Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Motorola > Seria MPx/Q

Seria MPx/Q Dyskusje na temat modeli serii MPx oraz Q:

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 01-11-10, 13:47   #1
Charper
Senior

Charper's Avatar

Model: i900 omnia
Send a message via MSN to Charper
Modyfikowany Windows 6.5 bulid 28004

Jako, że Q9h spowrotem powoli zaczyna się sprzedawać i ten model wcale nie jest taki zły jak piszą nieraz o nim panowie "testerzy", postanowiłem wypromować na tym forum zmodyfikowaną wersję Windowsa Mobile w wersji 6.5 autorstwa Evya. Dzięki niej praca z telefonem jest o wiele milsza dla oka ale o tym za moment. Przy pierwszym uruchomieniu telefonu większość napisów mamy po chińsku, jednak aby włączyć język angielski wystarczy przejść do ustawień, kliknąć 2 razy joystickiem w prawo, wybrać drugą opcję od góry, wybrać "US English", zrestartować telefon i kończą się oczopląsy od chińskiego

Proces wgrywania
aby wgrać nowy ROM do naszej motki musimy mieć:
na komputerze zainstalowany Windows XP z dodatkiem .NET Framework 2.0 (wymagany do zainstalowania Motorola Software Update), Motorola Software Update do pobrania stąd, Microsoft ActiveSync (program, który otrzymaliśmy przy zakupie motki, do zainstalowania wymagany Flash Player) oraz zewnętzny program do flashowania, czyli RSD Lite najlepiej wersja 4.5.3 do pobrania TUTAJ;
Vodafone Based ROM, czyli plik, który wgrywamy przed wgraniem Windowsa 6.5. jeśli tego nie zrobimy, telefon będzie się uruchamiał w trybie Boot Loadera, do pobrania stąd (pobieramy obydwa pliki do tego samego folderu i wypakujemy klikając prawym przyciskiem myszy na plik z końcówką .part1 i wybraniem polecenia "wypakuj" (w zależności od programu do archiwizowania plików)
oraz sam Windows Mobile 6.5 do pobrania stąd
Teraz ładujemy baterię naszej motki do pełna, instalujemy ActiveSync, MotoSoftware Update oraz RSD Lite. jeśli mamy pełną baterię w telefonie, bierzemy sie do pracy. Proces zmiany oprogramowania jest opisany tutaj, z tym że najpierw wgrywamy plik "based rom", nie odłączamy jeszcze telefonu i wgrywamy WM 6.5 Built 28004 gps 2input by evya v 2.3.

Zmiany:
do wyboru 2 nowe kompozycje wizualne pulpitu
przykład:

Zmieniona większość ikon menu

możliwość zmiany kolorystyki menu kontekstowego

możliwość zmiany wielkości czcionki w różnych miejscach:

bardzo przydatny i funkcjonalny menedżer kontaktów:

funkcja ClockOnTop: elektroniczny zegarek wyświetlany na górnej belce gdy szperamy po menu telefonu widoczny na zrzutach

pakiet biurowy Doc2Go z preinstalowanym Adrobe Reader

Zmieniony styl wizualny aktywnych połączeń

możliwość zmiany ikonek stanu z poziomu menu:

preinstalowany edytor rejestru. widzimy wersje angielską, jednak preinstaloway jest po chińsku

coś co przypomina wiersz poleceń, jednak nie używałem i mogę się mylić

możliwość edycji zaawansowanych ustawień systemowych z poziomu ustawień

preinstalowany Resco Exproler jako menedżer plików

i inne, mniej znaczące modyfiakcje...

warto również wspomnieć o bardzo ciekawym i ładnym sposobie wyświetlania konwersacji SMS w trybie Chat Mode, który wygląda mniej wiecej tak

firmware nie posiada programu automatycznie konfigurującego telefon do MMS i Internetu, trzeba to zrobić samemu. zauważyłem też pewnien błąd. po zrobieniu zdjęcia z wykorzystaniem diody doświetlającej, przy próbie zrobienia kolejnego musimy wyłączyć i włączyć diodę by się zaświeciła. ogólnie telefon po wgraniu działa stabilnie, choć nieco wolniej. Jednka myślę, że warto zaryzykować i wgrać. nie ma ryzyka, że założymy sobie simlocka. to chyba tyle, mam nadzieje że nie będzie żadnych kłopotów związanych z użytkowaniem i wgrywaniem. Życzę miłej zabawy, chętnie odpowiem na pytania

korzystając z okazji wielkie dzięki dla użytkownika @Tranzystor, czyli Patryka za udostepnienie plików bez których by się nie obyło, pozdrawiam

-----edit-----
i dla mojej kici, czyli Kamilki za czynne wsparcie w pisaniu tego poradnika

Ostatnio edytowane przez Charper : 01-11-10 o 16:51.
Charper is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 20-11-10, 13:19   #2
Tranzystor
Junior

Tranzystor's Avatar

Model: Blackberry 9900, PlayBook
Odp: Modyfikowany Windows 6.5 bulid 28004

Dzis miałem troche czasu więc postestowałem rom

I zgadza się szybciej to chodzi znacznie, wiecej dostępnego ramu po uruchomieniu - 53MB
Ale jak narazie jest zbyt wiele krzaczków, sms, profile dzwięku, resco explorer,
chyba trzeba poczekać na wersję 3.0 która ma być domyślnie po angielsku .

Pozdrawiam
Tranzystor is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 21-11-10, 14:48   #3
UFO
VIP

UFO's Avatar

Model: Najlepszy!

Hmm a może byście machnęli spolszczenie do tego Rom-u?
UFO is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 21-11-10, 18:48   #4
Charper
Senior

Charper's Avatar

ja z miłą chęcią jak znajde troche czasu to moge sie pobawić.
Old 28-11-10, 09:54   #5
Tranzystor
Junior

Tranzystor's Avatar

Panowie jakby wam trzeba było oryginał WM6.1 do Q9 w domyśle po angielsku juz z qwerty (oczywiscie polski dostępny w ustawieniach)

to tu jest rom -->http://cid-b3681f73a1295f37.office.live.com/browse.aspx/Publiczny/Q9^_Tools/WM%206.1%20ROM%20UPDATE%20NO%20BRAND%20NO%20LOCK/WM6.1%20UK%20[no%20lock%20no%20brand]

Rom w budowie podobny do ener*****- german ale w domyśle qwerty i angielski
Old 30-11-10, 19:02   #6
Charper
Senior

Charper's Avatar

Właśnie znalazłem ten ROM w wersji 3.0 jeszcze nie miałem przyjemności go wgrać ale podzielę sie linkiem. jak wgram to spiszę jakie są różnice.
DoWnLoAd

-------------------------------------------------------------------

Wersja 3.0 wcale nie uruchamia sie po angielsku, na początku wszystko "w chinach" sposób zmiany języka na angielski się nie zmienił.

Rozczarowałem się trochę bo prawie żadnych kosmetycznych zmian nie ma poza tym, że można włączyć animację okien (rozczarujecie się po przy otwieraniu aplikacji będzie animowane tylko obramowanie okna, a przy włączaniu telefonu będzie to latać krótką chwilę po ekranie) i animowane "popup menu" wysuwane od spodu. to wygląda w miarę przyzwoicie ale nie działa poprawnie z funkcją zmiany kolorystyki. W menu start pojawił się skrót do kamery, jednak problemu z diodą LED nie naprawiono (o tym wyżej). W "accesories" mamy bardziej rozbudowany budzik pozwalający na ustawienie czasu drzemki, profilu dźwięku (narastający lub równomierny), wybranie dźwięku i głośności dzwonka z jednego miejsca. dołożony jest jeszcze jeden menedżer plików poza Resco Exprolerem, mniej funkcjonalny ale bynajmniej po angielsku. Jest też tam skrót do menedżera zadań windows.

Z poziomu menu można zmienić szerokość suwaka, styl wizualny menu start (lista lub siatka), można tez wyłączyć dźwięk odtwarzany przy robieniu zdjęcia ale to już było w poprzedniej wersji. Wygląda na to, że zrezygnowano z możliwości konfiguracji zaawansowanych ustawień systemowych, jednak wpis w menu pozostał...

To już chyba wszystkie zmiany, które dał ten ROM. w zasadzie nic szczególnego... nadal nie zmienione są tła przy ostrzeżeniach, w sieci można znaleźć sporo ładniejsze kompozycje wizualne ekranu startowego, ustawienia ekranu 96dpi które można by udoskonalić, dodać nowe karnacje do Media Playera... Po reflashu trzeba wszystko wgrywać od nowa, edytować rejestr by dodać tła a mogłoby już coś być preinstalowane. Mam nadzieję, że twórcy modyfikacji nadal będą pracować i udoskonalać ROMy nie tylko pod względem nowych opcji ale i wyglądu.

Ostatnio edytowane przez Charper : 30-11-10 o 21:17.
Old 12-12-10, 12:18   #7
Tranzystor
Junior

Tranzystor's Avatar

Tak sobie pomyślałem ze można by edytować ten rom Envy-ego. Narzędzia są
A po kilku poprawakach byłby fajny Sofcik do naszego smarta, myśle ze cosw świeta pomyśle o tym, jako baze przyjmę wersję 2.0 gdyż chyba łatwiej będzie mi go poprawić.
Old 12-12-10, 19:20   #8
Charper
Senior

Charper's Avatar

jeśli byłbyś tak uprzejmy, udostępnij mi wszystkie niezbędne do tego programy, chętnie się włączę do tego projektu. można go częściowo przetłumaczyć z poziomu rejestru a reszta języka z tego co wiem to chyba leży w którymś CG. W tłumaczeniu chętnie pomoge, mam na oku fajną karnację do media playera, można pozmieniać ikony menu itp...
Old 15-12-10, 06:55   #9
Tranzystor
Junior

Tranzystor's Avatar

Witam

Ok w weekend cos pomyśle i umieszcze paczke na sky drive moim
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania