Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > LG

LG Rośnie popularność tej marki w naszym kraju.. Warto by porozmawiać.. zapraszamy

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 20-01-09, 22:30   #1
Grzechoo
Junior

[KU990] Jakie kart polecacie

Witam
Na forum jest sporo informacji odnośnie kart pamięci (tych powyżej 2G i porobiło się małe zamieszanie dlatego chciałbym je uporządkować. Prosiłbym o wyrażanie swoich opinii o kartach pamięci do tego modelu:
- które polecacie
- jaką wybrać pojemność
- na co zwrócić uwagę przy zakupie
- jakie parametry powinna mieć karta
- gdzie kupić

Myślę że temat pomoże wielu osobom ponieważ pytania o kartę pamięci co chwilę się przewijają.

pozdrawiam
Grzechoo
Grzechoo is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 21-01-09, 08:39   #2
krygo
Szalony MotoManiak

krygo's Avatar

Model: KC550 i inne
Send a message via Skype™ to krygo
Odp: [KU990] Jakie kart polecacie

1. Sandisk, Kingstone i inne firmy
2. Ile potrzebujesz
3. Na cenę lub miłego sprzedawce/panią sprzedawczynią
4. silnik V8 wtrysk paliwa
5. Najlepiej w sklepie lub na bazarze

Ten temat nie ma sensu ponieważ na wszystkie pytania odpowiedzi są na forum... no na drugie pytanie nie ma bo każdy kupi kartę jaką potrzebuje a nie 1000GB bo ktoś na forum mu taką polecił...
krygo is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 21-01-09, 23:14   #3
Grzechoo
Junior

to może sprecyzuję temat. każdy ma jakąś kartę pamięci i różne na jej temat opinie, chodziło mi o wymianę doświadczeń które karty chodzą lepiej które gorzej

ad.1 ponieważ KU990 obsługuje karty do 2 gb z większymi mogą się pojawić problemy i zapewne nie wszystkich producentów karty dobrze się sprawują

ad.2 ponieważ do 2 gb nie ma problemów więc takich nie biorę pod uwagę, powyżej 8 gb nie obsługuje więc też odpadają, pozostają karty 4 i 8 gb, kilka osób twierdziło że 4 GB lepiej się sprawdzają niż 8 gb dlatego czekałem na więcej opinii

ad.3 i 4 udało mi się wyczytać że trzeba wybierać karty o dużej prędkości zapisu i najlepiej class 6 dlatego chciałem to sprecyzować

ad. 5 może ktoś poleca jakiś sklep internetowy

i wcale nie uważam żeby temat nie miał sensu, bo z tego co mi się udało ustalić nie wszystkie karty są kompatybilne i nie wszystkie działają tak jak powinny
Old 22-01-09, 12:53   #4
tom740509
Moto Pisacz

tom740509's Avatar

Model: D900i, KU990, VARIO III

Witam. Widzę, że nadal są problemy z kartami microSD. Przypominam, że podstawowym parametrem przy wyborze karty jest, to aby była oznaczona przez producenta jako class 6. Niestety większość Kingstonów jest 4. Kiedy mamy na niej pliki o dużej objętości, to przy małym transferze oprogramowanie tel. nie jest w stanie odpalić pliku ( załadować)-telefon się zwyczajnie dusi i wyrzuca błąd. Drugim powodem nie odtwarzania niektórych plików wideo jest zły kodek audio lub video. opisywałem to szeroko w w temacie konwersji filmów.
Pamiętać należy żeby stosować divixa oraz mp3 jako formaty występujące w filmach. Proponuję zgrać na komputer reklamowy film "adrenaline" i podejrzeć jego parametry jakimś programem, a następnie kodując inne filmy robić tak, by miały te same parametry.
Jeśli chodzi o firmę , to osobiście polecam karty SanDiska SDHC w wersji class 6.
Zanim włożyłem ją do fona sformatowałem ją pod XP,następnie po przełączeniu fona w tryb USB skopiowałem dane z kompa. Menadżer pamięci pokazuje, że mam włożoną kartę 2GB, natomiast poprawnie pokazuje ilość wolnego miejsca. Obecnie mam wolne tylko 800 MB. Wgrałem mnóstwo MP3 + 2 filmy, które sam przekonwertowałem i wszystko zasuwa bez problemów. Oczywiście ładowanie się filmu o objętości 650 MB po odpaleniu trwa kilka dobrych sekund, ale w trakcie odtwarzania zero zawieszania się i oczywiście przewijanie też działa.
Staram się również aby na wewnętrznej pamięci (fabrycznej) było zawsze około 20 MB wolnego miejsca-to ważne żeby telefon nie był całkowicie zakorkowany.
Jeśli chodzi o zapisywanie zdjęć, to też nie problem. Mam na stałe ustawioną kartę pamięci jako domyślną pamięć i jak do tej pory nie miałem przykrych niespodzianek. Telefon miał przy zakupie fw w wersji 10B, sam go podmieniłem na 10E. Był kupiony jako nowy fabrycznie bez blokady.
Dla tych którzy mają problemy z kartą proponuję zrobić testy na oryginalnym temacie po wyłączeniu ThemeManagera. W razie pytań proszę o kontakt. Tel. mam od maja 2008 więc trochę go poznałem i coś niecoś mogę podpowiedzieć

Ostatnio edytowane przez tom740509 : 30-01-09 o 22:56.
tom740509 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 28-01-09, 18:54   #5
grogi888
Junior

A ja go niestety usunałem tą adrenaline i nie wiem jakie zastosować kodeki i jakie rozdzielczosci wdzieczny bede za takie info
grogi888 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 30-01-09, 23:09   #6
tom740509
Moto Pisacz

tom740509's Avatar

Cytat:
Napisał grogi888 Zobacz post
A ja go niestety usunałem tą adrenaline i nie wiem jakie zastosować kodeki i jakie rozdzielczosci wdzieczny bede za takie info
Wysyłam podgląd podstawowych kodeków audio i video zastosowanych w filmie reklamowym adrenaline. Jak widać kodek wideo to divix 5, rozdzielczość obrazu to 400x224 (może być 400x240-to maksymalna rozdzielczość naszego wyświetlacza), natomiast dźwięk to zwykły MP3 stero, 128 Kbps. Jeśli w trakcie kodowania materiału wideo nie przesadzimy z parametrami kodowania, to każdy film powinien śmigać. Jeśli ktoś chce perfekcyjnie przygotować materiał wideo do naszego fona to powinien zajrzeć tu
http://www.matrax.net/forum/showthread.php?t=89935
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Click image for larger version

Name:	adrenaline.jpg
Views:	207
Size:	90.1 KB
ID:	18673  

Ostatnio edytowane przez tom740509 : 30-01-09 o 23:11.
Old 31-01-09, 22:08   #7
kyszmon
Junior

mam kartę 8 GB Kingstona MicroSDHC i wszystko mi śmiga
jeśli masz soft v10b lub nowszy (v10g) karty większe niż 2gb normalnie chodzą
microsd i microsdhc sie niczym nie roznia poza nazwą
micro sd = micro secure digital
micro sd hc = micro secure digital high capacity
czyli jak nazwa wskazuję, po prostu są to karty z większą pojemnością.
na karcie 8gb mam zajętego 4,5gb miejsca i nic się nie wiesza.

1 SanDisk, Kingston
2 to już zależy od Ciebie
3 hmm.. najlepiej żeby było adapter(jeśli masz wejście na adapter)+karta pamięci, przenoszenie danych przez adapter jest o wiele szybsze niż przez kabel usb..
4 przy zakupie patrz na transfer powyżej 15 mb/s, inaczej karta Ci bedzie mulić
5 allegro, jakiś sklep komputerowy.
kyszmon is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 01-02-09, 00:57   #8
Grzechoo
Junior

kupiłem SanDisk SDHC Class 6 z adapterem USB
śmiga aż miło
Old 01-02-09, 10:40   #9
Garreth
Bywalec

Garreth's Avatar

Model: Nokia E61
Send a message via AIM to Garreth

http://proline.pl/sklep.php?prodid=SDSDQY-8192-E11M a co powiecie o tej karcie? na wiki znalazlem, ze Class6 oznacza 6MB zapisu, a tu w opisie podają 20MB/s, jest to możliwe? będzie to działać we wszystkim co ma logo SDHC?
Old 01-02-09, 11:57   #10
tom740509
Moto Pisacz

tom740509's Avatar

Cytat:
Napisał Garreth Zobacz post
http://proline.pl/sklep.php?prodid=SDSDQY-8192-E11M a co powiecie o tej karcie? na wiki znalazłem, ze Class6 oznacza 6MB zapisu, a tu w opisie podają 20MB/s, jest to możliwe? będzie to działać we wszystkim co ma logo SDHC?
Nie polecam tej pamięci, bo ma oznaczenie Ultra, a powinna mieć Ultra II
tak jak w tym linku:
http://alejka.pl/sandisk-microsd-8gb...ytnik-usb.html
a Ty znalazłeś zwykłą pamięć SDHC. Tu masz więcej opisu o niej:
http://alejka.pl/sandisk-microsd-8gb...ytnik-usb.html
Proponuję ten zakup:
http://www.allegro.pl/item543273884_...h_wysylka.html
lub ten:
http://www.allegro.pl/item541860308_..._s_wys_24.html

Ostatnio edytowane przez tom740509 : 01-02-09 o 12:39.
Old 01-02-09, 12:39   #11
grogi888
Junior

dzieki
grogi888 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 01-02-09, 23:06   #12
Garreth
Bywalec

Garreth's Avatar

dzięki wielkie za te linki ale wciąż nie rozumiem jak to jest z tymi klasami kart. niby class 6 to 6MB/s, ale w opisie tej drugiej aukcji napisane jest "Prędkość zapisu i odczytu karty zostały zwiększone odpowiednio do 15 MB/s dzięki czemu karta będzie się lepiej spisywać podczas robienia zdjęć czu odtwarzania muzyki". To dlaczego to jest class 6 a nie class 15?

//EDIT:

Kupiłem tą kartę pamięci http://proline.pl/sklep.php?prodid=SDSDQY-4096-E11M (głównie ze względu na to, że nie chciało mnie się czekać na dostawę )
Odczyt: 17,5MB/s, Zapis 14,4 MB/s poprzez dołączony adapter USB (jest w zestawie) oraz 10MB/7,5MB poprzez zwykły adapter microSD->SD, włożony do czytnika kart pamięci wbudowanego w laptopie, wiec chyba nie ma co narzekać

Ostatnio edytowane przez Garreth : 06-02-09 o 14:47.
Garreth is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 11-02-09, 19:08   #13
jaworski.m
Junior

Question Odp: [KU990] Jakie kart polecacie

witajcie, odkąd wziąłem w Erze KU990 czytam Wasze forum.
Chciałem mieć aparat telefoniczny który okazjonalnie pozwoli mi kręcić w miarę sensowne filmiki.
Telefon posiada firmware v.10d o którym nikt nie pisał.
Zakładając że v.10d jest nowszy niż v.10b kupiłem kartę SanDisk SDHC 8GB i popełniłem błąd, bo była to karta najwolniejsza jaka chyba jest w gamie SanDiska. Oczywiście nie działała z telefonem, po sformatowaniu karty na FAT32 tym softem HP wymienianym gdzieś w innym wątku nic nie pomogło. Telefon komunikuje mi że karta jest zapełniona na full i nie pomagało dosłownie nic. Aparat zgłasza że nie może zapisać fotki itp. Manager pamięci pokazuje mi 100% pamięci jest w użyciu. Telefon sam w sobie pozwalał na sformatowanie tej karty na 2GB (FAT). Sprzedałem tamtą kartę znajomemu a kupiłem kolejną: SanDisk SDHC 8GB Ultra (class6) ... i niestety to samo.
Po przeczytaniu kilku postów byłem pewien że ta karta zadziała.
Ma ktoś jakiś pomysł ?
Upgrade firmware'u na v.10g ... v.10e ?
Z góry dzięki za jakieś info i pomoc.
jaworski.m is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 12-02-09, 01:51   #14
Garreth
Bywalec

Garreth's Avatar

Zrób upgrade, najlepiej oficjalnym programem od LG na początek (chyba, ze jesteś specem i chcesz to zrobić "nieoficjalnie"). Daj link do tej karty co kupiłeś.
Old 12-02-09, 07:25   #15
jaworski.m
Junior

cześć, kupiłem ta kartę http://allegro.pl/item536893207_sand...ytnik_usb.html

Mogę zrobić upgrade, ale proszę o jakąś wskazówkę jak zrobić upgrade oficialną wersją. LGMDP jest wersją oficjalną ?
Opisywane tutaj na forum metody wyglądają mi raczej na nieoficjalne rzeźbienie.
Skąd pociągnąć oficjalny firmware ?

pozdr.
jaworski.m is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 12-02-09, 17:50   #16
Grzechoo
Junior

Cytat:
Napisał jaworski.m Zobacz post
cześć, kupiłem ta kartę http://allegro.pl/item536893207_sand...ytnik_usb.html

Mogę zrobić upgrade, ale proszę o jakąś wskazówkę jak zrobić upgrade oficialną wersją. LGMDP jest wersją oficjalną ?
Opisywane tutaj na forum metody wyglądają mi raczej na nieoficjalne rzeźbienie.
Skąd pociągnąć oficjalny firmware ?

pozdr.
ja mam dokładnie tą samą kartę i śmiga przepięknie
mam soft 10e pl
Old 13-02-09, 03:51   #17
Garreth
Bywalec

Garreth's Avatar

http://uk.lgmobile.com/web/web.suppo...reUpdateRF.laf tu jest lg software update i to jest jedyna oficjalna droga, choć zawsze możesz oddać telefon z racji gwarancji i wtedy nic nie ryzykujesz.

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania