Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Co wybrać... > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 13-12-09, 17:11   #1
Michal_gol byk
ORTOLEŃ

Michal_gol's Avatar

Model: Motorola MB511 FlipOut
Radioodtwarzacz Samochodowy

Witajcie, przyszła pora wymiany sprzętu w essim, zainteresowały mnie radyjka sony, duża moc (4x52) i 6 wyjść RCA na wzmacniacz, np. taki model:
http://www.euro.com.pl/radioodtwarza...tml#content_3c
i nie wiem czy coś lepszego w tej cenie się znajdzie... myślałem też nad clarionem np. http://www.allegro.pl/item849302517_...b_rzeszow.html

co do wymagań: mp3 z usb na przednim panelu, czytnika cd praktynie nie używam ale jeśli będzie nie będzie mi przeszkadzał, koniecznie wyjście na wzmacniacz (subwoofer dokupię z czasem)

ale nie jest on już dostępny w euro...
Old 13-12-09, 20:42   #2
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Odp: Radioodtwarzacz Samochodowy

Moc 4*52 W ?? Gdzieś to wyczytał ? Na panelu ? Patrz na moc w RMS a ta nie przekracza pewnie 20 - 23 W na kanał przy mocnym grzaniu.

Ja aktualnie mam JVC KD-R401 i śmiga poprawnie + wyjście na suba z odcięciem. Wyrwałem za 280 zł nowego.

Sonego podaruj sobie, podobnie Clariona - płacisz kupę kasy za znaczek. Prędzej JVC lub Kenwood.
Old 13-12-09, 22:02   #3
Speedo1544
Senior

Speedo1544's Avatar

Model: HTC Desire HD

Mam tego clariona z twojego linka tylko kupionego w całkowicie innej cenie
Gra bardzo ładnie i czysto jak na moje ucho
Puszczana jest na tym różna muza od poważnej do ostrego techno
Jeśli zależy ci na ostrym basie to na pewno nie to radio bo tu bas gra ładnie,głośno ale to nie jest typowe nawalanie z głośników takie jak np daje nam pionek na mosfecie
Ja jestem zadowolony z tego sprzętu i na pewno przez dłuższą chwilę go nie zmienię
Speedo1544 is offline  
Old 13-12-09, 22:10   #4
Lorden
Fotograf

Lorden's Avatar

Model: N85 8gb
Send a message via AIM to Lorden

Precz z sonym, natomiast clariona zdecydowanie mogę polecić. Mam dokładnie podany przez ciebie model i jako jednostka napędowa systemu sprawuje się znakomicie (co napędza zobacz w temacie "moja nowa zabawka"). Ja kupiłem używkę za 300zł, ale wart jest kasy jaką za niego wołają. Jeżeli chcesz zaoszczędzić możesz kupić kenwooda, dokładniej ten model:
http://www.allegro.pl/item844032130_...9_gratisy.html

Mimo wszystko jeżeli budujesz coś lepszego zdecydowanie clarion.
Old 13-12-09, 23:17   #5
Michal_gol byk
ORTOLEŃ

Michal_gol's Avatar

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
Moc 4*52 W ?? Gdzieś to wyczytał ? Na panelu ? Patrz na moc w RMS a ta nie przekracza pewnie 20 - 23 W na kanał przy mocnym grzaniu(...)
i tu Cię zdziwię:

Cytat:
Napisał sony.pl
Wzmacniacz

Stopień wyjściowy S-MOSFET

TAK

Moc wyjściowa (DIN 45324, 4 omy)

4 x 27 W

Maks. moc wyjściowa (1 kHz, 4 omy)

4 x 52 W

DSO (Dynamic Soundstage Organizer - dynamiczny aranżer sceny dźwiękowej): DSO / DSO II

NIE / TAK

EQ3 (3-pasmowy korektor)

EQ3 etap II

Niezależna regulacja tonów niskich i wysokich

Niskie / średnie / wysokie

Funkcja konturu (loudness)

TAK
czyli nie jest najgorzej, mój easy touch ma w rms 4x17 W

clarion też nie byłby zły ale... sam nie wiem... sony jakoś bardziej mi się podoba, a co wy macie do tej firmy?

ostatecznie chyba zdecyduje się na radio sony, które podałem w linku, dziś się takim bawiłem i bardzo mi się spodobało szybkością pracy (np. przełączanie źródła dźwięku to radio robi to "ino mik") podoba mi się również wyjścia rca - będę mógł rozbudować system audio (z czasem)

co do basu - jak na razie mi go nie brak, w najbliższym czasie z tyłu w aucie będę miał 2 głośniki 6x9'' w boczkach a po nowym roku pomyślę o zakupie jakiegoś subwoofera, kolumny wylatują, zajmują za dużo miejsca a z czasem apetyt na bass rośnie.
Old 14-12-09, 17:32   #6
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Nie zdziwiłeś mnie Po 1 - moc 52 W osiągana jest, ok, ale z mega zniekształceniami, tak wysokimi, że nie posłuchasz nic bo zamiast tego membrany w głośniku będą ci latać jak stare szmaty.

2-moc 27W jest mocą osiągalną w RMS. Fakt że nieco więcej niż konkurencja, ale prawda jest taka że jeśli ma 24 W i to pociągnie, to przy 27 na dłuższą metę radio będzie wyłączało wzmacniacz z powodu przegrzania. Niedawno w jakiejś gazecia audio czytałem test radio odtwarzaczy i najwięcej wywalił z siebie Alpine, dając ok 23 W mocy ciągłej bez włączania się zabezpieczenia termicznego.

3-nie wziął bym Sonego bo - nie ma EQ tylko własne ustawienia dźwięku co dla mnie jest przegięciem. Nie mogę regulować dźwięku za 600 zł...

4-nie kupił bym bo nie ma szczeliny na CD tylko panel na windzie. Niby nic ale - z czasem strzeli taśma, może nawet nie padnie za 5 lat, ja nie ryzykuje. No i dalszy powód - winda - wkurza mnie zdejmowanie i zakładanie panelu na windzie, na szczelinę szybciej wskakuje i schodzi. Panelu nie zostawiam na noc, bo nie chcę stracić radia.

Ostatnio edytowane przez Skaktus : 14-12-09 o 18:44.
Skaktus is offline  
Old 14-12-09, 22:16   #7
Michal_gol byk
ORTOLEŃ

Michal_gol's Avatar

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
Nie zdziwiłeś mnie Po 1 - moc 52 W osiągana jest, ok, ale z mega zniekształceniami, tak wysokimi, że nie posłuchasz nic bo zamiast tego membrany w głośniku będą ci latać jak stare szmaty.

2-moc 27W jest mocą osiągalną w RMS. Fakt że nieco więcej niż konkurencja, ale prawda jest taka że jeśli ma 24 W i to pociągnie, to przy 27 na dłuższą metę radio będzie wyłączało wzmacniacz z powodu przegrzania. Niedawno w jakiejś gazecia audio czytałem test radio odtwarzaczy i najwięcej wywalił z siebie Alpine, dając ok 23 W mocy ciągłej bez włączania się zabezpieczenia termicznego.

3-nie wziął bym Sonego bo - nie ma EQ tylko własne ustawienia dźwięku co dla mnie jest przegięciem. Nie mogę regulować dźwięku za 600 zł...

4-nie kupił bym bo nie ma szczeliny na CD tylko panel na windzie. Niby nic ale - z czasem strzeli taśma, może nawet nie padnie za 5 lat, ja nie ryzykuje. No i dalszy powód - winda - wkurza mnie zdejmowanie i zakładanie panelu na windzie, na szczelinę szybciej wskakuje i schodzi. Panelu nie zostawiam na noc, bo nie chcę stracić radia.

skoro sony nie ma regulacji dźwięku to odpada, jednak sprawdzę to przy zakupie, który odkładam, powiedzmy na kilka miesięcy. Lepiej chyba będzie kupić Clariona.
Old 15-12-09, 13:40   #8
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Instrukcja na necie ma to opisane, w dziale EQ. Ja tam bym Clariona nie kupił....Bardziej mi podobają się Kenwoody, kosztuję nieco taniej a są równie dobrze zrobione a często o wiele lepiej wyposażone.

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania