Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Co wybrać... > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 30-10-09, 21:58   #1
exiter
Bywalec

exiter's Avatar

nowy fon do 600zł z dobrym foto:)

witam kolegów
otóż w dziale hydepark poprosiłem o wycenę mojej E51 w związku z tym, chciałbym, żebyście pomogli mi wybrać coś nowego i dobrego
nokię e51 sprzedaje, ponieważ trochę już mi się znudziła, poza tym wkurza mnie ten aparat 2megapixel, który chyba jest 0,3 z zielonawą poświatą
nowy telefon max ok. 600zł nowy na allegro!
bardzo zależy mi na dobrym aparacie foto,
najlepiej jakby miał systema
najlepiej z dużym ekranem, dotykowców zbytnio nie lubię co trochę się kłóci ze sobą
i ogólnie ładny design, chociaż to pojęcie względne,
mile widziane wifi
grać pięknie nie musi, bateria też nie musi trzymać 2 tyg
Za nokiami nie przepadam, ze względu na ich fuszere ostatnimi czasy a jeszcze gorszymi serwisami
Zawsze podobały mi się HTC, jednak żadnego chyba nie dostane w tej cenie
Rozglądam się narazie za samsungiem g600 (rewelka aparat foto) oraz za spv m650
co byście polecili?
z góry dzięki za propozycje(im więcej tym lepiej)
pozdrawiam
exiter is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 30-10-09, 22:56   #2
revtech
VIP

revtech's Avatar

Model: i8510 innov8
Odp: nowy fon do 600zł z dobrym foto:)

może to : http://allegro.pl/item801587296_benq...i_fi_nowy.html?

a co do g600 - on nie ma wifi, a poza tym w tej cenie i tak brałbym Soula, o wiele ładniejszy
revtech is offline  
Old 31-10-09, 11:27   #3
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

System Windows i dobry aparat - zapomnij. Albo HTC nie ma lampy, albo zdjęcia ma odstające od reszty stawki. Do tego 600 zł i telefon ma być nowy ? Z systemem ? No to albo dobry aparat, albo system. Za 600 zł to nowej N95 nie dostaniesz a tutaj jeszcze takie wymagania.

Musisz z czegoś zrezygnować - albo używka,system i aparat taki sobie, albo nowy i słaby aparat i bez systemu, albo nowy i dobry aparat.

Z tych używek i system to to co wymieniłeś typu HTC itp, ale aparatu więcej niż 2-3 mpix i lepszej jakości niż w twojej Nokii się nie spodziewaj. Wymienianego przez ciebie SPV ma kumpel z roku i fotki są po prostu słabe.

Z nowych i z dobrym aparatem jak się zakręcisz to K850i wyrwiesz, ale tutaj ani systemu, ani dużego ekranu i do tego lubi się zawiesić.

Samsung którego wymieniłeś aparat ma dobry, jednak optyka ma spore zniekształcenia (o ile pamiętam beczkowate) a i sam telefon jest dość gruby i ciężki. Poza zoomem niczym się nie wyróżnia, a i żadnego sukcesu nie odniósł na rynku. Do tego ludzie jakoś cudem w fotografii go nie określili.

Podsumowując - masz za mało kasy, na nowy telefon i dobry aparat. Tutaj trzeba ok 1000 zł minimum, jesli ma to być nówka. Albo Nokia typu N82, albo coś pokroju SE jesli chodzi o aparat + zmienione sterowniki aparatu. Albo system a aparat w tyle - czyli praktycznie to co miałeś.
Old 31-10-09, 19:34   #4
revtech
VIP

revtech's Avatar

Model: i8510 innov8

niekoniecznie do 600 zł musisz mieć słaby aparat, ale to raczej właśnie przy rezygnacji z systemu, popatrz np. na LG KU990 i tego typu telefony
revtech is offline  
Old 01-11-09, 12:42   #5
Szwed
Szalony MotoManiak

Jak chcesz to mam do sprzedania Nokie 5530. Mysle że spełnia wiekszość twoich wymagań, w niektórych kwestiach musiał byś iśc na lekki kompromis

Info na PM lub w dziale sprzedam
Szwed is offline  
Old 01-11-09, 15:34   #6
slayer
Senior

slayer's Avatar

Model: Galaxy S II

hardsql napisz proszę o niej kilka słów. Jak z jakością wykonania, jakością muzyki na słuchawkach (najlepiej w porównaniu z iPhone'm).
slayer is offline  
Old 01-11-09, 15:37   #7
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał revtech Zobacz post
niekoniecznie do 600 zł musisz mieć słaby aparat, ale to raczej właśnie przy rezygnacji z systemu, popatrz np. na LG KU990 i tego typu telefony
KU990 ma jeden z najsłabszych aparatów w klasie 5 mpix, jak i również ma słabą lampę błyskową. Do tego nie ma WiFi, systemu itp.
Old 01-11-09, 15:47   #8
Szwed
Szalony MotoManiak

Cytat:
Napisał slayer Zobacz post
hardsql napisz proszę o niej kilka słów. Jak z jakością wykonania, jakością muzyki na słuchawkach (najlepiej w porównaniu z iPhone'm).
Nie napisze Ci za duzo bo telefon jest na handel i nawet go nie właczyłem, bateria jest zapakowana w folie. Wykonany jest ok, mój jest w kolorze białym, klapka od baterii mogła by byc z lepszego plastiku, ale nie ma tragedii. Przednia ramka jest wykonanan chyba z metalu i na wysoki połysk, reszta korpusu z plastiku ale zdecydowanie lepszy niż ten od klapki baterii. Telefon jest bardzo podobny do 5800, którym sie bawiłem. W 5530 ekran dotykoway działa ok, jest to chyba ekran na ładunek elektryczny jak w iphonie, ale w produkcie apple jest lepsza obsługa palcem. Ma wbydowany rysiki w obudowe, wiec nie da się go zgubić i elegancko sie chowa. Rysikiem ekran działa jeszcze lepiej niż placem. Aparat jak to 3 mpx, jest ok moim zdaniem, do podstaowoych zastowsowań wystarczy, nie ma lampy tylko diode. Jesli chodzi o szybkośc menu to jest tez ok, mysle że bedzie lepiej w miare wypuszczania nowych softów przez nokie.

Ostatnio edytowane przez hardsql : 01-11-09 o 15:50.
Szwed is offline  
Old 01-11-09, 20:38   #9
Kilg
Bywalec

Kilg's Avatar

Model: Tungsten TX & iPhone 3G

ekran rezystywny, czyli starego typu. zwykłe rysiki nie dzialają przy ekranach pojemnościowych
Old 01-11-09, 22:42   #10
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał Kilg Zobacz post
ekran rezystywny, czyli starego typu. zwykłe rysiki nie dzialają przy ekranach pojemnościowych
Zwykłe może i nie, ale inne tak - końcówka musi być odpowiednio wykonana. Taki LH01 ma ekran elektrostatyczny + rysik.
Old 01-11-09, 22:57   #11
exiter
Bywalec

exiter's Avatar

dzięki koledzy za porady, chciałbym się jednak skupić na obecnym moim problemie z e51
cytuje z innego postu:"

p.s. w tej e51 zauwazylem od pewnego czasu slaba glosnosc sluchawki i juz myslalem, ze tylko ja mam ten problem, jednak przeczytalem na forum, ze to wada fabryczna e51 (szybko zapychajaca sie siatka od glosnika i za maly otworek): hehe dodam, ze jak byl nowiutki to sluchac bylo idealnie, a teraz widac, ze sie zabrudzil i juz na ustawionej na maksa glosnosci porozmawiac w tramwaju w przyzwoitej jakosci sie nie da;p w zwiazku z tym mam pyt, moja e51 ma jeszcze ponad rok gwarancji, czy moge oddac ja do serwisu autoryzowanego nokii? czy przeczyszcza troche ta siatke? czy bedzie to bezplatne? i co najwazniejsze czy nie anuluja mi z jakis dziwnych przyczyn gwarancje? wiadomo jak to z nimi bywa.. ogolnie wole ich omijac szerokim lukiem, ale planuje sprzedac swoja e51 a nie chce sprzedawac telefonu, z ktorego druga osoba nie bedzie zadowolona itp z gory dzieki za odp pozdrawiam :-P

p.s 2 mam jeszcze jedno pyt. czy serwis nie przyczepi się, że mam lekko naderwaną plombę przyklejoną na śrubkę, co było spowodowane częstym wyjmowaniem baterii i wysuwaniem klapki z tyłu? ogólnie nigdy nic nie było ruszane itp? i czy nie orientuje się może ktoś jak serwis naprawia tą wadę fabryczną E51 związaną z cichym głośnikiem spowodowanym zapchaniem siatki itp? nie chce być bez telefonu dłużej niż parę dni..

p.s 3
i jeszcze jedno, bo teraz zaczalem na powaznie ogladac ta moja plombe.. jest ona przerwana ale to tylko dlatego, że była w miejscu gdzie wsuwa się tylna klapka..a często ją odczepiałem.. ogólnie widać nawet kusz w środku na płycie głównej..i śrubki nieruszone.. więc czy serwis może się na poważnie do tego przyczepić czy wyjaśnić przyczynę tego, iż plomba jest naderwana????"
exiter is offline  
Old 02-11-09, 11:44   #12
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

1 - wada fabryczna - powinni zrobić na gwarancji

2 - jak dokładnie naderwana jest plomba ? - > foto

3 - Kusz ? Raczej kurz ! Kurz o niczym nie świadczy. Częste wysuwanie klapki też nic nie mówi serwisowi.

Ja walczyłem z W-Support i K850i ponad miesiąc czas - zryli mi telefon a potem udawali wariata... Wygrałem dzięki skargą i byciu upartym oraz odpowiednim instytucją.
Old 02-11-09, 12:14   #13
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
Wygrałem dzięki skargą i byciu upartym oraz odpowiednim instytucją.
Skargą? Raczej skargom

A co do tej plomby to zalezy glownie czy serwisant bedzie mial dobry dzien
baczek is offline  
Old 02-11-09, 14:24   #14
exiter
Bywalec

exiter's Avatar

sorx za tego błąd z kurzem, rzadko kiedy popełniam takie orty no a co do mojej e51 to oddałem do serwisu i do 18 czekam co i jak
exiter is offline  
Old 02-11-09, 17:44   #15
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał baczek Zobacz post
Skargą? Raczej skargom
Słownik języka polskiego :

http://www.sjp.pl/co/Skarga

Z tym telefonem czekasz do godziny 18 czy do 18 listopada ?

Myślę że jeśli plomba nie jest mocno porwana to uznają reklamację, zrobią swoje i założą nową plombę a ty napiszesz sprzedając że telefon po przeglądze serwisu
Old 02-11-09, 18:06   #16
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
Słownik języka polskiego :

http://www.sjp.pl/co/Skarga
No wlasnie )) Zajrzales tam ? Narzednik liczby mnogiej skargom )
baczek is offline  
Old 02-11-09, 18:13   #17
szymin89
Senior

szymin89's Avatar

Model: MPx200/ k750i

Baczek dobrze gada. Ew. jak skarga była jedna to powinno być napisane 'skardze'.
Old 02-11-09, 20:12   #18
exiter
Bywalec

exiter's Avatar

no więc już odebrałem fona, gwarancję uznali, dokleili tylko 1 plombę jeszcze na drugą ze śrubek, konieczna była wymiana głośnika, gdyż wyczyszczenie membrany okazało się nieskuteczne ogólnie to teraz mogę gadać z drugiego pokoju tak dobrze słychać, nie wiadomo tylko jak długo:P zastanawiam się teraz, czy sprzedawać swoją E51 i kupić albo samsunga i550w albo samsunga G810i albo któregoś z htc do 600zł czy dać sobie spokój i zostać przy obecnym..
exiter is offline  
Old 02-11-09, 23:39   #19
Szwed
Szalony MotoManiak

Z tym ekranem to sam nie wiem. Ogólnie palcem działa ok i jak dla mnie wystarczy tylko lekko dotknąć. Rysikiem to już wogule ledwo muśniesz i jest reakacja.

Ostatnio edytowane przez hardsql : 03-11-09 o 16:54.
Szwed is offline  
Old 03-11-09, 11:30   #20
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Mnie z "skargą" uczyli całkiem inaczej, widocznie błędnie...

Co do telefonu - jesli ma to być wymiana dla samego aparatu to tylko w wypadku kiedy ten co masz w E51 śni ci się po nocach...A tak to nie wiem czy jest sens...Zresztą po twoich postach widać chyba że aż tak bardzo ci nie zależy.
Old 03-11-09, 12:02   #21
salin
4ever

salin's Avatar

Model: b7610

Cytat:
Napisał hardsql Zobacz post
Z tym ekranem to sam nie wiem. Ogólnie palcem nie działa ok i jak dla mnie wystarczy tylko lekko dotknąć. Rysikiem to już wogule ledwo muśniesz i jest reakacja.
tak to jest zwykły ekranik na ucisk.
Bawiłem się 5800 i jak już kiedyś pisałem działa bardzo dobrze. W porównaniu do ku990 działa jak w iPhone

salin is offline  
Old 03-11-09, 16:54   #22
Szwed
Szalony MotoManiak

Cytat:
Napisał salin Zobacz post
tak to jest zwykły ekranik na ucisk.
Bawiłem się 5800 i jak już kiedyś pisałem działa bardzo dobrze. W porównaniu do ku990 działa jak w iPhone
No właśnie ja też porównałem go do Ku990 i w LG ekran jest słaby w porównaniu z Nokią.
Szwed is offline  
Old 08-11-09, 13:58   #23
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

Model: Maize MX4 PRO

co do 5530 to sam taka posiadam w kolorze bialym i sprawuje sie naprawde dobrze. Ekran reaguje na palec b. dobrze, kolega z pracy ma Iphone 3G i specjalnej roznicy nie widze, oprocz faktu, ze apple chodzi o wiele szybciej. Smsy pisze sie dobrze, nie ma problemu z wi fi, ktore dziala swietnie w porownaniu z jablkofonem. Zapamietuje hasla i znajome sieci. Wgrana mam opere Mobile 10, ktora do neta i dotyku palcem sprawdza sie rewelacyjnie. Aparat sredniej jakosci, ogolnie jednak malo go uzywam wiec nie zwracam uwagi, wazne ze sa diody doswietlajace, ktore naprawde mocno daja. Posiada tez dobrej jakosci glosniki stereo na przedzie, ktore potrafia zagrac glosno, chociaz nie zawsze czysto. Tylna klapka szybko sie rysuje, ale nie widac ze wzgledu na perlowy kolor. Jezeli chodzi o gre na sluchawkach fabrycznych to jest naprawde dobrze, szczerze? O wiele lepiej niz sie spodziewalem. Chociaz do odtwarzania polecam Power Mp3 gra o wiele lepiej i wygodnejsza obsluga. Wbrew tez powszechnej opinii nie brakuje sortu na ten model. Jest pelno Themsow, aplikacji i innych dupereli. Dziala dobrze z you tube, chociaz jestem zawidziony bo czasem zmula. Ogolnie pomimo proca ok 420mhz i 128mb ramu nie powala szybkoscia. Zyroskop czy co on tam ma dziala sprawnie.
Na koniec dodam, ze sam wyswietlacz jest dkoskonalej jakosci i przegladanie na nm zdjec, poruszanie sie po menu czy ogladanie filmow to czysta przyjemnosc. Do tego powstaja juz pierwsze gry z obsluga multi dotyku. Co do baterii to trzyma ok 1-2 dni max.
Old 08-11-09, 15:52   #24
salin
4ever

salin's Avatar

Model: b7610

5530 ma multitouch? nigdzie tego nie pisali

@a_r_e_n_a
napisz coś o Moto q9
jak się pisało na klawiaturze, czytelność ekranu w słońcu, czy jakieś problemy z nią są/były

Ostatnio edytowane przez salin : 08-11-09 o 16:00.
salin is offline  
Old 08-11-09, 16:45   #25
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Nie, nie ma multitouch
baczek is offline  

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania