Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Operatorzy > Archiwum

Archiwum Archiwalne wątki, gdzie rozmowa się zakończyła. Jednak warto tutaj zaglądać

Narzędzia wątku
Old 25-12-08, 01:17   #1
ZiomalNS
MotoManiak

ZiomalNS's Avatar

Model: Toshiba G900
Post Czy to idioci i oszusci?

Witam
Mam problem, wielki problem otoz moja Toska g500 ulegla uszkodzeniu - po prostu siadlo w niej gniazdo. No to lece do najblizszego salonu i opisuje całą sprawe - Babka mowi ze Ok bedzie sie ze mną kontaktowac do 2 tyg. Zadzwonila po 10 dniach i powiedziala mi ze fon bedzie u nich troche dluzej ze czekają na czesci itp i ze do 2 tygodni bedzie kontakt. No to dzwoni cos po 2 tygodniach zebym sobie po fona przyszedl, ja juz uradowany lece do tego salonu a tam Pani mowi mi ze niestety nie mogą mi go naprawic, poniewaz od 12.12.2008 Play zrezygnowało ze sprzedazy telefonow Toshiba g500 i g900 i ze mozna je znalezc tylko w niektorych salonach. No To sie w*****lem i jej mowie ze mnie to nieobchodzi i ja mam miec zrobionego fona bo mam na niego gwarancje i g***o mnie obchodzi ich brak czesci. No to facetka wzięla fona i poslala jeszcze raz. No, ale ja? Co mam robic, przeciez to są jakies zarty albo kpiny i czy Play ma takich Zje**ych "Fachowcow i Serwisantow"? Moge sie jakos odwolywac? Czytalem na innym forum ze ludzie mieli podobne problemy i ze dopiero jak im 3 raz odeslali to Play przysylalo notke ze "Towar niezgodny z umową" i dostawali nowego fona, ale mi prawo do nowego fona nie przysluguje, gdyz Play wycofało go 12.12.2008 r. Moze jest na forum jakis pracownik Play i moglby mi cos poradzic co robic itd. Bo jak znowu dostane zepsutego to chyba niestety przejde sie do jakiegos rzecznika praw obywatela czy cos.
Pozdro i Wesołych Swiat

PS: Nawet mi Skąpa baba nie chciala dac telefonu zastępczego, bo Play ma tylko takich 10 na Całe 100 - tysieczne miasto.
ZiomalNS is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 25-12-08, 08:44   #2
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair
Odp: Czy to idioci i oszusci?

telefon zastepczy ci sie nalezal, to ze juz nie sprzedaja toshib tez cie obchodzi bo maja zapewnic serwis przez okres gwaeancji. wyglada na to ze poprostu chciala cie zbyc. idz po swietach i zadzwon przy niej na *500 wizja utraty premii zdziala cuda
baczek is offline  
Old 25-12-08, 13:42   #3
ZiomalNS
MotoManiak

ZiomalNS's Avatar

Cytat:
Napisał baczek Zobacz post
telefon zastepczy ci sie nalezal, to ze juz nie sprzedaja toshib tez cie obchodzi bo maja zapewnic serwis przez okres gwaeancji. wyglada na to ze poprostu chciala cie zbyc. idz po swietach i zadzwon przy niej na *500 wizja utraty premii zdziala cuda
@baczek ale ona mi nie da bo po prostu nie ma... a moze na forum jest jakis "fachowiec" z play' a i moglby cos doradzic? @manfred chyba?
ZiomalNS is offline  
Old 25-12-08, 14:12   #4
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

ale wg ustawy prawo konsumenckie po 14 dniach KALENDARZOWYCH (a nie roboczych jak czesto zaslaniaja sie sprzedawcy), od dnia dostarczenia do sprzedawcy (a nie do serwisu jak czesto zaslaniaja sie sprzedawcy), w przypadku braku odpowiedzi uznaje sie reklamacje klienta, wiec powinni Ci albo dostarczyc twoj telefon bez wad, albo nowy telefon, albo oddac kase. Wydrukuj sobie ustawe i jej ja pokaz, trzeba walczyc o swoje prawa

Ostatnio edytowane przez baczek : 25-12-08 o 22:55.
baczek is offline  
Old 25-12-08, 18:19   #5
Szwed
Szalony MotoManiak

tylko żeby nie skończyło się tak że mu 1 zł oddadzą za telefon , bo przecież tyle za niego zapłacił...
Szwed is offline  
Old 25-12-08, 19:25   #6
dypek
VIP

dypek's Avatar

Model: I900 VE1
Send a message via ICQ to dypek

W przypdadku oddania 1zl umowa przestaje obowiazywac wiec watpie zeby sie na to zgodzili.Pewnie dadza nowy tel lub zaproponuja inny.
dypek is offline  
Old 25-12-08, 20:44   #7
vanStypeks
Vectra Klub Polska

vanStypeks's Avatar

Model: Samsung Galaxy Note 8

Cytat:
Napisał ZiomalNS Zobacz post
...ale mi prawo do nowego fona nie przysluguje, gdyz Play wycofało go 12.12.2008 r.
co ma piernik do wiatraka? tłumaczenie owej sprzedawczyni co najmniej dziecinne.
Nie wiem w jakim miescie mieszkasz, ale w kazdym urzędzie miejskim jest biuro rzecznika praw konsumenta. Nic ci nie zaszkodzi jak tam pójdziesz, a napewno wszystkiego sie dowiesz. Nawet na Twoja prośbę mogą za ciebie załatwić całą sprawę.
vanStypeks is offline  
Old 26-12-08, 09:08   #8
szpilers
Junior

Send a message via Skype™ to szpilers

wg prawa po 3 nieudanych reklamacjach bez naprawy przysluguje ci wymiana produktu na nowy, warto tez pamietac ze gwarancja przedluza sie o czas pobytu produktu w serwisie gwarancyjnym. Dodatkowo niewiem czy dobrze pameitam ale na wymieniany element gwarancja jest liczona od nowa

wesolych swiat
Old 26-12-08, 13:34   #9
LykaN
Szalony MotoManiak

LykaN's Avatar

Model: I-mate jaq3, Samsung i750

O ile ja dobrze pamietam to gwarancja jest przedłuzana o czas naprawy a nie o wymieniony element.
LykaN is offline  
Old 26-12-08, 15:51   #10
AION
Powered by UIQ

AION's Avatar

Model: iPhone 3G

Cóż za bajki tutaj wypisujecie.. Codziennie musze tego wysłuchiwać od klientów, którzy nic nie wiedzą na temat gwarancji ale czują się ważni i pletą brednie. 14 dni obowiązuje tylko i wyłącznie wtedy gdy sprzęt jest spisany z tutułu ustawy konsumeckiej i to nie jest 14 dni na naprawę tylko na poinformowanie klienta jaka jest decyzja odnośnie reklamacji. Jeśli telefon jest spisywany na gwarancję producenta to wszystko jest opisane w karcie gwarancyjnej. Radzę ją przeczytać zanim oddacie jakiś sprzęt na reklamację.
Jak ktoś też wyżej napisał dobrze jest też zadzwonić przy tej kobiecie do biura obsługi klienta i powiedzieć o zaistniałej sytuacji. Częto jest to motorem szybszych działań
A cała sytuacja autora wątku to jakaś kpina. Naprawę Play próbuje zbywać klientów takimi głupimi opowiastkami ?
Old 26-12-08, 17:41   #11
dypek
VIP

dypek's Avatar

Dokladnie gwarancja na kazdy tel moze byc inna przeczytaj tam co masz napisane i bedziesz wiedzial.Ja polecam od siebie serwis samsunga jak oddawalem Omnie to zrobili w 5dni z wysylka a w karcie gwarancyjnej mialem ze 14dni zwyklych.
dypek is offline  
Old 26-12-08, 22:55   #12
ZiomalNS
MotoManiak

ZiomalNS's Avatar

Ale co mi da ze zadzwonie pod *500 skoro chyba jest tak we wszystkich salonach? Po swietach sprobuje tak zrobic, jak nic nie da to do rzecznika pojde bo Play w h*** wali. Po co wydziwiają z takimi modelami skoro trudno o czesci do nie? Trzeba bylo kupic 100 000 sztuk 3310 chetni by sie na pewno znalezli!

Edit: Dzwonie teraz pod *500 i opisalem babce sprawe, ona powiedziala zeby isc do jakiegos innego salonu, a jezeli dalej nie bede skutkowac to one mnie spisze i bedą cos interweniowac. Co o tym myslec?

Ostatnio edytowane przez ZiomalNS : 26-12-08 o 23:06.
ZiomalNS is offline  
Old 26-12-08, 23:37   #13
Manfred
User Gold

Manfred's Avatar

Model: GIEjedyncja
Send a message via AIM to Manfred Send a message via Skype™ to Manfred

Złóż reklamacje na podstawie umowy konsumenckiej, przedewszystkim zyskasz na czasie, a i jedynie odrzuca ci reklamacje gdy stwierdza uszkodzenie mechaniczne lub Twoją ingerencje. no i pilnuj terminów, zeby Cię poinformowali w przeciagu 14 dni, najlepiej jesli wogole nie zostawisz nr telefonu, maila, tylko adres tradycyjny, jesli nie zdaza w terminie uznajesz sprawe za rozpatrzona pozytywnie.

Co do fonów zastępczych, to niestety tak bywa, sam mam kilka sztuk i nic nie poradze jesli sa inne wydane, moge pokierowac do innego punktu albo przyjac bez uzyczenia zastepczaka i tu kwestie prawne zadne nie reguluja tego.

@Aion ogólnie dobrze mówi, bo podobnie jak ja użera sie z tym czesto:P
Manfred is offline  
Old 28-12-08, 16:39   #14
kr5tk
Bywalec

kr5tk's Avatar

Model: E1000 & Sagem MYX 6-2

Postrasz ich UOKiKiem albo lepiej sądem. Działa na wszystkich, nawet na Szajsunga i Acera ;].
Cytat:
Napisał szpilers
wg prawa po 3 nieudanych reklamacjach bez naprawy przysluguje ci wymiana produktu na nowy, warto tez pamietac ze gwarancja przedluza sie o czas pobytu produktu w serwisie gwarancyjnym.
Nie ma takiego przepisu, bynajmniej w kodeksie cywilnym.
http://kodeks-cywilny.ovh.org/ksiega...a-jakosci.html
Podobnie, chyba gwarant wcale nie musi wymienić sprzętu lub części na nowy, tylko na wolny od wad(co musi zrobić wtedy i tylko wtedy gdy naprawa nie jest możliwa). Znajomy miał tak z zasilaczem od kompa.Wymienili mu na nadgryziony zębem czasu i było to zgodne z prawem.
kr5tk is offline  
Old 28-12-08, 17:55   #15
ZiomalNS
MotoManiak

ZiomalNS's Avatar

Cytat:
Napisał kr5tk Zobacz post
Nie ma takiego przepisu, bynajmniej w kodeksie cywilnym.
Takie prawo, a raczej taka deklaracja jest w umowie gwarancyjnej.
ZiomalNS is offline  
Old 29-12-08, 12:52   #16
kr5tk
Bywalec

kr5tk's Avatar

Model: E1000 & Sagem MYX 6-2

No właśnie. Więc to dobrowolna deklaracja producenta lub sprzedawcy.
kr5tk is offline  
Old 29-12-08, 16:57   #17
Wojt
MotoManiak

Wojt's Avatar

Model: Iphone X

jak oddajesz na gwarancji korzystasz z ograniczonych praw gwarancyjnych (toshiba a nie play ) moim zdaniem tak jak w noki samsungu se nie ma tam nic ze po którejś naprawie przysługuje Ci nowy sprzęt.
nie ma tak na pewno, że Ci nie zrobią bo brak części czy coś

jedyna metoda to oddać do sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową / rękojmi i dręczyć ich do skutku

pisz do playa reklamacje , pewnie 1/2 Ci odrzucą a później zaproponują inny telefon.

a tak przy okazji nie ma nigdzie zapisanego tekstu o telefonie zastępczym w serwisie ( dobra wola serwisu to jest ) nie wiem jak u operatora jest z zastępczymi)
Old 04-01-09, 09:23   #18
ZiomalNS
MotoManiak

ZiomalNS's Avatar

Moja sprawa ruszyła. Zaniosłem do innego salonu Play. Tam opisalem całą sprawe. Facet powiedzial ze niestety wszystkie Toshiby g500 są wadlwe i ze jesli mam pudelko i reszte badziewia to ze mi na innny wymienią (mam na szczescie wszystko ) potem gdzies tam zadzwonil i powiedzial ze modele ktore dla mnie zaproponowano to
Nokia N73
Nokia 6500s
Nokia E51
Szajsung U700
Samsung i550w
Musze jeszcze napisac takie pismo ze Towar nie jest zgodny z umową producenta.
ZiomalNS is offline  
Old 04-01-09, 11:01   #19
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

jesli bez zadnych doplat to ja bym bral I550W i sie nie zastanawial ;]
baczek is offline  
Old 04-01-09, 12:23   #20
dypek
VIP

dypek's Avatar

Jeszcze przed swietami widzialem g500 w playu jakbym kupil i zaniosl jako niezgodnosc towaru z umowa to ciekawe czy by wymienili na i550w
dypek is offline  
Old 04-01-09, 17:13   #21
ZiomalNS
MotoManiak

ZiomalNS's Avatar

Cytat:
Napisał dypek Zobacz post
Jeszcze przed swietami widzialem g500 w playu jakbym kupil i zaniosl jako niezgodnosc towaru z umowa to ciekawe czy by wymienili na i550w
Tak Jutro ide wystosowac pisemko a mial ktos doczynienia z i550w? Bo n73 bral nie bede (muł i i ceglasta) 6500s mialem pare dni ale oddalem siostrze, szajsunga nie chce, i wlasnie do gustu przypadl mi ten i550w i nokia e51 - ale to juz chyba nowy temat w innym dziale trzeba zrobic

Edit: Ten szajsung ma Symbiana!!! Myslalem ze Wm ;/

Ostatnio edytowane przez ZiomalNS : 04-01-09 o 17:18.
ZiomalNS is offline  
Old 04-01-09, 17:21   #22
dypek
VIP

dypek's Avatar

Kudre szkoda ze nie mozna takich rzeczy przewidziec no ale wg mnie nalezy sie wielki plus dla playa za podejscie do klienta bo w erze to by pewnie znalezli jakas toske na magazynie i dali ci nowa z tymi samymi problemami.Wg mnie bierz tego i550w ale jezeli chcesz sie upewnic to zaloz nowy tematZ reszta jak ci sie nie spodoba to sie bedziesz mogl z baczkiem zamienic na g900.
dypek is offline  
Old 06-01-09, 22:07   #23
ZiomalNS
MotoManiak

ZiomalNS's Avatar

a takie pytanko poza tematem (Prosze nie usuwac ) Baczuś ta Twoja toska to ma gniazdo 10 - pin? Bo jezeli tak to sie nie zamienie Albo dobrą alternatywą bedzie wziasc tego i550w a potem go sprzedac i kupic cos innego

a mozecie mi powiedziec, czy moge od razu (sam na wlasną reke) wyslac Toshibe do serwisu CSS (u mnie w miesice jest ich podserwis i oni by to do Warszawy DHL' em dostarczyli) nie bylo by szybciej? bo jeszcze im nie dalem toski, dopiero bylem wypytac

Ostatnio edytowane przez EleKtrOmaX : 07-01-09 o 16:45. Powód: scalono posty
ZiomalNS is offline  
Old 06-01-09, 22:14   #24
dypek
VIP

dypek's Avatar

Na to samo wyjdzieTy musisz wyslac tel do ccs oni stwierdza ze nie da sie go naprawic a play da ci telefon dobrze rozumiem??Do ccs mozesz wyslac przez play przez ich oddzial lub samemu kurierem(musisz zadzwonic ugadac sie potem czekac az przyjedzie) moim zdaniem wyslij lepiej przez salon lub serwis.
dypek is offline  
Old 06-01-09, 22:23   #25
ZiomalNS
MotoManiak

ZiomalNS's Avatar

ale dypek druga sprawa ze ja nie posiadam kodu puk, peselu i nr. fona jaki byl brany na tą toske wiec chyba nie moge isc z tym do Play, tylko musze wyslac osobiscie do CSS (mam gwarancje ale na firme Toshiba Corporation, a nie Play) ale i tak raz mi jedna przyglupia baba to wyslala wiec moze i teraz wysle
ZiomalNS is offline  
Old 06-01-09, 22:32   #26
dypek
VIP

dypek's Avatar

Masz gwarancje toshiby podbita przez salon play ew jeszcze przyda sie paragon/faktura.Zadne puki piny i inne duperele ci nie potrzebne.Powiem ci ze jak ja oddawalem omnie do serwisu(zakupiona na allegro) to babka z ery tak skakala kolo mnie ze az sie zdziwilem pewnie dla tego ze myslala ze to ja jestem wlascicielem tej firmy co ma niemaly abonament w ich sieci.
dypek is offline  
Old 07-01-09, 18:49   #27
Luisekk
Junior

Model: Nokia N95

Witam.

Miałem bardzo podobny problem i taki sam problem z gwarancją :]

Wystarczyło, że poszedłem do innego stanowiska Play. :]
Luisekk is offline  
Old 07-01-09, 20:05   #28
ZiomalNS
MotoManiak

ZiomalNS's Avatar

Cytat:
Napisał Luisekk Zobacz post
Witam.

Miałem bardzo podobny problem i taki sam problem z gwarancją :]

Wystarczyło, że poszedłem do innego stanowiska Play. :]
Ja wybralem teraz bezposrednio CSS, Play jest dziwne. W jeddnym salonie chcą aby im podawac niewiadomo co, a w drugim chyba sam paragon by wystarczył.
ZiomalNS is offline  
Old 07-01-09, 20:40   #29
janjansen
Bywalec

janjansen's Avatar

Model: E71

Jeżeli chcesz oddać tel na gwarancję musisz mieć :
A) Kartę gwarancyjną
Paragon lub umowę

aby dać telefon do naprawy gwarancyjnej trzeba znać numer telefonu przypisany do umowy w której był brany telefon oraz jedną z danych , najczęściej bierze się pesel nic więcej,ponieważ aby wysłać tel na gwarancję trzeba wejść na konto klienta i stamtąd zrobić zgłoszenie naprawy gwar. A jak Ci będą mówili że jeszcze puki i inne to powiedz że to wystarczy.A tak poza tym to dziwnie wygląda mi ta sprawa z brakiem części , u nas nigdy takiej odpowiedzi nie było i szczerze nie wierze by serwis mógł tak postąpić więc albo chcieli Cie spławić albo sam coś przekręciłeś

Ostatnio edytowane przez janjansen : 07-01-09 o 20:43.
janjansen is offline  
Old 07-01-09, 22:09   #30
ZiomalNS
MotoManiak

ZiomalNS's Avatar

Cytat:
Napisał janjansen Zobacz post
Jeżeli chcesz oddać tel na gwarancję musisz mieć :
A) Kartę gwarancyjną
Paragon lub umowę

aby dać telefon do naprawy gwarancyjnej trzeba znać numer telefonu przypisany do umowy w której był brany telefon oraz jedną z danych , najczęściej bierze się pesel nic więcej,ponieważ aby wysłać tel na gwarancję trzeba wejść na konto klienta i stamtąd zrobić zgłoszenie naprawy gwar. A jak Ci będą mówili że jeszcze puki i inne to powiedz że to wystarczy.A tak poza tym to dziwnie wygląda mi ta sprawa z brakiem części , u nas nigdy takiej odpowiedzi nie było i szczerze nie wierze by serwis mógł tak postąpić więc albo chcieli Cie spławić albo sam coś przekręciłeś

Ta, ta... wejdz na strone www.myg500.pl i poczytaj troche co sie ludzie namęczyli zeby im Play wogole fona oddalo. Tylko w tym wypadku masz racje - wina nie stoii po stronie Play tylko po stronie Dystrybutora czyli Toshiba Corporation oraz serwisu CCS ktory opier***a sie z robotą.
ZiomalNS is offline  

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania