Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Motorola > Inne

Inne Różności nie związane z konkretnym działem, konkretną serią, jednak równie ciekawe i ważne

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 10-07-10, 23:27   #1
vier
Junior

Post motorola cliq/dext pomocy

witam

kupiłem w usa motorle cliq/dext ma blokade simlock na t-mobile

by usunąć blokade sim kupiłem na ebay kod, sprzedawca przesłał mi 3 kody z tego jeden powinien na 100% działać (jego zdaniem), problem w tym po wpisaniu pierwszego kodu pojawił sie napis "network with limited service found. do you want to initate a network search'' to czym po próbach zalogowania sie do sieci wyświetla sie "your sim card does not allow a conetion to this network

moje pytanie do fachowców czy da sie cos z tym zrobić by sie pozbyć tego simlocka, teraz nie umie juz wpisywać kodów, jeśli jest jakieś rozwiązanie to prosze o odpowiedz

z góry wielkie dzięki
vier is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 11-07-10, 00:39   #2
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair
Odp: motorola cliq/dext pomocy

Jakto nie umiesz juz wpisywac kodow ? O_o
baczek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 11-07-10, 09:01   #3
vier
Junior

chodzi mi o to, przed wpisaniem pierwszego kodu, to wyskakiwało ze prosi o kod, a teraz juz nie i zamiast prosić o kod to nonstop to samo ''network with limited service found. do you want to initate a network search''
Old 01-08-10, 17:36   #4
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Model: Vision

Przywróć ustawienia fabryczne, jak nie pomoże to musisz wgrać jeszcze raz system. Robi się to tak samo jak w innych motkach przez RSD Lite. Softy >>TU<<.
Rino is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 05-08-10, 16:02   #5
vier
Junior

reset ustawień nic nie dał, dalej jest tak jak było. A co do tego zmiany oprogramowania, nigdy nie zmieniłałem, sciągnołem tego RSD Lite4.5.7 sterownik usb do cliq/dext i softa. wszystko fajnie ale ten program nie widzi tego telefonu jak go podłączam. Jest jakaś instrukcja do tego?? i co zrobic by RSD widział mój tel ??
Old 08-08-10, 15:26   #6
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Hmmm, dziwne mi wykrywa zaraz po włączeniu RSD.
(telefon normalnie włączony, załadowany do pulpitu) Masz na pewno sterowniki wraz z MotoConect'em?

Po wpisaniu złego kodu w tym modelu powinna być blokada na 8h, potem znów powinna być możliwość (tak pisali z cellunlock.net, tam ja ściągałem simlock'a).
Old 09-08-10, 18:21   #7
vier
Junior

mineło dogre 4 tygonie a blokada nadal jest

a czym mam sterowniki z moto connet to ciezko mi powiedzieć, scianołem sterownik z strony motoroli USa do tego modelu
Old 10-08-10, 19:37   #8
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Cytat:
Napisał vier Zobacz post
mineło dogre 4 tygonie a blokada nadal jest

a czym mam sterowniki z moto connet to ciezko mi powiedzieć, scianołem sterownik z strony motoroli USa do tego modelu
W zasobniku systemowym powinna Ci się pokazać ikonka ze znaczkiem Motoroli. Jaki masz system?

Ja już nie pamiętam skąd sciągałem te co mam. W nazwie pliku mam "Motorola Consumer Driver Installation MotoConnect".

Ostatnio edytowane przez Rino : 10-08-10 o 19:40.
Old 13-08-10, 19:54   #9
vier
Junior

a to mam taki sterownik, mam załączony tel podłączam do usb i nic. mam MS windows vista home basic
Old 15-08-10, 08:26   #10
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Sprawdzę wieczorem jak się te sterowniki zachowują pod Vistą i W7 ale z tego co pamiętam kiedyś nie miałem z nimi problemu.
Old 15-08-10, 14:50   #11
vier
Junior

u kumpa sprawdzałem na Xp i pojawia sie ikona(logo motki) w prawym dolnym rogu ale nie wykrywa jej jako cliq czly mb220 a pisze "no application avelible" co mam z tym zobic by działało??
Old 15-08-10, 22:44   #12
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Ciekawe, musisz mieć coś nie tak ze sterownikami mi normalnie chodzi na W7 Pro 64 bit, oraz Viście Business. Wyświetla ikonkę w zasobniku systemowym. Przy instalacji sterów bez MotoConect nie chce poprawnie zainstalować telefonu.

Spróbuj jeszcze tak. Wyłącz telefon, trzymaj klawisz aparatu i wepnij kabel podłączony do komputera. Jak zobaczysz bootscreen, puść przycisk aparatu i wciśnij klawisz ściszania. chwile poczekaj powinna się pojawić taka ikonka z wykrzyknikiem i wciśnij z klawiatury kombinacje alt + L. Powinno się wyświetlić Motorola system recovery. Na kompie powinny się instalować w tym czasie stery, i po ich instalacji w RSD lite (min. 4.5.7) powinien pojawić się wykryty telefon.

Mniej więcej coś takiego:

Uploaded with ImageShack.us

Gdy podłączam go przez "boot'a" to Software Version mam N/A ale telefon powinien dać się sflashować. Jeśli to nie zadziała to albo masz coś nie teges ze sterownikami na kompie albo coś Ci telefon bądź kable świrują.
Old 19-08-10, 13:45   #13
vier
Junior

zmieniłem kabel (dałem z E8) i udało sie wgrac nowego softa, ale nie stety nie pomogło mi to nadal wyświetla sie"No network is availble. Only emergency calls are allowed", wogle nie wyskakuje by wpidac kod, by zdjac simlocka
Old 19-08-10, 18:14   #14
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Glupie pytanie... ale za kazdym razem prubujesz z wlozona karta z ktorejs z polskich sieci? Bo jak nie to wloz...
Old 19-08-10, 22:08   #15
vier
Junior

tak z polskiej sieci, rozumiem ze ma sprubowac inna tak?? moze pierw z t-mobila a potem polską ?? tylko nie mam juz tej karty t-mobile usa, a jak kupie niemiecka t-mobile to powina zadziałać?? choć simlock jest na usa??
Old 19-08-10, 22:31   #16
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Nie, to teraz nie ma znaczenia. Myślałem że próbujesz cały czas bez włożonej karty lub Ci jej nie czyta. Sugerowałem się tym że jak nie włożę karty sim mam właśnie identyczny komunikat.

Nie mam już pomysłów :/

Jest jeszcze jeden myk... którą wersje oprogramowania wgrałeś? Można spróbować zrobić aktualizacje ze strony Motoroli USA, soft ma simlolcka n T-Mobile.

Sprawdź ustawienia sieci. Masz ustawione 2G, 3G czy CDMA? Ustaw na razie 2G.

Karta z T-Mobile niemieckiego nie zadziała, inny kod operatora. Na oryginalnej karcie z T-mobile USA można by było sprawdzić co jest grane, jakby się normalnie połączyła do sieci (roaming z ERY) to dalej jest simlock i coś się polokowało. Jak nie to coś jest z zasięgiem że nie chce zarejestrować karty.

Ostatnio edytowane przez Rino : 19-08-10 o 22:35.
Old 20-08-10, 13:28   #17
vier
Junior

aktualizacje na nic sie zdały, ustawienie na 2G tez nic nie dało ;(, no trudno.... Wielkie dzienki "Rino" za pomoc
Old 11-09-10, 07:42   #18
batlin
Junior

Witam, podpinam sie pod temat - znajomi przywiezli sobie 2 sztuki motki cliq xt z usa i komory leza sobie od maja i sie marnuja.
czy jest jakis darmowy sposob na zdjecie simlocka? (zdobycie subsidy codes jak rozumiem)?
Sprobuje jeszcze poczatowac z konsultantem t-mobile - podczas pierwszej rozmowy nie mialem potrzebnych danych, teoretycznie moze mi te kody udostepnic, ale jest pare warunkow, nie wiem czy wszystkie zostana spelnione). Zatem powtorze pytanie - da sie to darmowo zrobic innym sposobem niz wysepienie kodow od t-mobile?
batlin is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 20-09-10, 19:07   #19
vier
Junior

ja kupiłem kod (w zasadzie 3 kody a w tym jeden maiałdziałać, lecz po wpisaniu wyszło jaka wyszło, wszystko można przeczytać u góry) a kod kupiłem na ebay za ok 70-80 (w zależności od kursu $ )
Old 20-09-10, 19:46   #20
vier
Junior

a jeszcze jedno, działa karta turbo-sim, mi działa (ale tylko Era, heyah mobilking, na Plusie napewno nie działa, a na orange nie sprawdzałem)
tylko wszystko bedzie ci działać (bedziesz dzwonic pisał esy, zasieg OK nie gubi zasięgu, jeden mankament musisz lekko uciąć karte sim , no i ustawień neta nie zmienisz nadal będą na t-mobile ale jest wi-fi)
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania