Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Telefony > Motorola > Inne > FAQ - inne

FAQ - inne PST, MMS, MPT, gry, dzwonki, tapety, zdjęcia, smsy, mmsy, kody, inne sprawy techniczne

 
 
Narzędzia wątku
Old 18-08-04, 11:46   #1
Kacza
Indyvidual Mod
 
Kacza's Avatar
 
Zarejestrowany: 20.10.03
Posty: 6,251
[t72x] Dział Techniczny

W uzgodnieniu z falconem (którego tutaj bardzo serdecznie pozdrawiam) postanowiłem stworzyć cos takiego jak instrukcja poszczególnych funkcji w dziale technicznym. Z początku jak zawsze będzie mało opisów ale z czasem możliwe ze opisy będą zupełne i każda funkcja nie będzie już dla nas zagadka.

Chciałem tylko dodać ze menu to zawiera wiele funkcji których używanie może zablokować aparat tzn. czasem aparat przechodzi w tryb pokazywania jakichś znaków lub może wogóle przestać odpowiadać. Wiec jeżeli cos takiego się stanie warto nie panikować tylko najpierw poczekać lub ponaciskać przycisku funkcyjne aż do przewinięcia całości. Dlatego każdy robi to na własną odpowiedzialność. Zresztą jak wszystko związane z ingerencją w soft


Na wstępie dodaje instrukcje jak odpalić dział techniczny w motoroli z serii t72x. Do tego potrzebne będą 2 programy. Podaje te z których korzysta większość: P2kman (lub p2kman light) oraz XVI32

Linki:
http://anton.tbg.ru/files/p2kman.zip P2kman
http://anton.tbg.ru/files/p2kman_light.zip P2kman light
http://www.handshake.de/user/chmaas/delphi...nload/xvi32.zip XVID32
Po poprawnej instalacji p2kmana (trzeba go wrzucić do katalogu PST) sprawdzamy czy połączenie z telefonem działa. Jeżeli jest wszystko ok to musimy wyedytować plik seem o numerze 0032_0001. W tym celu w oknie p2kman-a w 2 kolumnie przycisków o nazwie SEEM wpisujemy w okna wartość: po lewej 0032 a po prawej 0001 i klikamy na przycisk "download seem". Program zapyta nas o miejsce gdzie ma taki plik zapisać. Zamykamy program .Warto stworzyć i przechować na dysku kopie oryginalnego seem-a na wszelki wypadek.
Otwieramy program XVI32. W otwartym oknie programu wybieramy opcje „File” a następnie „Open” (zżut ekranu programu dołączam na końcu tego posta) Otwieramy wczesniej zapisany przez p2kman-a plik Seem 0032_0001. Otwarty plik pokaże się nam jako ciąg kolumn zapisanych jakimiś niezrozumiałymi liczbami i cyframi. Ale bez paniki Klikamy w dowolny kwadracik gdzie zapisany jest ciąg liczb bądź cyfr. Lewym dolnym oknie programu na pasku widoczny jest napis: „Adr.hex” oraz jakiś ciąg znaków np.61. Teraz poruszając się strzałkami na klawiaturze odnajdujemy pole 44(obserwując wcześniej wspomniane miejsce adr.hex). Kiedy odnajdziemy dane pole zostajemy w tym kwadracie i zamiast istniejących tam znaków wpisujemy „B7”. Teraz zapisujemy zmieniony plik SEEM korzystając z opcji „save as”. Wybieramy plik lub wpisujemy jego nazwe 0032_0001 bez rozszerzenia. Program sam odpowiednio go oznaczy.
Teraz otwieramy ponownie program p2kman. W drugiej kolumnie(pod miejscem którego używaliśmy do ściągnięcia z Seem-a z telefonu odnajdujemy pole z dwoma pustymi miejscami. Miejscami. W tych pustych miejscach wpisujemy nazwe seem-a. W lewej 0032 a z prawej 0001. Klikamy na „upload” i odszukujemy zapisanego wczesniej na dysku pliku zmienionego przez nas w programie XVI32. Klikamy „otwórz”. Teraz klikamy na „Restart Phone” i po robocie . Ikona działu technicznego pokaże się w menu po wcześniejsze wizycie w opcji „więcej”
Kacza is offline  
Fototekstura.pl - fotografia magazyn
Old 18-08-04, 11:54   #2
Kacza
Indyvidual Mod
 
Kacza's Avatar
 
Zarejestrowany: 20.10.03
Posty: 6,251
Po wejściu do działu technicznego mamy początkowo 6 opcji które pod sobą kryją kolejne:

Cell Management
 • Cell Sticker
  Target ARFCFN wł. wył.
 • Cell Change Warning
  Message wł. wył.
  Tone wł. wył
 • CBA
  Normalny
  Inwersja
  Ignored
Network Messaging
 • Paging
  Normalny
  Ignored
 • L3 Messages Filter =>Dodajemy nowe schematy wiadomości które mają być ignorowane/odrzucane przez telefon
Field Test Status
 • Availibity wł. wył. =>Po włączeniu pokazuje różne wartości i informacje. Opcja ta zadziała po ponownym włączeniu telefonu. Pierwsza lista zostanie pokazana zaraz po włączeniu telefonu a następna czasami przy zalogowaniu do sieci. Pokazanie informacji daje złudne wrażenie że telefon się zablokował ale bez obawy. Można przeglądać tą listę kursorami chodzi trochę jakby się zacinała. Prawy przycisk funkcyjny służy do zapisywania danego obrazu do ulubionych. Żeby wyjść z tego testu trzeba jakoś zastosować kombinację lewego przycisku funkcyjnego i środkowego i ponownie lewego. Tak samo mozna w niego wejsc jeszcze raz w kazdym momencie. Podobnie można z tego wyjść kiedy pokaże nam się ta opcja po zalogowaniu do sieci. Troche trzeba się pomęczyć
 • Cell Change Warning
  Message wł. wył. =.Włącza/wyłącza możliwość otrzymywania powiadomień o zmienianiu komórek/kanałów w jakich telefon się znajduje. Opcja zadziała po uprzednim odpaleniu Avalibity na pozycję wł.
  Tone wł. wył. => Włącza/wyłącza dźwięk przy otrzymywaniu informacji o zmienianiu komórek/kanałów w jakich telefon się znajduje. Opcja zadziała po uprzednim odpaleniu Avalibity na pozycję wł.
 • Edit Favourites =>Daje możliwość edycji/zdefiniowania ulubionych czyli najczęsciej używanych informacji z listy
 • Edit Visibles =>Daje możliwość wybrania jakich opcji chcemy oglądać podczas właczenia tej funkcji przy włączeniu telefonu i późniejszym logowaniu do sieci
 • Debug Info wł. wył.
  Info o debugowaniu. Dokladnie jeszcze nie wiem o co tutaj chodzi
Information Viewers
 • Panics
Lista ciągu cyfr z możliwością podglądu i resetowania ich. Jest to lista błędów oprogramowania w telefonie. Pokazuje czas,rodzja błędu, zrzut pamieci i inne informacje. Zapewne są one przydatne w tworzeniu nowego softu bądź serisowaniu obecnego. (podziekowania dla dud)

Phone Capabilities
 • MS Op.Mode =>Menu to daje możliwość wyboru typu sieci w jakiej telefon będzie pracował
  B =>Tryby GSM/GPRS. Co znaczy że i będziemy mogli rozmawiać i sciągać dane przez GPRS
  C GSM =>Tylko tryb GSM. Transmisja GPRS nie będzie działać.
  C GPRS =>Tylko tryb GPRS. W polskich sieciach po włączeniu tej funkcji telefon gubi sieć co znaczy że bez tego nie będziemy łapać naszego operatora
 • Gp Auto Attach (GPRS AUTO ATTACH) =>Funkcja podtrzymywania transmisji GPRS. Pozwala na ręczne włączenie/wyłączenie usługi. W przypadku wyłączenia zaoszczedzimy trochę energii z baterii(podziękowania dla falcon)
  wł.
  wył.
 • DSM =>Opcja drzemki(uśpenia procesora) Opcjonalnie ustawiona jest na dozwolona.
  Allowed (z ang.dozwolona) pozwala zaoszczedzic energi w ogniwie poprzez uśpienie procesora w chwili kiedy nie jest używany
  Core wait Allowed(z ang. rdzen czekaj na zezwolenie?!?) Częściowe uśpienie
  Forbidden (z ang.zabroniona) Po wlaczeniu sprawia ze bateria rozładuje się bardzo szybko po (zależne od baterii) od kilku godzin do dwóch dni _podziękowania dla yawor)
About..
Tego chyba tlumaczyc nie trzeba

Ostatnio edytowane przez Kacza : 31-03-06 o 19:34.
Kacza is offline  
Old 06-11-04, 11:10   #3
danamte
Junior
 
Zarejestrowany: 17.10.04
Posty: 1
l3 message - layer 3 message, użytecznym może być link
l3 procedures
danamte is offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)
 
Narzędzia wątku

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post
E398 Motorola E398 i Dział techniczny. nemo1979 Archiwum 19 24-06-05 16:02
V500 [v500] Dział techniczny zedyo Archiwum 2 16-12-04 15:05
Dział techniczny tantu Archiwum 2 10-06-04 09:36Powered by vBulletin Version 3.7.3
Copyright © 2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. | PL Lang: MaTraX.NET | Icons: Rokey.net | Sponsor plikowni: OVH.pl
vBulletin Style by: kreativfantasy.com

Part of Livepoint, Michael Skweres
Best since 2000 © by MaTraX.NET