Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Aktualności & Ciekawostki > Co wybrać...

Co wybrać... Kiedy chcesz kupić nowy aparat, ale chcesz się poradzić...

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 26-06-08, 10:04   #61
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: [email protected] Eclair
Odp: Laptop z dobra grafika

Cytat:
Napisał jok3r Zobacz post
Widzę sami znawcy się tutaj wypowiadają.
Compal jest wykonany bardzo dobrze, wszystko idealnie dopasowane, sztywna klawiatura.
Jedyne czym się różni od markowych laptopów to to, że nie ma znaczka firmy i jest tańszy.

Niedowiarkom polecam przeczytanie testu compala
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...90.4123.0.html

Van Gorre śmieszny jesteś, skoro twierdzisz że 8600gt, 4gb ram, c2d 2.1ghz, 320gb dysk to miska gówna.
To ciekawe jak nazwiesz IBM, w którym wszystkie podzespoły są gorsze ?
Powiedziałbym że to raczej ibm który zaproponowałeś jest łyżką gówna, a compal miską kawioru.
A miales w rekach markowego laptopa ? ;] Zwlaszcza Thinkapada ? Popatrz jak wyglada Thinkapad w srodku i porownaj to z plastikami uzytymi w Compalu ;]

A teraz cytat z recenzji do ktorej sam dales link:
Cytat:
Największym mankamentem konstrukcyjnym Compala FL90 jest brak zatrzasku blokującego klapę. Nie ma też mowy, by przyciągał ją do platformy roboczej magnes - o wszystkim decydują zawiasy. Kiedy chwycimy laptop za platformę roboczą i obrócimy go do góry nogami, klapa odchyli się na skutek działania grawitacji o półtora centymetra od pulpitu.
baczek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 26-06-08, 10:25   #62
jok3r
Bywalec

jok3r's Avatar

Czy ja gdziekolwiek napisałem, że compal ma dobre materiały ??
Napisałem tylko, że jest solidnie zrobiony i że ma bardzo dobre podzespoły.

Autor tego tematu chciał laptopa z dobrą grafiką za 3k, a firmowy laptop dorównujący wydajnością compalowi kosztowałby z 4-5k
A co do tego cytatu, to po co ktoś miałby obracać do góry nogami laptopa ?
Zatrzask to ostatnia rzecz jaką bym się kierował kupując laptopa.

Laptopa można wybierać ze względu na funkcjonalnośc, albo dla szpanu i wtedy musi ładnie wyglądać i być zrobiony z dobrych materiałów.
A jeśli ktoś ma ograniczony budżet i chce kupić wydajnego lapka to chyba logiczne że lepiej wybrać to pierwsze.
Old 26-06-08, 10:38   #63
foggy_baca
Senior

foggy_baca's Avatar

Model: TOSHIBA G810
Send a message via ICQ to foggy_baca Send a message via Skype™ to foggy_baca

Się wcinając....sam chciałem sobie kiedyś kupić Compala, nei powiedział bym, że jest jakąś tandeta laptopa, materiał jest dobry ( wielu użytkowników może to potwierdzić, choć jest szorstki, zresztą jak IBM.), W tańszych wersjach jest trochę cienka matryca (jeśli chodzi o rozdzielczość), ale dokładając parę $ mam 1600x1200, DUŻYM PLUSEM jest to, że nie jest tam wszystko wlutowane na stałe jak to jest w większości lapków, a jest kadłubkiem i wszystko można sobie wymienić. Przykładowo kupimy sam kadłub w którym jest wszystko oprócz procka, dysku, ramu itp sami sobei skompletujemy do naszych potrzeb to co jest potrzebne . Można wrzucić Dual Core , a gdy będzie mało za jakiś czas wymienić na C2D i tak ze wszystkim, więc koszty mogą zejść nawet do 2000 za niego.

[b]
-A hoy baco co tam robicie??
--A hoy cie to obchodzi! :D
foggy_baca is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-06-08, 11:43   #64
*MiGo*
Miszcz prostej

*MiGo*'s Avatar

Model: e72 iP 3GS
Send a message via Skype™ to *MiGo*

No właśnie mam teraz dylemat czy zainwestować 3k w lekko badziewnego aczkolwiek wypasionego Compala czy możne poszukać jakiegoś markowego sprzeta. Moze ktos z forum miał do czynienia z firma Compal ?
*MiGo* is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-06-08, 11:50   #65
jok3r
Bywalec

jok3r's Avatar

Jeśli potrzebujesz laptopa na jakieś spotkania biznesowe, albo do firmy, to kieruj się wyglądem, a jak dla siebie prywatnie i do gier/programów graficznych, to bierz compala.
Old 26-06-08, 12:00   #66
foggy_baca
Senior

foggy_baca's Avatar

http://allegro.pl/item383634313_jfl9...12mb_wifi.html

http://allegro.pl/item387646123_asus...wifi_n_bt.html

Bardzo podpbne, w asusie wystarczy kupić naklejkę na 5 zł ASUS i masz jak znalazł, albo lipstick i problem znaczka załatwiony. Powiem szczerze mając do wyboru wygląd/wydajność sam wybierz czy będziesz zachwycał się jego piękną świecącą obudową jak psu *****, czy tym co ma w środku i powalisz każdego dookoła. Laptop o takich parametrach ze staini toshiba, HP, Dell to koszt 5-6K. Co prawda można sobie ściągnąć z USA zważywszy na kurs $. A tak wogóle Compal jest jednym z większych dostawców kadłubów do Toshiby...ona wkleja znaczek montuje co trzeba i kupujemy coś pięknego kilkukrotnie drożej.

[b]
Old 26-06-08, 12:33   #67
dypek
VIP

dypek's Avatar

Model: I900 VE1
Send a message via ICQ to dypek

A moze cos takiego
http://allegro.pl/item389926016_dell...1680x1050.html moim zdaniem b. dobry sprzet.
dypek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-06-08, 13:00   #68
foggy_baca
Senior

foggy_baca's Avatar

Sprzęt dobry jak masz kogoś w stanach ściągniesz go za 1700-1800 zł z przesyłką+ cło ok 2500

[b]
Old 26-06-08, 13:06   #69
Van GORRE
Polish (C)Ham

Van GORRE's Avatar

Model: Nokia E51

Cytat:
Czy ja gdziekolwiek napisałem, że compal ma dobre materiały ??
Napisałem tylko, że jest solidnie zrobiony i że ma bardzo dobre podzespoły.
A co do tego cytatu, to po co ktoś miałby obracać do góry nogami laptopa ?
Zatrzask to ostatnia rzecz jaką bym się kierował kupując laptopa.
Wymówka godna powtórzenia ... idealna reklama "dobrego sprzętu".
Cytat:
Laptopa można wybierać ze względu na funkcjonalnośc, albo dla szpanu i wtedy musi ładnie wyglądać i być zrobiony z dobrych materiałów.
Są tańsze serie dobrych laptopów ... Wyglądem to nie ma po co się kierować...
Cytat:
A jeśli ktoś ma ograniczony budżet i chce kupić wydajnego lapka to chyba logiczne że lepiej wybrać to pierwsze.
Nie logiczne...

Cytat:
Napisał baczek Zobacz post
A miales w rekach markowego laptopa ? ;] Zwlaszcza Thinkapada ? Popatrz jak wyglada Thinkapad w srodku i porownaj to z plastikami uzytymi w Compalu ;]
Przynajmniej jeden w pełni świadomy i wie co pisze

Cytat:
Widzę sami znawcy się tutaj wypowiadają.
Compal jest wykonany bardzo dobrze, wszystko idealnie dopasowane, sztywna klawiatura.
Jedyne czym się różni od markowych laptopów to to, że nie ma znaczka firmy i jest tańszy.
Opiszę Ci kilka przygód z moim laptopem:
-Wylałem gorącą posłodzoną herbatę na swojego IBMa, ciecz przeciekła przez niego nie uszkadzając niczego.
Laptop ma specjalnie zaprojektowane kanaliki odprowadzające płyny. Wymieniłem klawiaturę za 80 zł i laptop działa.
-Leżałem na łóżku z otwartym laptopem na brzuchu. Zasnąłem i upadł na podłogę.
- Zapomniałem ,że mam go w bagażniku samochodu, trzaskał co chwile o którąś stronę auta zanim zaczaiłem co się dzieje.
-Lekko na niego przysiadłem...
-Największy crash test! Bawiła się nim moja siostrzenica!
Płyta główna jest wielkości 2/3 laptopa i osadzona jest na metalowej profilowanej płycie (chyba aluminium), to samo tyczy się matrycy.
-Większość portów we/wy jest wpinana w tym lapie na taśmie/kablach a nie wlutowana na płytę główną. Gdyby laptop był tylko podpięty do zasilacza podczas upadku, mógłby wyłamać końcówkę zasilania a nawet mogłaby pęknąć płyta główna.
Ciekawe jakiej jakości mają laminat inne laptopy?
-Ktoś wspominał o jakimś grzaniu się laptopa ?!?
-Ktoś coś mówił o trzeszczeniu i nie spasowaniu?
-TrackPoint w standardzie!
-Siedziałem z kumpelą na dworze i na baterii obejrzeliśmy dwa pełne filmy i jeszcze została godzina zapasu na standardowo montowanej baterii ...
-bios, firmware, sterowniki, backupy same się robią...
-Service manual dostępny na stronie internetowej! (nawet dla tych laptopów sprzed 10-15 lat)
-Wsparcie techniczne "wie o co pytam"
-Można tanio dokupić przedłużenie gwarancji o kilka lat.
-Byle serwis pogwarancyjny przyjmie go do naprawy.
-"Trzyma cenę" praz "sprzedajny go po latach"
i pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem ...
Teraz weź pod uwagę ,że mam ThinkPada z budżetowej serii "R", gorszej od serii "T" czy "X". Kupiłem jako używanego 11 miesięcznego i obecnie ma 1,5 roku. Powstała jedna mikro rysa na obudowie.
Z IBMami mam styczność od mojego pierwszego modelu laptopa kupionego w 1996 roku,działa do dnia dzisiejszego...
Tak więc nie jest to mój pierwszy IBM, a już z pewnością nie ostatni!
Z markowymi laptopami mam do czynienia od wielu lat i uwierz mi ,ze warto za nie zapłacić troszkę więcej. Standard, który został wytyczony przez lepsze firmy nie musi być "napominany" tak jak w tańszych bez firmowcach jako "+".

Jeżeli ktoś ma zamiar się przyczepić ,że pisze bzdury i nie miałem styczności z tańszymi "nie firmowymi laptopami" to niech sobie daruje.

I teraz zadam pytanie. Czy Compal i inne temu podobne firmy też to oferują co wymieniłem wyżej?

Cytat:
Napisał foggy_baca Zobacz post
...DUŻYM PLUSEM jest to, że nie jest tam wszystko wlutowane na stałe jak to jest w większości lapków, a jest kadłubkiem i wszystko można sobie wymienić. ...
Hmmm a w innych tak nie jest?

I na przyszłość, wbić sobie do tych łbów: nie wyposażenie, spasowanie inne sru-tu-Tu-tU jest wyznacznikiem "zarąbisty i dobry laptop". Tylko i wyłącznie ząb czasu osądzi "dobry sprzęt"!

Ostatnio edytowane przez Van GORRE : 26-06-08 o 13:22.
Van GORRE is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-06-08, 13:28   #70
jok3r
Bywalec

jok3r's Avatar

Van gorre to że wylałeś napój na klawiature ibm i nic się nie stało to nie znaczy że w compalu byłoby inaczej.
Jak się nie trzyma lapka w chlewie i szanuje go, to nie trzeba dokładać 2 tysiące tylko po to żeby można było go traktować tak jak to opisałeś.

Z całego tego opisu przyznam że baterię masz rzeczywiście dobrą w IBM, ale jak już mówiłem- jak ktoś chce lapka do gier a ma 3 tysiace, to IBM nie ma sensu kupować bo gry będą słabo działać na nim.
2-3 tysiące dołożone laptopa to nie jest 'troszke wiecej', tylko to jest 2 razy więcej.
Old 26-06-08, 13:40   #71
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

jok3r - tani laptop to nie wszystko. Ostatnio przez moje ręce przeszło sporo laptopów różnej maści i powiem tyle - widząc jakość lapków typu Toshiba, Sony, Fujitsu to Compale, Actina i CA mają niewiele z nimi wspólnego. Chodzi tu szczególnie o wykończenie (choć nie zawsze) grubość plastiku i reszta dodatków, która często nie ma firmy ani żadnego oznaczenia.
Old 26-06-08, 13:52   #72
jok3r
Bywalec

jok3r's Avatar

Stawiasz w jednym rzędzie compala, actine i CA ?
Może nie wiesz, ale Compal produkuje lapki dla Toshiby, HP, Lenovo.
Firmy tylko dają swój znaczek.

Te tanie Compale mają nawet puste wgłębienia na znaczek, żeby dana firma mogła go później przyczepić i przez to sprzedać dużo drożej.

Ostatnio edytowane przez jok3r : 26-06-08 o 14:03.
jok3r is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-06-08, 14:08   #73
skibil
Szalony MotoManiak

skibil's Avatar

Model: W800
Send a message via Skype™ to skibil

Moim zdaniem laptop do gier to ogółem głupota. No chyba, że masz przy sobie 12000zł i kupisz sobie Alienware. A co do wojny Compal vs. IBM. Poszukaj sobie zdjęć rozebranego ibm'a i compala... Zobaczysz dlaczego compal jest taki tani.
Old 26-06-08, 14:16   #74
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

jok3r - miałem tyle lapków i może 2% z nich miało jakieś wgłębiania na naklejki, reszta nie. Dodatkowo wiele z nich rozbudowywałem o dyski i inne dodatki i zawsze na płycie głównej były poddzespoły danej firmy jak i płyta główna z oznaczeniami producenta, żadnych compali itp. Po 2 prędzej CA,Compal i Actina mają miejsca na naklejki itp. Wiem sam bo mam CA który jednoczenie był actiną i jakimś compalem - umarł bez powodu.
Old 26-06-08, 14:16   #75
jok3r
Bywalec

jok3r's Avatar

A co mnie obchodzi jak wygląda rozebrany compal czy ibm.
Laptop ma działać i być wydajny, compal taki właśnie jest, więc w czym problem ??
Już to pisałem, compal produkuje lapki dla toshiby, hp więc rozebrana toshiba/hp bedzie wyglądała identycznie jak compal.
Old 26-06-08, 14:30   #76
Gangster
Moto Pisacz

Gangster's Avatar

Model: SE w610i ep-630
Dell ktory kosztuje u nas 2999zł w USA 899$.A wiec przelicz sobie 3k na $ i kupisz F1 wsrod laptopow.Jezeli chodzi o sciaganie z USA to jak nie masz nikogo to sa wyspecjalizowane firmy :].Kupujesz nowke z gwarancja swiatowa "door to door"

aha zapomnialem dodac ze polecam ASuSa ,hp,toske

Ostatnio edytowane przez Sawiola : 29-06-08 o 23:42.
Gangster is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-06-08, 15:01   #77
Rino
No to lecimy...

Rino's Avatar

Model: Vision

@jok3r z tego co zobaczyłem ostatnio i (poczułem na nogach) to przynajmniej w COMPALi JFL92 ten GeForce ładnie sie grzeje... a lapek w cale taki wydajny nie jest.

Cytat:
Może nie wiesz, ale Compal produkuje lapki dla Toshiby, HP, Lenovo.
Firmy tylko dają swój znaczek.
Ciekawe w moich lapkach z IBM'a (antyczny już IBM ThinkPad 380z oraz ThinkPad R61) w obu są płyty główne IBM'a

Edit

Jeśli chodzi o porównanie kart graficznych >> http://www.notebookcheck.net/Compari...rds.130.0.html

Ostatnio edytowane przez Rino : 26-06-08 o 15:20.
Rino is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-06-08, 15:22   #78
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

jok3r - co z tego że tani i wydajny jak jego trwałość odbiega od markowych sprzętów. Po 2 nie spotkałem się z tym by compal produkował sprzęt z wyższych półek dla znanych firm.
Old 26-06-08, 15:36   #79
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

bo produkuje tanizne, ktora potem jest Tesco i innych marketach...
Old 26-06-08, 15:48   #80
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Dla mnie największą porażką jest Actina - robi biedne monitory dla Optimusa które są dla niej robione przez inne firmy. Jakość monitora okropna. To samo tyczy się laptopów które miałem okazje robić u siebie na uczelni - taka plastikowa mydelniczka pomalowana na srebrno, z której schodzi farba od tego że jest.
Old 26-06-08, 17:23   #81
tigro
Moderująca Maskotka

tigro's Avatar

Model: HTC Diamond
Send a message via ICQ to tigro Send a message via AIM to tigro Send a message via Yahoo to tigro

Cytat:
Napisał Skaktus Zobacz post
jok3r - co z tego że tani i wydajny jak jego trwałość odbiega od markowych sprzętów. Po 2 nie spotkałem się z tym by compal produkował sprzęt z wyższych półek dla znanych firm.
Znajomy ma Compala ponad rok. Przeszedł wiele, nie ma żadnych uszczerbków. Compal to ŚWIETNY wybór i gadanie o tym, że lepiej kupić droższy i słabszy sprzęt, bo ma znaczek IBM'u na obudowie to są jakieś pierdoły. Compal niszczy wszelaką konkurencję wydajnością i ceną, co pisałem już w temacie o Apple.

To mnie kiedyś spotka :D
Matematyk Roku 2006 Dąbrowa Górnicza, Poliglota Roku 2008 i 2009 Dąbrowa Górnicza, finalista K.P. z j. angielskiego 2008 i laureat 2009 ! :D
tigro is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-06-08, 17:28   #82
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał tigro Zobacz post
Znajomy ma Compala ponad rok. Przeszedł wiele, nie ma żadnych uszczerbków. Compal to ŚWIETNY wybór i gadanie o tym, że lepiej kupić droższy i słabszy sprzęt, bo ma znaczek IBM'u na obudowie to są jakieś pierdoły. Compal niszczy wszelaką konkurencję wydajnością i ceną, co pisałem już w temacie o Apple.
Jeden Compal nie czyni wiosny czy jak to szło :P
Jeśli autorowi zależy tylko na wydajności Compal będzie w sam raz. Ja jednak wychodzę z założenia że lapek to nie jest tania zabawka i chcę by była firmowa, dlatego osobiście droższe sprzęty kupuję od firm z renomą.
Old 26-06-08, 18:38   #83
Van GORRE
Polish (C)Ham

Van GORRE's Avatar

Model: Nokia E51

Cytat:
Van gorre to że wylałeś napój na klawiature ibm i nic się nie stało to nie znaczy że w compalu byłoby inaczej.
Jak się nie trzyma lapka w chlewie i szanuje go, to nie trzeba dokładać 2 tysiące tylko po to żeby można było go traktować tak jak to opisałeś.
To prawda z "bez firmowymi" laptopami MUSISZ obchodzić się jak z jajkiem. W innym wypadku szybko się porysuje, pościera, coś odpadnie albo się połamie czy też uszkodzi. Może i jestem dziki ale nie mam chlewu, poprzednia lista jak widzisz była "wypadkami", losowymi zdarzeniami, które mogą się przydarzyć każdemu. Przeczytaj ją jeszcze raz i zrób to samo swojemu laptopowi ... na wszelki wypadek idź do kumpla ,żebyś miał z czego napisać tego posta z relacją
Już nie mówiąc ,że w przedbiegach odpada wsparcie, updaty, gwarancje i kilka pozostałych ...

Cytat:
...
Już to pisałem, compal produkuje lapki dla toshiby, hp więc rozebrana toshiba/hp bedzie wyglądała identycznie jak compal.
Swego czasu gdzieś w necie znalazłem tabelę z "matką" firmą a po dwukropku szereg znanych mi firm...
Np. płyta główna COMPAL: IBM/Lenovo, Acer i HP
W wyjaśnieniu było ,że Compal produkuje płyty główne (być może i całe laptopy) dla w/w firm i tak faktycznie jest (oczywiście powyżej jest TYLKO przykład firm ale były to faktycznie porządne firmy). Takich firm produkujących płyty główne jak Compal jest kilka ale tylko 2 zajmują czołowe miejsca w zaopatrywanie rynku w płyty główne do laptopów pewnie są gdzieś w Chinach , Tajwanie albo jakimś innym Urugwaju . Tekst czytałem gdzieś z 1-2 lata temu a wtedy o Compalach-laptopach jak "osobnych-własnych" jeszcze nie słyszałem.
Raczej to normalne ,że na płycie głównej nie będzie napisane ,że tę część wyprodukował Compal

Z tym co napisał Jok3r to się zgadzam, inne firmy na pewno produkują laptopowe płyty główne dla innych firm ( o całych laptopach jakoś nie słyszałem). Tylko trzeba wziąć pod uwagę , jak taki Compal jest badziewnie zaprojektowanie z czego wynika jeden wniosek. Mając pod ręką takie porządne przykłady jak IBM/Dell/Toshiba itp. robią takie badziewie? Coś konstruktorzy chyba ostro popili sake. Po drugie, nie może wyglądać identycznie jak w/w bo to byłoby czyste złodziejstwo!
Jak wrócę to Wam poszukam tego tekstu.

Edit-----
Znalazłem
http://www.notebooki.wroc.pl/artykuly.php?art=11
http://www.emsnow.com/newsarchives/a...s.cfm?ID=11632
Produkcja, produkcją. Nie zapominać ,że "logowiec" projektuje i ustawia poprzeczkę jakości!

Ostatnio edytowane przez Van GORRE : 26-06-08 o 19:03.
Van GORRE is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 26-06-08, 20:46   #84
Szwed
Szalony MotoManiak

Ja się tak troszkę wtrącę. Na uczelni dużo osób ma Compale. Widziałem, zmacałem i myślę że jest ok. Może szału nie ma, ale wyglądają solidnie. Niestety miałem kontakt tylko z nowymi, dopiero co zakupionymi, wiec nie wiem jak to będzie wyglądać po roku. Wykonanie jest ważne, ja ze swoim HP się nie patyczkuję. Ma trochę rys na klapie, ale widać to tylko pod światło. Mój kumpel ma Maxdata to nie dość że mu zlazł cały srebrny lakier z klapki, to musiał ją wymienić wraz z zawiasami bo zaczęła pękać przy zawiasach. Wiec jakość materiałów może być istotna.

Osobiście pomyślałbym nie tylko nad jakością obudowy czy podzespołach, ale również o tym jaki ma dana firma serwis i jak on funkcjonuje. Mój HP 2 razy musiał odwiedzić serwis (mam go 2 lata). Z tego co wiem to Compale odsyłają gdzieś tam za granice, chyba na Węgry. HP dla przykładu w samej Łodzi ma 3 punkty serwisowe. Osobiście nie uśmiecha mi się czekać 2-3 tyg na laptopa, nwet w systemie door-to-door.
Szwed is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 27-06-08, 10:44   #85
jok3r
Bywalec

jok3r's Avatar

Kompromisem między wydajnością compala i jakością wykonania IBM jest Toshiba A300.

http://allegro.pl/item388896999_tosh...hp_hd3470.html

Kosztuje 3000zł, ma c2d 1.8ghz, 3gb ramu, 250gb dysk, grafika Radeon HD 3470.

Ciekawą rzeczą są głośniki jakie wbudowano w tego laptopa-
Głośniki : Wbudowane głośniki stereofoniczne Harman Kardon®
Producent : Toshiba Bass Enhanced Sound System z technologią Dolby® Sound Room™

Mysle ze warto go brać, jeśli ktoś chce mieć ładnego laptopa i jednocześnie niezły sprzęt w środku.
Old 27-06-08, 15:38   #86
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Kompromisem między wydajnością compala i jakością wykonania IBM jest Toshiba A300.

http://allegro.pl/item388896999_tosh...hp_hd3470.html

Kosztuje 3000zł, ma c2d 1.8ghz, 3gb ramu, 250gb dysk, grafika Radeon HD 3470.

Ciekawą rzeczą są głośniki jakie wbudowano w tego laptopa-
Głośniki : Wbudowane głośniki stereofoniczne Harman Kardon®
Producent : Toshiba Bass Enhanced Sound System z technologią Dolby® Sound Room™

Mysle ze warto go brać, jeśli ktoś chce mieć ładnego laptopa i jednocześnie niezły sprzęt w środku.
Mam ten sprzęt z większym dyskiem jakby kto pytał
Old 27-06-08, 15:56   #87
jok3r
Bywalec

jok3r's Avatar

Skaktus i jak Ci działa ta Toshiba ??
Bo własnie byłem po nią dziś w sklepie, ale nie mieli i nie wiem czy zamawiać, czy brać co innego.
Warto za 3000zł ??
Old 27-06-08, 16:45   #88
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

wez Comapala :>
Old 27-06-08, 16:54   #89
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Zależy co masz do lapka, często jest to bowiem lapek po zmianie obudowy i innych dodatków sprzedawany jako nowy gdzie ci o tym nikt nie powie. A potem się okazuje że już używany od pół roku...

Ostatnio edytowane przez Skaktus : 27-06-08 o 17:26.
Skaktus is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 27-06-08, 18:17   #90
nick
Senior

nick's Avatar

Co myślicie o laptopie Dell Inspiron 1720? Wygląda na dość wydajnego laptopa. Na pokładzie jest Core 2 Duo, 2 GB pamięci, GeForce 8600M GT, 17-calowy ekran i przeznaczając 3000zł na laptopa jeszcze trochę zostanie.
nick is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania