Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Handel online > Aukcje internetowe > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 02-04-08, 19:50   #1
t_gumienny
VIP

t_gumienny's Avatar

Model: Asus P750 128RAM
Jak rozwiązać problem ze sprzedającym

Witam panowie i panie
mam pewien problem ze sprzdającym na allegro
kupiłem dysk do laptopa 10gb za 30zl kwota mała ale chcę gościa poprostu nauczyć rozumu.
Dysk doszedł uszkodzony
Napiszę całą historie jak to się odbyło
zakupiłem dysk dnia 17.03.2008 w ten sam dzień dokonałem wpłaty
dysk dotarł do mnie 31.03.2008
sprzedający zapewnił, że dysk dojdzie po tygodniu gdyż wysyłał go podobno z angli, a faktycznie na kopercie pieczęć poczty polskiej z sosnowca. Dane nadawcy z koperty nie zgadzają się z danymi podanymi przez allegro. Zapłaciłem za wysylke 10zł a dysk zostały wysłany zwykłym listem za 4,50zł.
próbowałem sie z nim skontaktować telefonicznie ale niestety jedyne co to poczta głosowa na która sie nagrałem z prośbą o kontakt.
pisałem w tej sprawie do allegro przedstawiając im to samo co tu pisze ich odzew to. "wyslemy maila do sprzedającego i prosimy jeszcze raz sie z nim skontaktować lub zglosić sprawę policji/sąd.

prosze o jakieś podpowiedzi może ktoś się już spotkał z podobną sytuacją
nie chodzi mi tu o te 40zł, które straciłem lecz o to by nauczyć takich jak on żeby nie robili ludzi w balona - mam nadzieje ze poniesie odpowiednia kare

pozdrawiam t_gumienny
Old 03-04-08, 10:17   #2
Szwed
Szalony MotoManiak

Odp: Jal rozwiązać problem ze sprzedającym

Jak dla mnie możesz mu jedynie nega wystawić. Ewentualnie iść na Policje, choć przy takiej kwocie raczej oleją sprawe. Niestety przy małych kwotach jestes na straconej pozycji.
Szwed is offline  
Old 03-04-08, 12:16   #3
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Odp: Jal rozwiązać problem ze sprzedającym

Mam podobną sytuację - zapłaciłem za obudowę do SE 40 zł niby oryginał, a jest to tylko dobra podróbka. Do tego sprzedający wkręcał mnie że wysłał paczkę a tego nie zrobił...Co mogę mu zrobić ? Wystawić sam nega i w dodatku zapewne od niego takie cudo zarobić za free i mieć już 3 w swojej karierze bo jakieś du*pki odwdzięczają się tym samym...Jak pisała reszta - jesteś na straconej pozycji, ale na gliny bym zgłosił, niech mu życie zatrują.
Old 03-04-08, 18:53   #4
t_gumienny
VIP

t_gumienny's Avatar

Model: Asus P750 128RAM
Odp: Jak rozwiązać problem ze sprzedającym

panowie odbiegacie od tematu
wiem w tym problem ze to jest bardzo mala kwota i jak pojde na policje to to zleja
co mnie strasznie irytuje. od tego oni sa jak dup... od srania a siedza i nic nie robia.
przepraszam jesli kogos tym obrazilem ale wkoncy gosc popelnil przestepstwo a oni to olewaja.
pozdr
Old 13-04-08, 08:54   #5
sephiroot
Bywalec

sephiroot's Avatar

Model: L7e

t_gumienny
W rzeczywistości jedyne co możesz i każdy z nas może w takiej sytuacji to wystawić negatyw. Jednak najczęściej taki sprzedawca odpisuje bzdury które zmieniają postać rzeczy oraz kierują winę na Ciebie. Policja nie zareaguje na to... 40zł to nie są pieniądze. Z łaską reagują na kradzieże i pobicia a co dopiero dysk twardy itp. Wracając... nic mu nie zrobisz. Nie ma takiej możliwości. Allegro ma pieniądze z transakcji bez względu czy sprzedawcą jest złodziej, oszust itp. Allegro chroni kupujących powyżej 50zł. Chroni w sensie że wyślą Ci przeprosiny.

Edit: Major bugs

Ostatnio edytowane przez sephiroot : 14-04-08 o 21:32.
sephiroot is offline  
Old 13-04-08, 12:44   #6
Szwed
Szalony MotoManiak

Cytat:
Napisał sephiroot Zobacz post
t_gumienny
W rzeczywistości jedyne co możesz i każdy z nas może w takiej sytuacji to wystawić negatyw. Jednak najczęściej taki sprzedawca odpisuje bzdury które zmieniają postać rzeczy oraz kierują winę na Ciebie. Policja nie zareaguje na to... 40zł to nie są pieniądze. Z łaską reagują na kradzieże i pobicia a co dopiero dysk twardy itp. Wracając... nic mu nie zrobisz. Nie ma takiej możliwości. Allegro ma pieniądze z transakcji bez względu czy sprzedawcą jest złodziej, oszust itp. Allegro chroni kupujących powyżej 500zł. Chroni w sensie że wyślą Ci przeprosiny.
Chroni od 50 zł, jeśli już.
Szwed is offline  
Old 14-04-08, 21:34   #7
sephiroot
Bywalec

sephiroot's Avatar

Model: L7e

Masz rację. Jednak nie wierzył bym w to zbytnio.

"Program Ochrony Kupujących obejmuje przeprowadzone w Allegro transakcje, w których cena za przedmiot (stała, tzw. Kup Teraz, lub ustalona w licytacji) lub za przedmioty z jednej oferty była równa lub wyższa niż 50 zł. Maksymalna kwota rekompensaty wynosi 500 zł. Oznacza to, że jeśli np.:

cena przedmiotu/przedmiotów wyniosła 40 zł - nie możesz skorzystać z Programu,
cena przedmiotu/przedmiotów wyniosła 90 zł - możesz otrzymać 90 zł,
cena przedmiotu/przedmiotów wyniosła 500 zł - możesz otrzymać 500 zł,
cena przedmiotu/przedmiotów wyniosła 650 zł - możesz otrzymać 500 zł."

A tutaj ile to trwa:
"Wypełnienie Formularza od 30 do 120 dni od zakończenia oferty
Rozpatrzenie Formularza i podjęcie decyzji do 30 dni roboczych od daty wypełnienia formularza przez Kupującego
Przelew (w przypadku decyzji o wypłacie pieniędzy) do 7 dni roboczych od momentu potwierdzenia konta bankowego przez Kupującego"

Pod warunkiem że wygrasz spór ze sprzedającym...

Ostatnio edytowane przez sephiroot : 14-04-08 o 21:36.
sephiroot is offline  
Old 14-04-08, 22:07   #8
Szwed
Szalony MotoManiak

W co byś nie wierzył?? I o jaki spór Ci chodzi??

Ja korzystałem z programu i odzyskałem 300 zł, wtedy było do 300 zł.
Szwed is offline  
Old 14-04-08, 22:21   #9
UFO
VIP

UFO's Avatar

Model: Najlepszy!

Panowie ja też jestem w podobnej sytuacij. Konto same pozytywy ,sprzedane ,kupione.
Natrafiłem na takiego gościa ,który pisał iż telefon jest sprawny w 98%. Że mu się wyłączył i już nie włączył. Tak naprawdę kupiłem telefon dla samego LCD. Rozkręcam a tam telefon zdewastowany :/ potopiona płyta (nie umiejętne wlutowywanie joya) , powyrywane układy ogólnie płyta "trup".Jak wiadomo płytka od klawy i LCD nie sprawne. Straszyłem go Policją i Allegro. Ale widzę że nie ma sensu gdyż i tak zero kontaktu. Nie wystawiłem jeszcze negatywa ,bo odwdzięczy mi się tym samym. Telefon sprzedałem opisując jego wady szczegółowo jak to zawsze robie. Poszedł za 30 zł. Ale i tak 25 zł w plecy, lepiej niż te 55zł.
Są tacy którzy oszukują ludzi i nic na to nie poradzi. I trzeba szukać jak najlepszego wyjścia z sytuacji. Ja myślę że znalazłem najlepsze z możliwych ... Ale zostaje sprawa z komentarzem :/ i to jest problem odwlekać, tego nie można w nieskończoność.
UFO is offline  
Old 15-04-08, 10:13   #10
FraNtiC
Szalony MotoManiak

FraNtiC's Avatar

Model: URSUS C-360-3P
Send a message via ICQ to FraNtiC

Cytat:
Napisał UFO Zobacz post
i to jest problem odwlekać, tego nie można w nieskończoność.
A niby dlaczego ? Przecież nikt Ciebie nie zmusza do wystawienia komentarza.
Skoro raz odpuściłeś kolesiowi to odpuść i drugi raz, bo to przecież i tak nic nie zmieni.
FraNtiC is offline  
Old 15-04-08, 10:27   #11
Szwed
Szalony MotoManiak

Ludzie, a co wam po tych komentarzach?? Jak jestes kupujący to tym bardziej nie ma sie co przejmować. Ja jak coś kupuje, a okazuje się że nie zgadza sie przedmiot z opisem to wale negatywa. Najpierw oczywiście prosze o wyjaśnienie, jak napisze coś sensownego lub jakos zrekompensuje to daje pozytywa. Ale jak ściemnia lub wogule sie nie odzywa to negatyw. Mam negatywy i w odpowiedzi ściemniali lub poprostu kłamali żeby wyszło że to ja jestem oszust. I co z tego?? Jakoś nic mi to nie zaszkodziło.
Szwed is offline  
Old 15-04-08, 15:33   #12
UFO
VIP

UFO's Avatar

Model: Najlepszy!

Cytat:
Napisał FraNtiC Zobacz post
A niby dlaczego ? Przecież nikt Ciebie nie zmusza do wystawienia komentarza.
Skoro raz odpuściłeś kolesiowi to odpuść i drugi raz, bo to przecież i tak nic nie zmieni.
Nic nie zrobię. Zrobię tak samo jak na początku. Kupiłem od kolesia dysk nowy w 100% z gwarancją. Dysk przyszedł ale bez gwarancji ,a koleś obiecał że dośle i nie dosłał(chociaż upominałem się). Zapomniałem o tej transakcji i znikła sama. Dobrze że dysk działa do tej pory. Myślę że też o tej aukcji jakoś się zapomni. Szkoda psuć sobie konta negatywem. Nie warto dla takiej kwoty.
UFO is offline  
Old 15-04-08, 18:07   #13
FraNtiC
Szalony MotoManiak

FraNtiC's Avatar

Model: URSUS C-360-3P
Send a message via ICQ to FraNtiC

Cytat:
Napisał hardsql Zobacz post
Ludzie, a co wam po tych komentarzach?? Jak jestes kupujący to tym bardziej nie ma sie co przejmować. Ja jak coś kupuje, a okazuje się że nie zgadza sie przedmiot z opisem to wale negatywa. Najpierw oczywiście prosze o wyjaśnienie, jak napisze coś sensownego lub jakos zrekompensuje to daje pozytywa. Ale jak ściemnia lub wogule sie nie odzywa to negatyw. Mam negatywy i w odpowiedzi ściemniali lub poprostu kłamali żeby wyszło że to ja jestem oszust. I co z tego?? Jakoś nic mi to nie zaszkodziło.
A po co komu ten negatyw ? Jeśli ktos jest oszustem to nim zostanie.
JA zaliczyłem jazde z sprzedawcą... Na początku twierdziła że nie dostała maila z specyfikacja zamówionych przedmiotów (pewnie spam wyłapał bo wysyłałem kilkukrotnie) a jak je wysłała, to albo były nie kompletne, albo zniszczone w czasie transportu.
Więc wystawiłem komenty zgodnie z tym co otrzymałem (brak terminu - neutral, zniszczone -neg). I co dostałem ? 4 negi - moim zdaniem gra nie warta zabawy za 72,50 zł.
FraNtiC is offline  

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania