Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Na luzie... > Hydepark > Archiwum

Archiwum Stare i takie tam pozamykane już sprawy. Warto jednak poczytać

Narzędzia wątku
Old 23-06-08, 17:46   #1
Szwed
Szalony MotoManiak

Ksiązka IPN o Bolku, a Lech Wałęsa

Dzisiaj ukazała się książka IPN na temat powiązań L.Wałęsy z SB. Co o tym myślicie?? Ma ktoś tą książkę?? Sam jestem ciekaw co to za rewelacje.

Ogólnie to jestem trochę zły, w świecie Wałęsa jest traktowany jak bohater, człowiek którego należy szanować za to co zrobił. Niestety u nas jest mniej lubiany i to mnie dziwi. Teraz ta książka, która tak właściwie nie wiem po co się ukazała. Miał proces lustracyjny, wiec w czym problem? Został uniewinniony i oczyszczony przez sąd. To już nic nie znaczy?

Moim zdaniem nawet jeśli miał by pracować z SB to nadal jest wielkim człowiekiem. I zasługuje na szacunek, zwłaszcza w ojczyźnie.

A braci K to już nie wiem jak nazwać. Dzięki Wałęsie mają to co mają, są w polityce, a tylko kombinują jak mu zaszkodzić.

Ostatnio edytowane przez hardsql : 23-06-08 o 17:49.
Szwed is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 23-06-08, 17:51   #2
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Odp: Ksiązka IPN o Bolku, a Lech Wałęsa

W sumie bajer jest jeden - zrobiło się głośno o książce a nagle 2 dni później, w dniu urodzin Kaczyńskich TVP1 już wyemitowało film dokumentalny...Dziwne że TVP pod wpływami PISowskimi tak szybko zrobiło film. Nasuwa się tylko jedno stwierdzenie - to już było przygotowane.

Dla mnie facet wciąż ma zasługi i nic tego nie zmieni, tym bardziej że do fobii Kaczyńskich podchodzę z dużą rezerwą.W końcu jak nazwać inaczej konieczność ochraniania byłego premiera w sejmie czy inne zachcianki...Ale ludziska, jeszcze 2,5 roku i koniec z prezydenturą Zaciśnijmy ząbki a potem razem zagłosujmy.
Old 23-06-08, 18:02   #3
LykaN
Szalony MotoManiak

LykaN's Avatar

Model: I-mate jaq3, Samsung i750

Jakby Lechu startował na prezydenta to bym z czystym sumieniem zagłosował na niego. Ta książka to nieporozumenie..wywlekanie brudów. I tak nikt tego nic nie bedzie miał wiec po co taki cyrk?
LykaN is offline  
Old 23-06-08, 18:33   #4
FraNtiC
Szalony MotoManiak

FraNtiC's Avatar

Model: URSUS C-360-3P
Send a message via ICQ to FraNtiC

Kiedyś jechali na Jaruzelskiego, teraz na Wałęse... kolej rzeczy poprostu.
Nie wiem jakiem cudem on nie miał mieć kontaktów z SB itp. skoro żył w tych czasach i tego typu służb było wokól niego pełno.

A skoro był Bolkiem ? To co ?
Ktos mu zarzuci, że nie był przewódcą "S", która wyprowadziła Polskę z komunizmu ?

Jeszcze nie wiadomo, czy nie werbowały go Koła Gospodyń Wiejskich, bo jeszcze wyjdzie na jaw że robił Dance stringi na szydełku
FraNtiC is offline  
Old 23-06-08, 19:18   #5
starostast
MotoManiak

starostast's Avatar

Model: nokia 3310
Send a message via AIM to starostast

Cytat:
Napisał hardsql Zobacz post
Dzisiaj ukazała się książka IPN na temat powiązań L.Wałęsy z SB. Co o tym myślicie?? Ma ktoś tą książkę?? Sam jestem ciekaw co to za rewelacje.

Ogólnie to jestem trochę zły, w świecie Wałęsa jest traktowany jak bohater, człowiek którego należy szanować za to co zrobił. Niestety u nas jest mniej lubiany i to mnie dziwi. Teraz ta książka, która tak właściwie nie wiem po co się ukazała. Miał proces lustracyjny, wiec w czym problem? Został uniewinniony i oczyszczony przez sąd. To już nic nie znaczy?

Moim zdaniem nawet jeśli miał by pracować z SB to nadal jest wielkim człowiekiem. I zasługuje na szacunek, zwłaszcza w ojczyźnie.

A braci K to już nie wiem jak nazwać. Dzięki Wałęsie mają to co mają, są w polityce, a tylko kombinują jak mu zaszkodzić.

walesa byl bolkiem i sa na to dowody.
sam sobie zaszkodzil, ze w momencie kiedy mogl sie przyznac i wyrazic skruche to tego nie zrobil.
i dlatego mamy caly ten ambarans

niemniej jednak walesa jest bohaterem w moich oczach i to, ze kiedys mial kontakt z sb tego w zaden sposob nie umniejsza.

примите меня от здесь
starostast is offline  
Old 23-06-08, 19:25   #6
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair

imo jesli faktycznie byl Bolkiem i byl sterowany przez SB, to chyba tej sluzbie powinno sie jakis pomnik postawic..
baczek is offline  
Old 23-06-08, 19:50   #7
starostast
MotoManiak

starostast's Avatar

Cytat:
Napisał baczek Zobacz post
imo jesli faktycznie byl Bolkiem i byl sterowany przez SB, to chyba tej sluzbie powinno sie jakis pomnik postawic..
byl bolkiem w latach 70tych, potem sie nawrocil wiec dlaczego sb pomnik stawiac?

примите меня от здесь
starostast is offline  
Old 23-06-08, 19:52   #8
Bardock
Szalony MotoManiak

Bardock's Avatar

Model: SGS 3

ja mam te książkę, 3 stówki i jest Twoja

egzemplarz z autografem wałesy 2k zł.

Bardock is offline  
Old 23-06-08, 19:56   #9
LykaN
Szalony MotoManiak

LykaN's Avatar

starostast UDOWODNIJ ze był BOLKIEM ?

Ostatnio edytowane przez LykaN : 23-06-08 o 19:58.
LykaN is offline  
Old 23-06-08, 20:03   #10
new
Złodziej Fan Boy :)

new's Avatar

Model: SGH I780, N73 oraz E51 :D
Send a message via AIM to new

Cytat:
Napisał LykaN Zobacz post
Poczytaj gazety min. RP niedawno wszystko było napisane jak na dłoni to raz a dwa skoro jest niewinny niech założy sprawę do sądu. W TV mówił, że spotka się w sądzie i będzie się domagał kasy dużej a jak narazie nie jest założona sprawa i dalej się oczyszcza w telewizji To są raczej wystarczające dowody

My nie musimy udowadniać, że był wystarczy, że są papierki, ludzie i to tyle Winny jest niestety. Wstyd nam teraz przyniesie
new is offline  
Old 23-06-08, 20:08   #11
Szwed
Szalony MotoManiak

Cytat:
Napisał new Zobacz post
Poczytaj gazety min. RP niedawno wszystko było napisane jak na dłoni to raz a dwa skoro jest niewinny niech założy sprawę do sądu. W TV mówił, że spotka się w sądzie i będzie się domagał kasy dużej a jak narazie nie jest założona sprawa i dalej się oczyszcza w telewizji To są raczej wystarczające dowody

My nie musimy udowadniać, że był wystarczy, że są papierki, ludzie i to tyle Winny jest niestety. Wstyd nam teraz przyniesie
new złożenie pozwu musi potrwać, bez obaw złoży, jemu się nie spieszy

a RP to gazeta na usługach PiS
Szwed is offline  
Old 23-06-08, 20:11   #12
starostast
MotoManiak

starostast's Avatar

Cytat:
Napisał LykaN Zobacz post
lykan udowodnij, ze nie byl

Ten tekst jest tak samo madry jak wypowiedz w temacie o a875

примите меня от здесь
starostast is offline  
Old 23-06-08, 20:19   #13
LykaN
Szalony MotoManiak

LykaN's Avatar

Byl czy niebyl..dla mnie jest gosc. masz cos domnie to zapraszam na PW
LykaN is offline  
Old 23-06-08, 20:50   #14
Michal B
Sony Freak

Michal B's Avatar

Model: V3,K1,N95,C902

Cytat:
Napisał starostast Zobacz post
lykan udowodnij, ze nie byl
O ile pamietam to Polska nadal jest krajem w ktorym wine trzeba udowodnic(odwrotnie bylo w latach PZPR) ponad wszelka watpliwosc a wszystkie niejasnosci rozpatrywane sa na korzysc oskarzonego. Sad lustracyjny nadal Walesie status osoby pokrzywdzonej a wiec ponad wszelka watpliwosc odrzucil tezy dotyczace jego rzekomej wspolpracy z SB, ktore probuja lansowac te dwa pismaki pod dyktando braciszkow karzelkow. Gdyby istnialy niezbite dowody(ktorych jak widac @new nie potrzebuje) winy Walesy to czyz nie zostalyby wykorzystane w okresie ministrowania L. Kaczynskiego w rzadzie Buzka czy tez a moze przedewszystkim za rzadow PiS-uarow ???

Partia tych zakompleksialych bolszewickich pomiotow po raz kolejny probuje sklucic spoleczenstwo niszczac Wielki Symbol Polski i chcac w ten sposob "ugrac" wlasny interes mszczac sie na osobie, ktora upokorzyla ich wyrzucajac z Solidarnosci.

Ostatnio edytowane przez Michal B : 23-06-08 o 22:08.
Michal B is offline  
Old 23-06-08, 21:47   #15
Hudye398
MotoManiak

Hudye398's Avatar

Model: Ciągle szukam...

Lech ukrył 19 kartek ze swojej teczki po "Nocnej zmianie". Dla mnie prawda jest najważniejsza i nie powinno się jej ukrywać. Poza tym, podpisanie nic nie wartej lojalki przez Wałęsę nie nadszarpałoby jego autorytetu, bo i tak za dużo mu zawdzięczamy. Prawda = tak, Wałęsa = tak.
Hudye398 is offline  
Old 23-06-08, 22:06   #16
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał new Zobacz post
Poczytaj gazety
Łooo matko, gdybym ja zawsze wierzył gazetą.

Po 2 jak tu wierzyć w kopie dokumentów ?

Ostatnio edytowane przez Krzysq : 24-06-08 o 10:51.
Skaktus is offline  
Old 23-06-08, 22:20   #17
Hudye398
MotoManiak

Hudye398's Avatar

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
Łooo matko, gdybym ja zawsze wierzył gazetą.

Po 2 jak tu wierzyć w kopie dokumentów ?
Ale Wałęsa naiwnie się tłumaczy, że jaki pożytek miałby z niszczenia kopii ubeckich dokumentów, więc dlaczego jednak to zrobił? To jest odwracanie kota ogonem. Dla pewności wolał zatrzeć ślady.
Hudye398 is offline  
Old 23-06-08, 22:24   #18
new

new's Avatar

Cytat:
new złożenie pozwu musi potrwać, bez obaw złoży, jemu się nie spieszy

Tu się mylisz o gazecie. Masz dowody na to ? Jak tak się upierasz to TVN też o tym trąbi i pewnie powiesz, że należy do PIS'u No nic puste słowa to tylko POpaprańcy potrafią gadać. I jeszcze powiesz, że TVP1 też jest na ich usługach ? Hehe...

Michal B

Cytat:
Gdyby istnialy niezbite dowody(ktorych jak widac @new nie potrzebuje) winy Walesy to czyz nie zostalyby wykorzystane w okresie ministrowania L. Kaczynskiego w rzadzie Buzka czy tez a moze przedewszystkim za rzadow PiS-uarow ???

Partia tych zakompleksialych bolszewickich pomiotow po raz kolejny probuje sklucic spoleczenstwo niszczac Wielki Symbol Polski i chcac w ten sposob "ugrac" wlasny interes mszczac sie na osobie, ktora upokorzyla ich wyrzucajac z Solidarnosci.
Po pierwsze to jest to gdybanie i nie wiesz jakby było. Do tych dowodów się jeszcze dochodzi więc nie musisz takich farmazonów pisać włączając w to mnie.
Po drugie mógłbyś powstrzymać hormony i nie powtarzać tych śmiesznych tekstów z TV odnośnie zakompleksionych bolszewików bo po raz kolejny to są puste słowa Tak więc panowie unosić się nie musicie bo wam żyłka pęknie
Po trzecie PIS nie ma zamiaru na tej sprawie nic ugrać. Jeśli masz na to niezbite dowody przedstaw Nie masz... PIS chce jedynie aby Wałęsa wszystko rzetelnie wyjawił, nie ma zamiaru go zniszczyć.
Jak takie farmazony będziecie wypisywać i nie będziecie obiektywni to się sami zniszczycie

Myślę, że temat do zamknięcie gdyż zaraz będziecie obrażać ludzi jak i forumowiczów co zawsze się dzieje. Nie patrzycie obiektywnie a to prowadzi tylko do kłótni.
new is offline  
Old 23-06-08, 22:29   #19
Hudye398
MotoManiak

Hudye398's Avatar

Temat do zamknięcia, bo świadectwa współpracy Wałęsy z SB nie ma, a jeżeli w ogóle takie istnieje, to ma je tylko Moskwa, która i tak takich dokumentów nam nie przekaże. I możecie się tak sprzeczać o Bolka i Lolka i tak nic Wam to nie da. Czcze gadanie! Koniec kropka.
Hudye398 is offline  
Old 23-06-08, 22:42   #20
Szwed
Szalony MotoManiak

new zacznij może sam przedstawiać dowody oraz przytaczać przykłady. Na Szałt-Box miałeś wymienić jeden pozytywny aspekt rządów PiS. Jeden!!! Nic nie napisałeś tylko siejesz tą bzdurną kaczkową propagandę. Kaczki zawsze mają jakiś problem, ja kiedy rządzili słyszałem tylko takie słowa: walka z układem.

Jakim układem, paranoja jakaś. I nie wiem czemu ktoś ma temat zamykać, ja liczę na to że ktoś z forumowiczów ma tą książkę i wypowie się na temat zawartych w niej treści. Kaczki zawsze z kimś walczą, ktoś jest ich wrogiem. Szkoda że najczęściej to bujdy wyssane z palca, albo walka z kimś kto nie zgadza się z ich jednym słusznym światopoglądem.

TVP nie uważam za propagandowe, choć za rządów PiS była to ich stacja. Tak samo Polskie Radio, czasem miałem wrażenie że słucham 24 godzinnego spotu reklamowego o PiS i braciach K. Na szczęście teraz jest PO i skończyły się ciepłe bułki dla PiS. TVN przedstawiam argumenty obu stron, RP przedstawia tylko argumenty przeciw danej stronie.

Jak ktoś kto tak się zachowuje, może być normalnym:

Ostatnio edytowane przez hardsql : 16-01-12 o 21:26.
Szwed is offline  
Old 23-06-08, 23:27   #21
Michal B
Sony Freak

Michal B's Avatar

Cytat:
Napisał new Zobacz post

Po trzecie PIS nie ma zamiaru na tej sprawie nic ugrać. Jeśli masz na to niezbite dowody przedstaw Nie masz... PIS chce jedynie aby Wałęsa wszystko rzetelnie wyjawił, nie ma zamiaru go zniszczyć.

I dlatego RP(gazeta o wiadomym "profilu" politycznym) drukuje wybrane fragment ksiazki na dlugo przed jej publikacja aby swiadomie podgrzac atmosfere i obudzic pomalu uspione podzialy w Polsce. Nastepnie przedstawia sie w TVP wyjatkowo tenedencyjny film o Walesie i kiedy wrzawa juz trwa publikuje ksiazke. To ma byc ta wierna analiza zycia Lecha Walesy i chec pokazania TYLKO prawdy wedlug PiS-u ??

O winie i niewinnosci decyduje Sad. Jesli takowe dokumenty istnieja to dlaczego nie trafily do odpowiednich organow przez tyle lat ??? Przeciez dosc latwo byloby wtedy wznowic proces lustracji Walesy i stwierdzic czy bylo tak jak opisuje to ksiazka czy racja jest po stronie przywodcy Solidarnosci.

Latwo jest pluc na kogos i niszczyc jego dobre imie insynulujac i oskarazajac. Nie jeden zyciorys zostal tak zlamany, kiedy szalal Maciarewicz a parasol nad nim rostaczal PiS. Na szczescie Walesa to nie byle Kowalski i wierze gleboko ze da sobie rade z ta nedzna prowokacja stworzona w jakze malych i chorych umyslach ludzkich kreatur.

Ps" farmazony ?? Ciekawe slowo "
Ps"...'zylka' mi jeszcze nie pekla, Ba ! Ma sie SWIETNIE"
Old 23-06-08, 23:59   #22
budziek
Moto Pisacz

budziek's Avatar

Model: v235
Send a message via AIM to budziek

Cytat:
Zawsze można w ramach relaksu poczytać obiektywną gazetę w stylu GW, gdzie teksty przepuszcza imć Maleszka...

Hardsql po drugie, proponuje przeczytać trzy razy swój ostatni post i popatrzeć kto jest narwany i ślepo atakuję drugą stronę. Kolego, przypadkiem nie widzisz głowy Kaczyńskiego w trakcie otwierania lodówki?

A co do samej książki - o ile pamiętam wypowiedzi autorów, to żaden z nich nie podważa zasług Wałęsy w latach 80.
Opisują tylko jego współpracę z bezpieką w latach 70. Zresztą większości ludzi nie chodzi tyle o sam fakt współpracy ale o to, że facet idzie w zaparte, kiedy fakty ewidentnie świadczą na jego niekorzyść.

Na marginesie nie bardzo rozumiem, czemu nie można zajmować się najnowszą historią Polski.
A co do niszczenia dobrego imienia, Michale B, nie przypominam sobie, żeby w ciągu ostatnich kilku lat ktoś z głośnych spraw lustracyjnych został niesłusznie oskarżony.
Czekam tylko, aż ktoś powie, że SBcy fałszowali archiwa
Old 24-06-08, 00:27   #23
Szwed
Szalony MotoManiak

Cytat:
Napisał budziek Zobacz post
Zawsze można w ramach relaksu poczytać obiektywną gazetę w stylu GW, gdzie teksty przepuszcza imć Maleszka...
Hardsql po drugie, proponuje przeczytać trzy razy swój ostatni post i popatrzeć kto jest narwany i ślepo atakuję drugą stronę. Kolego, przypadkiem nie widzisz głowy Kaczyńskiego w trakcie otwierania lodówki?
Nie wiem o co Ci chodzi z tym narwaniem. @new pierniczy jakieś farmazony niczym prawa ręka kaczki. Ja się do tego odniosłem oraz do rozmowy na Szałt-Box w której nie uczestniczyłeś. Ja napisałem jak było za rządów PiS. Wiem że zwolennik tej porąbanej formacji powie ze ja gadam bzdury, ale mi to wisi. Nie widzę głowy kaczki bo mam inne problemy i staram się nie myśleć o tych dwóch co chcieli by stworzyć państwo które kontroluje wszystko i wszystkich.

Ostatnio edytowane przez hardsql : 24-06-08 o 00:44.
Szwed is offline  
Old 24-06-08, 01:01   #24
Hudye398
MotoManiak

Hudye398's Avatar

Panowie, zrozumcie, że w Polsce nie ma obiektywnych mediów. Bezstronności mediów publicznych pilnuje KRRiT, wybierana przez polityków, którzy są u władzy i na ich korzyść działają państwowe media. Natomiast stacje, czy gazety prywatne kierują się w swym działaniu jedynie wizją wzbogacenia, więc robią wszystko, żeby tylko im oglądalność rosła.

Kwestia prowadzenia polityki historycznej jest bardzo, bardzo ważna. Dlatego uważam, że aby takową prowadzić, to media publiczne nie mogą zostać sprywatyzowane, bo na podstawie tego co wyżej napisałem, państwo nie miałoby narzędzi, aby takową politykę historyczną prowadzić. TVP ma nie dać wmawiać widzą bzdur wpajanych przez zagraniczne lobby. Przecież kanclerz Niemiec Angela Merkel doskonale zdaje sobie z tego sprawę i to dzięki niemieckim mediom Niemcy budują swój wizerunek nadszarpnięty przez agresję wojenną. Interpretują przeszłość na wygodny dla siebie sposób. A później się dziwić, że Fuckt zarządzany przez niemieckiego wydawce Alex Springer, podburza oba państwa do konfliktu, a z polskiej strony nie ma kto zareagować. Taka jest brutalna prawda o mediach.

Konkludując, uważam, że polskie media publiczne powinny nieść na swych barkach brzemię misji budowania dobrego wizerunku naszego państwa. Przecież nie ma uniwersalnej prawdy i w każdym kraju fakty są postrzegane przez pryzmat prywatnych interesów danego kraju. Wiadomo, że np. Niemcy ukażą projekt gazociągu północnego, jako zbawienny dla swojego losu, bo leży to w interesie tego państwa, zaś Polska musi tę inicjatywę krytykować, bo dla nas może być to duże zagrożenie.

Trochę się zapędziłem, bo w toku tego rozumowania rodzi się pytanie: gdzie w takim razie jest miejsce na pluralizm mediów w polityce wewnętrznej? Trudna to jest sprawa, bo dbając o pozycję państwa na arenie międzynarodowej łatwo o monopol partii rządzącej na kierowanie publicznymi: telewizją, radiem i prasą. Jak pogodzić jedno z drugim? Jak utrzymać bezstronność mediów dotyczącą spraw wewnętrznych, jednocześnie dbając o wizerunek Polski w świecie? Może jedno wyklucza drugie? Nie wiem, może Wy to wiecie. Ale mnie się wydaje, że demokracja ma to do siebie, że właśnie np. prywatne organy prasowe lub telewizje różnych stronnictw będą miały swoje zdanie i to jest ich święte prawo. Te zdania będą ścierały się na forum debaty wewnątrz kraju, natomiast głównym motorem pchającym interes państwowy do przodu będą media (i nie tylko) publiczne przyklaskujące opcji rządzącej. I tak chyba powinno być.

Żeby nie było, że OT, to przenieście sobie to co napisałem na sprawę książki wydanej przez IPN i będziecie mieli jasny obraz rzeczywistości.

Ostatnio edytowane przez Hudye398 : 24-06-08 o 01:25.
Hudye398 is offline  
Old 24-06-08, 01:39   #25
Michal B
Sony Freak

Michal B's Avatar

Cytat:
Napisał budziek Zobacz post

Na marginesie nie bardzo rozumiem, czemu nie można zajmować się najnowszą historią Polski.
A co do niszczenia dobrego imienia, Michale B, nie przypominam sobie, żeby w ciągu ostatnich kilku lat ktoś z głośnych spraw lustracyjnych został niesłusznie oskarżony.
Maciarewicz w czasie likwidacji WSI znieslawil wiele osob oskarzajac ich o wspolprace z SB i jak dotad przegral wiekszosc procesow wytoczonych mu przez pokrzywdzonych.

Co do lustracji to osoba Pani Gilowskiej jest dobrym przykladem na falszywe pomowienia(szafa Lesiaka) ktorym Sad nie dal wiary i uniewinnil ja od wszelkich zarzutow.

Ostatnio edytowane przez Michal B : 24-06-08 o 02:18.
Michal B is offline  
Old 24-06-08, 13:29   #26
skibil
Szalony MotoManiak

skibil's Avatar

Model: W800
Send a message via Skype™ to skibil

Dla mnie, człowieka który nie zna komuny i naprawdę średnio go interesuje, takie grzebanie w aktach, jakiś starych układach, podpisach i dokumentach jest totalnym idiotyzmem... Był "Bokiem"? Trudno. Nie był? Świetnie. Ale jaki to ma wpływ na przyszłość? Nie rozumiem takiego grzebania w przeszłości. Przecież to i tak nic nie zmieni. Człowiek szanowany w świecie który zrobił coś wielkiego jest gnębiony przez swój naród. Ciekawe, że nikt na całym globie nie próbuje Wałęsy gnoić tylko Polacy... To prawdziwie chory naród. :/ I jak tu mieć szacunek do władzy skoro tacy zamiast zająć się tym co ważne, wolą pozować przed obiektywem i prawić jakieś herezje... To mnie już nawet nie złości tylko smuci.
Old 24-06-08, 13:55   #27
Hudye398
MotoManiak

Hudye398's Avatar

Mamy za sobą 50 lat zbrodniczego systemu opartego na monstrualnym kłamstwie, dlatego trzeba się z tą przeszłością rozliczyć, bo prawda musi wyjść na jaw. Jeżeli my tego nie zrobimy, to zrobią to za nas inne narody, a to na pewno nie będzie korzystne. Każdy kraj musi prowadzić politykę historyczną i każdy obywatel ma prawo znać najnowszą historię swojego kraju.
Hudye398 is offline  
Old 24-06-08, 15:25   #28
budziek
Moto Pisacz

budziek's Avatar

Model: v235
Send a message via AIM to budziek

Cytat:
Napisał skibil Zobacz post
Nie rozumiem takiego grzebania w przeszłości.
Zrozumiałbyś, gdyby dajmy na to Twojego ojca, po donosie np. wywalili z uczelni, zablokowali karierę naukową, wyrzucili z pracy, czy wywieźli do lasu i skatowali.
Old 24-06-08, 17:02   #29
new

new's Avatar

Cytat:
O winie i niewinnosci decyduje Sad. Jesli takowe dokumenty istnieja to dlaczego nie trafily do odpowiednich organow przez tyle lat ??? Przeciez dosc latwo byloby wtedy wznowic proces lustracji Walesy i stwierdzic czy bylo tak jak opisuje to ksiazka czy racja jest po stronie przywodcy Solidarnosci.
A co ty chcesz wszystkie przekręty w jeden dzień ujawnić ? Myślisz ty racjonalnie ? Nie każdemu zależy na tym aby pokazać światu, że jest krętaczem i oszustem.

Cytat:
Dla mnie, człowieka który nie zna komuny i naprawdę średnio go interesuje, takie grzebanie w aktach, jakiś starych układach, podpisach i dokumentach jest totalnym idiotyzmem... Był "Bokiem"? Trudno. Nie był? Świetnie. Ale jaki to ma wpływ na przyszłość? Nie rozumiem takiego grzebania w przeszłości. Przecież to i tak nic nie zmieni. Człowiek szanowany w świecie który zrobił coś wielkiego jest gnębiony przez swój naród. Ciekawe, że nikt na całym globie nie próbuje Wałęsy gnoić tylko Polacy... To prawdziwie chory naród. :/ I jak tu mieć szacunek do władzy skoro tacy zamiast zająć się tym co ważne, wolą pozować przed obiektywem i prawić jakieś herezje... To mnie już nawet nie złości tylko smuci.
A ja mam pytanie. Co gdyby ktoś zgwałcił Ciebie, zabił całą Twoją rodzinę i mijając Cię na ulicy się śmiał prosto w twarz ? Cieszyłbyś się co ? Dlatego trzeba takie sprawy wyciągać aby ich ukarać !

A po co ma go gnębić inny kraj ? Czy my wchodzimy komuś do akt i sprawdzamy czy była łachudra czy nie ? Myśl realnie błagam. Co ty tak się uparłeś na Polskę ?! Wystarczy, że u nas się wykazał wyjątkowym chamstwem i nie potrafi się przyznać.

Apeluje do was ludzie myślcie racjonalnie miejcie swoje poglądy a nie kierujcie się tym co media pokazują. Najczęściej kłamią i stajecie się ich ofiarami !!
new is offline  
Old 24-06-08, 17:27   #30
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał new Zobacz post
Apeluje do was ludzie myślcie racjonalnie miejcie swoje poglądy a nie kierujcie się tym co media pokazują. Najczęściej kłamią i stajecie się ich ofiarami !!
Cytat:
Napisał new
Poczytaj gazety min. RP niedawno wszystko było napisane jak na dłoni
Hehe...

Cytat:
Napisał new
POpaprańcy
Hola hop kolego, nie rozpędziłam się za bardzo ?

Cytat:
Napisał new
Tu się mylisz o gazecie. Masz dowody na to ? Jak tak się upierasz to TVN też o tym trąbi i pewnie powiesz, że należy do PIS'u No nic puste słowa to tylko POpaprańcy potrafią gadać. I jeszcze powiesz, że TVP1 też jest na ich usługach ? Hehe...
TVN jest pro PO
TVP jest pro PIS
Superstacja jedzie jak leci

Jeśli tego nie widzisz to masz klapki na oczach lub jakieś upośledzenie.

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania