Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Operatorzy

Operatorzy Dyskusje na temat ofert operatorów sieci komórkowych oraz stacjonarnych..

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 19-10-09, 18:29   #1
Shakin
TeDeeR Rajder

Shakin's Avatar

Model: N 5530
Send a message via ICQ to Shakin Send a message via Skype™ to Shakin
Question Aneks i telefon przywieziony przez kurieria, niepodbita gwarancja. Co z nią zrobić?

Witam,

jutro dotrze do mnie kurier z aneksem z Ery i Samsungiem Avilą.

Rok temu miałem taką samą sytuację. Przywieziono mi telefon Nokia 3110c, oczywiście bez podbitej gwarancji (aneks załatwiony przez BOA, nie w salonie). Pani z BOA powiedziała, że w razie czego nie ma problemu z gwarancją bo mogę w salonie pojawić się z tel itd i aneksem na podstawie którego będzie uwzględniona gwarancja.

Jednak co w sytuacji gdybym chciał sprzedać telefon? Czy podbiją mi gwarancję na podstawie aneksu w jakimś salonie? Byłem raz z ową Nokią w zeszłym roku w jednym z punktów Ery w moim mieście, ale pan stwierdził, że nie może podbić mi gwarancji bo "on wtedy będzie odpowiedzialny za ten telefon".

Czy tak jest normalnie czy raczej nie powinny robić łaski w sklepie albo też autoryzowanym punkcie?
Ktoś ma z tym doświadczenie?
Z góry dzięki za odpowiedzi

:D

Ostatnio edytowane przez Shakin : 19-10-09 o 18:41.
Shakin is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 19-10-09, 19:32   #2
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Model: Vision
Odp: Aneks i telefon przywieziony przez kurieria, niepodbita gwarancja. Co z nią zrob

Cytat:
Napisał Shakin Zobacz post
Witam,

jutro dotrze do mnie kurier z aneksem z Ery i Samsungiem Avilą.

Rok temu miałem taką samą sytuację. Przywieziono mi telefon Nokia 3110c, oczywiście bez podbitej gwarancji (aneks załatwiony przez BOA, nie w salonie). Pani z BOA powiedziała, że w razie czego nie ma problemu z gwarancją bo mogę w salonie pojawić się z tel itd i aneksem na podstawie którego będzie uwzględniona gwarancja.

Jednak co w sytuacji gdybym chciał sprzedać telefon? Czy podbiją mi gwarancję na podstawie aneksu w jakimś salonie? Byłem raz z ową Nokią w zeszłym roku w jednym z punktów Ery w moim mieście, ale pan stwierdził, że nie może podbić mi gwarancji bo "on wtedy będzie odpowiedzialny za ten telefon".

Czy tak jest normalnie czy raczej nie powinny robić łaski w sklepie albo też autoryzowanym punkcie?
Ktoś ma z tym doświadczenie?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Ja swego czasu sprzedawałem SE W200i z Ery taka sama sytuacja z gwarancją, problemu nie było, dałem tylko kopię umowy (strona dotycząca telefonu, facetowi uznali potem gwarancje).

Nie wiem jak jest teraz w erze ale np w orange też tak jest mimo że telefon kupiony w salonie. Gwarancja nie wypełniona. Ale ważna na podstawie umowy i paragonu...
Rino is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 19-10-09, 19:39   #3
Shakin
TeDeeR Rajder

Shakin's Avatar

Odp: Aneks i telefon przywieziony przez kurieria, niepodbita gwarancja. Co z nią zrob

Cytat:
Napisał Rino Zobacz post
Jdałem tylko kopię umowy (strona dotycząca telefonu, facetowi uznali potem gwarancje)
Nie przyglądałem się ostatniej umowie, zobacze jutro, ale czy nie miałeś na tej stronie danych takich jak PESEL, nr dowodu osobistego itd? Osobiście nie jest mi potrzebne, aby takie dane dostawały się w ręce osób trzecich...

Old 19-10-09, 19:43   #4
dypek
VIP

dypek's Avatar

Model: I900 VE1
Send a message via ICQ to dypek

Z tego co mi wiadomo to moga podbic w oficjalnych salonach ery(nie apsach) jednak jezeli masz fakture to nie ma problemu z oddawaniem na gwarancje bo tam jest numer imei zapisany.Najwazniejsza jest faktura ew od biedy mozesz wyslac rowniez kopie umowy.
dypek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 19-10-09, 19:45   #5
Shakin
TeDeeR Rajder

Shakin's Avatar

Rozumiem, że wystarczy, ale o to chodzi, że nie chcę, żeby kupujący miał o mnie więcej danych niż te z paczki, w której dostanie telefon.

Ale i tak dzięki za odpowiedzi. Jutro jeszcze wykonam jakiś telefon do BOA to może w koncu konkretnie mi powiedza co i jak..

Ostatnio edytowane przez Shakin : 19-10-09 o 19:47.
Old 19-10-09, 19:58   #6
dypek
VIP

dypek's Avatar

Model: I900 VE1
Send a message via ICQ to dypek

I tak musisz wyslac te fakture bo bez niej nawet podbita gwarancja jest niewazna.
dypek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 19-10-09, 20:30   #7
Shakin
TeDeeR Rajder

Shakin's Avatar

Rozumiem..

Dobra, znalazłem wcześniejszą umowę i z moich danych to jest tam tylko adres, także spoko.

I jest tam tekst w stylu, że niepodbita karta gwarancyjna nie znaczy, że nie mam gwarancji i, że w razie W muszę przedstawić fakturę zakupu telefonu i oryginał Karty Gwarancyjnej

Old 19-10-09, 20:55   #8
KrzychuG
Evil Inside

KrzychuG's Avatar

Model: i9000

Cytat:
Napisał Shakin Zobacz post
Rozumiem, że wystarczy, ale o to chodzi, że nie chcę, żeby kupujący miał o mnie więcej danych niż te z paczki, w której dostanie telefon.
Mozesz, a w zasadzie to nawet powinienes zrobic ksero tej faktury na ktorej bez problemu mozesz zaslonic/zamazac twoje dane bo te nie sa do niczego potrzebne. W takim przypadku karta grarancyjna nie musi byc podbita. Nie ma takiego wymogu, zeby do oryginalnej karty gwarancyjnej musiala byc dolozona oryginalna faktura/dowod zakupu, kopia tutaj w zupelnosci wystarcza.

Ostatnio edytowane przez KrzychuG : 19-10-09 o 21:00.
KrzychuG is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 19-10-09, 21:02   #9
Shakin
TeDeeR Rajder

Shakin's Avatar

Oki To dzięki wielkie za odpowiedzi. W takim razie nie ma parcia na podbitą kartę

Dzięki jeszcze raz

Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania