Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > MobileOS > Android

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 20-10-10, 16:56   #1
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Model: Vision
Szybki root dla Motoroli Cliq, Dext, Backflip, Cliq XT, Droid 2

Na początek instalujemy sterowniki pod nasz system (do pobrania >>stąd<<), jeśli nadal nie mamy to ściągamy i instalujemy SDK i jego składniki (Skąd i jak skonfigurować opisałem w tym temacie ).

Potrzebny będzie też jakiś terminal na naszą Motorole, wystarczy poszukać w Android Market np aplikacji Terminal, ściągamy i instalujemy.

Ściągamy i rozpakowujemy także archiwum z tego linka (tworzymy na dysku C folder np Moto_Root i tam kopiujemy zawartość).

No to teraz można przystąpić do dalszych działań.

Podłączamy telefon do komputera, wybieramy opcję ładowania a nie pamięci masowej (musimy mieć włączoną funkcję USB debugging). Odpalamy wiersz poleceń (klawisz windows + r lub uruchom w menu start i wpisujemy cmd ).

Po uruchomieniu wiersza poleceń w stukujemy (każdy rozkaz potwierdzamy enterem):

cd c:\nazwa folderu do którego skopiowaliście zawartość (ja wybrałem Moto_Root)

następnie

adb devices (weryfikuje poprawne połączenie)

jeśli jest ok, to idziemy dalej, musimy przenieść 2 pliki na kartę pamięci:

adb push c:\Moto_Root\Superuser.apk /sdcard/Superuser.apk

adb push c:\Moto_Root\su /sdcard/su

Oraz dwa na pamięć telefonu:

adb push c:\Moto_Root\rageagainstthecage-arm5.bin /data/local
/tmp/rageagainstthecage-arm5.bin

adb push c:\Moto_Root\install-root.sh /data/local/tmp/install-root.sh

W następnym kroku wpisujemy

adb shell ( na ekranie powinie pojawić się znaczek $ zamiast kursora)

i wpisujemy:

cd /data/local/tmp

i nadajemy prawa dostępu do pliku, następującymi poleceniami:

chmod 0755 rageagainstthecage-arm5.bin

a potem

chmod 0755 install-root.sh

Nie odłączamy telefonu, na nim włączamy program terminala i w nim wprowadzamy kolejne rozkazy:

cd /data/local/tmp

następnie

./rageagainstthecage-arm5.bin

nic więcej nie klikamy i czekamy aż pojawi się komunikat: Forked [liczba] childs.

Następnie wpisujemy exit i wyłączamy program.

Uruchamiamy ponownie terminal na telefonie i wprowadzamy jeszcze:

/data/local/tmp/install-root.sh (jeśli nie pokarze się żaden komunikat mamy zrootowany telefon )
i później jeszcze

exit
exit

Ta część opisu dotyczy Motoroli z Androidem 1.5.

Mam na dzieje że za ten kolor mnie panowie modowie nie zjedzą... ale to po to żeby uważnie przeczytać.

Ten opis dotyczy Motoroli Cliq z wgranym Androidem 2.1 (wersja MotoBlura 2.0.25) robiona jest na własne ryzyko i nie na każdym telefonie daje efekty. Więc uwaga!!!

Najpierw robimy backup programów, wiadomości i tego co dal nas jest ważne. Kontaktami powinien zając się MotoBlur no ale kto wie... więc też lepiej zrobić backup.

Wykonujemy wszystko to samo co w przypadku Androida 1.5, różnica jest dopiero po ponownym uruchomieniu telefonu... Otóż może się tak zdarzyć że po ponownym uruchomieniu telefonu zobaczymy białe tło i znaczek M i nic poza tym... (ja się przy tym trochę blady zrobiłem...).

W takim wypadku chodzimy w Bootloader i wybieramy factory reset. Telefon zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych ale będziemy mieli zainstalowanego Superuser'a z pełnym dostępem. A przynajmniej u mnie tak jest.

Aby wejść w bootloader włączamy telefon z przytrzymanym przyciskiem power + aparat + vol up (głośniej). Następnie z klawiatury przyciskamy Alt + L a potem Alt + W po ukończeniu wciskamy Menu + powrót.

Ta część dotyczy Motoroli CLIQ, nie wiem jak się zachowa Backflip czy Cliq XT z Androidem 2.1.

W ostateczności można wgrać odnowa oprogramowanie programem RSD Lite (wersja 4.5.7), softy do znalezienia pod tym linkiem.

Źródło: ModMyMobile.com

Ostatnio edytowane przez Rino : 21-10-10 o 22:16.
Rino is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania