Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Handel online > Aukcje internetowe > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 26-06-08, 14:38   #1
sieno
Junior

Sprzedaż telefonu poza allegro

witam. Mam taką sprawę. Ostatnio wystawiłem na allegro swoją nokię 6280 i zgłosiła się do mnie osoba która chciała ją kupić ale poza allegro bo nie miała konta tam. Ugadałem się z klientem i wysłałem mu ten telefon w opcji za pobraniem. Telefon kosztował 400 zł. I teraz sedno sprawy: w poniedziałek kupiec mi napisał że telefon doszedł i wszystko spoko, a w czwartek że telefon gubi zasięg i żada zwrotu pieniędzy, bo inaczej zgłosi sprawę do sądu. Ja telefon wyslalem mu w pełni sprawny! I mam pytanie: czy jak zgłosi on tą sprawe na policję to mogą mi coś zrobić? Zaznaczam że telefon był sprzedany poza allegro i tzw. dżentelmeńską umową! Pytałem się brata który zna sie coś na prawie i powiedział mi że nie policja tej sprawy nie przyjmie bo: po pierwsze napisał mi że telefon ma jakąś wadę dopiero po 4 dniach i mi się wydaje że albo to on to zepsuł albo kłamie, a po drugie telefon był sprzedawany poza allegro i nie ma żadnego wzorca kupna że ten telefon maił być taki i taki! Prosiłbym o szybką odpowiedź osoby która zna się na prawie!
sieno is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 26-06-08, 15:03   #2
Hal
MotoManiak

Hal's Avatar

Model: HTC Dream & E8
Odp: Sprzedaż telefonu poza allegro

Jezeli dales mu okres gwarancyjny to moze zadac zwrotu pieniedzy, jezeli nie to niestety ma koles pecha Zreszta napisal dopiero po 4dniach ze jest gubi zasieg wiec to smierdzi...
Old 26-06-08, 15:10   #3
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Dlatego dzieci neostrady nie powinny sprzedawać poza allegro. Już któryś raz z kolei widze taki temat...
Old 26-06-08, 15:36   #4
Olek_89
Senior

W razie co wydrukuj maile z datą itd.
I czekaj. A i napisz mu zeby zgłaszał na Policje czy tam do Sądu gdzie chce.
Jakbys mogl napisz ile masz lat i ile on ma lat (w obecnych czasach nawet jak niewiesz ile ma lat, namierzenie kogos przez net jesli masz jego dane(a masz) poprzez rozne grona czy nasze klasy (masa ludzi ma tam konta) nie stanowi problemu
Olek_89 is offline  
Old 26-06-08, 16:07   #5
sieno
Junior

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
Dlatego dzieci neostrady nie powinny sprzedawać poza allegro. Już któryś raz z kolei widze taki temat...
musze cię zawieść bo nie jestem dzieckiem neostrady, a po drugie wiele rzeczy sprzedałem już poza allegro i nigdy nie miałem z tego powodu jakiś roszczeń

ja z kolesiem rozmawiałem przez gg i nie dawałem mu żadnego okresu gwarancyjnego, jedynie powiedziałem mu żeby otworzył paczkę przy listonoszu żeby nie było później żadnego problemu. Nie wiem czy otwierał ale gdy do niego ta paczka doszła napisał mi że wszystko jest ok.

Gosciu ma 23 lata a ja niecałe 18 lat
sieno is offline  
Old 26-06-08, 16:19   #6
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał sieno Zobacz post
musze cię zawieść bo nie jestem dzieckiem neostrady, a po drugie wiele rzeczy sprzedałem już poza allegro i nigdy nie miałem z tego powodu jakiś roszczeń

ja z kolesiem rozmawiałem przez gg i nie dawałem mu żadnego okresu gwarancyjnego, jedynie powiedziałem mu żeby otworzył paczkę przy listonoszu żeby nie było później żadnego problemu. Nie wiem czy otwierał ale gdy do niego ta paczka doszła napisał mi że wszystko jest ok.

Gosciu ma 23 lata a ja niecałe 18 lat
1-jeśli wybrał opcję otwarcia przed odbiorem to wówczas otworzył, inaczej nic innego z tego nie wyjdzie, bo paczkę wówczas może otworzyć tylko po zapłacie
2-jeśli byś wiedział co i jak robić nie pisał być tutaj na forum
3-skoro sprzedajesz poza allegro działasz niezgodnie z regulaminem, należy ci się blokada konta
4-ty olewałeś system i zasady allegro, teraz system może olać ciebie
Old 26-06-08, 16:46   #7
sieno
Junior

po to sa chyba fora żeby móc się spytać o coś albo rozwiać wątpliwości. Skoro ty Skaktus nie chcesz mi pomóc to nie udzielaj mi rad ani pouczeń. Pytanie zadałem jasne i tylko ty nie odpowiedziałes wprost czyli tylko nabiłes sobie posty! Chcę podziękować równiez osobom które mi pomogły albo jeszcze pomogą rozwiac moje wątpliwości!
sieno is offline  
Old 26-06-08, 17:05   #8
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Nie trzeba być mózgiem żeby wiedzieć że kolo coś kręci...Ludzie.Takich spraw na internecie jest masę opisanych. W dodatku są mega poradniki i FAQ jak się zachować w danej sprawie. Nie oburzaj się tak, ale nic nie szukałeś i czekasz na gotowe.

Postów nie nabijam, wisi mi ten licznik.
Old 26-06-08, 20:14   #9
Van GORRE
Polish (C)Ham

Van GORRE's Avatar

Model: Nokia E51

Cytat:
W dodatku są mega poradniki i FAQ jak się zachować w danej sprawie.
Gdzie, gdzie?!
Old 26-06-08, 20:47   #10
Olek_89
Senior

Po prostu napisz mu. "Proszę bardzo, pozywaj mnie do sądu. Nie ma sprawy. Życze miłego sądzenia się ze mną. Mój adwokat udowodni ze zdążyłeś zepsuć ten telefon w te 4 dni "
Olek_89 is offline  
Old 27-06-08, 07:19   #11
Wojt
MotoManiak

Wojt's Avatar

Model: Iphone X

powiedz by cieć sprawdził karte sim w salonie głownym :P

moze zamiast zasiegu zrywa mu połaczenia i myli jedno z drogim
Old 27-06-08, 14:52   #12
Pawelos-x
Moto Pisacz

Pawelos-x's Avatar

Model: SE Xperia Neo V, LG GT540

Cytat:
3-skoro sprzedajesz poza allegro działasz niezgodnie z regulaminem, należy ci się blokada konta
Dlaczego blokada konta? Czy jeśli wystawie przedmiot na allegro a później go wycofam z takiego powodu, że np sprzedałem ten przedmiot sąsiadowi, który mieszka obok mnie (oczywiście wcześniej anuluje się aukcje), to tez mi konta zablokują? Trzeba uważać na to co się pisze.
Wracając do tematu to sieno nie musisz się o nic martwić ponieważ:
1- gdy odebrał paczkę to miał opcję sprawdzenia czy towar jest zgodny z opisem
2- napisał ci, że z telefonem jest wszystko w porządku
3- napisałeś, że nie dajesz mu żadnego okresu gwarancyjnego (chociaż co do tego to nie jestem pewny czy tak można, rozwiązania trzeba szukać w kodeksie cywilnym).
Jak dla mnie nie masz sobie nic do zarzucenia, a jedynie ten gość próbuje cię naciągnąć.
Old 27-06-08, 15:42   #13
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał Pawelos-x Zobacz post
Dlaczego blokada konta?
Wszystko jest zależne od sytuacji - jeśli zakończysz wcześniej bo cena ci się nie spodobała lub sprzedasz sąsiadowi bo ktoś dał za mało to łamiesz regulamin i tyle. Jeśli zakończysz 3 dni wcześniej aukcję i sprzedasz sąsiadowi to co innego. Inna jest też sytuacja jeśli leci się na "mega" zyski i chcąc ominąć prowizję pchasz poza allegro. Przypadków jest wiele.
Old 27-06-08, 21:50   #14
Hal
MotoManiak

Hal's Avatar

Model: HTC Dream & E8

Cytat:
Napisał Pawelos-x Zobacz post
3- napisałeś, że nie dajesz mu żadnego okresu gwarancyjnego (chociaż co do tego to nie jestem pewny czy tak można, rozwiązania trzeba szukać w kodeksie cywilnym).
Mozna, bo to zalezy od umowy miedzy sprzedajacym a kupujacym... Z tego co wiem to mozna zrocic towar po max 2dniach bez jakiegokolwiek okresy gwarancyjnego...
Old 27-06-08, 22:23   #15
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair

Cytat:
Napisał Hal Zobacz post
Mozna, bo to zalezy od umowy miedzy sprzedajacym a kupujacym... Z tego co wiem to mozna zrocic towar po max 2dniach bez jakiegokolwiek okresy gwarancyjnego...

10 dni. Ale jesli chodzi o Allegro to dotyczy to tylko i wylacznie tranzakcji "Kup Teraz" a nie mamy z tym doczynienia. W tej sprawie "widzialy galy co braly" i kupujacy moze Ci "naskoczyc"
baczek is offline  

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania