Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Co wybrać... > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 21-01-07, 23:43   #1
Kilg
Bywalec

Kilg's Avatar

Model: Tungsten TX & iPhone 3G
nokia E50 vs. SPV C550 (ew. C600)

spv ma windowsa(to dobrze czy zle?) i nieco wiekszy ekran, no i wifi
nokia jest mniejsza (wzglednie) i lzejsza, no i symbian podobno sie mniej wiesza
czy te telefony sa wogole ze soba porownywalne?
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 22-01-07, 08:31   #2
Szadzik
Senior

Szadzik's Avatar

Model: HTC Diamond+IPaq 214
Odp: nokia E50 vs. SPV C550 (ew. C600)

Cytat:
Napisał Kilg Zobacz post
spv ma windowsa(to dobrze czy zle?) i nieco wiekszy ekran, no i wifi
nokia jest mniejsza (wzglednie) i lzejsza, no i symbian podobno sie mniej wiesza
czy te telefony sa wogole ze soba porownywalne?
1. Ani C550 ani C600 ni ma WiFi.

Tak naprawdę to rzeczywiście trudno porównywać Symbiana do WM.

Miałem telefony z jednym i drugim. Moje odczucie jest takie, że:

1. WM to bardziej komputer z telefonem. Funkcje telefoniczne czasami szwankują w tych modelach.
Jednak daje on zarazem ogromne możliwości konfiguracji (między innymi poprzez modyfikację rejestru systemowego) i jest na ten system masa aplikacji, szczególnie darmowych.
Tym bardziej porównując z E50, która jest nowym telefonem z nowym systemem, na który wciąż jezcze aplikacji za wiele nie ma.

2. Symbian to bardziej telefon z komputerem. Funkcje telefonu są bardziej rozbudowane i można na nich bardziej polegać.
Na wersję Symbiana zainstalowanego w E50 nie ma jeszcze za wiele aplikacji. Myślę jednak, że jeśli Nokia wypuści jeszcze kilka telefonów z tą wersją, to programiści szybko nadrobią zaległości.

Wszystko zależy czego od telefonu wymagasz. Moim zdaniem C600 to już jednak konstrukcja troszkę podstarzała, a E50 to nowy sprzęt.
Gdybyś chciał porównywać HTC MTeor wtedy poradziłbym Ci HTC, ale w tym przypadku, raczej wybrałbym Nokię. Jest to wg. mnie (staregov anty-nokiowca) jedyny sensowny model, niewygórowana cena, wymiary takie jak trzeba, dobry wyświetlacz.

Gdyby nie fakt, że w chwili obecnej jestem po 2 miesiącach ciągle jeszcze zauroczony moim BB Pearl, to już bym pewnie kupił E50.
Nikon D90/ Tamron 17-50 f/2.8
Sony X1060/ Beyerdynamic T5p/ Meier Audio Stepdance/ iBasso D6
Szadzik is offline  
Old 22-01-07, 14:36   #3
Taz
Szalony MotoManiak

Taz's Avatar

Model: E52
Send a message via AIM to Taz Send a message via Skype™ to Taz

ja mialem spv c550, uzywalem go 2-3 tygdodnie i stwierdzilem ze to fon nie dla mnie.
Denerwowala mnie w nim obsluga w menu, ciekawych programow tez nie znalazlem, polski t9 niby wgralem ale mial duzo bugow, klawisze takie "sztywne", ciezkie do wciskania - zawsze mnie opuszki bolaly od uzywania, joy jak to joy - predzej czy pozniej zacznie sie zuzywac i przycinac. Zdjecia robi FATALNIE!!
To bdb pamietam z tego sprzetu to za*ebisty mp3 player(k750i wysiada), bardzo solidna obudowa(aluminium) i kozacki wyswietlacz QVGA. Wbrew pozorom spv'ka jest mala.
Podsumowalujac:
Juz nigdy nie kupie fona z WM, wole symbiana chocby byla to najnowsza wersja tego systemu. Po prostu jest wg. mnie bardziej stabilny(o wiele mniej zwich niz na WM), praktycznieszy.
Byc moze to pzyzwyczajenie, bowczesniej mialem sx1, n-gage, 6600, a teraz N70
Taz is offline  
Old 22-01-07, 21:08   #4
Kilg
Bywalec

Kilg's Avatar

Model: Tungsten TX & iPhone 3G

@Szadzik, napisz cos wiecej o swoim blackberry, ogladalem go w necie i bardzo mi sie podoba (estetycznie) nie wiem nic o funkcjonalnosci, poza tym, ze nie ma OS , no i ze trzeba sie nauczyc pisac smsy na tej klawiaturce...
@Taz dzieki za opinie o spv, wlasnie o takie praktyczne uwagi mi chodzilo.
A co myslicie o jakims mda? Przy czym nie chodzi mi tu o to co ERA sobie ponazywala, tylko o kategorie Mobile Digital Assistent - konkretnie chodzi mi po glowie Eten Glofish M700 (ew X500 - ale chyba wole z klawiatura). Moge sobie wybrac prezent - dell axim x51v albo eten i teraz sie glowie: wszystko w jednym czy osobno telefon i osobno palmtop...
Old 22-01-07, 22:40   #5
Szadzik
Senior

Szadzik's Avatar

Model: HTC Diamond+IPaq 214

Cytat:
Napisał Kilg Zobacz post
@Szadzik, napisz cos wiecej o swoim blackberry, ogladalem go w necie i bardzo mi sie podoba (estetycznie) nie wiem nic o funkcjonalnosci, poza tym, ze nie ma OS , no i ze trzeba sie nauczyc pisac smsy na tej klawiaturce...
1. Wygląda rzeczywiście rewelacyjnie. Przed nim miałem SE M600 i BB Pearl jest o wiele mniejsza i cieńsza.

2. Ma OS. Nie Symbian, nie WM, po prostu BlackBerry. Jest to oparte o javę.

3. Funkcjonalnośc mi odpowiada doskonale.
a. Organizacja menu według własny upodobań. Wprawdzie nie można tworzy folderów, jednak można ikony przestawiac i ewentualnie ukrywa, t5e których nie używasz. Motywów nie ma dużo, ale te które są, są bardzo różne od siebie. Poza samą konfiguracją ważną zaletą jest stabilnoś systemu. Zero zwiech jak do tej pory.

4. Oprogramowanie dodatkowe.

Tutaj pojawia się problem. Jest to telefon na nowej platforimie i wciąż aplikacji nie ma zbyt wiele. Większoś z nich to aplikacje bardziej rzekłbym biznesowe, typu speel checker itd.

Na szczęście działa na nim java. JEDNAK, pliki typu *.jad można tylko instalowac OTA (Over the Air), czyli przez internet (można skonwertowa do odpowiedniego formatu i zanstalowa przez komputer).#

Osobiście nie potrzbuję żadnego oprogramowania oprócz gier, więc mnie to nie przeszkadza.

Kolejną 'wadą' jest fakt, że nie ma tu możliwości dostępu do internetu bez odpowiedniego abonamentu. Wiem, że takie abo dla BlackBerry jest dostępne w Orange i Era. Ile kosztuje i ile danych jest w to wliczone tego nie wiem.#

Jeśli chodzi o ogólne przeznaczenie tego telefonu to przede wszystkim liczy się tu Push Email. to właśnie BB wymyśliło Push Email. Jak już masz ten odpowiedni abonament, to konfugurujesz odpowiednio swoje konto i emaile przychodzą Ci naytchmiast po wpłynięciu na serwer. Można odczytywa załączniki typu *.doc itp, jednak tylko jako załączniki. Nie ma możliwości odczytu ich z karty pamięci lub coś w tym stylu, do tego potrzebny jest płatny program.

Wyświetlacz ma doś spory, z wystarczającą rozdzielczościa 240x260. Ciekawe jest to, że możesz w pełni konfigurowac czcionki. Masz do wyboru około 10 krojów czcionek i możesz je mie od 7 do 14. Jeśli ktoś ma słaby wzrok, to to telefon dla niego.

Klawiatura jest ok. Bardzo szybko się przywyczaiłem. Do tego rewelacyjna forma nawigacji, jaką jest trackball. Jest to prawdziwy trackball, czyli kulka, którą poruszasz się po menu prawo/lewo i góra/dół.

Ja jestem zadowolony, bateria jak nie presadzam z gadaniem wytrzymuje mi 4 dni.

Aparat jest taki sobie, i tak nie używam.

Jeśli coś jeszcze chcesz wiedziec to pytaj.
Nikon D90/ Tamron 17-50 f/2.8
Sony X1060/ Beyerdynamic T5p/ Meier Audio Stepdance/ iBasso D6
Szadzik is offline  

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania