Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Sprzęt komputerowy i nie tylko.. > Komputery & elektronika > NoteBooki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Old 27-10-08, 15:29   #1
Pat_Net
Szalony MotoManiak

Pat_Net's Avatar

Model: Moto Defy / Samsung I5700
Jaki system zamiast Visty?

Mam problem z doborem systemu Zamierzam usuną Viste z nowego laptopa opartego na platformie Centrino 2. Mam w wiekszości sterowniki do Win XP, więc nie wiem czy może zaryzykowac i zainstalowac:
-Windows 2003
-Windows 2003 XP Edition,
-Windows XP MX7F,
-Windows Speed 2008 SP3.

Oczywiście z linuxów wybrałbym w ciemno openSUSE, ale z M$ nie wiem co mogloby się najbardziej sprawdzic :/ Viste chce usunąc gdyż co chwile zawiesza mi expolroera i ogolnie wykazuje niska wydajnosc oraz stabilnosc.
Old 27-10-08, 15:35   #2
UFO
VIP

UFO's Avatar

Model: Moto VE66
Send a message via AIM to UFO Send a message via Skype™ to UFO
Odp: Jaki system zamiast Visty?

Cytat:
Napisał Pat_Net Zobacz post
-Windows XP MX7F,
Co do tego mam mieszane uczucia. Miałem ,ale nie mam już.
Komputer chodzi szybciej ,ale brakuje mu paru rzeczy. Ja bym miał słaby komputer brał bym MX7F ,ale jak mam mocniejszy komputer wole oryginalnego Xpka HE. (testowane na PC )
UFO is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 29-10-08, 09:15   #3
Pat_Net
Szalony MotoManiak

Pat_Net's Avatar

No i jakoś XP zainstalowałem, choć nie było łatwo :/ Musiałem się pozbyć ahci dla sata Nawet gdy wrzuciłem do instalki .infy ze strony intela system nie chciał się uruchomić (Bluescreen). Ma ktoś sprawdzony sposób jak to uruchomić w XP, bo przeczytałem kilka sposobów i żaden jakoś nie zadziałał :/
Jeszcze mam problem z urządzeniem bluetooth :/ Niby sterowniki zainstalowane, ale windows nic nie wykrywa :/

Ostatnio edytowane przez Pat_Net : 29-10-08 o 09:41.
Pat_Net is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 29-10-08, 12:30   #4
drix18
Bywalec

drix18's Avatar

Model: e50,e51
Send a message via Skype™ to drix18

a do czego w sumie uzywsz kompa?? mowisz ze bierzesz pod uwage Windowsy i Linuxy...jak do grania to juz wybrales Windowsa bo na Linuxie za duzo nie pograsz,wiec zadeklaruj sie. jesli chcesz miec xp to uzyj programu "unkown device" i dostaniesz nazwe producenta i latwiej bedzie znalezc jakiekolwiek stery..

drix18 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 29-10-08, 14:59   #5
Peluś
Senior

Peluś's Avatar

Model: 2xC975+1Gb,3310,K310,MDA

Co do sterowników to powinny być na stronie producenta lapka! Do XP na pewno będą

A wracając do Visty, piszesz że się zawiesza i ma małą wydajnośc itp.
Próbowałeś "Windows TinyVista" ?? Ja obecnie testuję wersje Windows TinyVista-Rev02-eXPerience (SP1) [Vista Ultimate]. Jest to 'odchudzona' wersja i przystosowana do działania ze słabszym sprzętem!! Instalka zajmuję niecałe 700mb, na dysku około 2,5gb.
Miałem wcześniej Viste Basic czyli najsłabszą wersję Visty i zmieniłem ją na XP bo system nie dawał rady i podobne objawy co u Ciebie. Teraz mająć TinyVista komputer śmiga aż miło i nie ma problemu z funkcjami AeroGlass

Najsłabsza wersja Visty miała problemy, a zmodyfikowana Ultimate śmiga lepiej niż XP.
Możesz sobie przetestować i będziesz wiedział co wybrać.
Old 29-10-08, 16:16   #6
Pat_Net
Szalony MotoManiak

Pat_Net's Avatar

Cytat:
Napisał drix18 Zobacz post
a do czego w sumie uzywsz kompa?? mowisz ze bierzesz pod uwage Windowsy i Linuxy...jak do grania to juz wybrales Windowsa bo na Linuxie za duzo nie pograsz,wiec zadeklaruj sie. jesli chcesz miec xp to uzyj programu "unkown device" i dostaniesz nazwe producenta i latwiej bedzie znalezc jakiekolwiek stery..
Kompa nie ukrywam że używam do grania, przetwarzania audio, wideo, oraz do pisania czegoś na zajęcia w c++. Najchętniej z linuxow zainstalowalbym openSUSE tylko niestety problem jest z jakąś sieciówką intela :/

@Peluś stery mam ze stronki ale nic to nie daje :/ Zainstalował się "Licznik magistrali Bluetooth", ale dalej urządzeń nie ma :/
No ale sprawdzę ją Tylko wiesz jak będzie przy 30 fps muliła UT3 (nie mogę precyzyjnie sterować bo wskaźnik myszy przeskakuje :/) to leci do kosza, bo XP nie ma z tym problemów Tylko XP ma coś zrabane z ahci i bluetooth'em no chyba że nie potrafię ich zainstalowac :/

----EDIT----
Tinyvista rev.02 chodzi sonie tak srednio :/ Połowy urzadzeń takich jak kamerka internetowa i bluetooth nie wykrywa Wróciłem do Visty tej co dostałem z lapkiem i po optymalizacji chodzi tak szybko jak Tinyvista no tylko troche wolniej się ładuje :/ Ale tylko na tym moge miec wszystkie sterki działające. Mam jeszcze 30 GB na jakiegoś linuxa... Głównie do programowania+coś do enkodowania w wydaniu 64-bit :P Może ktoś coś polecić??

Ostatnio edytowane przez Pat_Net : 30-10-08 o 19:50.
Old 25-11-08, 01:43   #7
waski
Bywalec

waski's Avatar

Model: e770+1GB + k800@k810+1GB
Send a message via ICQ to waski

To ja się podepnę coby nie tworzyc nowego tematu a problem podobny. Mam laptopa 2 latka mu w lutym walną. Oryginalnie wgrana Vista HB. I teraz moje pytanie brzmi (w sumie j/w) jaki system. Przyznam się szczerze googli nie przeglądałem bo najpierw musze się zdecydować co? Windows czy Linux? Co do windowsa mam kod z Visty ale na XP raczej nie czmychnie (chodzi mi o to że chcę raczej, raczej, raczej, "raczej" oryginalny system tzn legalny)? Czy te wersje jakies tam MX czy inne zoptymalizowane są dają się użytkować?

Dobra bo pisze troche chaotycznie. Wracać do XP czy zostać z Vistą a może linux (nie chce miec 2 systemow) Oczywiscie praca bardziej biurowa plus obróbka zdjec. Jak mają się te wersje zoptymalizowane do legalności?

Cytat:
Napisał bash
i wtedy stworzył Bóg obniżone progi punktowe i zobaczył, że są dobre
Magik
waski is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 25-11-08, 09:29   #8
baczek
Super Moderator

baczek's Avatar

Model: i5700@Frozen Eclair

Cytat:
Napisał waski Zobacz post
To ja się podepnę coby nie tworzyc nowego tematu a problem podobny. Mam laptopa 2 latka mu w lutym walną. Oryginalnie wgrana Vista HB. I teraz moje pytanie brzmi (w sumie j/w) jaki system. Przyznam się szczerze googli nie przeglądałem bo najpierw musze się zdecydować co? Windows czy Linux? Co do windowsa mam kod z Visty ale na XP raczej nie czmychnie (chodzi mi o to że chcę raczej, raczej, raczej, "raczej" oryginalny system tzn legalny)? Czy te wersje jakies tam MX czy inne zoptymalizowane są dają się użytkować?

Dobra bo pisze troche chaotycznie. Wracać do XP czy zostać z Vistą a może linux (nie chce miec 2 systemow) Oczywiscie praca bardziej biurowa plus obróbka zdjec. Jak mają się te wersje zoptymalizowane do legalności?
Jesli praca biurowa i obrobka zdjecia to linux, bedziesz musial poswiecic kilka godzin na konfiguracje systemu (jesli instalujesz linuxa pierwszy raz). Co do legalnosci windowsa MX i temu podobnych wynalazkow, to przeciez Microsoft nie pozwala oficjalnie legalnie modyfikowac swojego softu...
baczek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Old 25-11-08, 10:26   #9
waski
Bywalec

waski's Avatar

Ok. Jeżeli Linux to jaka dystrybucja? Odrazu zaznacze ze nie mam niewiadomo ile wolnego czasu i wolalbym zeby tuz po instalacji system mogl sprawnie dzialac. Majac Ubuntu 6.cos.tam. troche sie zrazilem. Trzeba bylo instalowac kupe programow i do tego nie bylo widac partycji z windowsa. Zaznacze jestem bardziej laikiem ktory chce ogarnac Linuxa ale zeby wszystko bylo w pigulce.

Cytat:
Napisał bash
Magik
Old 25-11-08, 15:50   #10
Pat_Net
Szalony MotoManiak

Pat_Net's Avatar

Modyfikowane Windowsy za oryginalne nie sa :P Więc legalności też nie należy sie spodziewać, choć dają się aktualizowac.

Co do linuksa to proponowałbym openSuse lub którąś z wariacji Ubuntu. Sam korzystam z Kubuntu przez wirtualną maszynę, ale z większościa rzeczy idzie sobie dość szybko poradzić. Co do oprogramowania to spokojnie wystarczy dodać adresy z paczkami (jakoś wyleciało mi z głowy jak to się technicznie nazywa) i aptitude ściagac

Ew. możesz pobawić sie w odchudzenie Visty w pewnym zakresie

Notka od: KrzychuG
Repozytoria to sie nazywa ;-)

Ostatnio edytowane przez KrzychuG : 25-11-08 o 16:01.
Old 25-11-08, 17:41   #11
Skaktus
Banned

Skaktus's Avatar

Cytat:
Napisał waski Zobacz post
Czy te wersje jakies tam MX czy inne zoptymalizowane są dają się użytkować?
A co to znaczy - są dają ??

Dają się użytkować. Ja sam miałem MX 5 ale wariowała mi na nim neo. Aktualnie na MX7 wszystko gra i bucy jak trzeba. OD siebie powiem tyle - wyglądają jak vista, śmigają lepiej niż zwykły XP - polecam.
Old 03-12-08, 11:24   #12
waski
Bywalec

waski's Avatar

Nie wiem. Tak mi się napisało Prof. Miodkiem nie jestem z całym poszanowaniem tego Pana.

Smiga Ubuntu 8.10. Polecam.

Cytat:
Napisał bash
Magik
Old 03-12-08, 20:57   #13
kr5tk
Bywalec

kr5tk's Avatar

Model: E1000 & Sagem MYX 6-2

Ja przez dłuższy czas miałem XP Dark Edition, szybkie, oszczędne i ładnie wygląda. Chyba nawet gierki szybciej chodziły. Niestety w końcu wywaliłem, bo było po angielsku.

A jeśli chodzi o wrażenia estetyczne, to najlepszy jest Beryl do Linuxa, bije Aero Glassa na łeb.
kr5tk is offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania