Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Co wybrać... > Archiwum

Narzędzia wątku
Old 29-12-06, 21:07   #1
wonski007
Bywalec

wonski007's Avatar

Model: V3 BLACK
Send a message via AIM to wonski007
CREATIVE ZEN NANO PLUS vs CREATIVE MUVO

Mam sandiska sanse c240 ale kusi mnie creative i czym różnią się te modele poza ceną nano jest droższy a jak z jakością czy grają tak samo ?
wonski007 is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 29-12-06, 21:30   #2
Pawlo00
User Gold

Pawlo00's Avatar

Model: oOoOoOo
Odp: CREATIVE ZEN NANO PLUS vs CREATIVE MUVO

Zen Nano Plus ma wejście Line-In które nagrywa do formatu mp3 - maks do 160 kbps
Co do jakości dźwięku to się nie wypowiem bo nie miałem Muvo zbyt długo w rękach (jakieś 20 min) ale podejżewam że podobnie.
90% zależy od słuchawek

Pawlo00 is offline  
Old 29-12-06, 23:26   #3
Photographer
Fotograf

Photographer's Avatar

Model: N5230&Canon400D

Jest różnica niewielka w brzmieniu i głośności na korzyść Zen Nano Plus, ale jak kolega ~Pawlo00 napisał, 90% to słuchawki. Moja siostra ma MuVo, ja mam Zena, jak chcesz to jutro posłucham tych samych kawałków na tych samych słuchawkach.

Polecam zestawienie Creative Zen Nano Plus + Creative HQ-60.
Old 30-12-06, 10:40   #4
Wasil
Bywalec

Wasil's Avatar

Model: K800i
Send a message via ICQ to Wasil

no ja także mam zena od 3 dni i powiem szczerze że jest mile zaskoczony.wbrew negatywnym opiniom na temat zena wybrałem go bo mam głośniczki do komputera od creativa i wiem co ta firma prezentuje.Jakość i czystość odsłuchu na bardzo wysokim poziomie(użytkownicy iRiverów i innych marek powiedzieliby że gra tak jak player z Tesco-za przeproszeniem gówno prawda bo mam w domu takiego i różnica jest gigantyczna).Czekam tylko na słuchaweczki Koss'a bo te które są w zestawie są jakieś takie dziwne .
Co do Muvo to ten sam sprzęt tyle że ma opcje pendrive której nieposiada zen(transfer tylko przez kabelek).
Wasil is offline  
Old 31-12-06, 02:09   #5
kocuwa
Banned

kocuwa's Avatar

Model: Spv M3000, N81 8GB, 3110c
Send a message via AIM to kocuwa

Cytat:
Napisał Wasil
no ja także mam zena od 3 dni i powiem szczerze że jest mile zaskoczony.wbrew negatywnym opiniom na temat zena wybrałem go bo mam głośniczki do komputera od creativa i wiem co ta firma prezentuje.Jakość i czystość odsłuchu na bardzo wysokim poziomie(użytkownicy iRiverów i innych marek powiedzieliby że gra tak jak player z Tesco-za przeproszeniem gówno prawda bo mam w domu takiego i różnica jest gigantyczna).Czekam tylko na słuchaweczki Koss'a bo te które są w zestawie są jakieś takie dziwne .
Co do Muvo to ten sam sprzęt tyle że ma opcje pendrive której nieposiada zen(transfer tylko przez kabelek).
Sluchaj, porownanie ze gra "jak player z tesco" jest dosc abstrakcyjnym i czysto metaforycznym stwierdzeniem. Oczywiscie, ze reprezentuje inna klase niz no name jednak... Heh, wybacz ale daleko mu do iRivier, iPodow tudziez jeszcze paru innych...
Czy Creative jest dobre? Jest dobre, w swojej klasie... I tyle do powiedzenia...
Koss? Spark plug'i czy moze jednak - na szczescie dla Twych uszu - cos ciut lepszego?
kocuwa is offline  
Old 31-12-06, 12:33   #6
Wasil
Bywalec

Wasil's Avatar

Model: K800i
Send a message via ICQ to Wasil

@kocuwa-ja sobie zamówiłem The Plugi bo dobre recenzje zbierały a poszukiwałem dobrego sprzętu w przystępnej cenie.
Co do innych marek,nie spieram sie że Creative jest najlepszy ale jeśli np.posiadacz Iriver'a mówi odrazu że creative gra jak player z no-name no to wiesz...
Podsumuje:Każdy chwali swoje,dla jednego inna marka to obłęd,a dal drugiego wręcz odwrotnie

Ostatnio edytowane przez Wasil : 31-12-06 o 12:36.
Wasil is offline  
Old 04-01-07, 19:44   #7
Szadzik
Senior

Szadzik's Avatar

Model: HTC Diamond+IPaq 214

[quote=kocuwa]Sluchaj, porownanie ze gra "jak player z tesco" jest dosc abstrakcyjnym i czysto metaforycznym stwierdzeniem. Oczywiscie, ze reprezentuje inna klase niz no name jednak... Heh, wybacz ale daleko mu do iRivier, iPodow tudziez jeszcze paru innych...[quote]

Hehehe, to sie usmialem. iPod? Kolega ma iPoda mini i gra o niebo gorzej niz moj Zen Vision M. Nie jest to moja opinia, ale wlasnie wlasciciela tego iPoda.

Poczytaj lepiej jakies recenzje. Ostatnio w "What Laptop" byly recenzje odtwarzaczy, wcale iPod nie byl najlepszy.

Co do iRiver. Gra odrobine lepiej, cena duuuuzo wyzsza. Stosunek cena-jakosc i mozliwosci - lipa.
Nikon D90/ Tamron 17-50 f/2.8
Sony X1060/ Beyerdynamic T5p/ Meier Audio Stepdance/ iBasso D6
Szadzik is offline  
Old 04-01-07, 21:50   #8
yenox
Bywalec

yenox's Avatar

Model: BB 7290
Send a message via AIM to yenox

Z tego co wyczytałem na forach.
Creativy z pamięcią flash grają kiepsko, dopiero te z dyskami grają dobrze.
Ci którzy mówią, że creativy grają ładnie nie słyszeli niczego lepszego, iriver, ipod, iaudio.
Lepiej kupić tańszy, markowy odtwarzacz, z mniejszą pamięcią oraz lepsze słuchawki (polecam ep630)

To tyle co wyczytałem z mp3store.pl
Old 04-01-07, 22:12   #9
kocuwa
Banned

kocuwa's Avatar

Model: Spv M3000, N81 8GB, 3110c
Send a message via AIM to kocuwa

Szadzik... Powiem Ci tak... Postawie kolege i zdejme z niego okulary (po -6 kazde szklo) i porowna gre sprzed 10 lat a jakis najnowszy hit to tez rozny mozebyc wynik...

Ipod, ma duzo wyzsza jakosc dzwieku i duzo dokladniejsze pasmo przenoszenia. Oczywiscie miedzy poszczegolnymi modelami sa roznice i na ten przyklad mowi sie ze 5G jest ciut gorsza pod tym wzgledem od 4G...
Nie bede wchodzic w dyskusje....

A ze iriver duzo drozszy.... Popatrz tak... Roznica w cenie miedzy maluchem a cinqecento jest nie tak duza jak miedzy cinqecento a maybachem... Ale jaka roznica...
kocuwa is offline  
Old 06-01-07, 02:34   #10
Szadzik
Senior

Szadzik's Avatar

Model: HTC Diamond+IPaq 214

Cytat:
Napisał kocuwa
Szadzik... Powiem Ci tak... Postawie kolege i zdejme z niego okulary (po -6 kazde szklo) i porowna gre sprzed 10 lat a jakis najnowszy hit to tez rozny mozebyc wynik...
No popatrz a ten Twoj kolega to grafikiem jest? Bo ten moj to akurat muzyk...

Cytat:
Roznica w cenie miedzy maluchem a cinqecento
Hehe, cos mi sie wydaje ze kolega sie zapedzil za bardzo i doszedl do wniosku ze creative to kompletne dno i juz nawet lepiej kupic n-n. Zapatrzony jestes w marke i nieobiektywny. Jesli juz chcesz porownywac to raczej Mercedes kontra Seat. Jedni wola Seata a inni Mercedesa.
Nikon D90/ Tamron 17-50 f/2.8
Sony X1060/ Beyerdynamic T5p/ Meier Audio Stepdance/ iBasso D6

Ostatnio edytowane przez Szadzik : 06-01-07 o 11:39.
Szadzik is offline  
Old 10-01-07, 21:25   #11
wonski007
Bywalec

wonski007's Avatar

ta dyskusja niema sensu ja tylko pytałem o te 2 konkretne playery
wonski007 is offline  
Old 10-01-07, 22:56   #12
Fazeusz
MotoManiak

Fazeusz's Avatar

Model: Toshiba G900

a po co chcesz sandiska zmieniac przeciez on lepiej gra od tych 2 creativow :P

Fazeusz is offline  
Old 12-01-07, 19:22   #13
wonski007
Bywalec

wonski007's Avatar

mówisz bo właśnie czytałem wiele opinii że zen nano plus gra wyśmienicie i dużo lepiej od mojej sansy ale jeszcze się nie skusiłem i myślę ze zostanę przy nim bo gra dobrze zastanawiam się ciągle
wonski007 is offline  
Old 31-01-07, 19:12   #14
Venom1919
Junior

zen jest mniejszy od muvo . ja wybrałem odtwarzacz muvo jest troszke więskzy ale nie potrzebuje kabla. i jakość zależy od słuchawke kumpel kupił muvo i dostał słuchawki "creativa" (jakość jak w słuchawkach tych z kiosku za 4,50 zł) ja kupiłem natomiast muvo v 100 i nie narzekam dżwię jest wypasiony słuchawki też no i 1 gb
Venom1919 is offline  

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania