Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Sony/SE

Sony/SE SubForum tematyczne tej marki telefonów

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 21-05-09, 15:39   #1
AchtunK
Moto Pisacz

AchtunK's Avatar

Model: E398/E1 nano engine ;]
w580i-Insert correct SIM card

Kolejny problem po akutalizacji to to zdanie powyzej , karta jest dobrze włożona i takie cos wyskakuje

AchtunK is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 21-05-09, 16:51   #2
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Odp: w580i-Insert correct SIM card

Miałeś zdjętego simloka za pomocą patcha, czyli po porostu ominiętego. Po aktualizacji simlok powrócił. Nap przyszłość poczytaj o konsekwencjach tego co robisz.

Aby ominąć simloka należy ponownie wgrać patcha.
Old 21-05-09, 17:35   #3
AchtunK
Moto Pisacz

AchtunK's Avatar

tylko że ten fon dostałem z sciągniętym simlockiem wiec nie moje wina, jesli mogłbyś to zarzuć patcha do zdjecia simlocka

Old 21-05-09, 17:43   #4
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Trzeba było zapytać jak simlok był "ściągany".

Ptacha tak nie rzucę bo nie wiem jaką masz wersję softu. Po drugie wujek google aż się pali aby ci wyszukać do tego tematy.
Old 22-05-09, 18:19   #5
AchtunK
Moto Pisacz

AchtunK's Avatar

CID 53 R8BE001 , a wujaszek google to mnie zawiodł , ciężko mi znaleść bo w soniaczach jestem new

Old 24-05-09, 15:03   #6
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Uaktualniłeś soft, więc masz podniesionego CIDa co z kolei może rodzić komplikacje. Dlatego zanim coś się zrobi wypada poczytać na forach.
Old 24-05-09, 18:39   #7
krygo
Szalony MotoManiak

krygo's Avatar

Model: KC550 i inne
Send a message via Skype™ to krygo

Piszesz że karta jest dobrze włożona ale mój kuzyn też miał w580 i też myślał że ma sima sprawdzał wszystko a jednak okazało się że karta sim była źle dołożona... Popróbuj jakoś innymi sposobami ją wkładać, pod innym kątem albo coś...
krygo is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 24-05-09, 22:20   #8
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Model: i9000

Komunikat wskazuje, ze karta wlozona jest poprawnie a telefom ma simlocka, ktorego generalnie w tych modelach sciaga sie patchem. Jak masz CID53 to w domu nie spatc***esz, wiec zostaje ci serwis, pierwszy lepszy powinien sobie z tym poradzic.
KrzychuG is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 25-05-09, 14:22   #9
AchtunK
Moto Pisacz

AchtunK's Avatar

dobra spoko , dałem kumplowi co siedzi w soniaczach , i twierdzi ze nie powinno być problemów , zobacze czy coś zdziała

Old 29-05-09, 13:13   #10
aroaro
Senior

aroaro's Avatar

Model: K850 ;D

Cytat:
Napisał KrzychuG Zobacz post
Jak masz CID53 to w domu nie spatc***esz, wiec zostaje ci serwis, pierwszy lepszy powinien sobie z tym poradzic.
Spatchowac da rade, tylko jest inny problem, bo trzeba odpalić Executora - czyli trzeba włączyć telefon - a bez karty na którą jest nałożony simlock ni huhu.

aroaro is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 29-05-09, 14:00   #11
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Ciekawi mnie bardzo czym to spatc***esz pamietajac o alternative bypass i executorze. Oczywiscie mowa o darmowym sofcie, ktory nie wymaga obecnosci sprzetu/smart-carda.
Old 30-05-09, 15:18   #12
AchtunK
Moto Pisacz

AchtunK's Avatar

heh jeśli miał by ktoś nie potrzebną karte Orange UK to może sie z mną zkontaktować ;]

Old 30-05-09, 16:17   #13
Michal_gol byk
ORTOLEŃ

Michal_gol's Avatar

Model: Motorola MB511 FlipOut

Cytat:
Napisał AchtunK Zobacz post
heh jeśli miał by ktoś nie potrzebną karte Orange UK to może sie z mną zkontaktować ;]
musisz kupić, nie są drogie:
http://www.allegro.pl/item646292857_...e_gadanie.html

albo to:
http://www.allegro.pl/item645272768_...multi_com.html
Michal_gol is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 07-06-09, 19:33   #14
mc_kibel
MotoManiak

Model: se k770 / lg kp501

Cytat:
Napisał KrzychuG Zobacz post
Ciekawi mnie bardzo czym to spatc***esz pamietajac o alternative bypass i executorze. Oczywiscie mowa o darmowym sofcie, ktory nie wymaga obecnosci sprzetu/smart-carda.
Przepraszam za odgrzanie tematu po tych kilku dniach, ale aż mnie serce boli czytając takie rzeczy. Bez problemu można patchować cid53, metoda anycid została opublikowana przez den_po już na sylwestra - sam mam cid53 i telefon mam zmodyfikowany do granic nieprzyzwoitości. Wiele opisów można znaleźć dobrze szukając po googlach, a przy dobrym szukaniu bez problemu znajdziesz to co gdzieś kiedyś pisałem:
Of course wszystko pisane przeze mnie:

[size=3]Patchowanie platformy DB2020 CID53[/size](to, na co wszyscy jeszcze niedawno czekali )

Są teraz dwie opcje: albo jest executor dla naszego softa, albo go nie ma. Robimy co to jest do zrobienia

Przygotowanie do patchowania:

1. Ściągamy dobrego FARa z jdfem (czyli JDFlasher-em) i paczkę plików EXECUTOR.
  • Paczka plików Executora do pobrania stąd: http://odsiebie.com/pokaz/2018350---9bfc.html
  • Wypakowujemy archiwum. Wchodzimy w folder o nazwie naszego telefonu. Patrzymy dla jakiej wersji softa istnieje plik (pierwsze 7 znaków to wersja maina, na którą executor jest przeznaczony)
  • Gdy taki właśnie main mamy wgrany to wchodzimy w to archiwum znajdujące się w folderze z nazwą naszego telefonu i wyciągamy plik executor.b znajdującego się w tpa/preset/custom właśnie w tym archiwum do nowego folderu, aby nie pogubić się w plikach. Gdy nie ma executora pod wersję softa, jaką mamy w telefonie, przechodzimy do punktu 11 i wykonujemy to co jest tam do zrobienia, a po wykonaniu tamtych czynności przechodzimy do podpunktu poniżej.
  • Później cofamy się do momentu, w którym widać foldery z nazwą telefonu. Otwieramy plik db2020.zip znajdujący się obok folderów, wchodzimy w tym archiwum do tpa/preset/custom i wyciągamy te dwa pliki jakie tam są do nowego folderu, który utworzyliśmy wcześniej.
2. Otwieramy FARa, wchodzimy do OFS (jak to zrobić jest w temacie "Obsługa FAR + JDFlasher", więc nie będę tutaj się powtarzał)
3. Wchodzimy do tpa/preset/custom i przenosimy tam pliki z nowego folderu, do którego wyciągaliśmy pliki z archiwum. Mają to być trzy pliki:
  • Executor.b
  • Executor.jar
  • Customize_Upgrade.xml
Pliki kopiujemy klikając na nie raz myszką a potem wciskając F5 (dalej Copy>copy).

4. Po zrobieniu tego rozłączamy się z FARem, tak jak jest to napisane w poradniku do jego obsługi.

5. Włączamy fona>menu>rozrywka>gry>Executor.

6. Telefon się wyłączy. Wyjmujemy baterie i wkładamy ją ponownie.

7. Ściągamy main naszego softu pod CID53.

8. FARem wchodzimy do BFLASH (jak to zrobić wyjaśnione jest w temacie Obsługa FAR + JDFlasher) i kopiujemy tam MAINa ściągniętego w punkcie powyżej (klikamy na niego i F5>COPY>as a babe image>Yeah, Flash it!).

9. Wgrywamy Patcha Quick Acces zgodnego z wersją MAINa (klikamy na tego patcha>f5>copy>as vkp patch>yeah, flash it!).

10. Rozłączamy się z FARem i zamykamy go. Przechodzimy do punktu 1 w następnej sekcji, aby wgrywać patche.

***11. Punkt ten wykonujesz tylko jeśli zostałeś odwołany do niego z przedostatniego podpunktu z punktu 1.
  • Musimy wgrać main softa, na jaki istnieje executor. W tym celu ściągamy wersję maina na którą jest executor pod cid53
  • Wgrywamy go do OFLASH
  • Powracamy teraz do ostatniego podpunktu w punkcie 1 i wykonujemy punkty poniżej.

Wgrywanie patchy po przygotowaniu do patchowania:

1. Wchodzimy FARem do BFLASH i po prostu przenosimy tam plik .vkp (klikamy raz na niego, naciskamy F5, dalej COPY i na końcu zaznaczamy As VKP Patch i wciskamy YEAH, FLASH IT!)
* Aby usunąć patcha to postępujemy tak sam jak przy wgrywaniu, z tym, że po kliknięciu COPY zaznaczamy obok "as vkp patch" opcję "Remove patch"
2. Po wgraniu patcha/y rozłączamy się z telefonem, zamykamy FARa, odłączamy telefon, wyjmujemy/wkładamy baterię i cieszymy się patchami.

I niech mi nikt nie mówi, że nie można patchować CID53

Pozdrawiam i miłej zabawy (tak na przyszłość... )
Old 07-06-09, 20:30   #15
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Pytalem czym to sflashowac, nikt nie odpowiedzial, a z racji nie mam potrzeby szukania darmowego softu to i na biezaco akurat z darmowymi programi nie jestem. Jak widac sie da, choc kombinowania troche jest.
Old 07-06-09, 20:38   #16
Michal_gol byk
ORTOLEŃ

Michal_gol's Avatar

Model: Motorola MB511 FlipOut

Cytat:
Napisał mc_kibel Zobacz post
5. Włączamy fona>menu>rozrywka>gry>Executor.
syniu, czytaj co pisze wyżej. do tego potrzeba karta sim, kolega ma sima z orange UK i nie ma karty
Michal_gol is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 07-06-09, 21:05   #17
mc_kibel
MotoManiak

Model: se k770 / lg kp501

Cytat:
Napisał Michal_gol Zobacz post
syniu, czytaj co pisze wyżej. do tego potrzeba karta sim, kolega ma sima z orange UK i nie ma karty
Spokojnie, nie napinaj atmosfery Rozumiem to wszystko i przeczytalem co jest napisane wyżej - krzychu twierdził, że nie można za darmo - to po prostu pokazałem że można - ot tak w celach informacyjnych.
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez mc_kibel : 07-06-09 o 21:37.
mc_kibel is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 27-09-09, 08:31   #18
schoolers
Junior

witam, jak moge spaczowac w580i, tzn zdjac sim lock nie majac oryginalnej karty, wgralem pliki do telefonu al nie moge wejsc do menu telef bez ryg karty sieci,
schoolers is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 16-10-09, 19:29   #19
jenor
MotoManiak

jenor's Avatar

Model: Nokia 5800/SE W595s

Np. posiadając kartę testową, którą można zakupić na allegro lub w sklepach specjalistycznych GSM
jenor is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania