Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Sony/SE

Sony/SE SubForum tematyczne tej marki telefonów

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 19-06-10, 08:45   #1
aroaro
Senior

aroaro's Avatar

Model: K850 ;D
Niezapisane zdjęcia ...

Witam. Wczoraj mój chałowaty k850i dał czadu . Otóż zostało zrobione kilka zdjęć. Później biorę do łapy telefon, sprawdzam - Album aparatu BRAK zdjęć. Karta pamięci była włożona i ją czytało. Czy te zdjęcia dam rade jakoś odzyskać, czy nie bardzo? Może są gdzieś zapisane w pamięci telefonu i można je ściągnąć jakimś programem? Bardzo mi na nich zależy, bo były to foty z Fokusem

aroaro is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 20-06-10, 14:47   #2
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Odp: Niezapisane zdjęcia ...

1-K850i ma soft typu - jestem strasznym syfem
2-soft w K850i ma odpały
3-soft który ma odpały, pokazał co potrafi - po prostu nie zapisał ci fotografii na karcie pamięci.podobnie zdarzało się w serii D/K750i które po długim czasie używania miały czasem takie bugi i nie zapisywały fotografii

Możesz zrobić próbę odzysku fotografii z karty pamięci(o ile tam w ogóle zostały zapisane). Na internecie masz masę programów do odzysku plików z różnych nośników pamięci, wystarczy wpisać w google "odzyskiwanie utraconych fotografii" itp. Gorzej jak w między czasie coś wgrywałeś do telefonu, wówczas miejsce z fotkami mogło zostać nadpisanie.
Old 20-06-10, 20:22   #3
Kwachu
Super Moderator

Kwachu's Avatar

Najczestszym powodem nie zapisywania zdjec w SE byly po prostu wirusy.
Kwachu is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 21-06-10, 10:47   #4
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał Kwachu Zobacz post
Najczestszym powodem nie zapisywania zdjec w SE byly po prostu wirusy.
Wirus na telefonie bez systemu ? K850i ma system własny, całkowicie zamknięty, i jedyne co na nim można uruchomić to Java. Wątpię aby ktokolwiek zajmował się tym telefonem. Na symbiania czy windowsa wciąż tych wirusów jest niewiele, choć systemy są bardzo popularne.
Old 21-06-10, 13:10   #5
aroaro
Senior

aroaro's Avatar

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
1-K850i ma soft typu - jestem strasznym syfem
2-soft w K850i ma odpały
3-soft który ma odpały, pokazał co potrafi - po prostu nie zapisał ci fotografii na karcie pamięci.podobnie zdarzało się w serii D/K750i które po długim czasie używania miały czasem takie bugi i nie zapisywały fotografii

Możesz zrobić próbę odzysku fotografii z karty pamięci(o ile tam w ogóle zostały zapisane). Na internecie masz masę programów do odzysku plików z różnych nośników pamięci, wystarczy wpisać w google "odzyskiwanie utraconych fotografii" itp. Gorzej jak w między czasie coś wgrywałeś do telefonu, wówczas miejsce z fotkami mogło zostać nadpisanie.
Właśnie o tym wiem. Oprócz tego, że przez jakiś rok i kilka miesięcy używania go miałem 2 BRODy i to z tymi zdjęciami nigdy mi się nie przytrafiło. Nie przytrafiło mi się jak robiłem tysiące bezsensownych zdjęć monitora, ręki, czy włosów na ręku, ale przytrafiło się jak robiłem foty przed koncertem ... Odzyskać już próbowałem, odzyskało nawet foty z września 2009 - a tych nie było. Dobra, szkoda, nic się nei da zrobić po prostu. Mój błąd, nie wziąłem cyfrówki, bo nie chciało mi się jej w kieszonce trzymać.
Koleżanka zrobiła 5530 i niestety jakość o wiele gorsza niż K850, bo 5530 ma tylko diodke.

Old 21-06-10, 14:22   #6
Kwachu
Super Moderator

Kwachu's Avatar

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
Wirus na telefonie bez systemu ? K850i ma system własny, całkowicie zamknięty, i jedyne co na nim można uruchomić to Java. Wątpię aby ktokolwiek zajmował się tym telefonem. Na symbiania czy windowsa wciąż tych wirusów jest niewiele, choć systemy są bardzo popularne.
No moze ciezko ci w to uwiezyc ale to wiem jeszcze z czasow gdzie pracowalem w SE... oczywiscie nie zawsze ale najczesciej przychodzily tel. z tym problemem spowodowanym wlasnie przez wirusy (teraz podgladajac dokumentacje widze ze najczesciej przychodzil na to W200)
Kwachu is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 22-06-10, 13:25   #7
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

No to ładnie z tymi wiruskami. Powiedz mi, na jakiej zasadzie one działały, gdzie się wciskały i jakim sposobem (z komputera, SMS ?)

Znajomek ma K750i i ma ten sam problem. Reset fona rozwiązuje problem na kilka / kilkanaście dni.
Old 22-06-10, 16:42   #8
aroaro
Senior

aroaro's Avatar

Wirusy : O ? Na telefonie bez systemu? Jak można im zapobiec, albo usunąć?

Old 22-06-10, 20:43   #9
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał aroaro Zobacz post
Wirusy : O ? Na telefonie bez systemu? Jak można im zapobiec, albo usunąć?
Wrzucić czysty soft przez SEUSa. W przypadku K850i jest magiczny przycisk, jeśli pokaże że masz najnowszy soft - mimo to wgraj (czy jakoś tak)
Old 30-06-10, 12:52   #10
Adi_44
MotoManiak

Adi_44's Avatar

Model: ciągle inny

albo skanować karte pam. po wgraniu plików anty wirem
Adi_44 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania