Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Motorola > Seria T72x(i)

Seria T72x(i) Dyskusje na temat modeli serii Txxx(i) oraz:

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Old 12-03-05, 21:40   #1
Pierzak
Patrzem i obserwujem

Pierzak's Avatar

Model: T72x(i), SPV 3000
Send a message via ICQ to Pierzak
Podział serwisu na fora

Nie było mnie przez parę dni a tu znowu na forach powstaje malutki nieład i co niektórzy userzy albo za bardzo sie rozzuchwalili albo też nie stosują się do zasad panujących w naszym "serwisie". Piszę w cudzysłowiu, gdyż jako tako nie jest to serwis ale przy tylu podforach jakoś trzeba ten nasz światek nazwać.
A teraz do rzeczy. Ostatnio czytam skargi różnych userów na to, że podział serwisu na rodzaje motek, tematykę zagadnień jest dla nich chaotyczny, bezsensowny i nie można znaleźć szybko tego, czego się w danej chwili potrzebuje.

Po pierwsze podział na fora dotyczące poszczególnych modeli motek już chyba bardziej czytelny być nie może. W każdym z for dotyczących danego modelu jest podział na
a)FAQ dotyczący motki,
b)na tematy związane z grami, aplikacjami,
c)archiwum, w którym są już stare tematy
d)główne forum danego modelu, na którym trwa bieżąca żywa dyskusja
Więc nie rozumiem skąd się biorą skargi, że taki podział jest zbyt skomplikowany.
A skoro ten podział jest zbyt skomplikowany, to co by było, gdybyśmy wprowadzili (tak jak chce tego część userów) podział na poszczególne serie z danego modelu motki? Totalny bałagan!
Nie docieraja do mnie argumenty, że nie można wrzucać do jednego worka np. modelu Exx1 i modelu Exx2 bo to są dwa różne telefony nie mające wiele wspólnego ze sobą. A kto powiedział, że one mają mieć coś wspólnego ze sobą? Tu chodzi o to, aby można było łatwo znaleźć rozwiązania dotyczące tego modelu motek. Więc wręcz przeciwnie, można je wrzucać do jednego worka, który nazywa się Exxx, tylko, że skoro część userów nie przestrzega zasad związanych z nadawaniem prefixów to wtedy nie potrafią odnaleźć tego co ich interesuje tam, gdzie powinni to znaleźć. Nie rozumiem jak tak oznakowane tematy mogą być niejasne dla userów....
Natomiast gdy wspomniane już wcześniej "All" dotyczy motek bez względu na model i serię to mamy przecież jeszcze forum pod tytułem "Inne" gdzie można sobie takie ogólne sprawy wyjaśniać. To forum ("Inne") jeszcze do końca nie jest uporządkowane, ale na to przyjdzie także pora - nie zamieszczajcie tam nic o grach, aplikacjach - takowe zostały pozakładane w każdym forum danego modelu.
No, to kwestię podziału i prefixów już mamy omówioną.

Po drugie - sprawa zawartości tematów, postów oraz ich nazywania.
Przeglądając ostatnio tematy w poszczególnych forach zauważyłem jedną sprawę, która mnie rozbraja..... Otóż, np. na forum Cxxx ktoś zakłada temat z prefixem [All] - zadaję pytanie, co to "All" ma oznaczać?! Czy dotyczy to "All" motek, czy też "All" motek serii Cxxx ?! Konia z rzędem temu, kto wchodząc po raz pierwszy na forum będzie wiedział czy ma tam wchodzić, czy wogóle szkoda jego czasu aby tam zaglądnąć.... Ostrzegam, takie tematy będę usuwał bez jakichkolwiek wyjaśnień, ewentualnie dam czas autorowi tematu, na zmianę jego nazwy (góra jeden dzień). Nie wspomnę już o tym, że tematy bez prefixu wylatują bez ostrzeżenia (jeśli takie się jeszcze uchowają przed moderatorami).
Inną kwestią jest sposób prowadzenia dyskusji w poszczególnych tematach. Wszelkie prywatne sprawy należy omawiać nie na forum ale poprzez PM, chyba mechanizm korzystania z tego dobrodziejstwa nie jest dla nikogo zbyt skomplikowany.... natomiast tematy, w których sprawy zaczynaja zbaczać na sprawy prywatne będą bezwzględnie zamykane lub kasowane jeśli nie będą one w niczym pomocne dla pozostałych użytkowników forum. Podobnie ma się sprawa z różnego rodzaju epitetami czy wyzwiskami pod adresem konkretnych userów. Niedopuszczalne jest także takie prowadzenie rozmów, które lawinowo narastając powodują wzbudzanie w użytkownikach agresji. Ale na ten temat przygotowuję osobny wątek.

Sprawa trzecia - korzystanie z FAQ.
Nie rozumiem problemów typu "nie mogę znaleźć odpowiedzi na jakieś pytanie gdyż tyle jest tam tematów, że nie można się połapać co i jak".
Co w tym takiego jest trudnego aby zadając pytanie w wyszukiwarce określić tematykę nas interesującą (wpisać słowa kluczowe), określić gdzie mają być szukane (w nazwie tematów lub w treści postów) oraz na jakim forum ma być przeprowadzane wyszukiwanie..... Owszem, jakby nie zadawać pytania, zawsze w rezultacie otrzymamy nie jeden a kilka czy kilkanaście tematów o tematyce nas interesującej, ale to chyba nie problem przejrzeć tak zawężone wyniki niż przeszukiwać całe forum. Inna sprawa, że co niektórzy nie zdają sobie sprawy jak bardzo ułatwia takie wyszukiwanie nadawanie prawidłowych prefixów przy zakładaniu tematów. A poza tym, uważam, że osoba, która nie korzystając z wyszukiwarki od razu leci na forum i zadaje pytanie typu "Nie mogę uruchomić motki pod PC" lub "Mój komputer nie widzi telefonu" nie zasługuje na zatrzymaniu swojej uwagi na niej. Korzystam z wielu różnych for, na których takie pytania, na które odpowiedzi są podane prawie jak na tacy w działach FAQ są od razu kasowane lub jedyną odpowiedzią na takie pytania jest podanie adresu "Googla".....

Sprawa czwarta - sprawy związane z działalnością jakiegoś forum, problemami z userami bądź innymi skargami i zażaleniami.
takie tematy proszę poruszać na forum do tego przeznaczonym a nie na forach dotyczących poszczególnych telefonów. To forum to "Forum - ogłoszenia, problemy, rejestracja, błędy", na którym zostaje zamieszczony powyższy temat, i na którym można umieszczać swoje spostrzeżenia na poruszane przeze mnie tutaj kwestie. Piszę o tym, gdyż temat ten umieszczam na każdym forum (aby każdy z nim mógł się zapoznać), ale na nich zostanie on zamknięty, natomiast swoje wypowiedzi w tym temacie proszę zamieszczać tam, gdzie już wspomniałem.

No cóż, troszkę się rozpisałem, ale sprawy tutaj poruszane urosły już do rangi katastrofalnych problemów, wprowadzających duże zamieszanie na naszym forum, a które w sumie powinny być ledwo zauważalnymi gdyby nie lenistwo, brak dobrego wyczucia, wychowania, umiaru oraz zdolności do kompromisów niektórych z nas.

Ostatnio edytowane przez Pierzak : 12-03-05 o 21:53.
Pierzak is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Zamknięty Temat

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania