mozna sie na play dodzwonic ? I jaki to jest aparat za te 39 zl

Ostatnio edytowane przez Troglodyta : 14-06-08 o 17:02.
Troglodyta is offline  
Old 15-06-08, 11:56   #7
wodzu341
Senior

wodzu341's Avatar

Można przenieść numer, ale tylko na telefon stacjonarny (terminal podpinany do aparatu który aktualnie posiadamy w domu). Kosztuje to 50zł, ale kwota ta jest zwracana w postaci zniżki 50zł na pierwszy abonament (oczywiście w taryfie Nomadex 0 takiej zniżki nie otrzymamy, bo przecież tu abonamentu nie ma). Niestety nie ma jeszcze możliwości przeniesienia numeru na Nomadica. Co do Play to koszt minuty wynosi 1,20zł. Tyle samo kosztuje minuta na komórki w USA i UE.

Telefony to oczywiście najprostsze aparaty, coś pokroju Nokii 1600. Obsługa bardzo prosta, a telefony są bardzo małe i lekkie, całkiem nieźle wykonane. W tym momencie dostępne są dwa G-Mode i Hisense. Polecam Hisensa, lepsza bateria, większy wyświetlacz i radio. Cena obu jest taka sama. Obowiązuje na nie rok gwarancji. W wakacje wejdzie nowy model Maya, ten ma już aparat, mp3, slot na karty pamięci i inne bajery
wodzu341 is offline  
Old 15-06-08, 12:04   #8
LykaN
Szalony MotoManiak

LykaN's Avatar

Model: I-mate jaq3, Samsung i750

1.20 do PLAY to chore.
Rok gwarancji tez chore bo teraz na suszarki nawet masz 2 lata gwarancji.
Do tyłka ta oferta wg mnie.
LykaN is offline  
Old 15-06-08, 12:22   #9
wodzu341
Senior

wodzu341's Avatar

To kwestia umów z Playem, każdy operator ma o niego drożej, bo Play więcej życzy sobie za połączenia przychodzące z innych sieci (przez usługę "1 minuta za 2" do wszystkich sieci). Co do roku gwarancji to się zgodzę, mogłoby być troche dłużej. A oferta wcale nie do tyłka, tylko nie dostosowana do Twoich potrzeb. Według mnie jest rewelacyjna dla starszych osób oraz dla tych którzy dużo dzwonią za granicę. Za połączenie międzynarodowe placisz tyle co do sąsiada ścianę obok.
wodzu341 is offline  
Old 15-06-08, 12:53   #10
LykaN
Szalony MotoManiak

LykaN's Avatar

Model: I-mate jaq3, Samsung i750

Do dzwonienia zagranice masz TELEGROSIKA'a. Wiec i znów do tyłka oferta. Jak ja ze szwecji dzwoniłem do PL telegrosikiem (w ich wydaniu to ianczej sie nazywa ale koszty podobne) to brakło mi słów a $ zostały.
LykaN is offline  
Old 15-06-08, 21:05   #11
Camilos
Moto Pisacz

Camilos's Avatar

U mnie w rodzinie jest Sferia, jestem bardzo zadowolony. Tata jest właścicielem sklepu 30 km od Warszawy, ale często bywa poza nim. Chce zawsze mieć darmowy kontakt z domem i ze sklepem. Oferta jest całkiem ciekawa, ale ma wiele minusów.
Old 04-09-08, 10:53   #12
velbon
Junior

Mam Nomadica na karte o kilku miesiecy i dla mnie rewelacja. Teoretycznie zasieg w promieniu 30km od Wawy i faktycznie tak jest. Jak jechalem na Mazury, to zasieg skonczyl mi sie dopiero w Pultusku, wiec rozwiazanie idealne dla osob z wawy i niezbyt bliskich okolic.
Co do telefonow, to faktycznie nie powalaja na kolana, ale sprobujcie znalazc oferte popa, simplusa, albo innego srak-taka, czyli oferte bez abonamentu z telefonem za 39zl.
Olbrzymim plusem jest to, ze jest to numer stacjonarny, a w kazdej sieci gsm najtansze polaczenia sa wewnatrz sieci i na stacjonarne - dotyczy to rowniez pakietow typu "darmowy jeden numer". Dotyczy to rowniez sytuacji, kiedy mamy kogos za granica i chce on do nas zadzwonic z netu - wtedy polaczenie kosztuje go 6-7gr, a nie 2zl/min. Z drugiej strony jest to numer wystarczajaco mobilny, bo wiekszosc warszawiakow i "okolicznych" i tak na codzien przebywa w zasiegu sieci.
Ceny polaczen na komorki faktycznie jest minusem - ale ze stacjonarnego w TPSA tez nie jest tanio, a jakby nie bylo sferia nie jest komorka, tylko mobilnym telefonem stacjonarny.

Odnosnie samych aparatow, to zastanawiam sie tylko, czy dzialalby w Sferii jakis telefon z USA na CDMA. Czestotliwosc chyba sie pokrywa, ale nie wiem czy te telefony maja slat na karte RUIM. Jak ktos mial stycznosc z takimi telefonami, niech pisze jak to wyglada.
velbon is offline  
Old 11-11-08, 00:48   #13
wht
Bywalec

wht's Avatar

Model: R310s, ME45, N8110 i inne

wodzu, napisałbyś jeszcze coś o tych ciekawostkach dla biznesu.
dla mnie ta oferta jest bardzo ciekawa.
za 5 zł na 4 miesiące (tyle minimum trzeba doładować, żeby móc odbierać tel.) mam za free łączność z pracownikami w terenie (przy praktycznie darmowym Voipie z Betamaxa...)
Old 13-11-08, 22:04   #14
wodzu341
Senior

wodzu341's Avatar

U nas najniższy abonament za 5 telefonów to 58zł/mies. Stawki o 2gr niższe niż w ofercie bez abonamentu. Łączność pomiędzy wszystkimi telefonami w pakiecie bez limitów bezpłatna.
Według mnie najciekawszy dla firm jest najwyższy abonament - 10 telefonów za 197zł (5 za 134zł) w którym jest 2800 minut do wszystkich sieci stacjonarnych w Polsce, płaska stawka rozliczeniowa do krajów UE i USA. Pomiędzy telefonami w pakiecie połączenia bez limitów bezpłatne. Wliczone 300 darmowych smsów pomiędzy pracownikami. Do tego mogę wrzucić rabat, tak żeby minuta na komórki kosztowała Cie 45-47gr, a nasze najlepsze Nomadici (Maya) dostaniesz po 10gr/szt. Ostatnio sprzedałem taki pakiet klientowi który płacił ponad tysiąc złotych za same abonamenty za komórki w firmie. Prowadzi działaność w kilku miejsach w Warszawie i powiedział, że dla niego nasze rozwiązanie jest perfekcyjne i chętnie już zkikwidowałby komórki które generują mu ogromne koszty.
PS. Koszty utrzymania VOIP'a są niższe, ale weź pod uwage to, że nasze Nomadici są przenośne tak jak komórki
wodzu341 is offline  
Old 24-11-08, 14:26   #15
wht
Bywalec

wht's Avatar

Model: R310s, ME45, N8110 i inne

te 58/miesięcznie to za wszystkie 5 tel? czy za każdy z osobna?
ja w sumie nie potrzebuję z nich wiele dzwonić (mam voip w biurze) a interesuje mnie tania łączność między numerami.
czy numery które już mam w sferii można podłączyć do tej usługi?
mam hisensy, ale zawsze awaryjnie moge jeszcze wziąć maje
przy tym abo za 58 ile kosztuje tel2komórka?

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania