Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Operatorzy > Archiwum

Archiwum Archiwalne wątki, gdzie rozmowa się zakończyła. Jednak warto tutaj zaglądać

Narzędzia wątku
Old 28-11-05, 21:28   #1
rob
Bywalec

rob's Avatar

Model: A925, SE K600i
Send a message via AIM to rob
Oferta 3G dla klientow indywidualnych

w orange mam K600i i wszystko było by fajnie tylko
te podpisywanie i te ich menu niech szlak trafi
wszystko pod nich zrobione
przykładowo zmieniona przeglądarka wap najpierw połączy z orange a dopiero potem możesz w niej pogrzebać a standartowo jest odwrotnie
można podejrzeć standardowe menu na stronie SE całkiem inne ale cóż
a najlepiej orange dupy daje z umts
tylko dla firm , tylko z nowo podpisaną umową , tylko przesył danych do netu
to po jakiego grzyba sprzedają telefony z obsługą UMTS??
dla bajeru bo chcą się pokazać
co tu dużo gadać oszukują i omamiają reklamami i tyle
obyś tylko cyrograf podpisał i płacił, płacił, płacił
a oni i tak mają cie potem w dupie

Ostatnio edytowane przez rob : 28-11-05 o 21:30.
rob is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 28-11-05, 21:59   #2
Ghrom
WAGITARIANIN

Ghrom's Avatar

Model: N 6280 Smg Z400 Smg Z370
Odp: Od 30 listopada nowe modele w Orange

eh Panowie, trzymajmy sie faktow.
Oferta UMTS dla osob fizycznych weszla 24 listopada i wydaje sie bardzo konkurencyjna: karta PC Option Globetrotter 3G/EDGE za 249zł, abonament 120zł brutto, UMTS/EDGE/GPRS/WLAN, limit po ktorym moga przyciac predkosc 2GB, dane ssane przez WLAN nie wchodza w limit, zasieg EDGE najwiekszy w Polsce.

SE K700i za 49zł w abonamencie 50zł. Zla oferta? Wydaje mi sie niezla...

O cenach uslug duzo by pisac (i nie w tym watku), ale np dla mnie Orange ma najlepsza oferte.

Ostatnio edytowane przez Ghrom : 28-11-05 o 22:06.
Ghrom is offline  
Old 29-11-05, 08:42   #3
FraNtiC
Szalony MotoManiak

FraNtiC's Avatar

Model: URSUS C-360-3P
Send a message via ICQ to FraNtiC

Cytat:
Napisał rob
..........a najlepiej orange dupy daje z umts
tylko dla firm , tylko z nowo podpisaną umową , tylko przesył danych do netu
to po jakiego grzyba sprzedają telefony z obsługą UMTS??
dla bajeru bo chcą się pokazać
..............
Tu sie oprzyłącze do grona rozczarowanych...
Bop sam kupiłem tela z 3G, z mysla ze niebawem wprowadza ofertę dla indywidualnych... a okazało sie że LIPA
Mam nadzieję że to sie kiedyś zmini i bedzie tak jak w PLusie, czyli dla każdego, w każdej chwili.
FraNtiC is offline  
Old 29-11-05, 10:04   #4
Ghrom
WAGITARIANIN

Ghrom's Avatar

Cytat:
Napisał FraNtiC
Tu sie oprzyłącze do grona rozczarowanych...
Bop sam kupiłem tela z 3G, z mysla ze niebawem wprowadza ofertę dla indywidualnych... a okazało sie że LIPA
Po raz wtory - w Orange juz od kilku dni jest oferta 3G dla indywidualnych.
Old 29-11-05, 12:26   #5
grzesj
Senior

grzesj's Avatar

Model: Sharp 903SH
Send a message via AIM to grzesj

3G dla indywidualnych czyli co? Moge wlaczyc sobie te usluge i w wiekszym miescie gdzie dziala juz 3G bede mogl nawiazac videorozmowe? Czy chodzi tu o internet? Bo zadnej ocji wlaczajacej cos takiego u siebie nie znalazłem (Orange On-line).
Old 29-11-05, 13:09   #6
Ghrom
WAGITARIANIN

Ghrom's Avatar

Cytat:
Napisał grzesj
3G dla indywidualnych czyli co?
http://biuroprasowe.orange.pl/notatka_47389.html
na dole sa regulaminy oferty w PDF. Videorozmowy malo oplacalne, 3zł za minute, ale oferta atrakcyjne dla transmisji danych. No i cena za karte PC Option Globetrotter 3G/EDGE - 249 zł z VAT tez przyjemna, np. w Plusie do oferty iPlus kosztuje 649zł.
Old 29-11-05, 15:03   #7
FraNtiC
Szalony MotoManiak

FraNtiC's Avatar

Cytat:
Napisał Ghrom
Po raz wtóry - w Orange już od kilku dni jest oferta 3G dla indywidualnych.
Ghrom.... ja nie wiem, ale już któryś raz się z Tobą sprzeczam na temat Orangutana.

Może Ja albo Ty nie umiesz czytać ?
Bo z tego co ja wyczytałem wynika jasno..

Cytat:
1. Aby skorzystać z Oferty, wystarczy podpisać umowę na czas nieokreślony i wybrać usługę Twój Internet 3G/WLAN.
A ja napisałem :
Cytat:
Bo sam kupiłem tela z 3G, z myślą ze niebawem wprowadza ofertę dla indywidualnych... a okazało się że LIPA
A z tego wynika, ze mam tela.... a jak mam tela, to nie po to żeby sobie z nim dyndającym na szyi chodzić, a po to żeby z niego korzystać.... a jak korzystac to.... np. tak jak w moim przypadku na abo.

I więc powiedz mi proszę w jakiś sposób mogę skorzystać z usług 3G oferowanych przez orangutana, NIE PODPISUJAC NOWEJ UMOWY ?
FraNtiC is offline  
Old 29-11-05, 15:58   #8
Ghrom
WAGITARIANIN

Ghrom's Avatar

Cytat:
Cytat:
Napisał FraNtiC
Rany no, i przeciez wprowadzili oferte 3G dla indywidualnych. A to ze na innych warunkach niz Ci pasuje, czyli z dolozeniem drugiej umowy, to zupelnie inna sprawa... Swoja droga to tak samo jak Ty sie dziwie, ze nie zaproponowali zadnych uslug 3G w dotychczasowych planach taryfowych, w ten sposob traca przeciez wielu potencjalnych chetnych na placenie za 3G. Moze tymczasowo traktuja to jak testy 3G na zywym organizmie abonentow i badaja jak rynek przyjmie ta oferte, a niedlugo wprowadza cos w stylu "Orange World i Internet 3G" do wyboru w taryfie Twoj Plan. Wprowadzanie do sprzedazy telefonow 3G juz od 30 listopada w sumie jakby wrozy taki wlasnie ruch w jakies niedalekiej przyszlosci...

Ostatnio edytowane przez Ghrom : 29-11-05 o 16:03.
Ghrom is offline  
Old 29-11-05, 16:30   #9
FraNtiC
Szalony MotoManiak

FraNtiC's Avatar

No i własnie o takie braki mi chodzi.
Dlatego porównałem do do plusa, gdzie kazdy kto chce i może, moze skożytać z dobrodziejstwa pt. UMTS.
A do tego zeby dziennie wysłac/odebrać 2-3 mb nie potrzebuję zadnego nowego abonamntu.
Jak do tej pory daje sobie rade na GPRSie, ale mogło by byc szybciej

Z innej strony... troszkę, gdzieś doszły mnie słuchy dlaczego właśnie takiej usługi nie ma
Ano.... bo nasz orangutan prawdopodobie sie poprostu boi w jakis większy (o ile takie słowa mozna tu uzyć) spsób obciazyć sowoja raczkujacą infraktustrureczke 3G. I zeby nie mieć kolejnych "kwasów" udostępnia ja tylko nowym abonentom, trzymając w ten sposób całkowicie swą orangutanską łapke na pulsie.
Ale ile w tym prawdy ?
FraNtiC is offline  
Old 29-11-05, 16:37   #10
rob
Bywalec

rob's Avatar

czyli Ghrom sam widzisz nie ma normalnej oferty dla każdego tylko jest wielkie gówno
tylko dla tych co nowe cyrografy podpiszą
a nam chodzi o normalne włączenie w fonie funkcji wideorozmowy i gadkę z wizją
a nie na telu pojawiający się napis :"sieć 3G niedostępna "
wielka chała i naciąganie nic więcej
a ja widzisz mam ten "luksus" że mam i biznes plany i indywidualne do dyspozycji
w żadnym za cholere nie odpalisz umts tylko napis na fonie : połączenia alarmowe
"kup pan se nową umowę" - taką bzdurną odpowiedz uzyskałem w BOK
o taką bzdurę nam chodzi a o cenach już nie wspomnę....
następną bzdurą jaka mnie spotkała to to że jak zapytałem wielce szanownego fachmana w "BOK orange net" bo mam licencję EDGE wykupioną o możliwość odpalenia umts to zaśpiewał mi bajeczkę o tym że ja potrzebuję jeszcze do umts "specjalną kartę USIM" co jest dla mnie kompletnym brakiem poszanowania obecnych klientów
bo
wkładam kartę z byle simplusa kupionego chyba z rok temu do fona w centrum miasta i co mam?
mam 3G , wideorozmowę i net na szybkich prędkościach a cena na poziomie zwykłego połączenia
i jakoś nie potrzeba żadnej karty USIM
więc co? pytam? jak myślicie?
dla mnie wniosek jest jeden:
!!!kolejna bzdura orangutana!!!
a po to tylko by nowych naiwnych naciągnąć na 2 letni kontrakt
pozdrawiam i życzę lepszych wiadomości ze strony tej naszej cudownej sieci z dumną nazwą ORANGE

o widzę że kolega FraNtiC troszkę mnie wyprzedził w moich wywodach
Old 29-11-05, 17:02   #11
Ghrom
WAGITARIANIN

Ghrom's Avatar

Odp: Oferta 3G dla klientow indywidualnych

Naciagnac naiwnych na nowy kontrakt to chyba za mocno powiedziane, niekoniecznie tylko naiwnym moze pasowac ta oferta. Ale racja, poki nie udostepnia 3G w normalnych ofertach i na normalnych warunkach to kiepszczyzna... Tylko jest jedna kwestia - FraNtiC zapewne ma racje przypuszczajac ze infrastruktura 3G Orange nie jest jeszcze przygotowana na wiekszy ruch. Wiec mogli albo wogole nie udostepniac 3G poki nie rozbuduja sieci, albo udostepnic tak jak teraz, dla waskiej grupy odbiorcow. Operator wybral ta druga mozliwosc, to chyba dosc zrozumiale, wiec tak bardzo bym go blotem nie obrzucal. No chyba ze za ogolne opoznienie we wprowadzaniu 3G.

ps. offtopujemy watek o nowych telefonach, wiec przenosze ta dyskusje w prawidlowe miejsce

Ostatnio edytowane przez Ghrom : 29-11-05 o 17:08.
Ghrom is offline  
Old 01-12-05, 09:56   #12
yawor
Forum Tech Support

yawor's Avatar

Model: HTC Desire (CM7)

Cytat:
Napisał rob
[...]
tylko dla tych co nowe cyrografy podpiszą
[...]
Chyba jednak nie musisz nowego cyro podpisywać, bo jak FraNtiC zacytował, podpisujesz umowę na czas nieokreślony, a więc w dowolnym momencie możesz zrezygnować. Poza tym oczywiście ze wszystkim się zgadzam .

Chociaż z drugiej strony patrząc na to tak, że skoro dali tak tanio modem pcmcia umts + umowa nieokreślona, to jest to bardzo dobra oferta dla ludzi, którzy chcą mieć przede wszystkim mobilny internet w laptopkach, a nie swoim telefonie. Dostajesz nową kartę i modem, a do tego możesz zrezygnować kiedy chcesz. W plusie owszem możesz sobie aktywować usługę na swoim numerze, ale jak chcesz kupić modem + drugą kartę, to i tak trzeba nową umowę podpisywać.

Ale jak zawsze wszystko zależy od punktu widzenia. Dla jednych będzie to najlepsza usługa na rynku (największy zasięg EDGE, dość spory już zasięg 3G w wielu miastach, tani modem). Dla innych będzie bez sensu (np jak ktoś się chce pobawić wideorozmową w telefonie).

Problemy z działem Sprzedam/Kupię? Jeżeli nie chcesz, żeby Twoje pytanie zostało zignorowane, zanim do mnie napiszesz przeczytaj najpierw ten wątek.
yawor is offline  
Old 01-12-05, 10:58   #13
Ghrom
WAGITARIANIN

Ghrom's Avatar

Cytat:
Napisał yawor
Dostajesz nową kartę i modem, a do tego możesz zrezygnować kiedy chcesz.
Dokladnie rzecz biorac to modem w cenie 249 mozesz kupic podpisujac umowe na 24 miesiace, jesli bierzesz sama karte USIM bez modemu to wtedy na czas nieokreslony, chocby i tylko jeden miesiac. Choc oczywiscie przy oplacie 300zł za przylaczenie korzystanie z tej uslugi jeden miesiac nie mialoby wiekszego sensu...

Ostatnio edytowane przez Ghrom : 01-12-05 o 11:09.
Ghrom is offline  
Old 02-12-05, 10:37   #14
[email protected]
Bywalec

Sl@w3k's Avatar

Model: SpvC600+mSD2gb/C975+TF512
Send a message via AIM to Sl@w3k

Co do infraktury Orange UMTS to chyba niedlugo zostanie oddana do uzytku kolejna jej czesc. We Wroclawiu moja motka juz lapie od srody zasieg UMTS Idea(Orange)! Niestety nie mam koma w tej sieci wiec nie moge sprawdzic czy mozna juz z niej korzystac (ale wydaje mi sie ze trzeba bedzie poczekac jeszcze z miesiac tj to bylo w przypadku Ery)
Sl@w3k is offline  
Old 02-12-05, 10:56   #15
rob
Bywalec

rob's Avatar

w moim regionie zasięg umts w orange łapało już we wrześniu
a dziś wiadomo jaki rezultat

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania