Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Co wybrać...

Co wybrać... Kiedy chcesz kupić nowy aparat, ale chcesz się poradzić...

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 02-09-12, 14:57   #1
adek_sc
Moto Pisacz

Jaki smartfon za 700PLN?

Witajcie!

Na starcie musze napisać, że kompletnie nie znam się na smartonach, więc proszę was o wyrozumiałość i wskazówki odnośnie zakupu, którego zamierzam dokonać.

Będzie to mój pierwszy smartfon, chciałbym jednak żeby posłużył mi pare ładnych lat, gdyż nie zwykłem często zmieniać telefon.

Moje wymagania:

1) Wysuwana klawiatura QWERTY może być, lecz nie musi. Jeżeli po ekranie mam operować jak w Iphone 3G to klawiatura odpada, gdyż jak dla mnie w tamtym telefoniku dotyk jest rewelacyjny. Jeżeli jednak miałbym tak klikać jak np na LG Swifcie to QWERTY jest dla mnie koniecznością.

2) 700zł - przybliżona kwota. Może być to nówka, ale również może być to używka, jeżeli za używka w dobrym stanie miałaby być 4 razy lepsza niż nowy aparat to nie widzę przeszkód w zakupie używanego telefonu.

3) Android & Flash. Z tego co słysze i widze Android to podstawa, z reszta nieprzeciętna podstawa, do tego przydałby mi się telefon z flashem, żeby przykładowo, płynnie śmigały na nim filmiki, muzyka z neta, transmisje na żywo przez WiFi (dlatego też chciałbym aby samo WiFi było należyte).

4) Procek myślę 1GHZ+ i conajmniej 512 ramu, myśle ze wtedy telefonik śmiga już optymalnie (bez zwiech, oczekiwan itd..)

5) Pamieci wbudowanej dużo nie potrzebuje. Jezeli bedzie to okej, natomiast jeżeli nie to miejsce na microSD do 32 by się sprzydało, żebym takową karte dokupił. Wydaje mi się jednak że teraz każdy telefon będzie slot na takową karte miał.

6) Uwielbiam słuchać muzyki, od zawsze słucham jej z telefonu, więc niech takowy telefon posiada też to "minimum muzyczne" (mini jack, jakiś odtwarzacz itd).

7) Duży wyświetlacz. Co rozumiem pod tym pojęciem? Nie wiem! Ma być raczej większy niż mniejszy, jednak niech to nie będzie tablet

8) Aparat fot./kamera - dla mnie to mało istotne, choć lepiej żeby był niż go nie było (choćby 4mega jeżeli nei wymagam za dużo).

9) Gry, programy: niech również będzie to taki model dla którego będę mógł tam zawsze coś znaleźć.

Sam do niczego nie doszedłem, podoba mi się przykładowo Xperia Neo V, choć sam nie wiem dlaczego. Znajomy poleca mi używkę Galaxy S II, słyszałem również, że HTCki są wporządku, od innych że są do niczego. Zwariowałem. Proszę o pomoc!!!
adek_sc is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 02-09-12, 20:43   #2
revtech
VIP

revtech's Avatar

Model: i8510 innov8
Odp: Jaki smartfon za 700PLN?

galaxy S, może galaxy s2 jak dołożysz, samsung wave.
soniaki omijaj, osobiście wydają mi się bardzo tandetne (te najnowsze zwłaszcza) - sam kupiłem w995 i mam średnie odczucia co do tej plastikowości.
Old 03-09-12, 15:13   #3
adek_sc
Moto Pisacz

wave ma za mały wyswietlacz, s2 za drogi a s1 podejrzewam jest okrojoną wersja dwojki wiec nie brzmi zbyt optymistycznie. inne pomysly?
Old 04-09-12, 07:08   #4
revtech
VIP

revtech's Avatar

może HTC z serii Beats? One V kosztuje koło 800 zł, Sensation koło 1000.
Old 04-09-12, 13:18   #5
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Ja polecę N8 + modyfikacje i akumulator wytrzymuje 7 dni spokojnie a jak katujesz to 3 dni, tyle adki nie wytrzymują.

Na androidzie dobrego aparatu się nie spodziewaj.
Old 04-09-12, 14:24   #6
adek_sc
Moto Pisacz

a na jamim systemie w w/w kwocie moge spodziewac sie dobrego smartfona?
Old 04-09-12, 17:52   #7
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Model: Vision

Na umierającym symbianie. Skaktus jak w Androidzie wyłączysz kompletnie połączenie z netem po EDGE, 3G, HSD... to też potrafi dużo wytrzymać i często jest to 50% czasu pracy, ale to norma że pracuje krócej dual Core przeważnie 1GHz vs ~600 parę MHz w noki Wymagania systemu robią swoje.
Rino is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 04-09-12, 20:17   #8
adek_sc
Moto Pisacz

Dobra nie mieszajcie mi, bo nie wiem juz cos jest ironią a co jest na powaznie jezeli chodzi o systemy. Rino poleć dwa, trzy modele
Old 04-09-12, 23:14   #9
dypek
VIP

dypek's Avatar

Model: I900 VE1
Send a message via ICQ to dypek

I9001, I9001, ARC, ARC S moze jak poszukasz to LG 2x kupisz ja ostatnio za 720zl sprzedalem HTC Sensation i bylby dla ciebie idealny.
dypek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 05-09-12, 19:58   #10
adek_sc
Moto Pisacz

dlaczego sprzedales? bo potrzebujesz drozszego telefonu niz lokum czy..?
Old 05-09-12, 21:53   #11
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Cytat:
Napisał adek_sc Zobacz post
Dobra nie mieszajcie mi, bo nie wiem juz cos jest ironią a co jest na powaznie jezeli chodzi o systemy. Rino poleć dwa, trzy modele
Poleciłbym to co Dypek, czyli w tej cenie SGS+ albo Sensation. Jeśli coś tańszego to SGS będzie nie najgorszym rozwiązaniem bo jest w miarę dobrze wspierany. Z klawiaturą w tej cenie to chyba jak na razie jedynie Desire Z. Co prawda ma jedno rdzeniowy procek... ale daje radę.
Old 08-09-12, 21:22   #12
adek_sc
Moto Pisacz

Powiem wam tak, SGS+ jest fest jak dla mnie, ale jak szukam to uzywke mam za 900-1000, zakladajac ze ten za 1000 jest w uj lepszy, przekraczam prawie ze o 50% kwote ktora dyspobuje. z klawiatura jednak nie chce, rozmyslilem sie, bo portki mi beda spadaly. JAK KUPIC SGS 2 uzywke za 700?
Old 08-09-12, 22:23   #13
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Teraz mi jeszcze przyszedł do głowy jeden telefon... Desire HD. Ten sam procek co w SGS+ i dość dobre wsparcie na XDA (od 2.3.3 z sens po żelka 4.1 i dodatek beats audio). Nie najgorzej wykonany i całkiem żwawy telefon. Pograć też idzie aktualnie męczę na zetce (ten sam procek tylko niżej taktowany i ten sam ukłąd graficzny Adreno 205) Dead trigger i to nie na najniższych detalach.
Old 10-09-12, 11:37   #14
adek_sc
Moto Pisacz

Wczoraj troszke grzebałem i odrzuciłem w zasadzie wszystkie HTC, zainteresowała mnie Xperia ARC S oraz SGS Plus i SGS II z tym, ze te dwa ostatne nawet uzywane schodzą po conajmniej 800 zł :/ Podoba mi sie Motka Atrix, ale to też za wysokie koszta.. A powiedzcie mi, strasznym błędem byłoby kupić LG Swifta jakiegoś nowszego? Widzialem tam dwa modele Black i jeszcze jakis ktorego nie pamietam, oba z ekranem koło 4 cali co mnie satysfakcjonuje, tylko nie wiem czy śmigałoby to należycie?
Old 10-09-12, 12:09   #15
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Cytat:
Napisał adek_sc Zobacz post
Wczoraj troszke grzebałem i odrzuciłem w zasadzie wszystkie HTC, zainteresowała mnie Xperia ARC S oraz SGS Plus i SGS II z tym, ze te dwa ostatne nawet uzywane schodzą po conajmniej 800 zł :/ Podoba mi sie Motka Atrix, ale to też za wysokie koszta.. A powiedzcie mi, strasznym błędem byłoby kupić LG Swifta jakiegoś nowszego? Widzialem tam dwa modele Black i jeszcze jakis ktorego nie pamietam, oba z ekranem koło 4 cali co mnie satysfakcjonuje, tylko nie wiem czy śmigałoby to należycie?
Z LG jest ten problem że prawie w cale nie aktualizuje swoich urządzeń. Zamiast ARC S lepiej pomyśleć nad Sony Sola. Ale to też niestety min. 800zł.

Tak z ciekawości czemu odrzuciłeś HTC? Pod względem bebechów to właściwie ARC S
Old 10-09-12, 21:52   #16
adek_sc
Moto Pisacz

Jezeli chodzi o HTC ktos mi tutaj proponował One V, moj znajomy proponował mi One X, ale ceny tez sa za wysokie jak dla mnie. To samo Sensation. Zwykly desire Z czy jak on sie tam zwie jakos mnie znow nie jara ze wzg na to ze tak jak napisałem ja chce mieć telefon na kilka lat, a nie ze za dwa lata bede płakał że brakuje w nim tego tego i tego. Do tego z tego co gdzies wyczytałem HTCki maja strasznie lipne baterie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale odrzuca mnie to gdyż jestem posiadaczem którejś z rzędu Motoroli i choć uwielbiam ich sprzęd w zasadzie pod kazdym wzgledem to baterie maja strasznie słabe. Dlatego chce juz fona z dobrym prockiem, dużym ekranem (umówmy sie na okolice 4 cali), flashem i ogolnie plynnąścia w obsłudze. Z blizszych znajomych wszyscy mi polecaja SGS II lub SGS Plus ale mnie po prostu na takową zabawke szkoda pieniędzy
Old 11-09-12, 00:22   #17
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

No to niestety muszę Ci powiedzieć że telefony które wybierasz (Arc S czy SGS+) mają te sam procki i te samą lub niewiele różniącą się ilość ramu co np wspomniany przeze mnie Desire Z czy Desire HD. Różnica jest jedynie w taktowaniu, co idzie zmienić odpowiednim romem.

Czy ja wiem czy tak słaba. Jest to zależne od wielu czynników. Ja bez problemu jestem w stanie osiągnąć na Zetce ponad 2 raz się zdarzyło nawet i pełne 3 dni używając go jako "telefon" a nie mały komputer.

Nie jestem też jakimś zwolennikiem marki HTC, tylko warto je brać pod uwagę bo nie różnią się za bardzo parametrami a jednak jeszcze trzymają poziom jakości wykonania w porównaniu z np samsungiem. Są konkurencyjnie cenowo i mają dobre wsparcie na XDA.

W tej cenie to bym jednak poszukał właśnie Sony Sola, dlaczego? Musiałbyś dołożyć jakąś stówę, ale masz dobrą baterię jak na tą specyfikacje, do tego 2 rdzeniowy procesor i GPU jak w SGS II i całkiem realną możliwość oficjalnego update do Jelly Bean. 512 ramu nie jest to może za dużo ale jak na razie wystarcza. Ale czy tego typu telefon starczy na lata? Wątpię choć każdy używa taki sprzęt inaczej.
Old 11-09-12, 10:51   #18
adek_sc
Moto Pisacz

A co z motkami? LG, ZTE? Jakies odopowiedniki tych marek moglbys polecic badz po krotce omowic dlaczego nie moglbys polecic?
Old 11-09-12, 16:16   #19
revtech
VIP

revtech's Avatar

zte blade jest fajny jako 1szy android, ale potem zaczyna się narzekanie bo jakiś supermocarny to on nie jest
LG to już nie to samo LG co kiedyś, mnie LG już nie zachwyca. Może ten swift 3d, ale znowu bateria przy 3d...
a motorola? milestone 1/2 - dalej świetne moim zdaniem.
Old 12-09-12, 14:43   #20
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Z Motoroli to w tej cenie ze starszych urządzeń to Defy ewentualnie Milestone (choć wadą jest mało ramo), Milestone 2 albo ATRIX. Ten ostatni jak i M2 są do znalezienia za jakieś 700-800zł. Ale jak nie potrzebujesz fizycznej klawiatury to skłaniałbym się ku Atrix z powodu Tegry 2 i 1GB ramu.

LG nie ma złych telefonów ale ich wadą jest często słabe wykonanie, niedopracowana nakładka (ostatnio się poprawili) i małe wsparcie i to nie tylko producenta ale i też ze strony XDA.

O ZTE się nie wypowiem bo mam bardzo małą styczność z ich urządzeniami.
Old 12-09-12, 20:23   #21
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair

blade do pieca bo ma arm v6
baczek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 03-06-16, 12:35   #22
hómanista

hómanista's Avatar

1. okresl swój budżet
2. wejdz na sklep htc
3. kup najdroższy model w twoim budżecie

W tej cenie pomyślałbym o jakimś fajnym xiaomi. Z doświadczenia mogę polecić Ci Redmi2. Poczytaj w necie opinie.

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania