Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > MobileOS > Windows Mobile

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 16-01-09, 23:53   #1
dmlakers
Bywalec

dmlakers's Avatar

Model: Motorola E6 + 2GB
HTC Diamond Touch - kilka problemów z systemem

Wczoraj kupiłem sobie HTC Diamond Touch z najnowszą wersją WM 6,1 z polskim językiem.
Wszystko działa idealnie lecz mam 3 nurtujące mnie problemy związane z obsługą tego telefonu.

Oto i one:

- Napiszcie w jaki sposób robicie połączenia telefoniczne? Pytam gdyż po wpisaniu numeru telefonu (obojętnie czy w TouchFlow czy poprzez menu start->telefon) nie mogę zatwierdzić połączenia. Klawisz na obudowie TALK/SEND (lewy dolny pod ekranem) nie działa (słychać kliknięcie lecz nie ma żadnej reakcji). Również inne sposoby nie działają. Jedynie mogę (wręcz muszę) wpisać numer do którego chcę się dodzwonić do kontaktów i poprzez kontakty nawiązać połączenie z numerem. Co trzeba zrobić aby klawisz TALK/SEND działał prawidłowo i zatwierdzał połączenie??

- kolejny problem jest następujący: podczas wpisywania numeru telefonu nie mogę usunąć błędnej liczby. Wiem że do tego jest klawisz STRZAŁKA (w prawej części ekranu tuż przy wpisywanym numerze) lecz naciskając na ten klawisz słyszę jedynie klikanie lecz nie ma żadnej reakcji (liczba nie kasuje się) Co zrobić aby klawisz ten działał poprawnie??

- ostatni już problem mam przy wpisywaniu wiadomości sms: używam klawiatury "pełny układ QWERTY" i niestety nie mogę skasować źle wpisanej w tekście litery.Na klawiaturze tej jest klawisz BACKSPACE, który podobnie jak na PC powinien kasować litery w tekście lecz niestety nie mogę tego zrobić.
Mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą pomoc?

PS. Podczas kolejnych testów telefonu zauważyłem, że z 4 klawiszy umiejscowionych pod wyświetlaczem działa tylko jeden (HOME). Pozostałe trzy czyli TALK/SEND, BACK i END plus "obrotowy" NAVIGATION CONTROL nie działają tak jak jest opisane to w instrukcji. Owszem po ich naciśnięciu słychać dźwięk "klikania" lecz nie ma żadnej reakcji. Moim zdaniem klawisze te technicznie działają lecz wygląda to tak jakby nie były pod nie przypisane funkcje systemowe: TALK/SEND - odpowiadanie na przychodzące rozmowy, łączenie z wybranym numerycznie numerem; BACK - cofanie do wcześniejszego ekranu; END - kończenie rozmowy; NAVIGATION CONTROL - brak możliwości przewijania zdjęć czy albumów "kręcąc" w lewo lub prawo, używając aparatu fotograficznego nie można zrobić zdjęcia naciskając ten klawisz itp... Czy można w opcjach WM przypisać im te funkcje? Gdzie leży problem? Po stronie technicznej (zepsuty aparat) czy może systemu Windows??

Ostatnio edytowane przez dmlakers : 17-01-09 o 02:07.
dmlakers is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 21-01-09, 19:01   #2
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Odp: HTC Diamond Touch - kilka problemów z systemem

Ja bym na Twoim miejscu pobawił się w ponowne postawienia romu w telefonie i po abawie - powinno pomóc.
Old 21-01-09, 20:12   #3
Van GORRE
Polish (C)Ham

Van GORRE's Avatar

Model: Nokia E51
Odp: HTC Diamond Touch - kilka problemów z systemem

Przywrócenie ustawień fabrycznych. Jeżeli nie zadziała to zrobić hard reset.
Musisz poszukać jak je wykonać.
W obu przypadkach zgraj dane z telefonu bo zostaną utracone, nie zapomnij także naładować baterii do pełna.

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania