Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Co wybrać... > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 29-12-09, 20:55   #1
SebekGno
Bywalec

SebekGno's Avatar

Model: iPod 3G 32 GB + Moto E8
Telefon (1500-1700 zł) lub wariant B...

Witam zacnych i zacniejszych! :P

W najbliższym czasie sprzedaję swoje 5800 (jedna używana, druga nowa) i mam zamiar dokonać ciekawszego zakupu. Razi mnie w Tubie jej tandetne wykonanie (choć prawdą jest, że w nowszych egzemplarzach nie ma tej felernej ,,szpary'' ; ta która dziś do mnie doszła, jest już bez niej), rodzaj wyświetlacza dotykowego i symbian (funkcjonalność- wysoka, wygląd- okropieństwo, nie pomagają nawet najlepsze motywy! :P ). Dodatkowo jej prędkość nie jest piorunująca, nie zauważałem tego do momentu, gdy nie zacząłem mieć większej styczności z najnowszymi telefonami (między innymi dzięki pracy redaktora na pcfoster.pl) i teraz mi to przeszkadza, nie jest to tak płynne, jak by się chciało.

Tak więc poszukuję telefonu w granicach cenowych 1500-1700 zł.
Od telefonu wymagam wcześniej wspomnianego dobrego wykonania i prędkości działania, ale także kilka innych czynników jest bardzo ważnych.
Obowiązkowy pan Jacek 3,5 mm, Wi-Fi, dotykowy wyświetlacz pojemnościowy, system operacyjny (aktualnie testuję androida i jestem pod wrażeniem tego systemu!), wygodny dostęp do internetu (flash oczywiście wymagany). No i wielozadaniowość. To chyba było by wszystko, w razie potrzeby dopiszę w odpowiedziach rzeczy, które pominąłem. Aparat nie jest ważny, nie używam. Internet, mail, muzyka, filmy- to najczęściej zadręczane przeze mnie funkcje. Co byście polecili?

Osobiście najbardziej intensywnie myślałem o HTC Hero, choć podobno czasem negatywnie zaskakuje prędkością. No i aplikacje można wgrywać tylko w pamięć telefonu, a ta nie jest za wielka.
Milestone niedługo powinien dojść do górnej granicy cenowej podanej w temacie, więc to także było by jakieś wyjście. Jednakże o tej motce wiadomo mi znacznie mniej niż na temat bohatera (nie chodzi o parametry, ale o spostrzeżenia użytkownika). Co o nich myślicie? Inne typy? Jak tak, to jakie modele?

Wspomniałem o wariancie B... Przez myśl przemknął mi pomysł- kupno iPoda Touch 3G i osobno jakiegoś przyjaznego i ładnego telefonu do dzwonienia/użytkowaniu E8. Dwa urządzenia do noszenia, no ale cóż.
Jak u Taczki z internetem? Wi-fi jest, ale nie wiem, czy sprawnie działa przeglądarka. Muzyka chyba najwyższy poziom, przynajmniej tyle wyczytałem. Podobnie inne strony szeroko pojętej multimedialności.
Pytanie jeszcze jak poznać, czy sprzedawca nie robi w konia potencjalnych klientów i nie sprzedaje 2G zamiast zadeklarowanego 3G? Podam, że interesuje mnie wersja 32 GB (z 64 chyba nie ma tego problemu).
Ceny podobne, a proszę:
http://www.allegro.pl/item866641778_...ancja_lux.html
http://www.allegro.pl/item867977461_...2gen_32gb.html

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie!
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 29-12-09, 21:20   #2
Lorden
Fotograf

Lorden's Avatar

Model: N85 8gb
Send a message via AIM to Lorden
Odp: Telefon (1500-1700 zł) lub wariant B...

Jeżeli słuchasz dużo muzyki i liczy się dla Ciebie jakość to zdecydowanie wariant B. Nigdy nie będziesz zadowolony w pełni z 1 urządzenia, a noszenie 2 w cale takie uciążliwe nie jest. Chociażby jakość muzyki na touchu Ci to wynagrodzi. Wszystkie opisane przez Ciebie funkcję znajdziesz w touchu, więc może warto o 3gs pomyśleć? Trochę uciążliwe użytkowanie w zimie - ja nie przeżyłem.
Jeżeli odrzucasz iphone'a to polecam zdecydowanie kupno toucha + nokię serii E, jeżeli stawiasz na jakość wykonania. Taka e52 chociażby byłaby pewnie bardzo fajna.
Old 29-12-09, 21:25   #3
SebekGno
Bywalec

SebekGno's Avatar

3gs ma zbyt wysoką cenę, niestety...
A jak to jest (bo chyba wiesz ;D) z dostępnością aplikacji? Bo sklepy bodajże u nas nie działają (jak dobrze pamiętam; przypominając sobie artykuły o ,,złowrogiej polityce jabłuszka''), w internecie jest zaplecze? Kompletnie nie jestem w temacie apple i nie ukrywam, że wprowadzenie, choć minimalne, mile widziane.
Old 29-12-09, 23:07   #4
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Model: i9000

Jesli zalezy Ci bardzo na flashu badz javie to na iPodzie tego akurat nie znajdziesz. Pomijajac to, przegladarka jest calkiem niezla i wygodna. Jesli chodzi o sklep to nie wiem czy z racji tego, ze Apple w koncu zaczelo sprzedawac telefon w Polsce sytuacja sie poprawila, ale rozwiazaniem zawsze bylo zalozenie konta w UK badz USA. Co wiecej, po krotkiej zabawie mozna "odblokowac" urzadzonko i korzystac z aplikacji z appstore'a bez kupna.

E52 do zewstawu bym nie polecal, po pierwsze droga, po drugie jakosc wykonania nie powala a i zapowiedzi odnosnie dlugo trzymajacej baterii po raz kolejny sie nie sprawdzily.
KrzychuG is offline  
Old 29-12-09, 23:09   #5
Lorden
Fotograf

Lorden's Avatar

Model: N85 8gb
Send a message via AIM to Lorden

Chodzi Ci o aplikacje na toucha? Wszystko (może z pojedynczymi wyjątkami) jest dostępne odpłatnie na appstore. Są oczywiście też darmowe wersje demonstracyjne gier, lub wersje lite aplikacji, tudzież całkowicie darmowe aplikacje. Jeżeli chodzi o mniej legalne zaplecze, to internet aż kipi i problemu z tym nie ma.

Co do e52 to dałem przykład, bo sam telefonu nawet w ręce nie miałem. Chodzi o to, że jednak seria E nokii z wykonaniem stoi na dużo wyższym poziomie niż N. Miałem kilka E w rękach, a sam używałem już sporo enek.

I jeszcze co do flasha:

Ostatnio edytowane przez Lorden : 29-12-09 o 23:17.
Lorden is offline  
Old 29-12-09, 23:28   #6
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Sam korzystam z serii E od dluzszego czasu i jestem raczej zadowolony, ale i tutaj zdarzaja sie wpadki ;-)

Cytat:
Napisał Lorden Zobacz post
I jeszcze co do flasha: [...]
Tyle, ze flash to nie tylko video a mi osobiscie jesli chodzi o przegladanie internetu na urzadzeniu typu iPod czy iPhone bardziej by zalezalo na aplikacjach/stronach we flashu anizeli na odtwarzaniu filmow. Flasha wciaz natywnie nie ma.
KrzychuG is offline  
Old 30-12-09, 00:05   #7
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair

Cytat:
Napisał SebekGno Zobacz post
3gs ma zbyt wysoką cenę, niestety...
A jak to jest (bo chyba wiesz ;D) z dostępnością aplikacji? Bo sklepy bodajże u nas nie działają (jak dobrze pamiętam; przypominając sobie artykuły o ,,złowrogiej polityce jabłuszka''), w internecie jest zaplecze? Kompletnie nie jestem w temacie apple i nie ukrywam, że wprowadzenie, choć minimalne, mile widziane.
appstore dziala w polsce, nie dziala itunes store. Zaplecze jest, "darmowe" odpowiedniki sa (dla jailbrekowanych urzadzen). To jest tak banalna platforma, ze kwestia ogarniecia tego jak juz masz to w rekach zajmie Ci jakies 20 minut
baczek is offline  
Old 30-12-09, 00:53   #8
SebekGno
Bywalec

SebekGno's Avatar

Po odblokowaniu (to zapewne ten jailbreak, jak pamiętam i rozumuję z Waszych postów) iPoda domyślam się, że gwarancja idzie się... gonić z teletubisiami po kolorowych górkach.
Tak więc czy w razie jakiejkolwiek awarii sprzętu da się przywrócić spokojnie seryjne oprogramowanie? Bo to małe pieniądze nie są, a usterkowość nowych urządzeń coraz wyższa, niestety...
Płatność w sklepie z aplikacjami z konta?
Prosił bym też o odpowiedź na moje ostatnie pytanie z pierwszego postu (aukcje).
Lorden- o właśnie taki, youtubowy flash mi chodziło, wystarczy.

A jeśli chodzi o E Nokii- miałem do testów E63 i mi się podobała, mimo, że to jeden z najtańszych i najgorzej zrobionych (podobno) modeli z tej serii. Choć pracując dla pcfoster praktycznie nie użytkuję prywatnego telefonu, więc nie wiem, czy na razie kupno dodatkowo telefonu ma sens. Na te dwa, trzy dni między jednym a drugim testowym egzemplarzem godzę się z E8 i na razie współpracujemy. Widzę, że pomysł z iPodem dobry, to znaczy, że i produkt niczego sobie i wart polecenia?
baczek no słyszałem, że banalna w obsłudze i bardzo intuicyjna, ale czy równie prosta w modyfikacjach? Bo żeby móc kombinować ze swoją E8 musiałem sporo się edukować, a wiadomo, im człowiek starszy, tym i werwy do tego mniej.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Edyta:
Czytam o JB na taczkę 3g i niestety wieści nie za ciekawe, przytoczę cytat z dalekiego forum :P
Cytat:
Tylko jest jeden problem, ipod nie jailbreakuje sie na stałe, jeśli go wyłączysz (całkowicie, a nie uśpisz) to wywali ci, ze masz go podłączyć do itunesa i aktywować, tak samo jak świerzo po kupnie ze sklepu. i cała zabawa od nowa, znowu podłączasz i jailbreakujesz, więc moim zdaniem nie ma sensu, bo jak ci sie rozładuje gdzieś w podrózy to kaplica, musisz miec dostep do swojego kompa. Jeszcze nie opracowano permanentnego jailbreaka do touch 3g. Poza tym jak sobie programu z cydii pościągałem, to kilka nie działało, a jak je usunałem to białe ikony mi zostały i zonk, przeinstalowanie cydii pomogło. Jeszcze jailbreak nie jest dopracowany na ta platformę, to ja juz wolę hulać na darmówkach z app store.
Tak więc trochę z tym kiszka.

Ostatnio edytowane przez SebekGno : 30-12-09 o 01:48.
SebekGno is offline  
Old 30-12-09, 11:00   #9
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Z tym nie trwalym jailbrekiem to tak nie do konca. Zalezy jaka masz wersje basebandu, sa takie, ktore sie da zlamac na stale i takie, ktore nie. I tak juz nad tym pracuja. Nawet jak trafisz na tego, ktorego nie da sie zlamac na stale, to poprostu nie bedziesz go wylaczac. Ja swojego nie wylaczam, bo uspiony zuzywa symboliczna ilosc pradu.

No modyfikacji to za duzo nie zdzialasz Mozna sobie zainstalowac Winterboard do zmiany springboardu i pare programow do zmiany lockscreena i to w zasadzie tyle
baczek is offline  
Old 30-12-09, 11:33   #10
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Cytat:
Po odblokowaniu (to zapewne ten jailbreak, jak pamiętam i rozumuję z Waszych postów) iPoda domyślam się, że gwarancja idzie się... gonić z teletubisiami po kolorowych górkach.
To wlasciwie wiezko stwierdzic. Te urzadzonka rzadko padaja ze wzgledu na soft, a jesli juz to robisz restore i zyje z fabrycznym oprogramowaniem.

Cytat:
Z tym nie trwalym jailbrekiem to tak nie do konca. Zalezy jaka masz wersje basebandu, sa takie, ktore sie da zlamac na stale i takie, ktore nie. I tak juz nad tym pracuja. Nawet jak trafisz na tego, ktorego nie da sie zlamac na stale, to poprostu nie bedziesz go wylaczac. Ja swojego nie wylaczam, bo uspiony zuzywa symboliczna ilosc pradu.
Nie do konca. To, czy 3GS da sie odblokowac zalezy od bootromu, bo ten sprawia prolem z jailbreakiem. Od basebandu zalezy to, czy ultrasn0w, blacksn0w i inne cuda do "zdjecia simlocka" beda dzialac. Sztuki z nowym bootromem latwo poznac po numerach seryjnych. W praktyce, wszystkie nowki beda juz mialy nowy bootrom i na normalnego jailbreaka trzeba poczekac. Aktualna metoda jest o tyle upierdiwa, ze jesli Ci sie telefon rozladuje, zawiesi czy z jakiegos powodu bedziesz musial go wylaczyc to czeka Cie szukanie komputera z iTunes i odpaleniem blackra1na w celu ozywienia sprzetu. Swoja droga, sam blackra1n jest najgorsza opcja od odblokowania iPhone'a bo czesciej wiecej psuje niz naprawia i tutaj najlepiej poczekac na normalna metode z patchowanym softem.
KrzychuG is offline  
Old 30-12-09, 12:03   #11
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

i tak pwnagetool dla windowsa ma byc wydany na poczatku stycznia ja tam z blackrainem poki co nie mialem problemow
baczek is offline  
Old 30-12-09, 12:17   #12
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Jesli masz na mysli sn0wbreeze czyli port pwnagetool dla Windowsa to szczerze watpie, ze cos zmieni odnosnie 3GS i nowego bootroma. Jesli chodzi o blackra1na to wiele osob cierpi na niedzialajace WiFi i problemy z siecia, a po samym jailbreaku tym softem trzeba tez kilka rzeczy dociagnac z Cydii, zeby wszystko dzialalo jak powinno (wliczajac w to push apps).
KrzychuG is offline  
Old 30-12-09, 15:43   #13
SebekGno
Bywalec

SebekGno's Avatar

No to pozostaje czekać, aż w sprawie JB ktoś coś nowego wymyśli.
Dzięki chłopaki za pomoc, tak więc raczej zdecydowany już jestem na Taczkę.
Wczoraj czytałem trochę, między innymi o kupnie aplikacji na iPoda. W naszym kraju niestety tylko płatność kartą... :/ Lub gift card, ale to rejestrując się jako obywatel USA. Nie ma innego sposobu? (no płatność sms niestety nie istnieje ;P )
I o co kaman z tą Cydią? Przed oczami przemknęły mi jeszcze wczoraj inne nazwy własne, takie jak (jeśli źle napiszę to wybaczcie, z pamięci) icy i rock. To jakieś wersje softu? Prosił bym o krótkie i sensowne zdefiniowanie tych pojęć. Pozdrawiam!
Old 30-12-09, 15:52   #14
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

icy i rock to alternatywy cydii, kiedys byl jeszcze installer, szykuje sie jeszcze package, generalnie wszystkie sluza do tego samego i kazdy ma swoje wady i zalety. Cydia przy kazdym wlaczeniu wczytuje i odswieza wszystkie zrodla, ale robi to makabrycznie woooooooolno. Icy nie do konca radzi sobie z zaleznosciami (wszystkie te programy to poprostu iphonowa wersja apt znanego z debiana ;p ). Rock z ktorego ja korzystam czasami bywa niestabilny, ale mimo wszystko porownujac go z Cydia czy Icy i tak wypada lepiej

Generalnie sa to alternatywy dla appstore, ale teraz coraz wiecej programow jest tam platnych (ale sa repozytoria, ktore udostepniaja scrackowane aplikacje z cydii, chocby VNC). Czesto programy, ktore nie przeszly akceptacji do appstore laduja w cydiastore. Sa tam tez programy, ktore z wiadomych wzgledow nie moga byc w appstore typu appsync i instalous to instalowania sckracowanych programow z appstore
baczek is offline  
Old 30-12-09, 17:04   #15
SebekGno
Bywalec

SebekGno's Avatar

Dzięki, trochę mi rozjaśniłeś sytuację.

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania