Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Motorola > Seria MPx/Q

Seria MPx/Q Dyskusje na temat modeli serii MPx oraz Q:

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 07-09-12, 21:29   #1
Charper
Senior

Charper's Avatar

Model: i900 omnia
Send a message via MSN to Charper
Spolszczenie Windows Mobile 6.5 dla Motoroli Q9h

Witam,
chcialbym wszystkich poinformowac ze dzisiaj rozpoczalem prace nad spolszczeniem systemu Windows Mobile dla tego telefonu. Po calym dniu wojowania pelna para postep swoich prac oceniam na 35-40%. Tekstu do przetlumaczenia jest ogrom, dlatego na razie przetlumaczylem tylko te elementy, na ktore trafiaja sie najczesciej a i tak nie zajrzalem jeszcze do wszystkich plikow. Oczywiscie dysponuje kuchenka wiec gdy prace nad spolszczeniem zostana ukonczone bede sie staral udostepnic spolszczony ROM. Oczywiscie wiem ze nie wiele osob posiada ten telefon i pewnie jeszcze mniej osob skorzysta. Potrzebuje pomocy, a mianowicie chcialbym zeby ktos wyodrebnil i przeslal pliki jezykowe z polskiego oficjalnego ROMu w wersji 6.1 tak, abym mogl poprostu porownywac te pliki i napewno krocej potrwaloby spolszczanie WinMobile 6.5. Niestety "kuchnia" ktora mam nie chce rozpakowac ROMu w wersji 6.1, stad prosba o pomoc. W sumie to sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. O efektach bede informowal. Pewnie niedlugo udostepnie jakas wersje testowa. Pozdrawiam
Charper is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 08-09-12, 15:17   #2
UFO
VIP

UFO's Avatar

Model: Najlepszy!
Odp: Spolszczenie Windows Mobile 6.5 dla Motoroli Q9h

Ciekawy pomysł wytrwałości w pracy życzę!
UFO is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 08-09-12, 18:22   #3
Charper
Senior

Charper's Avatar

Cytat:
Napisał UFO Zobacz post
Ciekawy pomysł wytrwałości w pracy życzę!
Tak myślałem, że się zainteresujesz i odpiszesz dzięki, przyda się!

Prace się troche pokomplikowały. Doszedłem obecnie do pliku outres.dll.0409.mui i przetłumaczyłem w nim sporo tekstu. Po podmienieniu go na telefonie i zrestartowaniu wykrzaczył się home screen i nie dało się wejść w wiadomości. Przetłumaczyłem lub prawie przetłumaczyłem do tej pory 29 plików (w zasadzie to wszystkie ale tyle sprawdziłem i działają). Pewnie chodzi o podpis cyfrowy bo niektóre tego wymagają do poprawnego działania. Podobno taki plik "wyciągnięty" z niemodyfikowanego ROMu da się samemu podpisać tylko raz tak, żeby działał. No nic, zobacze co da się z tym zrobić. Poniżej przykład, że się nie lenię.

----------EdIt----------
Aktaulnie wgrałem WinMobile 6.1 i zrobiłem zrzut pamięci flash telefonu i udało mi się z niego wyodrębnić wszystkie pliki. Teraz będę mógł porównywać pliki i odpowiednio zamieniać angielski tekst w plikach na polski. Kto wie, pewnie nieraz będzie można zamieniać całe pliki jeśli wszystko będzie się zgadzało Zejdzie mi się troche bo byłem do tej pory na zwolnieniu.

Ostatnio edytowane przez Charper : 09-09-12 o 18:52.
Old 05-11-12, 10:52   #4
Speedy
Junior

Model: Motorola Q9h

Brawo! Trzymam kciuki za powodzenie Twojego projektu. Sam jestem zainteresowany jego sukcesem, bo mam od paru lat Motkę Q9, którą uważam za idealny telefon dla mnie i zamierzam używać jej tak długo jak się tylko da. Chiński WM6.5 po angielsku sprawdza się w miarę nieźle, ale jednak miejscami wciąż występują hieroglify w nazwach i poleceniach menu, na szczęście tych generalnie mniej istotnych ale jednak. Więc spolszczenie byłoby jak najbardziej OK.
Old 14-11-12, 22:34   #5
Charper
Senior

Charper's Avatar

Od pewnego czasu prace nad spolszceniem stoją w miejscu, bo niestety urwało mi się gniazdo USB. Oddałem telefon do serwisu a tam koleś wlutował mi gniazdo USB innego typu. Niestety reklamacje będę składał dopiero pod koniec miesiąca. Jestem w stanie udostępnić to co do tej pory wypracowałem, czyli wszystko poza bodajże czterema plikami, które wymagają podpisu certyfikatem ale to trochę dziwna sprawa jest i chyba nie obędzie się bez wgotowywania w ROM. To co do tej pory zrobiłem można poprostu podmienić w katalogu \Windows.
Old 14-11-12, 23:35   #6
Speedy
Junior

Hej
Cytat:
Napisał Charper Zobacz post
Jestem w stanie udostępnić to co do tej pory wypracowałem, czyli wszystko poza bodajże czterema plikami, które wymagają podpisu certyfikatem ale to trochę dziwna sprawa jest i chyba nie obędzie się bez wgotowywania w ROM. To co do tej pory zrobiłem można poprostu podmienić w katalogu \Windows.
To ja bym chętnie przetestował to co jest. Co prawda Q9 mi się trochę sypie ostatnio (wyświetlacz) ale dzisiaj akurat zaczęła wyświetlać dobrze. A że mam już drugi telefon, to z chęcią pogrzebię w Q9, nawet jak coś zepsuję to nie szkodzi, najwyżej wgram do niej w wolnej chwili ROM znowu.

Możesz jeszcze podpowiedzieć, czy da się to podmienić jakimś softem z poziomu PC-ta? Bo jak pamiętam, to tak normalnie w menadżerze plików na kompie nie widać katalogu Windows na telefonie.

Ostatnio edytowane przez Speedy : 14-11-12 o 23:49.
Speedy is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 17-11-12, 00:41   #7
Charper
Senior

Charper's Avatar

Z poziomu komputera mozna, np przez ActiveSync lub Windows Mobile Device Center zobaczyc katalog Windows, ale te programy nie maja wystarczajacych uprawnien do podmiany plikow systemowych, takze jedynie Resco Exproler z ustawionymi uprawnieniami w ustawieniach programu. Trzeba bedzie znalesc sposob na podmiane tych plikow wymagajacych podpisu cyfrowego tak zeby po podmianie na telefonie dzialala aplikacja od wiadomosci i jeszcze kilka rzeczy, bo tam jest zdecydowanie najwiecej tekstu. Jeszcze posprawdzam te pliki i w niedziele je udostepnie.

Nie trzeba wgrywac ROMu od nowa jesli nastapi jakis fail. wystarczy wylaczyc telefon i wcisnac kombinacje klawisz E, Z i czerwona sluchawke.
Old 18-11-12, 18:06   #8
Speedy
Junior

OK Czekam z niecierpliwością i pozdrawiam
Old 23-02-13, 16:41   #9
UFO
VIP

UFO's Avatar

@Charper i jak wygląda sytuacja z Polakiem do motki?
Prace stanęły? Masz jakieś problemy w komplikacji ROM-u, których nie potrafisz obejść?
Old 26-02-13, 20:36   #10
Charper
Senior

Charper's Avatar

Telefon miał wyrwane gniazdo USB, przeleżał w serwisie chyba z 2 miesiące, pojechałem odebrać, a tam gniazdo USB ale innego typu, nawet w obudowę się trochę nie mieściło a serwisant swoje, że napewno takie było. Oddałem, po tygodniu oddał już z normalnym gniazdem. Podłączyłem kilka razy słuchawki i znowu się wyrwało. Tam było więcej kalafonii niż cyny, a styki w gnieździe trzymały się styków na płycie głównej chyba na styk. Powiem Ci, że tam sporo już było zrobione. Miałem tam jakieś problemy z ugotowaniem ROMu z rozgotowanego, dlatego zająłem się dalej tłumaczeniem. Ze cztery pliki w których jest najwięcej tekstu chyba wymagają podpisu cyfrowego lub/i wgotowania w ROM, bo gdy dokonywałem w nich jakichkolwiek zmian, np. w shellres.dll.mui i podmieniałem na telefonie to przestał działać Titanium Panel i aplikacja od wiadomości. Chyba wrócę do tłumaczenia póki na dworzu nie jest za ciepło i najwyżej będę tłumaczył bez sprawdzania czy napewno działa. Jakby co to miałbyś na czym to testować? Ja niestety muszę z telefonem wrócić do serwisu, a kiedy mi to naprawią i jak, to nie wiem.
Old 01-03-13, 13:09   #11
UFO
VIP

UFO's Avatar

Niestety nie posiadam tego telefonu, ale myślałem na zakupem. Mój obecny jest w porządku, ale znudził mi się.
Dam Ci radę, przeglądaj zagraniczne fora, na polskich raczej zwykle mało informacji jest.
Może jak będę miał telefon to coś wymodzę, ale nie zapowiada się na to.
Powiem Ci, że tłumaczenie aby tłumaczyć nie ma sensu, gdyż nie wiadomo czy to później by funkcjonowało.
Także trzeba tłumaczyć i testować na bieżąco - najlepsze rozwiązanie.
Old 19-03-13, 09:09   #12
Charper
Senior

Charper's Avatar

A więc publikuję to co zrobiłem do tej pory. Z kompilacji usunąłem na razie pliki, które po wgraniu mogłyby uszkodzić system i zmusić użytkownika do wykonania hardresetu. System podczas takiego zabiegu przywróci oryginalne pliki systemowe i telefon będzie normalnie działał, ale przepadną takie dane jak aplikacje czy kontakty, a tego byśmy nie chcieli. Niestety właśnie te pliki zawierają najwięcej tekstu do przetłumaczenia i z racji ich nieobecności w wielu miejscach w systemie zostaje język angielski. Tym mam zamiar zająć się później, tym bardziej, że telefon z serwisu jeszcze nie wrócił.

Przed wgraniem proponuję wykonać kopię najważniejszych danych. Wgrywasz na własną odpowiedzialność. Instalacja polega rozpakowaniu pliku. Potrzebujemy do tego celu program 7zip, WinRAR lub podobny. W przypadku programu 7zip wygląda to tak, że klikamy na pobrany plik prawym przyciskiem myszy, w menu najeżdżamy kursorem na 7zip i dajemy "extract here". Program zapyta o hasło, więc wpisujemy

Kod:
matrax.net
i po chwili pliki się wypakują. Kopiujemy wypakowane pliki do telefonu. Instalujemy na motoroli Resco Exproler, zaznaczamy wszystkie wypakowane pliki i kopiujemy je do katalogu \Windows na telefonie. Błędy można zgłaszać tutaj. Zaznaczam, że to wersja testowa i mogą się "dziać różne dziwne rzeczy"

Jakby ktoś musiał wykonać Hard Reset to w ten sposób: wyłącz telefon, wciśnij klawisze E oraz Z i trzymając je wciśnij czerwoną słuchawkę.

Chętnych zapraszam do testów.
Załączone Pliki
File Type: 7z Windows Mobile 6.5 PLK MOTO Q9H beta by Wojciechu.7z (161.1 KB, 37 wyświetleń)
Old 27-03-13, 18:12   #13
maziczek91
Junior

Również jestem bardzo zainteresowany tym projektem i z zaciekawieniem będę śledził jego dalsze losy Pozdrawiam i życzę miłego spolszczania

Znalazłem jeszcze coś takiego... http://adta-media.tk/2013/03/27/vale...born-v3-final/ może jest lepszy niż zwykły WM 6.5 i z jego obróbką pójdzie lepiej

Ostatnio edytowane przez maziczek91 : 15-04-13 o 23:15.
maziczek91 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania