Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Operatorzy

Operatorzy Dyskusje na temat ofert operatorów sieci komórkowych oraz stacjonarnych..

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 01-03-10, 13:50   #1
BundyR
Senior

BundyR's Avatar

Model: Samsung Innov8
Przestroga

Witam serdecznie
Już jakiś czas walczę z Play o swoje. Może niektórzy z Was słyszeli o telefonie Samsung S7350, który Play oferował. Przedłużyłem ofertę wraz z telefonem, przyszedł mi Samsung S7350i, który jest ukrócony o wiele funkcji (m.in. autorotację obrazu, nagrywanie VGA itp. - funkcje znaczące) - można na forach przeczytać, jak to Play powysyłało im złe telefony, dodam także, że po krótkim okresie czasu zmienili opis tego telefonu na swojej stronie, jednak ja papiery na poświadczenie tego błędu mam. Odesłałem telefon według wskazówek konsultanta Play. I tak to się toczyło, telefon zaginął, tylko ja dzwoniłem do Play upominając się o swoje - nawet nie będę się zagłębiał w całą sprawę.
Przyszło do mnie oficjalne pismo z Play, że telefon do nich nie dotarł, a więc nie mogą mi anulować aneksu do umowy. Udałem się więc z reklamacją na Poczte, jednak otrzymałem oficjalne pismo, ze przesyłkę w Play odebrał Pan X i teraz uwaga:
1. Play twierdzi w piśmie w dniu 11.01.2010 r., że nie otrzymali przesyłki
2. Pismo z Poczty ukazuje Pana X z Play, iż dnia 7.12.2009 r. osobiście odebrał przesyłkę

Play odbijał piłeczkę ile sie dało, jednak po ostatnim moim telefonie konsultant zaczął mi od nowa wyjaśniać istotę sprawy, a po podaniu przeze mnie danych osoby z Play i po 20 sekundowym milczeniu okazało sie, że mają dla mnie pismo potwierdzające anulowanie aneksu (które w sumie do tej pory nie doszło). Po 2 miesiącach...
Wnioski: kłamstwo, przywłaszczenie sobie czyjegoś mienia..
Ja nie mam wątpliwości, zaskoczyła mnie ta cała sytuacja, zażenowała...
Nie podddaję się i robię im darmową "reklamę"
Ktoś miał podobne doświadczenie? Co im moge jeszcze zrobić? Czego się domagać?

Ostatnio edytowane przez BundyR : 01-03-10 o 14:14.
BundyR is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 01-03-10, 14:02   #2
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair
Odp: Przestroga

Masakryczna sprawa, pisałes do Gruszki mam nadzieje ?
baczek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 01-03-10, 14:13   #3
BundyR
Senior

BundyR's Avatar

Przepraszam nie było mnie długo na forum, nowi użytkownicy są i hmm, Gruszka to jak domniemywam forumowicz
Nie, nie pisałem
Dodam jeszcze, żeby nie pisać bezsensownego posta, że Play ani razu do mnie nie zadzwonił, konsultanci jadą jeden na drugiego, bo jak jeden coś zawali to potem drugi na niego, że ie pomylił. Jeden wielki chaos i bajzel. Do etgo płac e za abonament iim to na reke, nawet nie przedstawiaja mi oferty i możliwości rezygnacji/przedłużenia oferty
Old 01-03-10, 14:16   #4
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Nie, nie. Chodzi o Marcina Gruszke, rzecznika Play. Swego czasu oglaszal na swoim blogu (blogplay.pl) zeby zglaszac do niego wszelkie problemy zwiazane z P4
Old 01-03-10, 14:21   #5
BundyR
Senior

BundyR's Avatar

Nie wiem, czy jest sens. Do Play pisałem mnóstwo maili ( jako ciekawostka - niektóre zostały skasowane przez jakichś początkujących konsultantów, po czym po mojej interwencji wracały do obegu. Osoby, które to naprawiały mówiły, że takie cos nie powinno miec miejsca i wyjaśnią to sobie - a czy wyjasnili...)
Tak samo jak zdenerwowanie ludzi z innych Oddziaów w Play, którzy jęczeli na swoich koelgów z pracy, e do nich kieruja mój telefon, a sami tym się powinni zająć
Byłem u Rzecznika Praw Konsumenta, który był całą sytuacją oburzony i poruszony i tez będzie interweniował. Nie da się - idę do mediów
Old 01-03-10, 14:38   #6
Szwed
Szalony MotoManiak

Cytat:
Napisał BundyR Zobacz post
Nie wiem, czy jest sens. Do Play pisałem mnóstwo maili ( jako ciekawostka - niektóre zostały skasowane przez jakichś początkujących konsultantów, po czym po mojej interwencji wracały do obegu. Osoby, które to naprawiały mówiły, że takie cos nie powinno miec miejsca i wyjaśnią to sobie - a czy wyjasnili...)
Tak samo jak zdenerwowanie ludzi z innych Oddziaów w Play, którzy jęczeli na swoich koelgów z pracy, e do nich kieruja mój telefon, a sami tym się powinni zająć
Byłem u Rzecznika Praw Konsumenta, który był całą sytuacją oburzony i poruszony i tez będzie interweniował. Nie da się - idę do mediów
To ty nie wiesz ze u nas to trzeba się znać na wszytskim od prawa, przez budowlankę po serwis elektroniki?

Niestety te wszystkie telefoniczne biura obsługi to są fajne jak chcesz coś zamówić/kupić, a jak zareklamować to masakra. Przerabiałem to z TP, Tele2, Play również, ile to ja wysłałem maili i robiłem zgłoszeń w salonach że mi rachunki nie przychodzą.

Niestety musi się zmienić nastawianie ludzi, że to czego się podejmujesz powinieneś wykonać w 100% dobrze lub lepiej. A u nas wszytsko na odwal się byle by jakoś tam było...

Ostatnio edytowane przez hardsql : 19-01-12 o 15:33.
Szwed is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 01-03-10, 14:40   #7
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Serio Ci mowie, napisz do Gruszki, niejednokrotnie dzialal cuda. Mam wrazenie ze jemu jedynemu zalezy na tym jak Play jest odbierany przez klientow
Old 01-03-10, 15:19   #8
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Nie wiem czy mam tylko takie wrażenie, ale Play chyba z sieci cudownej, zmienia się w typowego starego króla, na wzór 3 króli (Era, Plus, Orange) które od wielu lat klienta miały w d. Zaczęło się od stękania jakie Play to cudowne a z czasem coraz więcej ludzi narzeka.
Old 01-03-10, 19:01   #9
Peluś
Senior

Peluś's Avatar

Model: 2xC975+1Gb,3310,K310,MDA

Jeśli tylko Pan X by się wypierał to jeszcze można tłumaczyć, że On sam chciał wałek zrobić(każdy inaczej chce się dorobić). Ale jak piszesz dalej, że co kawałek ktoś ściemnia to widać od razu, że niestety są to ich 'standardowe' procedury!
Jak masz kontakt z rzecznikiem to powinien pomóc, jak nie to zostaję jeszcze sąd.

Co do TP to ja miałem tak, że przy końcu umowy dzwonią co chwila i się podlizują, a jak ja sam zadzwoniłem żeby dowiedzieć się kiedy dokładnie kończy się umowa(umowa w domu się zapodziała) o internet to doznałem szoku. Żeby podali mi datę trzeba było przejść weryfikację odpowiadając na takie pytania, że chyba wujek Google nie zna odpowiedzi! Oczywiście nie podali daty, a po kilku dniach jak dzwonili znowu to piersze co, że kończy się umowa itp.
Old 01-03-10, 20:32   #10
Kolodziejo
Moto Pisacz

Kolodziejo's Avatar

Model: Samsung S7220 & Moto VE66

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
Nie wiem czy mam tylko takie wrażenie, ale Play chyba z sieci cudownej, zmienia się w typowego starego króla, na wzór 3 króli (Era, Plus, Orange) które od wielu lat klienta miały w d. Zaczęło się od stękania jakie Play to cudowne a z czasem coraz więcej ludzi narzeka.
Ja mam od początku wrażenie, że to jest operator II kategorii - tanio, ale do d*** .
Kolodziejo is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 01-03-10, 20:53   #11
dypek
VIP

dypek's Avatar

Model: I900 VE1
Send a message via ICQ to dypek

Cytat:
Napisał Kolodziejo Zobacz post
Ja mam od początku wrażenie, że to jest operator II kategorii - tanio, ale do d*** .
Ja tam nie narzekam mam u nich darmowy abonament(nawet mi doplacili) ale i tak nie dam nic zlego na play powiedziec poza przeslaniem kilku reklam ale wystarczyl telefon do bok i cisza.
dypek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 01-03-10, 21:34   #12
BundyR
Senior

BundyR's Avatar

No pewnie, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby
Jednak płacąc abonament i być oszukanym to inna strona bajki
Napiszę do tego Gruszki - nie mam już nic do stracenia, dzięki
Old 02-03-10, 07:38   #13
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

Model: Maize MX4 PRO

e tam ludzie powagi. Ja rozumie wku*wienie kolegi - tez bym sie wkurzyl, ale pisanie ze play sie stacza itd to juz komedia. Chyba dla kazdego kto ma rozum logiczne jest, ze w przypadku gdy operator posiada mniejszy obszar dzialania, mniej klientow to ma wieksza kontrole a i samych skarg jest mniej. Zalozmy ze ilosc "zrabanych spraw" to w play 3%. To jezeli ma sie 100.000 klientow a 2.000.000. to jest roznica prawda?

Takie sprawy sie zdarzaja jest to jedynie wynik niekompetencji osob ktore tam pracuja, poniewaz boja sie ze straca robote / premie gdy taki wal wyjdzie i chronia swoja dupe. Inna sprawa jest ze wieksza czesc klientow ktorzy dzwonia do BOA to idioci i tyle. Debilne pytania, jak wylaczyc poczte glosowa, albo pretensje o to ze rachunki przychodza za duze. Najczesciej zadawane pytanie: a czemu tak duzo, ja tyle nie dwonie" - no czlowieku wez biling i sprawdz.

Ja osobiscie posiada 2 tel na abo. w paly i internet one 45. Rodzice posiadaja po abonamencie, ciotka i wuj. Nikt nie narzeka, warunki najlepsze na rynku, bez sciem, kruczkow i innych badziewi.

Moj subiektywny ranking najbardziej zlodziejskich sieci:
-Era ( pracowalem i banda cwaniakow, a kazda promocja jest tak zrobiona ze nigdy nic nie zyskasz )
-Orange ( pracowalem pare dni i zrezygnowalem, parcie na wynik bez patrzenia na klienta )
-Play mam znajomych i zawsze moglem liczyc na fachowa obsluge
-Plus ( mam mixa od 5 lat i tych to bym ubil bo sa ZLODZIEJAMI, trzymam tylko dlatego ze dziewczyna na abo i mamy darmowe do siebie, ale to sie zmieni niedlugo )

Dlatego pomyslcie czasem co piszecie warto sie zastanowic nad faktem. Kto z was pracuej i zawalil jakas robote? Ja tak i co wtedy biegne do kierownika i mowie: boze szefie sorry kompletnie zawalilem kontrakt z Panem X jestem do niczego bo zapomnialem mu dac umowe i poszedl gdzie indziej"?

No to ja wam bardzo gratuluje takiego podejscia. Najlepiej to oskarzac innych siedzac przed kompem, gdy naprawde problem jest nam malo znany. A malo to krzykaczy w internecie?
Zapraszam na onet albo mgs to poznacie prawde o tym narodzie.

JP na 100% !
Old 02-03-10, 10:02   #14
Peluś
Senior

Peluś's Avatar

Model: 2xC975+1Gb,3310,K310,MDA

Pomyłki zdarzają się wszędzie to fakt, ale jak Pan X zawłaszcza słobie(kradnie) telefon i twierdzi, że nic nie doszło itp. to już nie ma mowy o żadnej pomyłce.
Old 02-03-10, 10:06   #15
BundyR
Senior

BundyR's Avatar

Dokładnie, bo nie miałbym pretensji, jakby mi telefon zaginął - taki kraj, ale jak sobie typ przywłaszczył, a do tego mam oficjalne pismo twierdzące, że nie wraz z zaświadczeniem z Poczty, że jednak odebrał, to jest to działanie iście bezczelne i wymaga interwencji.
Napisałem juz do Rzecznika Play, zobaczymy, jak się do tego ustosunkuje
Old 02-03-10, 13:34   #16
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

nie no kradziez to jak najbardziej potepiam! chodzilo o reszte
Old 02-03-10, 16:58   #17
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Arena, słodzenie na Play nic nie da. U Ciebie wszystko ok, podobnie było u mnie z TP, kiedy przez jakieś 5 lat nie mogłem o nich nic złego powiedzieć. Do roku 2009 kiedy miesiącami nie miałem neta, dlaczego - nie wiadomo. Jak się okazało że to ich wina dostałem przeprosiny w formie szmacianej siatki na zakupy...To samo może być w Twoim wypadku w Play.

A pisanie że wszyscy to złodzieje bo liczy się tylko zysk a Play takie nie jest to ściema. W Play i tak głównym wyznacznikiem jest zysk, klient jest na niższym poziomie. Są osoby zadowolone z Ery, z Orange czy Plusa...Każdy swój ogonek chwali.
Old 03-03-10, 11:25   #18
a_r_e_n_a
Jeste Dinozaure

a_r_e_n_a's Avatar

stary kocurze!

czytanie ze zrozumieniem sie klania gdzie ja napisal, ze:
Cytat:
A pisanie że wszyscy to złodzieje bo liczy się tylko zysk a Play takie nie jest to ściema.
Pewnie ze ta, a co to Wosp money money money.

szczerze? osobiscie nie znam osoby zadwolonej z Ery i Plus - no chyba ze ktos ma sluzbowy i darmowe
Old 12-03-10, 13:38   #19
BundyR
Senior

BundyR's Avatar

A więc wyszło tak: Play nie poczuwa się do odpowiedzialności.
Proponowali mi, najpierw przedłużyć abonament, a następnie ubiegać się o dodatkowe minuty - ... nie trzeba tej chytrej zagrywki komentować
Następnie przedstawiono mi w piśmie, iż nie ma mowy o żadnej reklamacji i zadośćuczynieniu.

Koniec ze współpracą - zostaje gazeta i telewizja. Chamstwo i prostactwo Play wyczerpało pokłady mojej cierpliwości

P.S. Gruszka się nie odezwał
Old 12-03-10, 18:01   #20
dypek
VIP

dypek's Avatar

Model: I900 VE1
Send a message via ICQ to dypek

Nie rozumiem czyli ty placisz dla nich abonament i nie masz telefonu?
dypek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 12-03-10, 18:19   #21
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał dypek Zobacz post
Nie rozumiem czyli ty placisz dla nich abonament i nie masz telefonu?
Cytat:
Napisał BundyR
Jednak płacąc abonament i być oszukanym to inna strona bajki
Teraz dla firm w czasie napompowanego kryzysu, każdy zarobek to dobra okazja. Większość myśli że szaraczek nie będzie podskakiwał, a jednak.
Old 13-03-10, 09:03   #22
BundyR
Senior

BundyR's Avatar

dypek - nie, oni po prostu chcieli, żebym przedłużył abonament, a następnie ubiegał się o zadośćuczynienie, gdyż niby takie są procedury

Będę im robił złą opinię dla własnej satysfakcji i sprawiedliwości, za swoje chamstwo stracą więcej klientów i to może ich czegoś nauczy
Old 13-03-10, 12:11   #23
ylu
Senior

ylu's Avatar

Model: e75, e52, 8800

Pisz kiedy będziesz w Uwadze.
Old 13-03-10, 17:44   #24
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Medialnego sukcesu nie osiągniesz... Nie ma o czym pisać, o czym gadać...
Old 13-03-10, 18:01   #25
revtech
VIP

revtech's Avatar

Model: i8510 innov8

może i nie osiągnie ale zapewne więcej osób się o tym dowie jak przeczyta w gazecie niż na forum?
revtech is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 13-03-10, 19:46   #26
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

tylko, ze watpliwe zeby zainteresowalo sie tym cos wiecej niz Glos Podhala
Old 13-03-10, 20:36   #27
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Model: Vision

Cytat:
Napisał baczek Zobacz post
tylko, ze watpliwe zeby zainteresowalo sie tym cos wiecej niz Glos Podhala
Lepsze to niż nic
Rino is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 14-03-10, 13:25   #28
BundyR
Senior

BundyR's Avatar

Lepszy Głos Podhala niż nic. Nie będę bierny, nie oleję sprawy. Nawet jak zareklamuję Play w Pcimiu Dolnym to i tak stracą parę tysięcy złotych i o to mi chodzi
Old 14-03-10, 13:40   #29
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

ale w jaki sposob wg Ciebie maja stracic te kilka tys ? Imo wiecej zyskasz jak bedziesz rzecznikowi konsumenta dziure w brzuchu wiercil, poinformuj tez portale typu telix.pl, telepolis.pl, pasjagsm.pl
Old 14-03-10, 19:52   #30
Michal_gol byk
ORTOLEŃ

Michal_gol's Avatar

Model: Motorola MB511 FlipOut

Cytat:
Napisał baczek Zobacz post
ale w jaki sposob wg Ciebie maja stracic te kilka tys ? Imo wiecej zyskasz jak bedziesz rzecznikowi konsumenta dziure w brzuchu wiercil, poinformuj tez portale typu telix.pl, telepolis.pl, pasjagsm.pl
IMHO lepiej przez pokazywarkę.pl > wykop.pl

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania