Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > MobileOS > Android

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 04-10-10, 11:49   #1
k.t
Banned

k.t's Avatar

Model: HTC Desire HD
Send a message via Skype™ to k.t
[Milestone] Root 2.1 + Podkręcanie procesora.

Opiszę jak w banalny sposób zrootować milestone i podkręcić procesor.

Zaczniemy od dostępu do roota.
Aby w prosty sposób uzyskać do roota potrzebujemy jakiegoś menagera plików na swoim milestone lub android comander, który umożliwi nam zainstalowanej aplikacji.

1. Ściągamy program stąd LINK lub skanujemy kod.
2. Instalujemy
3. Odpalamy program:
4. Klikamy go root
5. Cieszymy się rootem

Prawda, że banalne?

Większość programów, które korzystają z uprawnień roota potrzebują dodatkowego programu jakim jest BusyBox - dostępny w Android Market za darmo.

Podkręcanie procesora.

Osobiście używam do tego dwóch programów:
- Pierwszy, który w ogóle pozwoli nam na podkręcenie procesora.
- Drugi, który będzie zarządzał podkręconym procesorem, co by bateria nie zaczęła za krótko trzymać.

1. Nie zbędny program do podkręcenia procesora to "milestone overclock"
do ściągnięcia TUTAJ lub skanując kod
Poniżej screen programu:
2. Klikamy LOAD MODULE
3. Powinno wskoczyć okno o pozwolenie na dostęp do roota - klikamy ALLOW
4. Ustawiamy interesujące nas taktowanie

W setings jest opcja ładowania modułu przy starcie - należy tam ustawić interesujące taktowanie i zaznaczyć AUTOLOAD ON BOOT (Resztę opcji nie ruszamy chyba że wiecie co robicie), jeśli tego nie zrobimy po każdym restarcie telefonu będzie włączać podkręcanie recznię.

Kolejnym programem przydatnym chodź nie koniecznym jest SetCPU dostępny do ściągnięcia TUTAJ za darmo dla forumowiczów XDA.

Program posiada funkcję tworzenia profili, które miedzy innymi umożliwia obniżenie taktowania gdy ekran jest wygaszony, a co za tym idzie zaoszczędzić zużycie baterii. Polecam wszystkim ten program. Ustawiamy oczywiście według własnych upodobań i potrzeb.

Wszystko robicie na własną odpowiedzialność!!!

Chcesz dostać w Dropbox dodatkowe 250MB przestrzeni dyskowej skorzystaj z tego linku:

Ostatnio edytowane przez k.t : 23-10-10 o 02:34.
k.t is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 04-10-10, 16:31   #2
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Model: Neo V
Send a message via MSN to ZduneX25
Odp: [Milestone] Root 2.1 + Podkręcanie procesora.

Świetny temat, dzięki

"Whatever you do in life will be insignificant, but it's very important that you do it, because nobody else will."
ZduneX25 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 04-10-10, 16:38   #3
revtech
VIP

revtech's Avatar

Model: i8510 innov8

ale zaraz, maxymalna prędkość w milestonie to 600 mhz czy ile?
Old 04-10-10, 16:48   #4
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

1200 mhz (znaki)

"Whatever you do in life will be insignificant, but it's very important that you do it, because nobody else will."
Old 04-10-10, 16:51   #5
revtech
VIP

revtech's Avatar

oo to bardzo miło

dzięki za poradnik i dzięki za odpowiedź ZduneX25, może niedługo sam się popróbuję z tą mocią
Old 04-10-10, 18:13   #6
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Model: Vision

Cytat:
Napisał revtech Zobacz post
oo to bardzo miło

dzięki za poradnik i dzięki za odpowiedź ZduneX25, może niedługo sam się popróbuję z tą mocią
Tyle że z tym 1.2Ghz to uważaj żebyś nie miał ładnego przycisku do papieru
Rino is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 04-10-10, 20:54   #7
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

Cytat:
Pojawiła się ciekawa aplikacja milestone-overclock, której autor przekonuje, że dzięki załadowaniu odpowiedniego modułu do kernela Milestone można podkręcić do 1200 MHz bez utraty stabilności.
Kilku testowało i nie mają problemu.

Old 04-10-10, 21:14   #8
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Cytat:
Napisał ZduneX25 Zobacz post
Kilku testowało i nie mają problemu.
Nie napisałem że się nie da... ale ja bym nie ustawiał tego na stałe, ani nawet na dłuższą chwile... zmiana taktowania o tak dużą wartość niesie za sobą zwiększenie wydzielania ciepła, co z czasem może źle się skończyć dla procesora i telefonu. HTC Wizarda można kręcić do 286 lub 312Mhz będzie chodził stabilnie przez parę dni... później już mu to nie wychodzi mimo zmniejszonego taktowania .
Old 04-10-10, 21:20   #9
revtech
VIP

revtech's Avatar

moją metodą - wiatrak w telefon i jedziem, w kompie mam już sześć :P
Old 04-10-10, 22:12   #10
ZduneX25
Vip Themer

ZduneX25's Avatar

@Rino no dobra to Milestone w standardzie ma 550 mhz, a mój Optimus 600 mhz, a przecież potężniejsza jest ta motka.. Ma eclair, na mojego teraz wyszedł.
@revtech u mine podobnie ^^

Old 04-10-10, 22:38   #11
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Cytat:
Napisał ZduneX25 Zobacz post
@Rino no dobra to Milestone w standardzie ma 550 mhz, a mój Optimus 600 mhz, a przecież potężniejsza jest ta motka.. Ma eclair, na mojego teraz wyszedł.
@revtech u mine podobnie ^^
Potężniejsza bo Qualcomm jest wolniejszy niż Ti Omap, mimo wyższego taktowania

Tylko tyle ich macie... szkoda że nie widzieliście co ja mam w kompie
Old 05-10-10, 07:50   #12
k.t
Banned

k.t's Avatar

1200Mhz to taka stabilna prędkość i nie powinno być żadnych problemów (wszystko powyżej już z dużym prawdopodobieństwem spowoduje niestabilne działanie systemu w postaci zawieszania i restartów). Przed ustawieniem ładowania jakiegoś taktowania przy starcie systemu zalecam przetestowanie parę dni zachowanie się sprzętu. Bo jeśli coś będzie źle co najwyżej system zaliczy reset.

Sent from my Milestone using Tapatalk

Chcesz dostać w Dropbox dodatkowe 250MB przestrzeni dyskowej skorzystaj z tego linku:
Old 21-10-10, 02:00   #13
Radem
Junior

Witam u mnie po zrobieniu tak jak wyżej ,motka po taktowaniu się wyłącza.Zakupiona w sieci Play nie powinno się tak dziać.A czemu taksie robi.
Radem is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 21-10-10, 12:41   #14
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Cytat:
Napisał Radem Zobacz post
Witam u mnie po zrobieniu tak jak wyżej ,motka po taktowaniu się wyłącza.Zakupiona w sieci Play nie powinno się tak dziać.A czemu taksie robi.
Root jest zrobiony poprawnie? Dzieje się tak przy zmianie taktowania nawet o parę Mhz czy przy max częstotliwosci?

Sent from my Cliq using Tapatalk
Old 21-10-10, 14:11   #15
k.t
Banned

k.t's Avatar

Bo procesor procesorowi nie jest równy i każdy inaczej reaguje na podkręcanie. Najwidoczniej trafiła Ci się słabsza wersja. Osobiście spotkałem się tylko raz z takim przypadkiem, Twój jest drugi. Dlatego każdemu sugeruje, aby zaczynał od najmniejszych wartości, aby sam mógł się przekonać ile wytrzyma jego MM, a potem dopiero ustawić na stałe daną wartość taktowania procesora.

Ostatnio edytowane przez k.t : 21-10-10 o 16:28.
Old 21-10-10, 19:14   #16
Radem
Junior

Tak nawet tylko podniesienie o 50 powoduje reset,ale nie pomyślałem wcześniej że może to być przyczyna łatki naprawiającej budzik lub coś w tym stylu http://code.google.com/p/milestone-overclock/ Albo zle ustawiłem cpuset.

Ostatnio edytowane przez k.t : 21-10-10 o 23:25. Powód: Poprawiłem link
Old 21-10-10, 23:31   #17
k.t
Banned

k.t's Avatar

Co do łatki, nie widzę sensu stosowania tej metody jeśli można uaktualnić całe oprogramowanie bez utraty danych i mieć zarazem działający budzik. Co do setcpu jeśli nie ruszałeś advanced setings i nie obniżełeś poniżej 250 to nie powinien być przyczyną resetów.

Old 22-10-10, 17:44   #18
Radem
Junior

Ustawienie to Max 550 a Min 250,jedynie ustawiony jest profil na wygaszenie fona to Max 500 a Min 125.
Old 22-10-10, 18:49   #19
k.t
Banned

k.t's Avatar

Ja przy wygaszonym mam ustawione max 250 min 250, gdy miałem ustawione min na 125 telefon działał bardzo nie stabilnie.

Old 22-10-10, 21:30   #20
Radem
Junior

No u mnie takie ustawienie jak 500 lub 250 max i 125 min działa w miare dobrze ale na ustawieniach jakie zapodałem czyli 125 na 125 telefon ledwo wstawał.Co daje 3 zakładka wogóle są jakieś ustawienia do tej właśnie zakładki.
Old 22-10-10, 23:04   #21
k.t
Banned

k.t's Avatar

Poniżej opis ustawień zaawansowanych, niestety in English (jak wrzucisz sobie to w translator to powinieneś zrozumieć o co chodzi) - z tego co czytałem o tych ustawieniach to domyślne są najbardziej optymalne i w zależności od posiadanego urządzenia inne.
Kod:
The Advanced menu allows you to tweak the finer aspects of certain CPU governors. It is only activated when you choose the ondemand or conservative governors.

* Sampling Rate - An interval (in microseconds) at which the governor will poll for updates. When this happens, the governor will decide whether to scale the CPU up or down.
    * Up Threshold - Defines a percentage from 1% to 100%. When the CPU load reaches this point, the governor will scale the CPU up.
    * Down Threshold (conservative only) - Defines a percentage from 1% to 100%. When the CPU load reaches this point, the governor will scale the CPU down.
    * Ignore Nice Load - If this value is "1," the system will ignore "Nice" processes when deciding to scale up or down.
    * Powersave Bias (ondemand only) - Setting this value higher will "bias" the governor toward lower frequencies. This is a percentage, where 1000 is 100%, 100 is 10%, and 0 is 0%. The ondemand governor will scale the CPU to a frequency lower than its "target" speed according to this value.
    * Freq Step (conservative only) - Defines how much (as a percentage of the maximum CPU speed) the conservative governor will increase the CPU speed by each time the CPU load reaches the Up Threshold.

Choose the "Set on Boot" checkbox to apply advanced settings when the phone boots. This option is completely independent of the similar option in the Main tab.

Old 22-10-10, 23:05   #22
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

A może po prostu kernel który jest w twoim sofcie nie jest przystosowany do pracy w wyższymi prędkościami? Z tego co ostatnio czytałem to setCPU bierze max ustawienia właśnie z jądra systemu.
Old 23-10-10, 02:33   #23
k.t
Banned

k.t's Avatar

Cytat:
Napisał Rino Zobacz post
A może po prostu kernel który jest w twoim sofcie nie jest przystosowany do pracy w wyższymi prędkościami? Z tego co ostatnio czytałem to setCPU bierze max ustawienia właśnie z jądra systemu.
Jak to napisałeś to przypomniałem sobie o jeszcze jednej opcji w setcpu, po której jak się źle wybierze to nie można podkręcić procka.

Jak jesteśmy w ekranie głównym klikamy przycisk menu: powinny sie pojawić dwie opcje Device Selection i Preflock Disabler - klikamy na tą pierwszą

Pojawią się trzy opcje wyboru:
  • Support the dev [...]
  • Autodecet Speeds Recommended
  • Show Other frequency Sets

I tak generalnie jak się wybierze trzecią opcje to można wybrać dany model telefonu, ale tu właśnie ważna uwaga możliwość podkręcenia jest uzależniona od kernela. W wypadku Milestone oznacza to tyle, że nie podkręcimy procka powyżej 500MHz, bo kernel na więcej niż fabryczne nie pozwala.

Wybieramy drugą opcje jak zresztą sugeruje autor programu Recommended (czytać zalecane) Po wybraniu tej opcji w przypadku Milestone jest dopiero możliwość podkręcenie procka - oczywiście jeśli wszystko wcześniej zrobione jest dobrze.

Old 23-10-10, 07:44   #24
Radem
Junior

Dość skomplikowane ponieważ 3 opcja daje ustawienia z G1/Drem/Megic.Spuszcza procka do 19Mhz,i chyba ustawia na stale ustawienia 550max oraz mini 250 z tego co zauważyłem.No tak 2 opcja to autodetekcja od razu przydziela mnożnik na 550max 250min.W żadnej z prób nie da rady podnieść procka.co do kernela wyżej podałem adres i chyba w poradzie tejże trzeba zmienić kernela na 2.1 europejskiego z dodatkiem latki usprawniającej budzik.Ale jak się nie da to trudno,core 2 duo z tego nie zrobię.
Old 23-10-10, 13:18   #25
k.t
Banned

k.t's Avatar

Cytat:
Napisał Radem Zobacz post
Dość skomplikowane ponieważ 3 opcja daje ustawienia z G1/Drem/Megic.Spuszcza procka do 19Mhz,i chyba ustawia na stale ustawienia 550max oraz mini 250 z tego co zauważyłem.No tak 2 opcja to autodetekcja od razu przydziela mnożnik na 550max 250min.W żadnej z prób nie da rady podnieść procka.co do kernela wyżej podałem adres i chyba w poradzie tejże trzeba zmienić kernela na 2.1 europejskiego z dodatkiem latki usprawniającej budzik.Ale jak się nie da to trudno,core 2 duo z tego nie zrobię.
Wiem, że zadam głupie pytanie, ale czy użyłeś w ogóle programu Motorola Overlock? W sensie Load Module i przesunąłeś na pasku do interesującego cię taktowania? Pamiętaj, że SetCpu tylko zarządza podkręconym procesorem, ale go nie podkręca. Za podkręcenie procka jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie Motorola Overlock. Co do starego softu, który masz czyli jak sądzę SHOLS_U2_02.31.0 to nie powinien sprawiać problemów, gdyż na nim też miałem podkręcony procek w ten sam sposób jaki opisałem.

Co do setcpu i tych dwóch opcji
Rekomendowana czyli druga opcja teoretycznie nie pozwala Ci podkręcić procesora powyżej maksymalnej jego możliwości.

Trzecia natomiast pozwala na tyle na ile pozwala kernel - np. w G1 jak miałem max było na rekomendowanej max 576Mhz (dobrze już nie pamiętam) Kernel natomiast umożliwiał podkręcenie procka aż do 800MHz - co oczywiście kończyło się wykrzaczeniem systemu, ale również dawał możliwość podkręcenia do np 612MHz gdzie system dalej pracował stabilnie.

Mam nadzieje, że wszystko jest już jasne.

Ostatnio edytowane przez k.t : 23-10-10 o 13:26.
Old 24-10-10, 00:58   #26
Radem
Junior

Tak przesunełem w pasek do wybranej częstotliwości i apply a po nim reset.Używam obecnie Motorola overlock v1.45 poprzednia wersja była o numerku 1.1. Co do softu wsio się zgadza na początku ale koncówka inna a dokładnie SHOLS_U2_02.36.0. U mnie jak pisałem to przy ustawieniach z G1 kreski schodzą do 19Mhz a ogólnie pokazuje zegar 250,i taktuje się je od 19Mhz,122Mhz,245 aż do 612 podajże. Mógłbyś mi mniej więcej powiedzieć do daje tak zakładka Preflock Disabler.Chyba jest to wyłączenie przed przegrzaniem się procka lub coś w tym stylu.
Old 24-10-10, 07:04   #27
k.t
Banned

k.t's Avatar

Ta opcja której piszesz przeznaczona jest dla urządzeń HTC i to raczej z sense ui

Old 25-10-10, 15:52   #28
Radem
Junior

Widzę że temat zanikł i nikt nie ma pomysłów.
Old 25-10-10, 18:21   #29
k.t
Banned

k.t's Avatar

W Twoim wypadku jedyne co mogę Ci doradzić to full wipe + up całego softu do 36 lub hiszpańskiego 38.1, bo jak pisałeś wygrałeś fix na budzik czyli masz tylko kernel uaktualniony dlatego pokazuje Ci 36.

Old 26-10-10, 17:39   #30
Radem
Junior

No troszkę się pomyliłeś opisałem że coś takiego jest by móc podkręcić procka czyli wgrać kernela europejskiego z łatką budzika.Ale daruje sobie to podkręcenie.Dzięki za pomoc.
Odpowiedz

Tags
busybox, milestone, overclock, root, setcpu, universal androot

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania